Treść opublikowana przez gyver7
-
520i M52TUB20 Dziwne dzwięki z kolektora ssącego
Albo zaciąga gdzieś lewe powietrze?
-
Problem z licznikiem e39 520i 1998
Miałem takie objawy: nie działal licznik prędkości, ekonomizer i zapaliło się ABS i ASC, podejrzewałem tylny lewy czujnik ABS lub sterownik ABS. Podłączyłem pod INPĘ i padło na błąd czujnika ABS, lewy tył, wymieniłem go i wszystko wróciło do normy. Też przed jego wymiana raz było ok a raz nie, aż w końcu padł całkiem. Kupiłen nowy ATE za 200 pare złotych. Stawiam na to że u ciebie jest to samo czyli czujnik ABS, gorzej jak sterownik w co wątpie, pozdrawiam
-
Tył siedzi w E39 '96
A bagaznik pusty? Nie masz tam z 6 worków cementu? :D pozdrawiam
-
BMW 525 TDS 1997r Jakie amory i hamulce??
Popraw temat jak chcesz sie jeszcze czegos dowiedzieć, bo jak nie, zamkną ci go.
-
Problem z radiem po odgrzybieniu klimy
To masz czszęście, że nie popaliło w radiu elektroniki, bo zalanie płynami przeważnie skutkuje uszkodzeniami na płycie głównej, to samo dzieje się z telefonami jak nam wpadna np. do kufla z piwem, tak jak mi się to zdażyło, pozdrawiam
-
Kontrolka (!) zużycia klocków hamulcowych
Jakbyś zauważył to sam czyjnik jest wykonany z jakiegoś twożywa i poprzez tą blaszkę nie masuje do obudowy klocka, nie współpracuje z nim. Ta blaszka to tylko mocowanie czujnika w klocku. Sam czujnik ma taką wypustkę w której jest zwarty obwód czujnika. Jak klocki sie kończą to zetrą tą wypustkę i przerwą obwód czujnika to zapali sie kontrolka od klocków.Nie mam pojęcia dlaczego ci się zapaliła kontrolka przy wypięciu czujnika z samego klocka, moim zdaniem zbieg okoliczności, jak będziesz zmieniał koła na letnie, wypnij czujnik z klocka i daję głowę że się nie zapali kontrolka, mogę się założyc o swoja wypłatę jakby co :D. Ja tą zimę jeżdziłem z wypiętym czujnikiem od klocka i nie wiedziałem o tym i żadna kontrolka mi sie nie zapaliła, mimo tego że wisiał sobie luźno, podejrzewam że bryła śniegu mogła go wypiąć a u kolegi jak sie wrąbał w zaspę to się zapaliła kontrolka dlatego, że zerwało całkiem czujnik i wisiały 2 kabelki luźno. Wiec jestem tego pewny co napisałem w 100%, moja wiedza jest poparta doświadczeniem zdobytym przez lata, siedzę w elektronice i naprawiam instalacje nie tylko w bmw.- ( Najgorsze Renaulty :x ) Czujnik jak się wypnie od klocka to nie spełni swojego zadania,- niestety, ale i tak długo nie podynda, bo przy większych predkościach w końcu się zerwie, co zaskutkuje zapaleniem sie kontrolki, też sie z tym już spotkałem, że urwało przy szybszej jeździe czujnik który sie wypioł i dyndał luźno. Nie wiem jak inni ale przy każdej zmianie kół z letnich na zimowe i odwrotnie, zawsze wszystko oglądam i widać czy czujnik siedzi tam gdzie ma a jak auto nie ma czujników, bo nie jest w nie wyposazone to zagladam za każdym razem ile jeszcze zostało twozywa ciernego na kolcku. Miałem wiele aut które nie były wyposazone w żadne czujniki i nigdy mi nie tarł zużyty klocek o tarczę, bo kontrolowałem to tak jak pisałem wcześniej.
-
Złe wskazania poziomu paliwa- problem z odpaleniem 530d
Zalej przynajmniej ze 30 litrów paliwa i zobacz wtedy czy problem będzie sie powtarzał. Jak nie to podejrzewam że poniżej stanu 15 litrów problem się zacznie jak bedzie coś nie tak z pompką progową
-
Problem z radiem po odgrzybieniu klimy
Podejrzewam że na pewno zalałeś tym preparatem sprzęt audio. Wątpię że uszkodził sie bezpiecznik, elektronika poszla w sprzęcie raczej i do wymiany audio
-
Kontrolka (!) zużycia klocków hamulcowych
Dokładnie jak wyżej, nic dodać, nic ująć.
-
jaki silnik w e39 touring automat, jakie spalanie ?
Powiem tak. Mój e39 525 tds, spala od 6 w trasie do 11 zimą w mieście, zależy jak i gdzie się jeździ, kolegi e46 328 i spala zawsze powyżej 10 do 16, ma ciężką nogę czyli on: "KIEDY ZNAJDZIE SIĘ NA ZAKRĘCIE"- pizda, gaz i odcięcie...
-
uaktywniło się jakieś zabezpieczenie i nie odpala
A gdzie dokładnie ten przycisk jest? Dostępny pod ręką czy ukryty? Jakieś zabezpieczenie ktoś może założył? Rozkręć te kable i sprubuj.Przycisk był pewnie do zamknięcia obwodu a w normalnym położeniu jest rozwarty więc kabelki powinny być raczej rozwarte. Zmierz przejście na tym wywalonym przycisku czy w momencie jak go nie ruszasz to czy zwiera obwód czy nie i wtedy zostaw przewody zwarte lub rozwarte.
-
Jaki interfejs diagnostyczny wybrać?
Ja kupiłem na allegro inpę z kablem na usb i mi to działa na win 7.Laptop HP Pavilion tu kupiłem dokładnie od tego gościa: http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-wersja-pl-e36-e46-e39-e60-e90-i3141465556.html Na płycie masz wszystko co ci potrzebne, czyli linki do pobrania INPY i jak zainstalowac i skonfigurować port usb krok po kroku itp. Kabel na okrągłe złącze z przejściówką na obd 2 musisz kupić osobno tez u niego jak ci potrzebny. Jak kupisz u niego to wystarczy że mu napiszesz w wiadomości że chcesz tez tan kabel na okrągłe wejście pod maską i ci dołoży do przesyłki. Za cały komplet nawet nie zapłaciłem 100 zł pozdrawiam
-
BMW e39 525 TDS Błąd przepływki mimo że jest sprawna
No ja się staram, bo się znam na tym więcej niż trochę bo w elektronice i elektryce siedzę od urodzenia. A ta przepływka pomału kończy żywot i dlatego pewnie tak się dzieje, poprzednia całkiem padła, sprawdzałem inpą, można było wykasować błąd i po odpaleniu znowu wywalało go i wartości powietrza nie rosły. Na tej obecnej wywali raz na jakiś czas, ale wartosci LUFTMASE w INPIE rosną po dodaniu gazu. Obecna kupiłem używana za 150 zł, trzeba coś innego zakupić może drożej i ze sprawdzonego źródła
-
jaki silnik w e39 touring automat, jakie spalanie ?
Nie wiem jak wam, ale moja pali tyle ile jej wleje :norty:
-
Kontrolka (!) zużycia klocków hamulcowych
Tak tego błędu nie wykasujesz bo nie jest on nigdzie zapisany, zrób jak ci pisałem wcześniej, lub możesz jeszcze założyć stare czujniki, odciąc wiązkę i tam są dwa przewody. Odizoluj je i skreć do kupy i powinno zgasnąć. Potem załuż jeden nowy i zobacz czy się nie zapali, potem drugi. Napisałem ci dwa sposoby sprawdzenia ale jeśli masz trochę pojęcia o elektronice to sobie poradzisz. Szkoda że nie mieszkamy bliżej siebie to bym ci pomógł
-
Kontrolka (!) zużycia klocków hamulcowych
-co ty teraz napisałeś bo nie kapuje :mrgreen: sam sobie przeczysz. Przecież napisałem że przewód odłączył się od klocka,a to powoduje zapalenie się kontrolki, tak samo jak zużycie klocków. Napisałeś właśnie że przewód odłączył się od klocka poprzez słabą blaszkę w klocku czyli zasugerowałeś wypięcie czujnika z gniazda w klocku a nie jego zerwanie tak jak ja to napisałem. Zapalenie się kontrolki powoduje wypięcie czyjnika ze złącza, zużycie czujnika przez klocki które są na końcówce lub zerwanie wiązki czujnika a nie wypięcie przewodu od klocka przez słaba blaszkę!! Być może masz większą wiedzę na ten temat bo ja mam tylko 20 lat stażu w dziedzinie elektroniki i elektryki TWÓJ CYTAT:,"to pewnie przewód się odłączył od klocka.Jest przymocowany na taką słabą blaszkę która lubi się wysuwać"
-
nie moge go rozgryść
Może na początek na komputer z nim? Przynajmniej ja bym tak zrobił.
-
BMW e39 525 TDS Błąd przepływki mimo że jest sprawna
Nie mam nieszczelności, wszystko już miałem rozebrane i przejrzane, wywali nieraz jej błąd i zapisuje, ale w inpie widać że przy dodaniu gazu wartości powietrza rosną. U mnie w TDS-ie sie CHECK nie zapala, przy teście zegarów tez nie świeci. Jeżeli była by aktywna ta kontrolka w tds-ach to po wlączeniu zaplonu by sie zapalała a jeszcze nie spotkałem tds-a w którym bylo ją widać.
-
Kontrolka (!) zużycia klocków hamulcowych
Odłączenie czujnika od klocka nie powoduje palenie się kontrolki :nienie: Możliwe że któryś czujnik się wypioł od klocków i się zarwał, ja tak już kiedys miałem. Jakiej firmy te czujniki kupiłeś? Możesz jeszcze sprawdzić na krótko poprzez zwarcie na stałe pinów w złączkach od klocków i wtedy nadepnij hamulec na kilka sekund i powinno zgasnąć.Jak po tej operacji zgasnie to załuż jeden czujnik i znowu sprawdź czy sie nie zapaliło, jak nie to następny wepnij aż ci wskaże na którym jest cos nie tak jeśli jest któryś czujnik wadliwy
-
BMW e39 525 TDS Błąd przepływki mimo że jest sprawna
Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? :cry2: :jawdrop:
-
BMW e39 525 TDS Błąd przepływki mimo że jest sprawna
Witam. Mam problem który nie daje mi spokoju a mianowicie. Po podłączeniu INPY warsości przepływomierza w ANALOGWERTE 2 po dodaniu gazu rosną, czyli przepływka sprawna, ale co jakiś czas wywali mi jej błąd, powiedzmy na oko raz na 2-3 tygodnie. I teraz mam pytanie czy jak wywali mi błąd przepływki w INPIE to auto chodzi już w trybie awaryjnym dopuki go nie skasuje? Czy wywali błąd i go tylko zapisuje i dalej auto działa już ze sprawną i zczytuje z niej wartości? Po wywaleniu błędu sprawdzałem wartości inpą i po dodaniu gazu rosną mimo zapisanego błędu
-
BMW E39- rozladowuje akumulator
Nie jest to czasami problem z luźna masą od aku lub klemą? Bo jesli nie to jak masz troche pojęcia na temat elektryki to wepnij w szereg amperomierz i zobacz jaki prąd auto pobiera. Jak okaże się duży to wyciągaj po kolei bezpieczniki i jesli po wyciągnięciu któregoś ci prąd poboru znacznie spadnie to masz winowajcę bo dany bezpiecznik będzie opisany od czego jest i tez będzie mozna zauważyć co ci wtedy nie działa w aucie. Ja z elektrykom mam do czynienia na codzień i dla mnie to pestka dojsć do przyczyny ale nie koniecznie dla ciebie, pozdrawiam
-
Pompa wspomagania Bmw e39 2.5TDS
nie wyła, tylko miała luzy i ciekła
-
Pompa wspomagania Bmw e39 2.5TDS
A cieknie ci też czy nie? Bo moja też miała luzy i ciekła. Wymieniłem na nowa i wszystko gra. Dokładnie na tą z allegro: http://allegro.pl/pompa-wspomagania-bmw-5-e39-525td-525tds-dsp667-i3086282055.html
-
Stuki w zawieszeniu przednim e39 sedan
Witam. Podłączę sie do tematu. Też mam stuki w lewym kole, dałem auto do mechanika, wymienili maglownicę na regenerowaną, bo ciekła, wachacze dolne i górne, łączniki stabilizatora, końcówki drążków, gumy stabilizatora i poduszki silnika bo troche było za bardzo czuć silnik w kabinie jak trzęsie. Jedynie te poduszki poprawiły te drgania które sie przenosiły do kabiny. Zadowolony wyjechałem z warsztatu a tu dalej stuka. Na szarpakach nic nie idzie znaleść, somochód na podnośniku, zawieszenie w powietrzu i nic nie idzie zlokalizować a na nierównościach głuche stukanie. I co dalej wymieniać ? amortyzatory? Sprawdzałem czy są dokręcone na górze i jest tez ok. Stuki tylko wystepują podczas jazdy na nierównościach, takie głuche, nie metaliczne, w lewym kole