Treść opublikowana przez adamjttk
-
BMW 320D 163KM, 2007 a 2010 różnice
Niech kolega tylko, ktory kupuje auto, nie zostal zaslepiony sama cena a reszta "jakos bedzie". Zeby pozniej nie bylo historii typu: :duh: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/14755,BMW-rozpadlo-sie-na-dwie-czesci.html http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci/kryminalne/dwie-ofiary-tragedii-w-bydgoszczy-auto-rozpadlo-sie/4722342
-
E60 530i, 2008r, Warszawa WBANV71038CK07682
adamjttk odpowiedział(a) na adamjttk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażdzieki, poprawilem. a gdzie link z autem? dzieki, dodalem rozkodowany VIN i zaginiony link.
-
BMW 320D 163KM, 2007 a 2010 różnice
1. przebieg autostradowy niczym nie rozni sie od miastowego czy jakiegokolwiek innego - przebieg to przebieg. Jezdzenie 180km/h po niemieckich autostradach nie jest wcale lepsze dla auta od jezdzenia po naszych dziurawych drogach 90km/h. 2. nawet jezeli to auto ma przejechane 200tys km to cena nadal jest mocno zanizona, tak jak ci pisze takie auto nowe kosztuje 200tys PLN, po roku kosztuje 150tys PLN a myslisz ze po 2 latach ktos odda Ci je za 65tys wliczajac swoj zarobek (pewnie kilka tys) ? 3. "tylko 320d" dobrze wyposazona potrafi w salonie kosztowac i 250 tys PLN :P 4. okazji na swiecie nie ma - wg mnie na 99% auto mialo spory dzwon, oddaj do gruntownego serwisu z pomiarem punktow bazowych karoserii i szybko wyjdzie jaka to okazja. 5. moje 320d LCI kupilem za niewiele mniejsze pieniadze pol roku temu a ma wiekszy przebieg o 40tys km, jest starsza o 3 lata (2008) ! i chyba ciut gorzej wyposazona (brak navi, sensatec zamiast dakoty ale automat) - i nie, nie przeplacilem :P jak zobaczylem ogloszenie pojechalem po nia tego samego dnia i kupilem. Ale auto ma czarno-biala pewna historie z PL salonu, nie mialo zadnych przygod a jego wartosc jest tozsama z np eurotaxem. 5. Nie jestes naiwny, po prostu za bardzo podniecony, kupowanie auta w PL to zmudny proces jezeli nie szukasz ulepa :)
-
E60 530i, 2008r, Warszawa WBANV71038CK07682
adamjttk odpowiedział(a) na adamjttk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażdzieki, poprawilem.
-
E60 530i, 2008r, Warszawa WBANV71038CK07682
adamjttk opublikował(a) temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam, prosze o komentarz na temat tego auta. Wyposazony dobrze z tego co widze, dakota, duza nawigacja, fotele komfortowe. Ma jakas starsza wersje Idrive? Czy ktos cos wie na temat historii tego egzemplarza badz sprzedawcy (Zielonka k.Wawy)? Czy ktos zauwazyl cos niepokojacego? http://otomoto.pl/bmw-530-3-0-4x4-automat-salon-pl-i-wl-C30825577.html Data for vehicle identification number: WBANV71038CK07682 Model description: 530XI Market: Europa Type: NV71 E-Code: E60 (MUE) Chassis: Limousine Steering: links Doors: 4 Engine: N53 - 3,00l (200kW) Drive: Allrad Transmission: automatisch Body Color: Platingrau Metallic (A68) Upholstery: Leder Dakota/schwarz (LCSW) Production date: 18.03.2008 Assembled in: Dingolfing S1CBA CO2 package S2SCA BMW LA wheel, star spoke 243 S346A Chrome Line exterieur S548A Kilometer-calibrated speedometer S851A Language version German Optional Equipment S1CAA Selection of COP relevant vehicles S203A 4-wheel drive S205A Automatic transmission S255A Sports leather steering wheel S261A Side airbags for rear passengers S2PAA Lug bolt retainer S302A Alarm system S3ACA Trailer coupling S403A Glass roof, electrical S415A Sun-blind, rear S416A Roller sun vizor, rear lateral S423A Floor mats, velours S428A Warning triangle and first aid kit S430A Interior/outside mirror with auto dip S431A Interior mirror with automatic-dip S439A Interior trim finishers, matt chrome S441A Smoker package S442A Cup holder S456A Comfort seat with memory S465A Through-loading system S470A Isofix-System S494A Seat heating driver/passenger S502A Headlight cleaning system S508A Park Distance Control (PDC) S522A Xenon Light S524A Adaptive Headlights S534A Automatic air conditioning S544A Cruise control with brake function S609A Navigation system Professional S644A Preparation f mobile phone w Bluetooth S672A CD changer for 6 CDs S698A Area-Code 2 for DVD S6FAA Vorbereitung DVD-System im Fond S863A Retailer Directory Europe S877A Delete cross-pattern operation S879A On-board vehicle literature German S8S8A Country-specific nav. system supply S8SPA Control unit COP S993A model year code in VIN
-
BMW 320D 163KM, 2007 a 2010 różnice
Kolego nie ogladalem tego konkretnego egzemplarza samochodu ale auto z takim wyposazeniem kosztowalo nowe okolo 200tys PLN i watpie zeby ktos sprzedawal je po rowno 2 latach za 33% ceny bez waznego powodu :mrgreen: Auto jest sprowadzane, w DE auto z takim przebiegiem, rocznikiem wyposazeniem kosztuje okolo 20kE, dodaj zarobek handlarza, ta sliczna fotosesje i wysun wnioski sam. :cool2:
-
F30 335xd - maly potwor
WIele osob mialo BMW za zle ze w nowej generacji F motor 35i pozostal praktycznie bez zmian (moze nie tyle technologicznych ale moc wciaz ta sama 306KM) od 7 lat ale na dobra sprawe konkurencja nadal jest w tyle i w sumie rzeczywiscie nie mieli powodu podwyzszac mocy przy tych osiagach. Niesamowity silnik po prostu i nadal robi robote porownujac go do dzisiejszych topowych jednostek. Dam sobie reke odciac, ze LCI serii 3 przyniesie podniesienie jednak mocy do wersji ala IS, okolice 330-340KM.
-
F30 335xd - maly potwor
a odnosnie jeszcze serii 3 jako auta rodzinnego - w srodku rzeczywiscie miejsca jak w kompakcie ale czasami to jest zaleta (majac jeszcze male dzieciaki) - w sensie - w duzych miastach jak np w Gdansku gdzie mieszkam - miejsca parkingowe sa najczesciej w wersji mini i jest ciezko z parkowaniem czy wychodzeniem z auta po zaparkowaniu. i wtedy mniejsza limuzyna ma duzy sens. Oczywiscie trasy po x-set km to fotele komfortowe, wyciszenie, resorowanie robi w serii 5 robote.
-
F30 335xd - maly potwor
Tak, ale on napisal, ze zeby zniwelowac przeklamania licznika dodal 5% do czasow jakie uzyskal. Pozostaje interpolacja wyniku 60mph na 100km/h 0,1s czy wiecej, ciezko powiedziec. A dane katalogowe dla 335d z ZF i X mowia o 4,8s do setki. Bylem pewien ze to sa mocno przesadzone/laboratoryjne wyniki.
-
F30 335xd - maly potwor
60mph to ok. 96km/h tak więc może my być poniżej 5. Tak czy owak wynik imponujący. Ciekawe ile pokazał by RaceLogic - wtedy nie było by wątpliwości. Jego inny post: http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=886339 Napisal ze uzyl "Vbox" do pomiaru, nie wiem czy to jakies Racelogicowopodobne urzadzenie? "Times were as follows - 10mph 0.66 s 20mph 1.23 s 30mph 1.90 s 40mph 2.64 s 50mph 3.54 s 60mph 4.64 s 70mph 5.99 s 80mph 7.55 s 90mph 9.50 s 100mph 11.77 s" Pokrywa sie to z pomiarami w oryginalnym linku. Piekielnie szybkie auto jak na R6 disel :twisted:
-
F30 335xd - maly potwor
"I've also tried to be fair and add about 5% on speedo reading in both instances." Do 100km/h wiecej niz 5% wydaje mi sie ze licznik nie przeklamuje.
-
F30 335xd - maly potwor
W sumie po niewielkich modyfikacjach mechanicznych ten egzemplarz BMW mogloby tak nazywac. Ciekawi mnie jak cholernie szybka bedzie musiala byc nowa M3/4 skoro 335d ma takie czasy :shock:
-
F30 335xd - maly potwor
http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=918392 Wideo amatorskie, ale daje do myslenia.. 0-60 w 4,6s (niecale 100km/h) czyli realnie to okolo 4,7s (czas M3 E90 z DKG?) Warunki drogowe - zwykla autostrada, zwykly olej - ot codzienne (nie liczac launch control). A jak sie kierownikowi nie spieszy i jedzie 160km/h na tempomacie to spalanie pewnie 7-8 litrow?
-
e92 320d - Spacegrau, Lampy LCI
czyli wszystko jasne juz. bita, po pozarze albo powodzi :D
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
To by sie moglo zgadzac, to bylo ze 2-3 lata temu (sluzbowka 318d), pamiec moze tez juz platac figle dlatego nie jestem pewien.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
W Polsce wszyscy je lamia kilkanascie/dziesiat razy dziennie, ot blad systemowy, nie zachecam ale i nie potepiam (w granicach rozsadku). W moim kolejnym aucie bedzie obowiazkowo head-up - nie dla wygody ale zebym wiedzial jakie w danej chwili jest ograniczenie, na krajowkach potrafia sie zmieniac co pol minuty i jak chcesz jechac przepisowo to zamiast na droge to trzeba patrzec na znaki na poboczu ciagle. (niebezpieczne bo dekoncentrujace) Co do watku - kolego bierz 320d chociazby kosztem wyposazenia. Zchipujesz i bedzie w miare dynamiczne auto. Chyba ze jestes baardzo spokojnym i niewymagajacym kierowca. Nie bez powodu w wiekszosci krajow silnik 318d wogole nie wystepuje nawet w cenniku.. Nie wiem tez czy mam racje ale sasiada 318d silnik klekocze duzo gorzej od 320d 177KM.
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
ktos chyba swojej masci dzis nie zazyl ;) :twisted: przypomina mi sie taka scenka z Londynu sprzed kilku lat - idzie kobieta chodnikiem, ladnie ubrana, rozmawia przez tel. Na chodniku kawalek dalej lezy/siedzi zul, caly obzygany i brudny z wyciagnietymi nogami. Kobieta go nie zauwaza i potyka sie o jego nogi. Na co zul ryczy na cale gardlo "Kultury je¤#na!!!"
-
e92 320d - Spacegrau, Lampy LCI
fajne auto! polecam zrobic chip na 200KM (kosztuje rozsadne pieniadze a zawsze auto bedzie mialo wiecej wigoru) oraz obszyc kierownice (badz kupic M-pakiet) - te kierownice zwykle sportowe maja slabej jakosci skore i mi sie reka pocila i slizgala na niej.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Dostrzegam, na pewno wiekszosc z F10 2.0 ;)) Forum jak to forum, kazdy pisze co chce dopoki sie ludzie nie obrazaja wzajemnie jak np. kolega thestructor. Ale masz racje, dlatego prosilem 2 moderatorow zeby zamkneli w koncu ten watek. Bez odpowiedzi niestety. Oczywiscie :) I kosztuje relatywnie niewiele wiecej niz F30. Zgadzam sie, z dwojga zlego F10 jest zdecydowanie lepszym wyborem za $ :cool2: Jezeli nie mozna czerpac frajdy z silnika to mozna chociaz podrozowac dostojnie z klasa. "A żeby nie było że się czepiam innych aut, a swoje chwale to swoje 520d RWD opisuje na 50% , z koleji x3 2.0d na 30% ." Jakbys nie wiedzial kto to pisal - to Twoj post sprzed 6 dni. Zdecyduj sie w koncu czy 50% czy 90% bo jestes niekonsekwentny. klasyk :cool2: Pewnie dlatego Bomi zbankrutowalo ostatnio :) Na Alme tez przyjdzie szybko czas jak bedzie sprzedawac bardzo podobne produkty do biedronkowych. (nie wiem, nie robie w tych sklepach zakupow) Jezeli caly post o roznicach sprzedazy w polsce/kanadzie puentujesz polska akcyza na auta >2000cm2 (w 90% post byl o wyposazeniu) - to masz racje, nie ma sensu pisac..
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Wracajac do meritum watku - wlasnie ogladam cennik BMW Kanada. Dla ludzi upierajacych sie jeszcze odnosnie zasadnosci polityki dealerow u nas w kraju (Europie) Cennik F30 Kanada: http://www.f30post.com/forums/attachment.php?attachmentid=871887&d=1370296787 F30 335i - cena sugerowana 51.200$ + podatek (5-15%) (153k PLN+podatek) Wyposazenie wersji 335i: STANDARDOWE WYPOSAZENIE: skora Dakota sportowa skrzynia biegow z lopatkami M-pakiet swiatla Bi-xenonowe 18" felgi szyberdach elektryczne siedzenia z pamiecia sportowe podgrzewane siedzenia durna skladana kanapa w PL za ponad 2k.. wykonczenie na wysoki polysk Shadow Line DCC pakiet oswietlenia pakiet schowkow zestaw audio HIFI ze wzmacniaczem USB+Bluetooth deska o rozszerzonym zakresie zawieszenie M-sport kierownica M-pakiet, podgrzewana! podsufitka antracytowa Wyposazenie dodatkowe: pakiet premium - 4.500$ (13.500PLN) - alarm, dostep komfortowy, kamera cofania, fotochromowe lusterka, ledzwie, PDC p/t, refl. adaptacyjne, nawigacja, audio Harman Kardon, DAB - u nas taki zestaw ile, 35-40k PLN? pakiet executive - 2500$ (7.500PLN) - roleta elektr tylna, rolety boczne, podgrz siedzenia, asystenci swiatel, martwego pola, zjazdu z pasa, Head-Up, surround view pakiet M-performance - 1500$ (4500PLN) - hamulce M, 19'' kola, zawieszenie M, zmienny sportowy uklad kierowniczy Czyli reasumujac - topowy model 150k PLN wszelkie dodatki wlacznie z pakietem Performance - 25k PLN (17% ceny bazowej auta) W Polsce tak zestawione auto kosztowaloby ponad 350k PLN bo dodatki stanowilyby jakies 80% bazy auta. I tak powinien byc wyposazony samochod premium a nie ten zalew zalosnych wypierdzianych 320d z PS po 200k PLN :duh: Jezeli chodzi o nasze lokalne potwory 316, 318 itp nie musze mowic ze tam takie pokraki nie wystepuja wogole. A u nas w cenniku dealer robi spis tresci cennika bo cennik ma ponad 20 stron i sie chwali ze w aucie bazowym za 200k jest juz w standardzie klimatyzacja, poduszki powietrzne dla kierowcy czy dwutonowy klakson..
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Przy wyprzedzaniu nikt kto potrafi jeździć nie wykorzystuje elastyczności silnika, ale jego moc. A jeśli się nie potrafi lub nie chce korzystać z ręcznej skrzyni to się kupuje automat. Jeszcze mi się nie zdarzyło by mnie wyprzedził ktokolwiek jeśli sam miałem zamiar wyprzedzić. Nawet jak jechałem panda 1,1 55KM. I jak widzę nie pomyliłem się. Nie potrafisz jeździć, a sugestie jak to powinno prawidłowo wyglądać są dla ciebie szokujące. Masz racje, jestem zszokowany. Jak teraz o tym pomysle to musiales byc Ty w tej Pandzie 55KM ktorej przez 2h nie moglem wyprzedzic.. :duh: Porownaj czasy 80-140 dla E90 2.0d 177 KM i 3.0 245KM, oba automaty. Tylko z krzesla nie spadnij "specjalisto" z Pandy.. :duh:
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Przepraszam ale zupelnie Cie nie rozumiem. Jedziesz zwykla krajowka, powiedzmy 80-100km/h, przed Toba 15m zawalidroga, za Toba 15m kolejny chetny do wyprzedzania a na przeciwleglym pasie co chwila jezdza TIRy badz sa wysepki. Jak mozna sie rozpedzic przed zmiana pasa do bezpiecznego wyprzedzania? :shock: Mowiac o kosmicznych predkosciach masz na mysli elastycznosc 2.0d i 3.0d/i w zakresie powiedzmy 80-140? :shock:
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Jakze smutny i nudny bylby ten watek bez szyderstw kolegi Zodiac i thestructor :) Pozdrawiam chlopaki :cool2: Ps. Turek jak sprzedawal to plakal i gonil mnie az do granicy :P
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Mozesz rozwinac teze? Nie mialem 3 miesiace auta (szukalem), przyznalem wczesniej ze zakupilem to co bylo pod reka, zbyt pochopnie. Dlaczego? Wejdz na otomoto, zaznacz E90 LCI, R6, automat i bezwypadkowe - zobaczysz 2 sztuki w tym 1 z USA.. ot przyczyna zlego wyboru :) W 3-miescie byla swego czasu ladna 318d, dzieki bogu ze tego nie wzialem ;P Nie lamentuje kolego, ot sprzedam, wezme mocniejsze (pewnie sprowadze) i tyle. Lamentowalbym jakbym kupil z salonu za 250k a po roku bym musial oddac za 150k.
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Fajnie ze sie nie zgadzasz, po to jest forum zeby podyskutowac :) Jedno sprostowanie tylko - piszac o 320d pisze tylko i wylacznie z mojego punktu widzenia i moich potrzeb mowiac ze "nie jedzie" (myslalem ze to oczywiste, jezeli zabrzmialo inaczej mea culpa). Piszac ze 318d czy 316d nie jedzie - mowie juz o wszystkich, takie silniki to kpina jak i 2.0 w F10 ;) Kupujac doposazone BMW za 200-250k PLN z salonu oczekuje od niego wiecej niz "wystarczajace". Wystarczajaca jest rowniez Octavia za 60k. Nie tedy droga wg mnie. A co do tego co wujekwaldus pisal kilka postow wczesniej to rzeczywiscie trafne ale i oczywiste. Nikt normalny nie kupuje 330d czy 335i po to zeby jezdzic po krajowkach 200km/h.. to tak jakby powiedziec ze ludzie chodza na silownie i boks po to zeby codziennie bic innych w okolicy. Raczej chodzi sie po to zeby byc w formie, chodzic z podniesiona glowa a jak kiedys nie daj boze zajdzie potrzeba to z tego skorzystac zamiast najesc sie wstydu (zupelnie jak z wyprzedzaniem :P)