Skocz do zawartości

maciejek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciejek

  1. maciejek odpowiedział(a) na vitzeq temat w E36
    Otwory są na dole drzwi, od spodu, zwróć uwagę że woda w czasie deszczu spływająca po szybie do środka drzwi opuszcza je dołem. A co do błotnika to woda zanim narobi szkód po prostu wyparuje. Nie ma się czym przejmować.
  2. maciejek odpowiedział(a) na vitzeq temat w E36
    W drzwiach na dole są odpływy, dla pewności możesz je przetkać od zewnątrz czymkolwiek :wink:
  3. Sprawdzimy jak nie odpali to znaczy ze mam ze zlym numerem :) numer na nowym sterowniku powinien być taki sam jak na starym ewentualnie sterowniki można sprawdzić czy są zamienne ( czasami ta sama część występuje pod różnymi numerami) inaczej może być kupa
  4. maciejek odpowiedział(a) na finch16 temat w E34
    Daj sobie spokój, już trzeci miesiąc użeram się z nimi o wymianę wadliwego przepływomierza i ......... pompki właśnie do TDS-a (trzeciej)-. Sprzedają tandetę i nie ma możliwości wyegzekwowania reklamacji ( bez kija do golfa nr. 12 :wink: ) Jak chcesz jeździć bez problemu kup coś firmowego i będziesz miał problem z głowy.
  5. A sterownik silnika, wiązkę elektryczną i kluczyki też masz? Sam silnik nie wystarczy niestety....
  6. maciejek odpowiedział(a) na qawa temat w E36
    http://www.goodhope.pl/ pogadaj z nimi znają się na rzeczy jak nikt inny
  7. A próbowałeś serwis BMW? Czasami nowe oryginały są tańsze niż podróby i używki
  8. Zadzwoń na Strażacką do Autoklasacji , może będą mieli
  9. maciejek odpowiedział(a) na gerro temat w E36
    Wygląda na zwichrowane tarcze, zawieź do przetoczenia i powinno być git
  10. Na 95% masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, lub głowicę. Spaliny z cylindra idą przez kanał wodny do zbiorniczka, stąd bąbelki i wysoka temperatura cieczy chłodzącej.
  11. To pierwsze jest stosowane po 09.2001. numer twojego kółka to 11232247565.
  12. Opisałem wszystko w poście dotyczącym inspekcji po liftingu
  13. Jak wrócisz z diagnostyki napisz co za błędy zostały odczytane.
  14. Możesz sprawdzić, w sumie nic strasznego zależy tylko czy chcesz?
  15. Lampka zapala sie , gaśnie i zapala, oznacza to że niesprawny jest układ Airbagu. A co może być przyczyną awarii to tylko możliwe do zdiagnozowania przez komputer. Jak pali sie lampka od poduch to system jest wyłączony.
  16. A oto metoda kasowania inspekcji w E39 z okrągłą wtyczką: Olej Włączyć zapłon, połączyć pin 7 z masą. Po upływie trzech sekund powinny zaświecić się pięć zielonych diód. Wyłączyć zapłon. Inspekcja: Włączyć zapłon, połączyć pin 7 z masą. Po upływie dwunastu sekund powinny zaświecić się pięć zielonych diód. Wyłączyć zapłon. Inspekcja z zegarkiem: Włączyć zapłon, połączyć pin 7 z masą. Po upływie dwunastu sekund powinny zaświecić się pięć zielonych diód. Wyłączyć zapłon. Poczekać 20 sekund. Włączyć zapłon, połączyć pin 7 z masą. Po upływie dwunastu sekund powinny zaświecić się pięć zielonych diód. Wyłączyć zapłon.
  17. A może znasz jeszcze jakies ciekawe i przydatne metody omijania serwisu i radzenia sobie samemu? Myslę, że będzie dużo zainteresowanych. No cóż.... sam prowadzę mały warsztat, ale mogę w pewnych kwestiach pomóc. No problemo, nie jest to wiedza tajemna :wink:
  18. I nie zadziała. Masz okrągłe gniazdo pod maską i w takim przypadku jest inna procedura. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I z pewnością chciałbyś ją poznać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  19. maciejek odpowiedział(a) na finch16 temat w E34
    Wszystko wskazuje na pompę w zbiorniku, ale przed wymianą sprawdź czy dochodzi prąd do pompki. Jak będziesz wymieniał pompkę, użyj wysysarki do oleju aby z dna zbiornika usunąć paprochy i wodę i umyj sitko ( jak tego nie zrobisz możesz załatwić nową pompę ). UWAGA!! nie zakładaj chińszczyzny, szkoda kasy i roboty.
  20. A nic nie spadło na kolektor wydechowy?
  21. Na zdrowie :wink:
  22. maciejek odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E39
    Spójrz wyżej napisałem o oznaczeniach, oleju LONGLIFE po prostu się nie wymienia tylko uzupełnia.
  23. Oprócz wykasowania błędu z poduszek radziłbym przejrzeć cały układ elektryczny od poduch.
  24. maciejek odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E39
    Tak, co czwarty przegląd, chyba że masz olej typu LONGLIFE, to się go nie wymienia
  25. maciejek odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E39
    Masz tylko cztery możliwości : Naklejka pomarańczowa - ATF DEXRON II D Naklejka zielona - syntetyczny Mobil SCH630 (BM) Naklejka żółta - MTF-LT-1 olej nie wymienialny, uzupełnia się tylko ubytki tym samym olejem Brak naklejki - SAE80

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.