Treść opublikowana przez adamjttk
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
To jest dobry przyklad. 310 PLN dziennej straty czyli okolo 100$. Czyli miesiecznie to auto traci na wartosci okolo 3000$ w 1szym-roku. Po pierwszym i drugim roku juz mniej ale srednio i tak wyjdzie okolo 2000$ miesiecznej straty po 3 latach. Licze ze po 3 latach sprzeda sie je optymistycznie za 130 tys PLN. Mowimy o cherlawym 320d wciaz. Teraz wezmy statystycznego amerykanskiego Smitha - idzie do salonu BMW, zamawia nowe topowe 335i ze _wszystkimi_ dostepnymi opcjami jakie sa w katalogu lacznie z cholernym Consierge :P (nie zadne stockowe czy premium sremium wypierdziane selection), bierze leasing na 3 lata nie martwiac sie o sprzedaz auta pozniejsza bo salon je odbierze. Rata miesieczna (lacznie z podatkiem itp) - 850-900$. Z pewnoscia da sie urwac wiecej bo sa w us rabaty lojalnosciowe, dla grup zawodowych itp itd. Za 3 lata robi to samo ale z wersja LCI juz. Wiec reasumujac my kupujac nowe BMW z salonu placimy za nie ponad 2x wiecej niz w us. I jezdzimy w przeciwienstwie do nich cherlawym silnikiem nijak nie pasujacym do natury auta. Jezeli do obliczen podstawimy w PL 335i doposazone maksymalnie mysle ze roznica wyjdzie wtedy okolo 2,5x. Oczywiscie jest Premium Selection i inne wynalazki ale idac tym tokiem rozumowania mozna kupic tez "prawie nowke" 3 letnia, a moze i 5 letnia albo w sumie z 2000r... Dla mnie to jest kpina i robienie ludzi w przyslowiowe bambuko. I efektem jest to co jezdzi w 90% po Polsce czyli 318d i 320d w szmatach, manualu czy bez ringow - ma sie to tak do klasy premium jak piernik do wiatraka. I pozniej wychodza takie kwiatki jak 316d, 518d czy nowa X5 bez xdrive (sic!). Premium pelna geba :D A ta madra osoba co pisala o szalonych wzrostach sprzedazy BMW rok do roku to niech sprawdzi skad biora dane. Bo zapewniam ze w PL wyniki sprzedazy wygladaja zgola inaczej :P
-
Kto ma największy przebieg?
W sumie nie wiem czemu zart, przeciez to nie Maybach? W wielu korporacjach w Polsce (najczesniej zachodnich jednak) podrzedny regionalny kierownik dostaje F30 czy A4 czy odpowiedni limit na sluzbowe auto ze na 318 czy 320 przecietnie wyposazone spokojnie starcza. Zwykli handlowcy czy pracownicy jezdza Passatami czy Insigniami to czym ma jezdzic ich kierownik jak nie premium o 20-30% drozszym? :)
-
E92 335d Project X - pierwsze zdjęcia F10 str. 76
Mi sie wogole ta kierownica nie podoba. Imho pasuje do sportowego japonskiego auta typu gtr a nie dostojnego bmw ;) Ale to tylko moja opinia, no offence, doceniam za to wysilek i dbalosc o szczegoly!
-
BMW E90LCI M3 DKG - sprzedane
Prosze Cie, nie popadajmy w skrajnosci... moze nie jest wolne, ale 10,5 s 100-200 to nie jest jakis mega super wyczyn ;) seryjne M3... nie jedzie (na prostej) ;) "Nie jedzie" to Fabia 1.4 TDI :D Wiadomo ze M3 to nie dragster ale jezeli komus malo to proponuje przesiadke na 1000RR, 0-100 w 3 sek a 0-200 w 7 sek. Dla ludzi potrzebujacych adrenaliny powinno wystarczyc :)
-
e91 lci sprzedane
U mnie bylo 600 za Eibacha i 400 za montaz. Sporo ale efekt naprawde super, +10 do agresji (w 2.0d ;)) dodatkowo jazda po rondach i ostrych zakretach jest 2 razy przyjemniejsza przy sportowych fotelach :)
-
BMW E90LCI M3 DKG - sprzedane
:cool2: i tak trzymac, auto jest rewelacyjne! :) Marzenia trzeba realizowac a stereotypy lamac :D
-
BMW E90LCI M3 DKG - sprzedane
Masz racje kolego oczywiscie, wszystko zalezy od tego kto auto kupuje. Pisalem z mojego punktu widzenia. Jezeli ktos wozi sie autem najczesciej sam, ewentualnie z dziewczyna i nie robi dluzszych tras i nie przeszkadzaja mu zbytnio rzeczy jak spore spalanie na codzien, czeste tankowanie i ciagle wysokie obroty czy "rzucanie sie w oczy" (to tez czasami przeszkadza) to wtedy jak najbardziej mozna nazwac M3 samochodem do jazdy na codzien.
-
BMW E90LCI M3 DKG - sprzedane
Akurat te ''wypociny'' rozpoczal autor watku mowiac ze gorzej wyposazone i ze byl nastawiony na F10 w sumie i teraz auto nadal jest na allegro.. A co do koncepcji daily car'a - inaczej mysli chlopiec ktory jezdzi M3 sam a mieszka z rodzicami ktorzy maja kilka samochodow jeszcze w domu a inaczej ojciec ktory ma zone/dzieci i uzywa tego auta na codzien - palace 15l i wyjace przy 7-8 tys obrotow V8. Wsadz w to M3 fotelik dla dziecka, przewiez je kilka razy po miescie i wtedy wrocimy do rozmowy. Imho to M3 E90 DKG to auto bajka ale tak jak powiedzialem - wtedy gdy masz w garazu F10 na trasy i jakiegos kompakta badz zwykle E90 na bujanie sie w korkach po miescie.
-
BMW E90LCI M3 DKG - sprzedane
Ladna M3, gratulacje. Chociaz po postach czuje ze dlugo sie nia nie pocieszysz i za chwile sprzedasz. Co by nie mowic M3 to nie daily driver (tym bardziej w Warszawie :duh: ), to auto nadaje sie na 3-4 w garazu a nie zamiast F10 jak piszesz. Szczerze mowiac jestem odrobine zaskoczony cala sytuacja - wybrales auto starsze 1 generacje, o klase nizsze i jeszcze gorzej wyposazone. Co innego gdybys mial juz F10 a emke kupil do zabawy :)
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Tak, tylko za te 100 tys PLN dostajesz wersje ktora w standardzie ma 150KM diesla, DSG, sportowymi fotelami z Alcantary z reg ledzwi, pakietem schowkow, listw wykonczeniowych, tempomatem, czujnikami deszczu zmierzchu, fotochromowym lusterkiem, oswietleniem wewnatrz ambiente, tempomatem, dotykowym radiem itp itd. A wszelkie inne bajery jakie przewiduje fabryka dokupisz za 25-30 % wartosci bazy. Za kolejne 100 tys raczej ciezko Ci bedzie go doposazyc :D Wiesz ile te dodatki wszystkie ktore tam sa w STANDARDZIE kosztuja w bmw? ;P
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
nie, absolutnie, bylem przekonany ze sie zdenerwowales przez moje komentarze o PS ;) nie mialem zamiaru Cie urazic kolego ani tym bardziej wytracic z rownowagi :)
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Jak dla mnie post miesiąca :mrgreen: http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka - podpunkt 2. ps. 335i - czyzby nowka z Premium Selection? ;) Zmartwię Cię. Skonfigurowana samodzielnie i oczekiwana przez kwartał :D Tak, juz doczytalem z Twoich postow. I z tego co sie orientuje to calkiem porzadnie wyposazona. Jestes wyjatkiem potwierdzajacym regule ;)
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Jak dla mnie post miesiąca :mrgreen: http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka - podpunkt 2. ps. 335i - czyzby nowka z Premium Selection? ;)
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Auto się kupuje chyba po to żeby jeździć albo żeby pracowało a nie zastanawiać ile będzie kosztowało za rok. To nie od BMW zależy ile auto będzie kosztowało za rok Wydaje mi sie kolego ze bardzo sie mylisz. Wartosc rezydualna auta po kilku latach jest jednym z podstawowych kryteriow przy wyborze samochodu, ma wplyw na ceny ubezpieczen, rat leasingu, ogolnych calosciowych kosztow za 1km etc. Nikt teraz nie kupuje nowego auta zeby nim jezdzic 15 lat wiec naturalnym jest ze kazdego interesuje wartosc auta za 3-5-7 lat. BMW serii 3 to nie komfortowa limuzyna do lykania km na autostradzie i reprezentacyjnym wozeniu VIPow (przy takich autach kosmiczna utrata wartosci nikogo nie interesuje, takie auta kupuje sie bardziej dla prestizu ktory musi kosztowac) a miejska kompaktowa limuzyna dla Kowalskiego (ot taka 1er w sedanie z bagaznikiem - z podobna ''jakoscia'' wnetrza), taka lepsza Octavia - chore jest imho to, ze rozsadne doposazenie tego auta winduje cene podstawy o 70-80% a czasem 100% ceny. Cena bazowa 150k (jest rozsadna) nijak sie ma jednak do prawdziwej ceny tego auta ktore naturalnym jest ze chcac byc premium musi byc dobrze wyposazone (szmaty, manual, 4 glosniki 50W, czy 316d chyba nikt trzezwo myslacy nie nazwie ''premium''). A pozniej rynek brutalnie weryfikuje ''naturalna'' i odpowiednia cene tego auta - leci po roku uzywania o 30-40%. Irytuje mnie to ze w PL ludzie zmuszani sa do kupowania 318d, praktycznie braku wyposazenia, czy wypierdzianych przez 50 klientow demowek czy PremiumSelection i jeszcze dumni sa z tego ze maja ''nowy'' samochod i ze to jest normalne. NIE, to nie jest NORMALNE. Normalny jest system amerykanski - cena bazowa, 5 czy 6 pakietow wyposazenia ktore wszystkie razem podwyzsza cene auta o max 30%. I z tamtego rynku m.in. maja te wyniki sprzedazy ktorymi ktos tu sie tak chwalil!! To jest wlasnie meritum mojego pierwszego postu. Niech ta osoba wklei wyniki sprzedazy BMW w Polsce.. Irytuje mnie polityka zarzadu BMW Polska(Europa) ktore winduje cene na starcie i skazuje ludzi wlasnie na Premium Selection czy wersje bazowe. I tak kolo sie zamyka. Po drogach jezdza gole pseudo premium 318d. Sytuacja przypomina ta z telefonami komorkowymi 15 lat temu - ''bieda'' chce sie pokazac ze ma komorke i placi 3-4 PLN za minute rozmowy, najczesciej kupuje tylko tel. laduje go za 20 PLN i nigdzie nie dzwonia. I tak jest z BMW - ludzie kupuja nowa bude F30 praktycznie bez wyposazenia, z najgorszym silnikiem i udaja ze to ''premium'' prestiz i ach i och. A moze i powinno byc tak ze ta minuta rozmowy moze kosztowac jednak 30 groszy jak w normalnych krajach.. Szkoda ze trzeba na to jednak czekac 10-15 lat. Najgorsze jest to ze ci ludzie uwazaja to za normalnosc i to jeszcze usprawiedliwiaja.
-
E92 335d Project X - pierwsze zdjęcia F10 str. 76
REWELACJA jak na ta klase auta :D od razu czlowiek sie czuje jak VIP :P
-
E92 335XI Mpakiet :)
Wszyscy tylko chwala a ja dodam jednak krytyczny komentarz. Ale najpierw - wielki szacunek za naklad pracy, za cel i dazenie do niego, za wytrwalosc i checi!! A odnosnie komentarza - wiekszosc ludzi zaklada m-paki, kupuje duze kola, wymienia kierownice, chipuje - zeby ladniej, agresywniej wygladalo, szybciej jezdzilo itp Ty natomiast zrobiles _imitacje_ samochodu ktorym ta 335i jednak nigdy nie bedzie. Fakt, ludzie nie znajacy sie odwroca glowe i powiedz ''patrz, ale EMKA!" ale Ci ktorzy maja troche wspolnego z bmw i motoryzacja po pierwszym ''ryku'' I6 beda sie jednak podsmiewac ze to kolo M3 V8 nie stalo.. No chyba ze upodabniasz sie do nowej generacji F ;) Nie lepiej (szybciej, wygodniej, i bardziej fachowo) bylo po prostu kupic M3? Przeciez roznica w cenie az taka duza by nie byla biorac pod uwage stracony czas i pieniadze ktore poswieciles na ta 335? Kupowales przeciez z US.. (pieniedzy raczej przy sprzedazy nigdy nie odzyskasz w przeciwienstwie do ew. zakupu oryginalnej M3)
-
ceny salonowych BMW - lekka kpina z klienta
Hej, nie uwazacie ze BMW Polska robi troche klientow w Polsce (kraju rozwijajacym sie) w bambuko jezeli chodzi o ceny salonowych aut? Rozumiem, ze jest to marka premium, drozsza od ''zwyklych'' marek ale polityka cenowa tej firmy mnie zadziwia w tej czesci Europy. Dla przykladu: http://bmw-inchcape.otomoto.pl/bmw-320-bmw-320d-f30-modern-f-ra-vat-2-C29641939.html Cena bazowa tego 4-cylindrowego, slabego diesla klasy kompakt limuzyny to 147k PLN i jest w podstawie takim golasem ze doposazenie go do poziomu premium kosztowalo w tym przypadku 75%(sic!) ceny wersji bazowej - kolejne 110k PLN+. Wychodzi cena okolo 260k PLN !! (za R4 ropniaka). I nadal nie ma np M-pakietu czy napedu X-drive. Wtedy cena pewnie oscylowala by w okolicach 300tys PLN. I za 12 mies ''wisi'' na allegro po przecenie za 65% ceny nowego. Kto przy zdrowych zmyslach bedzie kupowal w tej cenie nowe samochody uzytkowe ktore po 12 mies traca ponad 1/3 swojej wartosci. Nie mowie o cyfrach bezwzglednych ze drogo (z zazdroscia ze mnie nie stac) - po prostu chodzi mi o logike takiej polityki. Czy klient ktory ma prawie 300 tys PLN bedzie sie rozgladal za 320d ktore po roku-dwoch bedzie warte 150k PLN i nadal nie bedzie na niego kupca? Dziwi mnie ze BMW nie ma takiej polityki w Europie jak w USA gdzie ich sprzedaz rosnie lawinowo. Ale tam w standardzie daja automatyczna skrzynie biegow, skorzana tapicerke a doposazenie auta we wszystkie gadzety w kilku pakietach wynosi 20-30% wersji bazowej. Nie mowiac o doplatach do leasingu (smiesznie niskie wartosci % i wysoka wartosc rezydualna po 3 latach). Rezultatem takiej polityki jest to ze w USA jezdza super wyposazonymi 328i i 335i (na ktore btw nie ma zlodziejskiej akcyzy jak w Polandii) a na naszych smutnych drogach BMW kojarzy sie z poleasingowymi 318d z przebiegami 200tys km i najczesciej w wyposazeniu ''golas'' czyli manualna skrzynia, szmaty (sic!) zamiast skor, wszysko manualnie ustawiane, bez twitterow, czy o zgrozo bez ksenonow.. Prosze o Wasze przemyslenia na ten temat (w miare mozliwosci bez zgryzliwosci ze "jak sie nie podoba to kup sobie skode albo passata w tedei")
-
BMW E90 320i Szara mysz
8 letnia BMW za 15% ceny nowego :shock: Niedlugo beda je sprzedawac taniej niz Golfy :D
-
pacyk-->>e90 320i / SETUP LATO 2014
No ja bym 18'' 35/40 bez RoF rewelacja nie nazwal, tym bardziej na Eibachu ;) 19'' to juz wogole nie ma o czym mowic. Owszem wyglada super,jezdzi to po prostych drogach dobrze ale jak sa jakies przejazdy tramwajowe z szynami czy gorsze drogi z duzymi ubytkami to chwila nieuwagi i czlowiek mysli ze kolo urwal. O jakichkolwiek kraweznik tez mozna zapomniec, ostatnio zona najechala taki kilkucentymetrowy i od razu ubytek w feldze..
-
BMW 335i e92
Panowie prosze sie nie ekscytowac czy obrazac. Wyrazilem swoja opinie, zaproponowalem wg mnie rozsadna oferte, Michal napisal co o niej mysli i tyle.. On w koncu sprzeda swoje ja kupie jakies inne i tyle. Z mojej strony zycze autorowi watku sprzedazy auta przed zima (kazdy wie ze zima to martwy okres sprzedazy aut) bo po zimie obawiam sie ze nawet cena 79.990 nie przyciagnie potencjalnych kupcow. Ja cisnienia zadnego nie mam na zamiane, w domu stoi tez sluzbowa Insignia z darmowa benzyna. Autem prywatnym robie 5tys km rocznie czerpiac przyjemnosc z jazdy BMW. Uwazam ze 20 tys to rozsadna kwota zeby czerpac tej przyjemnosci o 100KM wiecej :P marcinx - 90 tys PLN kosztuje nowa Octavia (''Emejzing'') 1.8 TSI 180KM z DSG przed rabatami z 2 letnia gwarancja. Przejechalem sie i wole jezdzic dalej chociazby moim BMW. Ale nadal dziennie sprzedaje sie kilkanascie-kilkadziesiat ''emejzing'' Octavii w PL a Michala auto stoi od roku? niesprzedane. Mi to nie przeszkadza, kto bogatemu zabroni - pragne tylko zauwazyc ze rynek brutalnie weryfikuje nasze oczekiwania. I nie pomaga w sprzedazy to ze uzywamy Meguiar's, lejemy Motula i spedzamy na myjni recznej kilka h tygodniowo chuchajac i dmuchajac na auto. arnold - BMW to ''luksus i prestiz'' (w serii 3er w sumie to prestiz tylko i dobra zabawa z R6 bo to nie klasa luksusowa). I za prestiz ludzie placa abstrakcyjne kwoty u dealera - gdy kupuja auto w salonie to czuja sie jak krol swiata albo arabski szejk (w PL, bo jestesmy wciaz na dorobku). Ale po roku (czy tym bardziej 6-7 latach i nowych generacjach) prestizu juz zadnego nie ma - zostaje tylko porzadne auto z porzadnym silnikiem ale w cenie rynkowej. Moj kolega (zarabiajacy kilka srednich krajowych PL, nie bieduje) kupil ostatnio wersje US 328i R6 z 2007r z przebiegiem cos kolo 60 tys km. Wyposazona jak Michala bardzo bogato. Oczywiscie po przygodzie. Zaplacil 38 czy 39 tys PLN. Zrobil nia w kilka miesiecy 30 tys km, chodzi jak zegarek. I jak ja mam go przekonac do mojego 320d za 60 tys czy Michala 90tys PLN? :P Ot Polska :D
-
BMW 335i e92
Oj wujek, nie zartuj sobie, mysle ze ludzi w PL ktorzy regularnie wydaja na paliwo 2500PLN miesiecznie a jezdza autem za 12tys PLN mozna policzyc na palcach jednej reki. Nie mowie oczywiscie o taksowkarzach, ludziach na ktorych ten samochod pracuje w jakiejs dzialalnosci czy pasjonatach wyscigow na torach. Problemem auta Michala jest tylko i wylacznie jego cena. Rozumiem ze samochod ma pewna historie, jest z PL, ma w miare przebieg, jest zadbany i bardzo dobrze wyposazony. Ale nie zmienia to faktu ze jest to juz model przestarzaly (byl lift E90, teraz juz 4er) a za 4 miesiace samochod bedzie mial rocznikowo 7 lat. I 97% ludzi nie przelknie tego faktu ze mozna za taki samochod zaplacic 90 tys PLN, to w koncu tylko klasa srednia. A wiec rozwiazaniem jest czekanie na ten 3% (byc moze sie znajdzie kupiec chociaz nadzieja z miesiaca na miesiac coraz mniejsza) albo jak przyjedzie ktos konkretny oddac za 80-85tys i sie cieszyc ze jeden klopot z glowy mniej. Ja osobiscie wybralbym opcje nr 2. Mysle ze w listopadzie nikt nawet za 85tys PLN na to auto nie spojrzy. Takie realia niestety. Ps. Ktos kto kupi to auto tez je kiedys bedzie chcial sprzedac. Powiedzmy za 3 lata. Auto bedzie mialo 10 lat juz. Popatrzcie na ceny E46 z 2003r na max silniku i wyposazeniu. 40-45tys. Czyli w tym konkretnym przypadku bylaby to utrata wartosci 45-50 tys. Ludzie raczej potrafia liczyc, tym bardziej w PL ;) Mi sie Twoje auto bardzo podoba, wg mnie realna transakcyjna cena za nie to okolo 80 tys PLN. Jak chcesz mozemy sie wymienic. Oddam Ci moje 320d LCI (bez nowych kol, audio i kierownicy), dorzuce 20k. Mysle ze moje (tez z PL, tez II wlasciciel) za 60 tys sprzedasz szybciej :)
-
E92 335d Project X - pierwsze zdjęcia F10 str. 76
500 PLN i 10 pkt to jest smiech po prostu. W wielu krajach m.in. w Norwegii gdzie pracuje - taki czlowiek traktowany jest jak psychopatyczny przestepca. Mandat dostalbys maksymalny ponad 5000 PLN, prawo jazdy zabrane na minimum 3 lata i z urzedu od razu do wiezienia na minimum 18 dni zbijac palety. Gdybys zaproponowal lapowke policjantom to mysle ze bys sie zdazyl doktoryzowac ze zbijania palet :D a nie zostal postraszony kajdankami rotfl.
-
E90 320d LCI 3-city
pewnie ze dam znac, wszystkie fanty mam nowe z ASO badz od autoryzowanych dystrybutorow wiec szkoda to na allegro nieznajomym oddawac bedzie, najpierw oglosze u nas na forum.
-
E90 320d LCI 3-city
Dzieki za komentarze. Odnosnie sprezyn to w Gdansku z mechanikami jest tragedia, terminy na za 2 tyg, niewiedza poraza (''sprawdze w internecie jak sie zaklada w E90, prosze oddzwonic'' itp. Wybralem warsztat w miare wydawalo sie ogarniety ale.. montowali je caly dzien (10h), w miedzyczasie uszkodzili mi felge (ubytek na 1 cm) i zle zamontowali czujnik poziomowania ksenonow na amortyzatorze (poziomo zamiast pionowo). Ksenony swiecily w dol i sie nie poziomowaly. W miedzyczasie zadzwonili ze koszt 200 PLN za montaz to im chodzilo za strone czyli za 2 sprezyny. Wiec za 4 sprezyny 400 PLN. A same sprezyny kosztowaly 620 PLN.. A co do modow ogolnie i ich kosztow.. Nikt nie mowil ze bedzie to tanie hobby, w koncu to bmw ;) W sumie poszlo juz okolo 20 tys na wszystko ale seria E9x bardzo mi sie podoba, jezdzi mi sie rewelacyjnie i bardzo dobrze czuje sie w tym aucie. Jedyne co mnie irytuje to silnik, 2.0d nawet zchipowany na 200KM to za malo, oczekuje wiecej od bmw. W zwiazku z tym planuje niedlugo wymienic moj egzemplarz na E92 335i ze skrzynia dwusprzeglowa DKG. A wtedy przeniose wiekszosc fantow do nowego auta - kola, kierownice, audio etc. - wiec sie nie zmarnuja :)
-
E90 320d LCI 3-city
Co do komfortu na sprezynach to jest ok, oczywiscie zauwazalnie twardziej ale woze czesto male dziecko w foteliku i problemow nie ma. Powiedzialbym ze 10-15% twardziej. Nadal subiektywnie patrzac - 18'' kola ze zwyklymi oponami na profilu 35/40 + Eibach jest bardziej komfortowe niz moj zimowy setup 16'' (profil 55?) RoF na starych oryginalnych sprezynach. Za to wyglad zdecydowanie na plus no i w zakretach pochyly sa mniejsze wiec mozna szybciej w nie wchodzic i wieksza frajda ;) Jesli chodzi o zestaw doposazeniowy HiFi Alpine (320W wzmacniacz + tweetery i midrange) to sprzedadza Ci w kazdym ASO jak zamowisz. Byl ostatnio w jakiejs gazetce BMW PDF za bodajze 1800 czy 1900 PLN. Taniej zamowic z ebay z niemiec np tu: http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p172_bmw-1er-e8x-3er-e9x-hifi-system-alpine-bis-03-2009.html&XTCsid=5fvgk9h2jbep0m30f1562mchu5 Tutaj kosztuje okolo 1300 PLN (+100 przesylka) + trzeba 200 PLN na slupki do tweeterow z ASO. Montaz mozna spokojnie samemu zrobic a jak ktos leniwy to za 300-400 zaklad car audio zrobi. W 2000 PLN sie zmiescisz. Gra to calkiem zwawo, 90% ludzi mysle bedzie zadowolona. Gdybym robil audio drugi raz to nie wydalbym juz ponad 5k na to co mam bo nadal basy spod siedzen sa zbyt slabe jak na tyle pieniedzy. A zeby gralo lepiej to trzeba by panele Jehnerta dokupic, przerabiac drzwi itp itd i kolejne 5k PLN ;)