Skocz do zawartości

gyver7

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gyver7

  1. Wszystko nowe i taki cyrk? Wywal całkiem termostat, niech idzie od początku na chłodnicę cała ciecz i jak dalej będzie się przegrzewał to już nie mam pomysłów :(
  2. Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć czy pójdzie u mnie aktywować światła dzienne? Zrobiłem zrzut ekranu - info modułu LCM http://img843.imageshack.us/img843/3593/5mt2.png Uploaded with ImageShack.us
  3. U kolegi tez była zacięta sztanga, ziarenka piasku,( Kamyczki ) blokowały, pryskał WD i wypłukało, przerabiał już 2 razy ten temat z kamyczkami
  4. Tak jasne za niecałe 200 zł :D :lol: :lol: oryginalna w granicach 600 - 800 nowa chyba
  5. Kupiłeś zamiennik i masz odpowiedź. Jeśli chodzi o przeplywkę to trzeba brać oryginalną nową lub używkę, z mojego doświadczenia wiem to, że bmw nienawidzi zamienników. Nie wyczytałeś nic najpierw na ten temat, zanim kupiłeś zamiennik :?: :?: :?: Kup o takich samych numerach co masz i producent ten sam jeśli masz oryginalną. A pod kompa podłączałeś i sprawdzałeś starą czy nie ma błędu i jej wartości jakie pokazuje :?: :?: :?:
  6. Możesz śmiało podpiąć podciśnienie bezpośrednio do gruszki od sztangi, jeśli po odpaleniu będzie szła na dół to znaczy podciśnienie jest ok i sztanga turbo pracuje i problem tkwi w zaworze albo w jego sterowaniu. Zrób to na wolnych obrotach i nie wkręcaj silnika na wyższe, bo wtedy powinna zmienić się geometria łopatek przy sprawnym układzie a przy tym sprawdzeniu na krótko może być za duże doładowanie jeśli dodasz gazu.
  7. Na początek spróbuj zamienić miejscami te zaworki, powinno to coś zmienić, chyba że obydwa nie pracują. U kolegi nie pracowała sztanga ale EGR pracował, zamienił miejscami, sztanga zaczęła pracować a EGR znowu nie, padło na zawór, po rozbiórce okazało się że membrana pęknięta w środku. No chyba że problem tkwi w sterowaniu zaworami.
  8. Po odpaleniu auta sztanga powinna pójść w dół na wolnych obrotach. Może być jeszcze coś nie tak z zaworami podciśnienia, jeden steruje turbiną a drugi EGR. Zdarza się że w środku zaworka pęka membranka, możesz je wyciągnąć i sprawdzić napięciem czy działają i czy prawidłowo podczas tej czynności otwiera się jeden kanał a zamyka drugi. A tak nawiasem mówiąc, to po pierwsze najpierw podłączył bym auto pod kompa.
  9. gyver7 odpowiedział(a) na michal87sc temat w E39
    Jak chcesz zrobić na cacy zawieszenie na częściach dobrych producentów i jak ci starczy 5-6 tysięcy to będzie dobrze. Jak robisz dla siebie na dłużej to warto włożyć te pieniądze.
  10. gyver7 odpowiedział(a) na landcar temat w E39
    500 zł to dużo rzeczywiście ,ja osobiście płaciłem 150 zł ogólnie i 100 zl tak na lewo bez wiedzy innych w kieszeń tak na osobności temu który sprawdza i wtedy się naprawdę przyłoży do tematu.
  11. gyver7 odpowiedział(a) na landcar temat w E39
    CICHY525 napisał Zresztą w tym czasie i trochę później też Range-a robiło BMW i wsadzali też swoje 4,4V8 i 3,0d.Później silniki kładł Jaguar. pewnie :mrgreen: Zazwyczaj jak miałem zamiar kupić auto to brałem je na przegląd i płaciłem za niego. Lepiej wydać te 150 zł niż później pluć sobie w brodę jak będzie auto miało jakąś ukryta wadę która wyjdzie po paru miesiącach.
  12. gyver7 odpowiedział(a) na landcar temat w E39
    Kompresja to niestety nie ostatni element przy zakupie auta jak piszecie :!: Ale bzdóry :!: Kolega ma zamiar je kupić. Napisałem o kompresji bo z tym sie wiąże najwiekszy wydatek i od tego bym zaczął, inne powody sa mniej kosztowne i wiadomo że jeśli okazało by się że kompresja kiepska to nikt przy zdrowym umyśle nie kupi takiego auta a jak coś z pompą lub wtryskami to jeszcze można zaryzykować. Ja bym zaczął od wyeliminowania najgorszego scenariusza aby nie pchać się w koszta a jak będzie ok po sprawdzeniu kompresji to można sprawdzać inne rzeczy które już tak nie szarpną kieszeną, czyż nie :?: :?:
  13. Ja bym nie ingerował w blachę żadnym wierceniem na nity ani wkrętami. Od takich miejsc zaczynaja się ogniska korozji. Po prostu wkleić na silikon, albo za mało weszło i zaczepy nie chwyciły, bo otwór wygląda na zdrowy :D :D :D bez żadnych zbereźnych myśli :mrgreen:
  14. gyver7 odpowiedział(a) na xantia77 temat w E39
    Ta świeca jest wymienna, tam nie ma żadnej filozofi, trzeba by było wyciągnąć webasto i sprawdzic poprawność działania świecy a przy okazji wiatraka, pompki cieczy chłodzącej oraz pompkę w zbiorniku. Ostatnio diagnozowalem usterke u kolegi ale niestety wszystko sprawne poza płytką sterownika, która okazała sie zalana wodą i popaliło sie dużo elementów na niej. Jest to coś takiego: http://allegro.pl/sztyft-webasto-swieca-kolek-vw-audi-bmw-fiat-rover-i3394644828.html takie małe proste coś a tyle kasy, masakra. Ktoś kto ma troche pojęcia o elektronice, nie powinien mieć problemu w zdiagnozowaniu usterki i naprawie tego.
  15. gyver7 odpowiedział(a) na landcar temat w E39
    Złe palenie na zimnym - to jedna z oznak słabej kompresji. Głośne silniki ( pracuje twardo) - najczęściej jak jest źle ustawiony kont wtrysku Cichy ty chyba masz bardzo ciezką nogę bo spalanie w trasie dosyć duże. Byłem teraz nad morzem niedawno, przejechałem prawie 500 km , spalanie 6,5 + klima,jazda 100-140 i też korki po drodze i te piepszone radary, auto zapakowane, bagażnik pełen. Kolega jechał Toyotą silnik 2,0 diesel D4D czy coś takiego, załadowany bagaźnik + klima, żona + 2 dzieci, spalanie 6,7 i nie będę wspominł o tym że mocy mu brakowało bo jego silnik ma 90 km więc nie za bardzo sie zgodzę że tds pali jak smok. U mnie wychodzi jak poniżej: Trasa - 6,2-7l Cykl mieszany trasa - miasto 8- 8,2 Zima miasto- dojazd do pracy 1,5 km + powrót, na miasto na zakupy, do rodziców 10 km - 11l ( zima tak duzo wychodzi bo żadko jeżdzę w tym okresie na zagrzanym silniku) Odnośnie tyrbiny to się nie zgodzę że sie sypią, sa bardzo wytrzymałe, a odnośnie największych wad tego silnika osobiście uważam że najsłabszym punktem sa pompy wtryskowe, które potrafią niedomagać co objawia sie ciężkim odpaleniem na ciepłym silniku. Jak ktoś posiada TDS z dobrze utrzymanym silnikiem to będzie jeździł i jeździł. Posiadałem już parę aut ale o mniejszej pojemności, wystarczyło zapakować do niego więcej klamotów i osób, spalanie osiągały większe niż TDS a o wyprzedzaniu nie wspomnę.
  16. Jesli masz jeszcze problem z kontrolką oleju to podjedź do jakiegos mechanika i wkręci ci manometr sprawdzając ciśnienie oleju, zagrzeje auto i wyjdzie co i jak bo może szwankuje czujnik ciśnienia oleju?
  17. Poliftowe sa inne i nie pasują, ale jak ktoś troche sie zna na majsterkowaniu to przerobić idzie i też będzie działać. Ja zakładałem już taki mechanizm, górne mocowanie wszystko pasuje, dół trzeba trochę zmodyfikować bo trochę mocowanie nie pasuje
  18. gyver7 odpowiedział(a) na Ziigiidii temat w E39
    Kiedyś miałem z tym problem że po zakupie używek niewiadomego pochodzenia, nie szło auta utrzymać na drodze powyżej 100 km/h, auto szarpało, latało na boki, nerwowo kontrowałem kierownicą, masakra w prowadzeniu, powodem były opony które wywaliłem i kupiłem nowe, teraz mam spokój.
  19. Cytat: przez danielxc717 Cihy akurat w TDS to chyba 10w40 to jest zalecany olej. Ja uważam, że jeśli producent w M52 każe lać syntetyk to trzeba się tego trzymać. Zdrowiej jest dla silnika i dla vanosa. TDS jest bardzo wytrzymałym silnikiem i zniesie większe przebiegi niż M52 o ile oba się traktuje z szacunkiem :) W e39 525 TDS zalecanym olejem jest własnie syntetyczny a nie pół, producent do M51 zaleca lać syntetyczny 5 w x LL-01
  20. Widac że malowałeś to po spożyciu :D Lubelska nie smakuje czy główka boli po niej :?: Jak mocowanie lewarka ma całe zatrzaski te po bokach i gniazdo w progu jest ok a nie skorodowane to powinno trzymać. Najczęstszym powodem nie trzymania jest zawalone gniazdo piachem, skorodowane, lub zagięte te zatrzaski do środka na uchwycie lewarka, pogdrzać je i wygiąć a jak nie to silikon i wkleić. Ten element nie ma potrzeby aby go demontować bo po co? może być wklejony, najczęściej on sie demontuje sam jeżdząc po korzeniach lub wysokich krawężnikach, pozdro.
  21. gyver7 odpowiedział(a) na rudesmen temat w E39
    Taka ciekawostka. Jestem elektrykiem i na jednej tokarni paliły sie bezpieczniki przy dużych obciążeniach,więc aby głowy za często nie zawracac elektrykowi to wytoczył sobie taki jeden z metalu 3 sztuki i wkręcił, więcej się już bezpiecznik nie spalił. :D
  22. gyver7 odpowiedział(a) na rudesmen temat w E39
    Tak, zgadza sie, bezpiecznik sie powinien spalić pod warunkiem że są powtykane w gniazda odpowiednie wartosci jakie powinny być a nie jak to często bywa, spali sie 10A i walą niektórzy w jego miejsce 30A bo innego nie ma, częste blędy użytkowników aut i potem pala sie instalacje a jeszcze gorzej jak auto spłonie po takich manewrach więc też nie wierzę że to jest od instalacji, chyba że ktoś grzebał wczesniej przy aucie i leży jakaś wiązka na czymś goracym i się smaży
  23. Jedna z tych zoltych wtyczek byla wpieta w zapalniczke wiec ta druga do poduszek jest stosunkowo za krotka. Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk Chyba w popielniczkę? Bo zapalniczka jest gdzie indziej i do zapalniczki idą dużo grubsze przewody. Byc może przygotowana instalacja pod jakąś inną opcje której nie masz. U mnie też nieraz znajde jakąś wolną wtyczkę i wszystko mi działa. U mnie jest fabrycznie wersja dla palących i też mi ten mechanizm szwankował, wywaliłem go i tą sprężynę i wkładam i wyjmuję ją normalnie
  24. gyver7 odpowiedział(a) na verial temat w E39
    Ja w obudwu kluczykach pestki od imobilajzera mam luźne i jest tylko jeden sposób aby ją tam umiejscowić, bo ona jest trochę z klina, tak ścięta i niczego nie musi dotykać i dziwię się że ona ci lata po kluczyku? Jakim cudem, jak jest tam na nią miejsce zabudowane i po złożeniu kluczyka nie ma prawa się przemieścić. No chyba że masz inny kluczyk niż ja? Ja mam ten od otwierania auta i bagażnika oraz do zamykania , czyli 3 przyciski Wystarczy że ta pestka imobilajzera jest w pobliżu stacyjki i to wszystko. Na stacyjce masz założoną na około cewkę w obudowie plastikowej i do niej jest podłączona wtyczka chyba z dwoma przewodami, jesli dobrze pamiętam i ta cewka współgra z pestką z kluczyka
  25. gyver7 odpowiedział(a) na mus102 temat w E39
    Ja w e39 touringu jeszcze nie spotkałem czujników ruchu w podsufitce na środku, być może są i to są wlasnie czujniki ruchu, wiem że nawet mucha w aucie przez te czujniki potrafi wzbudzić alarm, ja i kumpel nie mamy tego w swoich turasach, w e46 widziałem taka opcje. Ja mam te czujniki przy słupkach

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.