Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. pewnie, 30km przy klimie, muzyce itp wydaje sie rozsadnym zalozeniem. u mnie w pracy na parkingu jest 10-15 gniazd do ladowania elektrykow wiec nie ma problemu ladowac i w domu i w pracy. ??? w 330e praktycznie nigdy nie ma wyczerpanych baterii przy normalnej, mieszanej jedzie (nie czysto elektrycznej), laduja sie ciagle podczas jazdy w trybie mieszanym. spalanie testowane w trasie w trybie czysto spalinowym 7-8 litrow przy predkosciach 80-100km/h (wiecej nie jezdzilem, brak autostrad). to juz jest chyba fantazja calkowita, mozesz podac zrodlo?, patrz wyzej, baterie nigdy sie nie rozladowuja do konca, zawsze masz dostepne te 6s do setki gdy potrzebujesz co jest szybsze niz 95% aut na drogach. dotacji sztywnych nie ma, hybrydy sa w konkurencyjnych cenach do zwyklych "miejskich" silnikow (ktore maja spore ekstra doplaty za CO2/NOx) a czyste elektryki to juz wogole, brak VAT, tansze oplaty roczne, brak oplat za platne drogi, darmowe parkingi, etc etc
  2. 330e przynajmniej w Norwegii to wielki hit BMW. W sumie jak wiekszosc hybryd/elektrykow. i3 jest szpetne i malo kto chce tym jezdzic a i8 sporo za drogie i malo funkcjonalne. Z 330e trafili w dziesiatke. Ceny aut tam sa uzaleznione od emisji CO2 i NOX wiec 330e kosztuje tyle samo co 320d/i a ma 250HP i jeszcze gratisowo automat, webasto etc. Dealer od razu powiedzial ze demowka nie jest na sprzedaz a auto do produkcji - czas oczekiwania pol roku tylu jest chetnych. Na jezdzie probnej - rewelacja po prostu. Obawialem sie tych ekstra 200 czy 250kg ale wogole tego nie czuc w zakretach, zasluga jak zwykle idealnego wywazenia 50/50. A to uczucie gdy suniesz w korku na aktywnym tempomacie w absolutnej ciszy i jedyne co slyszysz to szum kol i odglos klimatyzacji, poezja. Rewelacyjne jest tez to ze max. moment w silniku elektrycznym jest dostepny od razu wiec wszelkie wciskanie sie w rondach, na krzyzowkach itp jest 2x latwiejsze niz w silnikach spalinowych. Silnik benzynowy tez zalacza sie bez mrugniecia okiem gdy robisz kickdown. BMW odwalilo kawal dobrej roboty z tym modelem. Jedyne mankamenty jakie zauwazylem to 40l bak - mogli zrobic te 50l bo jak ktos jezdzi jednak wiecej tras to jest to irytujace no i brak wersji touring jezeli ktos takowej potrzebuje. I brak sportowej galki ale to chyba quick fix. Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem tego auta to ciekawosc jak bedzie wygladac/jezdzic nowa 530e, podejrzewam ze moze byc tylko lepiej (wiekszy zasieg, wieksza moc, lepszy komfort, nowy srodek serii G). No i ciekawe czy skoro ludzie robia z 320i 260-270HP czy mozna to samo zrobic z 330e i uzyskac sumarycznie ponad 300HP :)
  3. I jeszcze pytanie, czy przy takim uszkodzeniu mozna jeszcze jezdzic kilka dni (minimalne przbiegi po 10-20km dziennie) do czasu az przyjdzie nowy zestaw opon pod koniec przyszlego tygodnia czy lepiej wogole sie na takiej oponie nie poruszac bo grozi przetarciem/przebiciem/wypadkiem?
  4. Hej, spotkal sie z Was ktos z takim dziwnym zuzyciem/przetarciem jednej opony? http://images78.fotosik.pl/651/9b7b531be6ecbbb8.jpg http://images76.fotosik.pl/652/f16e61b5817de3bf.jpg Zestaw to 225/40/R18 przod i 245/35/R18 tyl - ROF Bridgestone Potenza S001. Oba zdjecia przedstawiaja przednia lewa opone, tylko ta jedna jest uszkodzona, reszta opon zuzywa sie normalnie. Cisnienie czesto sprawdzam i jest normalne 2-2,2 bara we wszystkich oponach. Opony maja okolo 30 tys km przebiegu, zostalo okolo 3-4mm bieznika wg markerow. Auto ma zawieszenie M-sport, jezdzi normalnie, bez zadnych szalenstw, palenia gumy itp. Na torze tez nigdy nie bylo. Zbieznosc/geometria czy moze jakas wada fabryczna? Wyglada jakby obcieralo o nadkole ale nic takiego nie zaobserwowalem podczas jazdy.
  5. Hej, to jest nas dwoch. Tyle ze ja mam 1er, fotele sportowe alcantara. Nie wiem czy sa dokladnie takie same jak w 3er, trzeba by bylo w etce sprawdzic. Skrzypi tak jak mowisz w zakretach, przy mocniejszym wciskaniu w fotel. W sumie to nie wiem czy skrzypi to dobre slowo, bardziej jakby cos "trzeszczalo" czy "haczylo", dzwiek trwa bardzo krotko (ulamek sekundy) i pojawia sie nieregularnie, niemilosiernie tez irytuje (zalatuje tandeta). Za 2 tys km mam serwis w ASO to zwroce im na to uwage to moze cos poradza. Napisz tez prosze jezeli uda ci sie cos samemu zdiagnozowac/zaradzic.
  6. Czyli jak nie jestes przedsiebiorca i nie odliczasz VAT/dochodowy to reasumujac: - auto nowe z salonu, 4 lata uzytkowania, przejechane 4x30.000km = 120.000km - utrata wartosci auta (wplata+raty) 155.000 PLN - ubezpieczenie przez 4 lata - 15.000 PLN - benzyna 120.000km (10l/100km/4,5PLN) - 55.000 PLN - pakiet pogwarancyjny badz delikatne naprawy 5.000-10.000 PLN? Trzeba tez wziac pod uwage 1. rabat przy zakupie, 2. prywatna sprzedaz auta po 4 latach za odrobine wiecej niz ASO oferuje, ale 3. w obliczeniach jest opcja bazowa F31 a wiadomo ze nikt golasa nie kupuje tylko doplaca sie 40-50 tys PLN min. na dodatki czyli utrata wartosci bedzie wyzsza ale do obliczen upraszczajac te 3 punkty sie bilansuja na 0) Czyli wychodzi ze uzytkowanie kompaktowej serii 3 kupionej w salonie w PL (3er - do niedawna najtanszego i "najbiedniejszego" z linii BMW ktoremu daleko do 5er nie mowiac o 7er (prosze tylko nie hejtowac, sam jezdze 1er, mowie obiektywnie)) przez 4 lata kosztuje 230.000 PLN czyli 57.500 PLN/rocznie, 4.800 PLN/miesiecznie. Jak dla mnie to jest totalne nieporozumienie i ciezko chyba patrzec na te kwoty zdrowo-rozsadkowo (mowie wciaz o osobie prywatnej, Kowalskim). Zachowujac trzezwe spojrzenie ekonomiczne i zalozenie ze na eksploatacje samochodu powinno sie wydawac nie wiecej niz 10-15% zarobkow netto Kowalski powinien zarabiac 35-40.000 PLN netto miesiecznie zeby sie wozic salonowa trojka :> hmm
  7. ale po co.. nie chce byc zlosliwy ale to jest cien 5tki.. nie lepiej bylo za te 150 kupic wyposazona 3ke albo glupiego passata "ze wszystkim"? rozumiem ze kazde bmw jest fajne, dobrze sie prowadzi itp ale jak znika silnik, znika wyposazenie to co zostaje? Premium Selection nie wchodzilo w gre?
  8. monogramus pochwal sie co kupiles nowego I dlaczego nie przeczekales ze swoja F10 do nowej generacji piatki (za rok?) Sprzedaz widze idzie slabo bo cena poszla sporo w dol a nadal stoi, naprawde nie ma chetnego za taka cene na pewne, mega wyposazone F10 z R6 I malym przebiegiem?? W glowie sie nie miesci.. PS. sporo ladnych F10 ostatnio sie pojawilo na otomoto, oprocz Twojej sa tez: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-535i-salon-pl-gwarancja-1wl-serwis-aso-306km-ID6ycSiP.html http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-550i-xdrive-408km-salon-polska-nowy-425-000-pln-gwarancja-do-10-2018-ID6ygZP9.html#c8199fe4fe
  9. Auto sliczne, nic mu nie brakuje! Bialy pasuje super do BMW, szczegolnie m-pakowych wersji. Chociaz z drugiej strony ja bym tego koloru przy polskiej pogodzie nie wybral dla siebie. Tydzien temu wypozyczylem na kilka dni nowke biala mazde 6 i po zrobieniu w 3 dni 1000km na myjni recznej jedyne co mi sie cisnelo na usta to k%¤&% ;) Woda z szamponem z lancy pod duzym cisnieniem wogole nie mogla sobie poradzic z zaschnietym brudem (z 10 min walczylem) I wygladalo to mizernie, gabka/fibra tylko ten brud rozmazywala bardziej po karoserii. Umycie tego auta (do stanu jako takiego zeby nie wygladal tragicznie) zajelo mi z 20-30 minut. Przy aurze w PL jesienno-zimowej 6 na 12 mies w roku utrzymanie bialego auta w czystosci to troche masochizm. Zdecydowanie latwiej zyc z estoril blue, mineral grey I innych posrednich kolorach. PS. Za silnik :cool2: :cool2: w dobie N20 I akcyzy.
  10. Gratuluje ladnego auta! Jakim upustem (%) skusil Cie dealer ze zdecydowales sie na niechciany X czy non-LCI? (podejrzewam ze minimum 15-20% :twisted: )
  11. Jak zainteresowanie ogloszeniem sprzedazy F10? (widzialem na allegro, podejrzewam ze Twoja) Auto z PL salonu, bezwypadkowe, dobrze wyposazone z silnikiem I6 w normalnej cenie wiec podejrzewam ze zainteresowanie w PL male badz zadne? "Panie w tej cenie to juz prawie nowa "S-klasse" mozna dostac, za 100k jak pan odda to przyjezdzam z "gotoweczka" w reku chocby I dzisiaj"? :oops:
  12. Troche odswieze temat. Auto przejechalo od zakupu trochę ponad 15 tys (ma teraz około 42 tys km. na liczniku). Zblizala się inspekcja olejowa w ASO wiec oddalem auto tydzień temu do serwisu i przy odbiorze auta serwisant powiadomil mnie ze jest ''drobny'' wyciek oleju spod dyferencjalu ale zebym się nie martwil, mogę normalnie jezdzic a po tygodniu umowia mnie na uszczelnienie. Dzisiaj oddalem auto do ASO na to uszczelnienie i po kilku h dzwonią ze zamawiają nowy dyfer z Niemiec i go wymienia całkowicie..! Dzieki bogu za to ze w Norwegii wszystkie nowe auta sa objęte 5 letnia gwarancja producenta bo przy tutejszych cenach serwisu/czesci ta przyjemność kosztowałaby pewnie w okolicach 8-9 tys PLN.. I tak naszla mnie refleksja ze albo miałem pecha albo slabo to jednak wygląda w BMW ze po 40 tys km od nowości wymienia się mechanizm roznicowy na nowy..
  13. Takie rzeczy tylko w Erze :D
  14. Jak już się człowiek wybawil M3 to zazwyczaj albo się kupuje F10 535d albo lans w R8. Stawiam na to drugie ;)
  15. NIe zauważasz jeszcze jednej bardzo istotnej rzeczy która powoduje taka a nie inna cene obecnych F30. Jestesmy dokładnie w polowie zycia serii F30. Samochod nadal jest ''nowoscia'', jest swiezy, nieopatrzony, podaz jest znikoma a popyt na 2-3-latki za 80-100 tys PLN na pewno spory. Za 3 lata, w 2018r. będzie wchodzić seria G, seria F nagle stanie się autem ''starym'', przestarzałym technologicznie, będzie tego po ulicach jezdzic pelno w wersjach 316-318 w manualach i szmacianych tapicerkach poleasingowych z 200tys km na liczniku, z Niemiec handlarze nasprowadzaja tysiące skreconych ulepow po 40 tys PLN - w takich warunkach Twoje salonowe 320d nawet z bogatym wyposażeniem będzie rownalo do szeregu czyli do ceny w okolicach 60-70 tys PLN max. Nie licz na więcej. Kupowanie salonowej trojki za 220 tys PLN w Polsce w horyzoncie 3 letnim bez dużego upustu i odpisu 30% jest wyrzucaniem pieniędzy w bloto niestety, rynek wtorny jest paskudny zarówno dla sprzedających jak i kupujących, ''wysypisko motoryzacyjne Europy''.
  16. BMW 320d: Fajny, niski pomruk Raz nawet wygrałem start ze świateł z Nissanem GT nawet nie chciałbym szybszego auta wrażenie że wczoraj wyjechałem z salonu dźwięk jest bardzo dobry (mam ten droższy zestaw z subami pod fotelami).. mruczandem silnika - wybitny nie wiem co wciagasz ale chce to samo :twisted: :duh:
  17. Hej, witamy w gronie serii F :) Auto okrutnie gole tzn. trafila się dobra okazja cenowa ze zdecydowales się na auto bez xenonu, automatu czy chociażby multifunkcyjnej kierownicy? Zgadzam się z Toba ze w 2015r. gdy nowe auta po 30-40 tys PLN jak jakies Upy maja multifuknkcyjne kierownice czy porty USB - brak tego w standardzie w aucie premium za 120-130k PLN w podstawie jest ponurym zartem. Plus za sportowe siedzenia i benzynowy silnik (po chipie będzie smigal az milo przy 200 HP).
  18. Często jak nie masz prawa jazdy/dowodu rejestracyjnego przy sobie a jest kontrola to nawet nie chce im się wystawiać tego "mandatu" bo roboty papierkowej na 10 min a max. kara to 50 PLN. Malo kto o tym mowi ale to nawet nie jest mandat tylko ''oplata'' za sprawdzenie Twoich danych/auta w systemie - na kogo zarejestrowane, czy nie kradzione etc. Ostatnie 2 lata jezdzilem po Trojmiescie bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego w portfelu, 2 razy mnie zatrzymali, wystawili 2 mandaty jedynie za predkosc i 2 razy pomarudzili ze mogliby odholować auto, ze nie mozna, ze to ze tamto (sciema, brak podstaw prawnych) i dali sobie spokoj. Wazne tylko by mieć świstek z OC. Duzo pewnie tez zależy od postawy kierownika - na pewno jak ktoś kozaczy/cwaniakuje etc to zrobia na zlosc i się do czegos przyczepia (nie pije do Ciebie). Albo można po prostu trafic na jakiegoś oszołoma sluzbiste z wypranym mózgiem i wtedy pech to pech, nic nie pomoze. Te 6-7 mies to specjalnie na zlosc czy tak wygląda tempo normalnego postepowania policji/sadownictwa?
  19. Nie było mnie tam, nie widziałem ale podejrzewam ze jadac M3 i wyprzedzając naraz 4 auta robi się to dynamicznie a ze auta jechaly pewnie z 80-90 to Ty miałeś pewnie chwilowo na liczniku 150-160? Wiec pewnie przesłanki były jasne.. Nie robie się na swietego, często sam po miescie jezdzilem w nocy po 100-150km/h. Ale albo chcemy mieć cywilizacje w PL na wzor europejski albo dzungle na drogach na styl rosyjski. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka :) Dla pocieszenia powiem ze w Norwegii w terenie zabudowanym zabierają prawo jazdy za przekroczenie predkosci o 25km/h :D PS. Oczekiwanie na rozprawe 6-7 mies to kpina, podejrzewam ze będziesz jezdzil i tak bez prawka, 500 PLN potencjalnego mandatu raczej nie stanowi problemu. Ot polska kwadratura kola :)
  20. Zdjecia w galerii nie dzialaja, chyba ze to u mnie jakis problem.
  21. Wiesz co, dochodze do wniosku ze w E90 byly odrobine za daleko I czesto lapalem sie na tym ze otwieram tylnia szybe zamiast przedniej natomiast w F20 sa zdecydowanie za blisko I musze nienaturalnie wygiac reke do tylu zeby otworzyc szyby. Ciekawy jestem czy w ktorejs serii sa dokladnie tam gdzie powinny byc :P PS.Widze natomiast wielka poprawe w uchwycie na reke na boczkach drzwi, w F20 jest mocny, sztywny, mozna mocno zlapac I nic nie trzeszczy. W E90 to byla zenada, jak sie go mocniej scisnelo to caly sie wyginal i trzeszczal, gdyby mocniej scisnac to pewnie by pekl/odksztalcil sie.
  22. Hej, co masz na mysli mowiac koszmar? Ja jezdzilem w odstepie kilku dni najpierw 116d z servotronic i pozniej 116i bez. Oba w trybie sport. W dieslu kierownica po miescie krecila sie dziwacznie ''luzno'', zupelnie mi to nie pasowalo, nie czulem precyzji prowadzenia. W 116i tez nie jest idealnie ale duzo lepiej, chociaz do E90 nadal sporo brakuje ale chyba takie czasy i nie ma co kijem rzeki zawracac :/ PS. Zauwazylem jeszcze jedna wade auta - przyciski do otwierania szyb, kto je umiescil w takim miejscu :duh:
  23. F20 wygląda dużo lepiej po lifcie! Przynajmniej nie straszy bez m-paka czego nie można powiedzieć o przedlifcie :P Duzo masz tych dodatkow - warto pakowac tyle kasy w 1er tzn nie lepiej wtedy przesiasc się na wygodniejsza serie 3 bądź wziasc mocniejszy silnik za np. navi czy tym bardziej bezużytecznych asystentow których uzyjesz z ciekawości 3 razy? glosniki hifi nie maja tweeterow w slupkach? (wizualizacja)
  24. pierwsze 5 tys km za mna. Kilka spostrzen majac w pamięci moje byle E90 LCI N47: - male uturbione benzyny sa swietne! Srednie spalanie z tych 5 tys km mam 5,7 litra (komp) i 5,8l (dystrybutor) - jezdze tylko w trybie sportowym (usztywnia kierownice, inne tryby sa kiepskie w prowadzeniu). Spodziewalem się dużo większego spalania. Jazda co prawda emerycka, 90% trasa na 5-6 biegu w okolicach 1500-2000 obrotow. Prawie bez wyprzedzania. Kultura pracy benzyny w porównaniu do N47 duuużo wyzsza. Na baku jedzie 800-850km, tyle co E90 w 2.0d, super. - Alcantara jest dużo lepsza od skory, siedzenia nagrzewają się błyskawicznie po starcie i sa przyjemne w dotyku. - deska rozdzielcza w okolicach navi (ekranu) potrafi na zakrętach po nocy na dworze skrzypnąć kilka razy w ciągu jazdy, w E90 tego nie bylo - pojawia się blad plynu do spryskiwaczy (ze pusty zbiornik) mimo ze jest pelen. czytałem ze pewnei niewlasciwy typ ale mam to w nosie, az tak bardzo mnie nie irytuje - mala pianka do oparcia prawej nogi o boczna sciane tunelu przedniego - super wygodny pomysl! - radio DAB, około 20 stacji, swietna sprawa szczególnie w polaczeniu z HK - kierownica ma za duzy airbag tzn w wielu przypadkach regulacji fotela zaslania albo gore predkosciomierza albo dolny wskaźnik (ten z przebiegiem) - duzy bug, pewnie dlatego ta nowa kierownica m-pakiet ma tyle pustego miejsca w srodku. - skrzynia biegow nie pracuje super precyzyjnie, miejsce do poprawy dla bmw - przyciski do zmiany glosnosci na kierownicy - byłem pewny ze po serii E zrobia w końcu pokretlo. Ale jak widać nie ucza się na bledach.. zmiana glosnosci zawsze powinna być na knobie jak np. w audi. chyba ze ida w zaparte i chcą się wyrozniac, miejsce do poprawy bmw.. - bezkluczykowe uruchamianie auta, super, wkładanie kluczyka za każdym razem było irytujące w serii E.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.