Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. Sprawdzilem ceny. To auto w wersji "golas" z silnikiem 140KM zaczyna sie od 120k PLN.. Jezeli jest tak niezawodne jak mowia i nie przeszkadza nam absolutny brak wyposazenia --> to ok, rozumiem ze taka oferta ma jeszcze rece i nogi jak ktos potrzebuje nowe, na gwarancji i za absolutne minimum kasy do jezdzenia po najmniejszej linii oporu. Jeszcze jak kupi na jakiejs wyprzedazy, z poprzedniego rocznika to juz w ogole. Ale bogatsza wersja z tym silnikiem to juz 140-150k PLN (!) A wersja 2.0 180 KM zaczyna sie od 140k PLN (!) a bogatsze wersje to okolice 160k PLN... I tutaj juz naprawde nie moge zrozumiec jak mozna nie wybrac zamiast tego absolutnego badziewia chociazby podstawowej TM3 RWD 300KM, ktora po doplatach kosztuje niecale 160k PLN a jest autem o segment wiekszym, wykonczonym z o niebo lepszych i przyjemniejszych materialow, GUI w Tesli miazdzy technologicznie te Toyotowe a naped to w porownaniu do tego Toyotowatego to jakis inny swiat, inna cywilizacja po prostu. A jak ktos nie lubi Tesli, Muska etc to na pewno sa juz w tej cenie porownywalne chinskie, nowoczesne elektryki rowniez w segmencie D. Nie wiem i nie rozumiem na czym polega fenomen tych samochodow, czy to jest kwestia tej legendarnej niezawodnosci, czy jada na renomie od lat jedynie, czy wartosc rezydualna jest taka dobra, czy to kwestia jakichs przekonan/filozofii etc--> no jak boga kocham byloby to doslownie ostatnie auto ktore mialbym ochote kupic za wlasne pieniadze po tym weekendowym uzytkowaniu tego modelu.
  2. To ja jeszcze troche nawiaze apropo Chinczykow czy tych 4,5s do setki (do ktorych tak szybko i milo sie czlowiek przyzwyczaja w elektrykach) W weekend bylem w Polsce i wypozyczylem sobie Toyote Corolle hybryde z wypozyczalni bo musialem troche km nabic po pomorskim. Rocznik 2024r Moj Boze kochany, co to jest za auto (!) Jezeli jeszcze raz mi ktos tu na forum napisze, ze Tesla ma cos wspolnego z Toyota, to moge tylko parsknac smiechem ^^ 3 rzeczy dla mnie wazne w autach: 1. Osiagi i naped ogolnie Nie wiem jaki naped jest w hybrydowej Corolli ale generalnie jak sie czlowiek przyzwyczai do jazdy elektrykami co maja 300,400, 500KM czy wiecej i brak skrzyni biegow i zupelny brak turbo laga (wciskasz gaz i po ulamku sekundy w ciszy znikasz) to jazda Corolla to jak jazda zaprzegiem konnym - wciskasz gaz, skrzynia CVT wyje jak zazynana swinia, w kabinie jeden wielki huk, a efektow nie widac - tzn auto wyje a nie przyspiesza rotfl, czy tez przyspiesza jak Polonez. To jest absolutny deal breaker dla kogokolwiek kto lubi motoryzacje - tym autem, z tym napedem, da sie jedynie jezdzic jednostajnie po miescie albo pod miastem, ale wtedy na tempomacie bez jakiegokolwiek dynamicznego przyspieszania i najlepiej ponizej wszelkich limitow predkosci - to auto po prostu obliguje do jazdy jak kapelusznik, nim sie nie da komfortowo jezdzic dynamicznie (zupelnie odwrotnie niz do elektrykow ktorych naped uwielbia dynamiczna jazde) 2. Jakosc wykonania Co prawda to tylko segment C ale znowu - o moj boze. Mamy 2025r a tam wszedzie dalej twarda, plastikowa skorupa ciosana siekiera, jakosc plastikow wpedza w absolutna depresje. Ta plastikowa skrzynka niewiadomego przeznaczenia na lewo od kierownicy, plastiki w drzwiach --> to wszystko sprawia wrazenie samochodu z Bangladeszu za 10k euro a nie japonskiego za 30k euro (czy wiecej, nie wiem po ile teraz te Toyoty chodza). W podlokietniku podnioslem palcem kawalek materialu a pod nim normalnie jakies gole sruby, w bagazniku zamiast jakiegokolwiek obicia --> rzucona jakas cienka plachta ktorej nic nie trzyma --> to jest zupelny jakosciowy dramat i przypomina "jakosc" nowych VW, DRAMAT. 3. GUI Hehe 😄 Generalnie po odpaleniu auta pojawia sie niebieski ekran z napisami mala czcionka ze musze wyrazac jakies zgody (ROTFL), cos tam klikac, nie wiem. Moge sie zgodzic badz nie zgodzic, nie ma znaczenia ekran znika. Klikasz navi --> no nie, nie wlaczy sie bo nie jest wykupiona jakas subskrypcja (!), wyswietla sie jakis komunikat znowu. W 2025r gdzie jest dziesiatki darmowych map na smartfonach po 100 PLN, w Toyocie 2025r nie dziala mapa 😄 😄 No ok. Poklikalem w GUI --> czuje sie jakbym wrocil do czasow Atari/Amigi, to jest niesamowite jak japonskie auto (kraj wysoko rozwiniety) potrafi produkowac cos takiego co wyglada jak zapoznione technologicznie o ~30 lat. Ja juz nie pisze o Tesli ale nawet w nowych chinskich autach ktore testowalem --> GUI te co jest w Toyocie to po prostu jakis niesmieszny zart, chinskie samochody i ich GUI wygladaja przy Toyocie jak z powrotu do przyszlosci. O jakis przyciskach od otwierania klapki paliwa w podlodze (powaznie) czy o tym ze auto sie nie zamknie jak sie zapomni nacisnac przycisk start/stop juz z litosci sie nie rozpisuje, absurd goni absurd. Dla kogo ta marka, dla kogo to auto tak mysle --> imho dla ludzi podeszlych wiekiem, tak 60+ minimum, ktorzy sa slepi i glusi i zupelnie nie radza sobie ze wspolczesna technologia, potrzebuja duzych topornych przyciskow a ekran dotykowy to dla nich dzielo szatana, a jazda to dom-kosciol a gaz naciskaja maks na glebokosc 1cm. To jakby cofnac sie w czasie o 20-30 lat gdzie motoryzacja poszla w jakims bardzo zlym, alternatywnym kierunku. To tak jakby dzisiaj zamiast Iphona kupic jakies retro Nokia 3310 czy telefon dla seniora.
  3. https://www.bmwblog.com/2025/05/28/bmw-i4-m60-official-nearly-600-horsepower/ ~50KM wiecej, zasieg odrobine mniejszy, bateria ta sama. osiagi? 3,7s do setki zamiast 3,9s Tak patrze na nowe Audi A4, moj boze, jak fatalnie te piano black wyglada --> doslownie wszystko upackane palcami (kierownica, ekrany, tunel), obrzydliwosc. Spasowanie niemieckiego premium widze dogonilo w koncu Tesle sprzed lat 😄
  4. Elektryki przebiły sufit. Co dziesiąte auto w Polsce można podpiąć do kontaktu - Bankier.pl "W samym kwietniu Polacy zarejestrowali 2552 auta w pełni elektryczne – ponad dwukrotnie (+102 proc.) więcej niż przed rokiem. W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców przybyło również 2557 hybryd plug-in, czyli umożliwiających zasilanie z gniazdka – o 118 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku." Tesla spadki po 20-30% r/r a nadal 1sze miejsca okupuje lol Niemieckie legacy slabiutko u nas w kraju, z pewnoscia nie sa zadowoleni z takiej sprzedazy, prawie wszystko to Ameryka/Azja
  5. To tak nie dziala. Znudzi sie po 2-3 latach max chocby nie wiem jakie dobre bylo (jak bedziesz jezdzil jako daily) i trzeba bedzie przelknac najwieksza utrate wartosci (ktora procentowo nie wyglada zle ale w PLN juz boli) PS. Gastro sie buduje (z toaletami, zeby nie trzeba bylo sikac w krzakach w niedziele ^^) w odpowiedzi na hub Superchargerow Tesli na parkingu Auchan w Gdansku 😄 https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowy-McDonalds-w-Gdansku-Nie-zgadniesz-gdzie-powstanie-n203485.html Moze i hotdogi beda?
  6. Moj boze, jak sie pieniadze fiducjonarne szmaca Prawie pol miliona PLN (130k$..) za 7-letniego GTSa poprzedniej generacji 😮 W USA te auta NOWE chodzily 7 lat temu w tych pieniadzach (120k$), masakra https://www.porschestlouis.com/2018-porsche-911-gts-st-louis-mo.html https://www.cars.com/research/porsche-911-2018/
  7. Patrz co cytujesz. Pisales konkretnie o zysku w przeliczeniu na akcje i do tego sie odnioslem. Nie rozrozniasz firm 100 letnich, betonowych, z suta dywidenda od firm rozwijajacych sie. Jedna firma kurczowo trzyma sie tego na czym zarabia (ICE, serwis), druga sie rozwija i buduje fabryki aut elektrycznych ktore sa przyszloscia. Jezeli by byla narracja polityczno-ekonomiczno-technologiczna "ICE forever" to bysmy mogli dyskutowac, ale nie jest. Mozesz mi wskazac te moje prognozy apropo 6 milionow aut w tym watku? Spokojnie, jeszcze beda zwalniac i skomlec o chinskiego inwestora Pisalismy z czego wynika kurs akcji Tesli. Bez Muska akcje Tesli by polecialy o 50-80% w dol w kilka mies podejrzewam. Jeszcze raz --> pisalismy o tym, z czego wynika kurs akcji i PE Tesli
  8. Przez chwile rozwazalem ale mi az tak bardzo model S nie podchodzi szczerze mowiac, nie bylem zachwycony po jazdach probnych (nie do konca dopasowany do moich aktualnych potrzeb) Plaid przy wszystkich swoich zaletach ma tez kilka wad - nie ma headup, nie ma skretnej tylnej osi, nie jest w srodku taki fajny jak Taycan (wszystko w skorze etc), audio tez nie jest highendowe jak Burmester (ktory kosztuje prawie 30k PLN w konfiguratorze, wiec cos za cos oczywiscie)
  9. Mialem juz 2 nowe Tesle TM3. Lift TM3P WG MNIE nie przyniosl duzo nowosci (dla posiadacza starszej wersji przynajmniej). Gdybym wczesniej nie mial przedlifta to kupilbym jednak nowa TM3P w 2 sekundy. Moze gdyby podkrecili grubo naped do 2,6-2,7s do setki to bym sie polasil na ta nowa TM3P dla frajdy (z tymi fotelami sportowymi by sie fajnie jezdzilo), ale wersja europejska jest slabsza od amerykanskiej a tamta nawet szalu nie robi. Co do customowego audio --> jak na moje nierealne pruc to auto i sie podlaczac do GUI zeby to dzialalo jak fabryka, za stary i leniwy juz tez jestem na takie zabawy. Nie ma problemu, nie musisz 🙂 W czym ono jest przestarzale w porownaniu do lifta? Ja tam widze 100km zasiegu mniej jedynie (a mi ten zasieg lotto bo to auto do pracy 2x15km dziennie, na trase sie nie nadaje bo jest za male (bagaznikowo) po prostu. Te Taycany maja Burmestra, maja pneumatyke, maja tylna skretna os, sa w srodku duzo bardziej premium od Tesli wiec suma sumarum bedzie sporo nowosci wiec sie troche naciesze (czyms innym). Przedliftowe 2 latki z mikro przebiegami, wyposazone pod korek, z 3 latami gwarancji jeszcze, chodza w NO za 270-280k PLN, ogolnie te duze/drogie auta maja straszna utrate wartosci i wg mnie nie oplaca sie ich zbytnio kupowac nowych (albo za biedny jestem zeby tracic po 100-200k PLN rocznie) https://www.finn.no/mobility/item/407694855?ci=10
  10. Wszystko to co robi Musk istnialo w jakiejs innej formie gdzies na swiecie, historia elektrykow ma juz kilkadziesiat lat. Tylko co z tego? Pampers pewnie tez nie wymyslil pieluch, Redbull energetykow a Adidas butow sportowych. A mimo to to te firmy sa utozsamiane z tymi produktami od dziesiecioleci bo w jakis sposob wywarly na nie najwiekszy wplyw, to samo bedzie z Tesla podejrzewam. Chyba Cie Bog opuscil jak myslisz, ze wydam 600k+ na Taycana 🤣 Dam Ci przyklad 2 konkretnych aut ktorymi jestem zainteresowany - oba auta maja symboliczne przebiegi, oba maja PAW, oba maja Burmestra i oba laczy jeszcze jedna rzecz - sa warte ~30% ceny auta nowego (Porsche odlecialo na inna planete jezeli chodzi o ceny nowych aut) I ja chetnie takie auto przytule na rok czy dwa (Z NUDOW) bo sa imho dobrym value w cenie w ktorej sa sprzedawane i w opcjach/technologii w ktora sa wyposazone. Nie uwazam, ze sa lepsze od modelu S, nie nadaja sie na trasy zupelnie - mowie o pre-LCI (w przeciwienstwie do modelu S), nie sa rodzinne (pakowne) jak jakies kombi ani sportowe jak np 911 - ot po prostu pojezdze przez chwile tanim Porsche z Burmestrem. No i pozbede sie gownianego i4 M50 a to juz samo w sobie jest motywujace rotfl Bruktbil til salgs: Porsche Taycan - 2020 - Grå - 571 hk - Sedan | FINN.no Bruktbil til salgs: Porsche Taycan - 2020 - Grå - 761 hk - Coupe | FINN.no Jedyne co mnie jeszcze meczy to serwis tych nieszczesnych Taycanow po gwarancji - jak widze cene 3k euro za wymiane akumulatora 12V to sie odechciewa premium. Tesla pokpila troche segment E musze jednak przyznac - opor uzytkownikow jezeli chodzi o naturalna skore, o softclose, o headup, o ogolnie fit&finish i detale w srodku jest spory --> co przejdzie w segmencie C/D niekoniecznie przejdzie w segmencie E/F
  11. Te 2 auta laczy jedna cecha ktora jest dla mnie mega wazna - swietne audio, w BMW Bowers, w Porsche Burmester. Dla mnie np Taycan bez Burmestra to automatyczny deal-breaker, to samo mam z e-tronem GT --> niby to samo co Taycan, osiagi te same, zawieszenie i wyciszenie te same, tansza eksploatacja wrecz, ale przez badziewnego Banga Olufsena audi etron gt jest "taki o sobie" conajwyzej. Imho slabe porownanie. Wielkie Detroit nigdzie poza USA sie nigdy nie przyjelo - w Europie smiano sie z tych aut zawsze i nikt tym nie chcial jezdzic poza garstka fascynatow hollywoodzkich filmow. Tesla przyjela sie swietnie zarowno w Europie, w Chinach jak i w USA --> dla przypomnienia, ostatnie 2 lata na swiecie najczesciej kupowane auto to model Y. Miales tak kiedys z innym amerykanskim autem? @BMFun - troche smieszne porownanie firmy ktora sie dopiero rozkreca i produkuje tylko elektryki do firmy ktora jest na rynku sto lat, wyplaca co roku sowita dywidende i 80% (?) jej sprzedazy to nadal auta spalinowe, ktore notabene maja jeszcze 10 lat waznosci bo pozniej trafia na smietnik historii (zdarzy sie to duzo szybciej, mowie o oficjalnych terminach) Jak BMW przejdzie w 100% na elektryki i bedzie z nich tylko czerpac swoje zyski to chetnie wroce do tematu zyskow w przeliczeniu na akcje. Jezeli patrzysz na obie firmy i uwazasz ze z nich dwoch to BMW sie rozwija i zwieksza swoja wartosc, to ok 🙂 Bardzo sie mylisz. Kurs akcji Tesli wynika z tego, ze glowny udzialowiec to najprawdopodobniej najwiekszy geniusz ludzkosci obecnych czasow, koles wlasnorecznie zmienil branze motoryzacyjna na calym swiecie, zmonopolizowal loty w kosmos i przejal zamowienia NASA, wymyslil internet na nowo dzieki Starlinkom, kopie tunele pod miastami, walczy o autonomie czy robotyke - slowiem, koles ksztaltuje rzeczywistosc 8 miliardow ludzi na naszych oczach, zmienia postrzeganie otaczajacej nas rzeczywistosci. Gdy BMW dodaje w miedzyczasie podswietlane grille (zartuje, nie bierz tego doslownie). Tesle i BMW dzieli praktycznie WSZYSTKO, jedna to stuletnia firma starych dziadkow odcinajaca kupony, druga firma z jej wlascicielem ksztaltuje rzeczywistosc motoryzacyjna. To jak wygladaja wspolczesne BMW (design, GUI, technologia napedu) to w sumie dzielo jednego czlowieka - Muska. Jezeli autonomia wypali to w ciagu naszego zycia zniknie zawod kierowcy zawodowego - zmiany na calym swiecie beda monstrualne, miliony ludzi "jednego dnia" bedzie musialo zmienic prace, ich zawod wyginie jak kiedys zawod woznicy konia w zaprzegu. A wtedy to kapitalizacja Tesli moze i 5x wzrosnac. eraz to sa bajki ale tak samo myslano o dziesiatkach wynalazkow ludzkosci - przypominam ze smartphony czy internet maja raptem kilkanascie lat historii, wyobraza sobie ktos dzis zycie bez nich?
  12. Ja majac wczesniej 3 Tesle i wsiadajac obecnie do mojego i4 dokladnie wiem co ma do zaoferowania ^^ TM3P ten pazdzierz od BMW zjada i wypluwa, BMW zeby sprzedawac elektryki jedzie na marzach godnych Toyoty i to jest smutny fakt. Co do tabelki ktora wkleiles --> mnie ona bardzo cieszy, Musk musi teraz sie grubo zrehabilitowac zeby odzyskac europejskiego klienta, jego sieg-haile nie przejda u nas na kontynencie bo ludzie nie sa tak glupi jak w US. Mam nadzieje, ze dla klienta wyjdzie to w dluzszej perspektywie na plus, beda musieli poprawic swoja gre.
  13. Slonik, oszukales system, rozgryzles go. Wystarczy byc klaunem, troche naoszukiwac i juz mozna kierowac firma o kapitalizacji przewyzszajacej 1000 miliardow dolarow.
  14. Ale glupoty piszesz jezu 🙂 Dla przypomnienia - 5 lat temu wiekszosc tu komentujacych rzala ze smiechu z tego "startupa" ze sie zaraz zawinie, ze robi rozpadajace sie auta, ze legacy go zje i wysra. Minelo 5 lat a na gieldzie Tesla jest warta 20-25x wiecej od BMW (rotfl!) --> inwestorzy wszyscy to debile, caly swiat sie zmowil i umniejsza tytanowi motoryzacji jakim jest BMW, Porsche, VW czy inny STellantis. I czy to "wina" robotow, autonomii, OTA czy bog wie czego jeszcze - cyferki sa cyferkami, deal with it. @slonik od 5 lat zapowiada zakup akcji Tesli po 2$ jak juz dojdzie do sprawiedliwosci dziejowej i akcje Tesli spadna o 99% (gdzie ich prawowite miejsce) 😄 Jaka konkurencja produkuje tansze auta? Legacy, ktore jedzie w Europie na ujemnych marzach albo na 3-5% w segmencie premium? Strasznie zaslepiony jestes BMFun 🙂 PS. Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze w ciagu najblizszych 3-4 lat bede kupowal akcje BMW za 30-40$ jeszcze 🙂
  15. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najwieksze-bankructwo-w-historii-Szwecji-Northvolt-zakonczyl-produkcje-baterii-8947287.html Podejrzewam, ze jeszcze wiele takich newsow przed nami
  16. Fajne wyniki, 350-400km po autostradzie 130 km/h to swietny rezultat. Jedne spostrzezenie - auto w tym segmencie, za takie pieniadze --> wersja RWD to bedzie bialy kruk, podejrzewam, ze 95% ludzi bedzie wybierac AWD
  17. Dziwne slonik masz te rozkminy samochodowe, zupelnie jakbys probowal rozwiklac jakas zagadke filozoficzna jaka kombinacja samochodow jest najlepsza w zyciu. Nie ma nigdy dobrej odpowiedzi na takie rozmyslania. 10 lat zastanawiania sie, testowania, zakupow zeby po 5 latach rozwiazywac zagadke na nowo bo dzieci podrosly, bo sytuacja zyciowa sie zmienila. Imho kupujesz auto takie jakie Ci najbardziej pasuje w danej chwili w zaleznosci od potrzeb, w ktorym spedzasz milo 90% czasu jak gdzies jedziesz. Gdyby te rodzinne wyjazdy kilka razy do roku robily taki problem to zawsze mozna docelowe auto wypozyczyc (kombi diesel) albo jak ma sie wiekszy garaz trzymac jakies zapasowe (przeciez to rownie dobrze moze byc 5-er chocby dziesiecioletnia za garsc orzeszkow - dobrze wyposazona F10 530d chociazby, nie musi byc przeciez nowe na te kilka razy w roku) Jeden wybierze X5M bo mu daje kompromis wszystkiego, drugi M3 kombiaka a trzeci 911+520d
  18. U mnie w i4 nowe OTA dzisiaj. I W KONCU, to na co WSZYSCY wlasciciele 500KM beemek czekali, od dawna wyczekiwana przez uzytkownikow zmiana! ^^ Kto BMW jezdzi ten sie w cyrku nie smieje.
  19. sloniku, powiedzenie "nalezy sie jak psu buda" znaczy, ze ktos ewidentnie na cos zasluzyl. Uzywasz tego wyrazenia w totalnie zlym kontekscie. Wszystko jest gadzetem na poczatku, niektore gadzety jednak wchodza do mainstreamu pozniej i ludzie sie dziwia jak mozna bylo wczesniej bez tych gadzetow zyc. Moze tak bedzie z Optimusami, moze tak bedzie z FSD, pozyjemy zobaczymy. Natomiast nie zmienia to faktu, ze sposob w jaki ten robot sie porusza jest imho niewiarygodny, 25 lat temu jak gralem w Tomb Raidera to Lara Croft sie gorzej poruszala na ekranie 😉 Mnie bardzo cieszy, ze niektore firmy ida w tym kierunku, tzn w nieznane, to jest zupelne przeciwienstwo BMW, ktore od dekad jest tlustym kotem i zadowala sie restylizacja zderzakow i przetloczen na masce conajwyzej. W tym czasie inne firmy wymyslaja otaczajaca nas rzeczywistosc na nowo, dla mnie to cudowne bo od zawsze bylem gadzeciarzem.
  20. Nie bo nie mam psa. Ale jednoczesnie rozumiem ze miliony innych ludzi maja psy a kilka linijek kodu nie boli, nieprawdaz? Kolejna sprawa - doge mode to jedna z opcji zwiazanych z temperatura wewnatrz auta, inna opcja jest wlaczenie np opcji ze temperatura w kabinie nie ma prawa przekroczyc np 30C Wtedy np tego typu rzeczy by sie nie przytrafily: https://tvn24.pl/swiat/usa-11-miesieczne-dziecko-zmarlo-z-przegrzania-w-samochodzie-rodzice-byli-na-mszy-st7154370 https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,187572,29667661,dziecko-zmarlo-bo-matka-zostawila-je-w-nagrzanym-aucie-prokuratura.html I powtorze - takich detali w Tesli sa dziesiatki, jedne wazniejsze, inne mniej wazne, zalezy dla kogo --> dla mnie natomiast wazne jest ze Tesla wciaz kombinuje i usprawnia. W BMW to co kupisz to tym bedziesz jezdzil kolejne 15 lat, ich opowiesci o jakichkolwiek usprawnieniach to opowiesci z krypty, OTA to kpina. PS. Ten robot Tesli to juz lepiej tanczy niz ja, ciekawe jak swiat bedzie wygladal za 10 lat..
  21. vs Nie rozumiem Ciebie. Caly czas oczekujesz ode mnie, ze Ci wykaze, ze przez OTA Tesla dolozyla 200km zasiegu albo pneumatyczne zawieszenie. A ja Ci uparcie tlumacze - oni poprawiaja kosmetyke (to co moga) ale ta kosmetyka jest w codziennym uzytkowaniu po prostu istotna, szczegoly w zyciu sa wazne (przynajmniej dla mnie). Jezeli to wg Ciebie takie nieistotne rzeczy to odwroce pileczke - wytlumacz mi dlaczego BMW przez OTA nie moze mi dodac np - wymuszonego trybu rekuperacji "B" - zebym nie musial za kazdym razem po uruchomieniu silnika wciskac 2 razy wajche biegow i sie nie wkurwial ze jak zapomne to zrobic to auto zachowuje sie jak spalinowe i sie toczy? ---> przeciez to kosmetyka - comfort entry --> dlaczego musze sie wciskac pomiedzy fotel i kierownice za kazdym razem jak wsiadam jezeli zaplacilem za elektryczne fotele, dlaczego musze haczyc biodrami/spodniami/guzikiem o delikatna kierownice i sie bac ze ja sfatyguje --> przeciez przez OTA mogliby to ogarnac 2 linijkami kodu? - dlaczego nie dodadza trybu sport zeby domyslnie byl wybrany jezeli nie uzywam kluczyka a telefonu do wejscia do auta --> przeciez to kosmetyka, zasze startuje w eco/comfort a sportu nie zapamietuje - dlaczego nie moga dodac komend glosowych po polsku - po 20 latach nie ogarneli takiej prostej rzeczy? - dlaczego nie mozna sobie wybrac koloru auta w GUI - jutro bede mial ochote zalozyc jakis kolor folii na auto a kolor w GUI pozostanie czarny - czemu nie moga dolozyc Tidala czy Youtube Music? - czemu nie moga dolozyc jakis gier w GUI dla dzieciakow? - dog mode, camp mode --> przeciez to kosmetyka, kilka linijek kodu, nie umieja? Mnie w i4 M50 nawet taka glupia rzecz denerwuje jak za szybko gasnacy/znikajacy headup - przeciez w GUI powinna byc opcja zeby np lista piosenek wyswietlala sie przez 1-10s a ja rolka przelece przez kilka piosenek na headupie, na chwile oderwe wzrok na ulice i bam - lista piosenek znika i znowu od nowa musze szukac Czemu nie potrafia np ogarnac tak prostej rzeczy zeby sie nie wylaczala lista piosenek na wyswietlaczu tylko po 3 sekundach przelacza sie ta piosenka ktora gra akurat na caly ekran -- wkurwia niemilosiernie te zmienianie ekranow jak tylko dotkniesz pokretla --> chce miec liste piosenek caly czas na ekranie glownym --> no nie, sorry, w BMW sie nie da. Detale kolego to to, gdzie BMW lezy i kwiczy, sorry za chaotyczny psot nie mam czasu zbytnio edytowac
  22. Ostatnio byl w Tesli jakis update przez OTA i tak sobie czytam co tam sie pozmienialo. Wiekszosc tego to oczywiscie drobnostki/glupoty ale uwielbiam (od pierwszego dnia!) w tej marce to, ze gdzies tam daleko za oceanem, jest sztab ludzi, ktorzy kminia calymi dniami co by tu jeszcze mozna bylo w aucie usprawnic zeby sie w nim lepiej wlasciciel czul. Dla mnie to jest cos co odroznia i odroznialo od pierwszego dnia Tesle od calej reszty producentow. @BMFun - czesto pytales co tam w tym OTA zmieniaja, generalnie jakbym poszukal to bym Ci mogl wkleic grube dziesiatki takich detali ktore sa w Tesli a nie ma ich w np BMW i4 M50 w GUI - i sporo z nich nie bylo jak kupowalem pierwsza Tesle, pojawily sie po czasie, po hintach uzytkownikow w internecie etc. I najlepsze jest to, ze to sa takie wygodne detale, ze kierowca po prostu ich nie zauwaza nawet jak korzysta z auta bo uwaza to za cos "normalnego", otrzezwienie przychodzi jak sie trzeba przesiasc do innej marki gdzie tego najczesciej nie ma. I tak jak zawsze powtarzam - podczas krotkiej, godzinnej jazdy testowej autem - 90% tych szczegolow czlowiek nie zdazy zaobserwowac i stad czesto jest pozniej "o co takie halo z ta Tesla".
  23. Dla mnie to auto wyglada z zewnatrz ok jedynie w mocno ciemnych lakierach, najlepiej w czarnym. W jasno niebieskim tak jak tu wyglada jak jakis azjatycki potworek albo Skoda; Panamera czy te stare Audi wygladaja agresywnie, spojnie, imho o wiele lepiej. Ta nowa 5-er przejela design z 1-er czy 2-er, aut obiektywnie po prostu brzydkich, do tego jest po prostu nieforemna przez uniwersalna platforme - za wysoka do tej szerokosci. Swoich klientow oczywiscie znajdzie, nie przecze.
  24. Z niczego to nie wynika przeciez. Srodek M5 wyglada tandetnie jak sie tylko da w porownaniu do mega szlachetnej i swietnie wykonczonej Panamery a z zewnatrz to trzeba miec bardzo mocna psyche zeby sie nie wstydzic tej Kia/Skoda-designowatosci.
  25. Moze on sie nie wstydzi tylko po prostu aspiruje do klasy premium a go po prostu nie stac jeszcze? 🤣 PS. Ja dzisiaj widzialem pickupa chinskiego Maxusa i nie wygladalo to za dobrze - silnik elektryczny wisial niczym nieosloniety doslownie z 10-15cm nad ziemia, jakikolwiek wiekszy kraweznik czy gorka i bedzie tym ryl o ziemie, mega slabo to wygladalo, jak jakis agrotuning z "szybkich i wscieklych" Tutaj to w sumie lepiej widac:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.