Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Albo _znaczaco_ obniza ceny albo poplyna. Jezeli ludzie obecnie potrafia kombinowac np. z rejestracja za granica to raczej nie beda mieli problemu z uslugami brokerow. Zniesienie (praktycznie) akcyzy na R6 i slaby funt przez Brexit - cos czuje ze import brokerski z UK bedzie hitem od nowego roku. Dla przykladu: M2 PL - 267.000 PLN, M2 UK - 217.000 PLN (od tego rabat jeszcze wiekszy u brokera) M3 PL - 371.000 PLN, M3 UK - 278.000 PLN (z wyposazeniem ponad 100.000 PLN roznicy..) 340i (automat, M-pak) - PL - 261.000 PLN, 340i (automat, M-pak) - UK - 199.000 PLN 530d PL - 258.000 PLN (brak PDC, brak Navi, tkaninowa tapicerka etc) 530d UK - 200.000 PLN (wersja SE - PDC, Navi Busi, Dakota, DAB etc) Do tego wszystkie modele w UK sa zdecydowanie lepiej wyposazone (jak na klase premium przystalo), w standardzie jest czesto automat, BT, Dakota, PDC, Navi zwykla badz Prof, 18'' felgi etc Ida piekne czasy dla uzytkownikow BMW - za 220-230 tys PLN bedzie mozna jezdzic nowym M2, "full" 340i czy 530d, dla kazdego cos dobrego. Moje rozumowanie jest takie ze ceny porzadnych uzywanych aut tez mocno poleca bo nikt nie kupi 520d czy 525d z PL PS za 150-160 tys PLN jezeli za 40-50 tys PLN wiecej bedzie mial nowe 530d od brokera. I nie beda mialy tez sensu abberacje typu wielki billboard biznesowe (flotowe) 518d w tkaninowych szatach juz za 149.900 PLN gdy za 50k wiecej bedziesz mial premium pelna geba 530d SE. Na billboardzie oczywiscie nie 518d a 530d w m-paku (shame on you bmw) :mad2: :duh: :mad2: http://autocard.nazwa.pl/acrzeszow.pl/wp-content/themes/twentyeleven/images/images/seria%205%20biznes.jpg
  2. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Kolego marwyk - wszyscy wyjdziemy na tym dobrze! dane z mobile.de: BMW E60 530d LCI (2007-2009) - srednia cena 15.000E = 65.000 PLN akcyza stara - 12.000 PLN (18,6%), akcyza nowa - 5.400 PLN (8,3%) BMW E39 530d LCI (2000-2003) - srednia cena 6.000E = 26.000 PLN akcyza stara - 5.000 PLN (18,6%), akcyza nowa - 6.500 PLN (25%) Reasumujac - jezeli kupujesz porzadne E60 - jestes do przodu prawie 7.000 PLN na akcyzie! Jezeli kupujesz porzadne E39 - bedziesz stratny 1.500 PLN (koszt jednej nowej opony do tego auta..) Stratni beda ludzie ktorzy kupuja padla 3 litrowe po 2-3 tysiace euro z przebiegiem pol miliona km, powypadkowe etc (pisze wciaz o serii 5) - i dobrze, takim autom mowie nie bo najczesciej trafiaja w rece mlodych gniewnych ktorzy pozniej nie maja pieniedzy na ubezpieczenie, serwisowanie, jezdza zbyt agresywnie i lekkomyslnie etc. Takie auta powinny trafiac na zlomowisko a nie byc sprowadzane do PL. A jezeli ktos chce takie auto kupic bo lubi klasyke, chce odrestaurowac, trzymac pod kocem - mysle ze bedzie sklonny doplacic te kilka(nascie) % wiecej.
  3. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    3 nowe artykuly, mam podobne wnioski. Podaja te same stawki z gazeta prawna i kilka przykladow. Trzymam kciuki zeby ustawa przeszla w obecnej formie, zmiana na duzy plus! http://www.rp.pl/Motoryzacja/311019940-Wyzsza-akcyza-na-uzywane-samochody-Nowe-maja-byc-tansze.html http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/akcyza-samochody-stawki-resort-finansow,19,0,2182675.html http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1687851,Akcyza-od-aut-od-2017-r-32-stawki-im-starszy-pojazd-tym-wiekszy-podatek
  4. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Twoj piaty bezwartosciowy (pusty) post w temacie, gratulacje. Ataki ad personam zamiast argumentow. Eot, dodaje do ignora, pozdrawiam i nie do uslyszenia :twisted:
  5. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Bez obrazy marwyk ale artykul ktory linkujesz to populistyczny i nielogiczny belkot "handlarza Mirka" rodem z Faktu ktory w dodatku nie ma nic wspolnego z akcyza i jej konsekwencjach na BMW R6 serii F/G o ktorym tutaj mowa. Autor generalnie pisze o "Passatach 1.9 TDI" 10-15 letnich sprowadzanych za 10-20 tys PLN czyli polowie aut sprowadzanych do PL obecnie gdzie akcyza rzeczywiscie skoczy z 300-500 PLN na 2-2,5 tys PLN. Tutaj sie zgadzam ze bedzie poczatkowo bol ale taki jest tez chyba posredni zamysl ustawy (oprocz poprawy akcyzy na >2000cm2) - mniej 15 letnich Passatow 1.9TDI z przebiegiem 500tys km, wiecej 5 letnich Polo 1.2 TDI z przebiegiem 100 tys km - nie mi to oceniac chociaz generalnie sie zgadzam. 1. „Dziennik Gazeta Prawna” (tekst źródłowy) podaje stawki według których ma być naliczana akcyza. Najwyższa stawka to ponad 18.000 złotych! Nie wiem o co takie swiete oburzenie, obecnie jak chcesz sprowadzic roczne F80 czy kupic 530d w salonie to zaplacisz 50-70 tys PLN akcyzy. 2. Wszyscy kupujący najpopularniejsze na rynku auta po wprowadzeniu nowych regulacji zapłacą więcej. Autor pisze o obecnym rynku polskim, nie europejskim. Zamierzeniem autora ustawy jest zmienic "najpopularniejsze auta na rynku" - wiecej samochodow malych i malolitrazowych za to nowszych, z lepszymi normami spalin, nie kreconych, mniej zajezdzonych, . Na tym forum (podforum) najpopularniejszym autem jest BMW 5 F10 i poki co wyglada ze WSZYSCY zaplaca mniej a szczegolnie z motorami R6 V8 :twisted: 3. Np. za najbardziej popularne samochody o pojemności od 1500 do 1999 cm3, wyprodukowane do 2004 roku, zapłacimy nawet 2.481 zł akcyzy. Za nowsze wyprodukowane do 2009 roku o takiej samej pojemności zapłacimy 2.067 zł. Dziś jeśli takie auto kosztuje 10.000 zł płacimy 310 zł. Ile takich aut jest na rynku? Na otoMoto dziś wystawionych jest ich prawie 69.000 sztuk. Za te wszystkie auta w przyszłości trzeba by zapłacić dużo wyższą akcyzę! Dlatego mowia na Polske - cmentarzysko/wysypisko motoryzacyjne Europy, nawet w biedniejszych krajach jak Rumunia czy Bulgaria nie ma takiej motoryzacyjnej patologii. Popieram. Moze tez zmniejszy to patologie z "komisami", kreceniem licznikow, walami na wartosci aut ubezpieczanych z AC, walami na przegladach technicznych itp itd. 4. Ustawodawcy tłumacząc swój projekt wskazują na „okienko” w postaci niskich stawek akcyzy na auta z silnikami o pojemności do 1.199 cm3. Sprawdziliśmy ile takich aut „dla ludzi” jest na rynku. Dziś na otoMoto wystawionych jest 199.000 samochodów. Tylko 6.800 z nich jest z silnikiem do 1.2 i kosztuje to 15.000 zł. Autor jest albo idiota albo idiote udaje albo nie rozumie o czym jest projekt ustawy i co to jest skutek-przyczyna. Bilans silnikow na otomoto jest jaki jest bo akcyza do tej pory byla jaka byla. Kupowalo sie szroty 2000cm2 bo sie najbardziej oplacalo i takie samochody kroluja w ogloszeniach (logicznie). Ustawa tyczy sie aut nowych/nowo sprowadzanych i zamiast patrzec na otomoto powinien liczyc auta na mobile.de bo to te auta beda przedmiotem nowej ustawy. A tam: aut 1600-2000cm2 - 450 tys aut 1000-1600cm2 - 570 tys 5. Rząd wprowadzając te zmiany ograniczy dostęp do samochodów mniej zamożnej części naszego społeczeństwa. Bzdura/klamstwo 6. Wiele osób będzie zmuszone użytkować swoje auta jak najdłużej co spowoduje pogorszenie stanu technicznego aut na naszych drogach, a w połączeniu z nowymi regulacjami dotyczącymi przeglądów technicznych doprowadzi do tego że wiele osób wcale nie będzie robić Badań Technicznych. Bzdura/klamstwo. Idac "logika" autora powinnismy miec osobne pasy dla aut z pijanymi kierowcami bo przeciez ich pelno w PL, osobne pasy dla aut z niesprawnymi autami (szrotami) bez przegladow i OC, osobne pasy dla swirow jadacych powyzej 100km/h w miescie i powyzej 150 km/h na jednopasmowych krajowkach etc. 7. A może moje obawy są bezzasadne i nic się takiego nie stanie po zmianie akcyzy? Powialo jednak optymizmem czyli caly artykul straszenia zeby pozniej napisac ze moze jednak nic sie nie stanie :twisted:
  6. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Wklejasz moje wypowiedzi bez swojego komentarza (tak jak prosilem wczesniej) wiec nie mam pojecia o co Ci chodzi, przy tym poziomie dyskusji to moja ostatnia odpowiedz ustosunkowana do Ciebie. Pisz klarownie z czym sie zgadzasz/nie zgadzasz i wnies do dyskusji merytoryczna argumentacje badz eot. Jezeli chodzi o wklejone wypowiedzi to podejrzewam ze to sa dla Ciebie te "herezje" wiec bronie swoja argumentacje: 1. Zakladam ze dziennik gazeta prawna przedstawiajac swoja infografike z naliczeniami co do 1 PLN - nie wzial tego z kosmosu tylko sa to przecieki ostatecznej badz prawie ostatecznej wersji nowego projektu i piszac swoje wywody zakladam ze taka wersja bedzie obowiazywac od nowego roku. 2. Ktory samochod kupisz 2 stycznia?: - PL PS 2016 za 270 tys PLN - http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-530d-xdrive-dealer-bmw-zk-motors-m-pakiet-szklany-dach-hak-head-up-ID6yAXIF.html#489cb56ad0 - DE PS 2016 za 200-205 tys PLN (wliczona nowa akcyza) http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=234099706&features=LED_HEADLIGHTS&features=SPORT_PACKAGE&features=HEAD_UP_DISPLAY&features=SUNROOF&categories=Limousine&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&isSearchRequest=true&interiorTypes=LEATHER&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&usedCarSeals=BMW&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&maxMileage=50000&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&pageNumber=1 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=232958187&scopeId=C&isSearchRequest=true&features=LED_HEADLIGHTS&features=SPORT_PACKAGE&features=HEAD_UP_DISPLAY&features=SUNROOF&categories=Limousine&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&interiorTypes=LEATHER&fuels=DIESEL&usedCarSeals=BMW&maxMileage=50000&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=22&pageNumber=1&fnai=prev 3. Jezeli BMW PL nie zareaguje badz cennik aut >2000cm2 zmieni sie tylko symbolicznie - brokerzy (ktorych z pewnoscia przybedzie i stana sie popularniejsi) beda te auta sprowadzac 20-25% taniej niz BMW PL. No-brainer przy kwotach 300-400 tys PLN. Tak wiec po raz ostatni prosze o rzetelna kontrargumentacje badz konczymy i czekamy na oficjalna wersje nowego projektu i zachowanie dealerow/rynku.
  7. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    To moze sie zdecyduj + zrozum, dlaczego wypisujesz herezje. Pomoz mi zrozumiec. Tylko napisz konkretnie do czego sie odnosisz bo zdawkowe ''gowno wiesz, ja wiem lepiej" nie wprowadzaja wiele do dyskusji. Rozmowe na tym poziomie mozesz sobie podarowac. Wyrwales z kontekstu cytat ktory dotyczy calkowitego bilansu akcyzy (wszystkich aut) natomiast cala reszta rozwazan dotyczy aut nowszych z silnikami >2000cm2. Jablka i pomarancze.
  8. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Zadnego obnizania podatkow nie bedzie oczywiscie, bilans musi byc w MF na +. Obecne wplywy z tej akcyzy to 1-1,5 miliarda PLN rocznie. Zakladane wplywy przy nowej akcyzie to 2,4 miliarda PLN. Odsetek samochodow uczciwie sprowadzanych max. kilkuletnich (wartosciowych, powiedzmy 25kE+) z silnikiem powyzej 2.0 (akcyza 18,6%) jest dzisiaj rzedu 3-5%? (zgaduje) Ludzie kombinuja/kombinowali z zanizaniem wartosci, ciezarowymi, rejestrowali za granica etc, nie przechodzilo im przez kieszen wydawac kilkadziesiat k PLN podatku od "luksusu" na "nierobow" (opinie wsrod znajomych, tego forum, moja wlasna). Krzywa Laffera w najczystszej postaci, szczegolnie w obecnej dobie downsizingu gdzie sa "akceptowalne" value motory nawet w klasie wyzszej premium. Zysk nowej ustawy bedzie szczegolnie po stronie uzytkownikow w miare nowych aut premium z silnikami > 2000cm2 (czyli w sumie tak jak mialo byc). Odbija sobie na wolumenie sredniej polki (auta 1500-2000cm2) bo tu podwyzki beda niewatpliwie przy tylu kategoriach pojemnosci/wieku. A auta typu V8 E38 czy inne A8 D3 raczej znikna ze statystyk (tez troche szkoda ale narzekac nie bede). Co do kolegi JEDI i TAK/NIE - tak mi sie skojarzylo: :twisted: https://www.youtube.com/watch?v=__1Z7Pd6Iqw Wiadomo ze pewnosc bedzie dopiero jak uiscisz mniejsza akcyze w okienku aczkolwiek przeciekow z gazetaprawna herezjami po prostu bym nie nazywal bo nie wypada ;)
  9. adamjttk odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    viewtopic.php?f=103&t=308874
  10. Pieknosci, tak powinno wygladac (i byc wyposazone) kazde F30, nie bylo by dywagacji czy to premium czy nie premium. Gratuluje i miliona km!
  11. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    1. Cytujesz wypowiedz z 13 pazdziernika 2. Wklejona grafika jest z gazetaprawna.pl z 27 pazdziernika 3. Ustawa ma byc czytana na dniach zeby zdazyla zostac zaaprobowana przez senat i przez prezydenta jeszcze w tym roku zeby weszla w zycie od 1 stycznia wiec logiczne chyba jest ze wszystkie detale (kwoty) sa juz dograne i 5x przeliczone. Nad projektem pracuje pewnie sporo osob wiec nie dziwne ze detale wyplywaja juz Peace i trzymamy kciuki bo to wyglada na bardzo dobry projekt szczegolnie dla uzytkownikow aut premium - przeciez dzisiaj w realu odsetek takich powiedzmy F30 330d jest sladowy w PL, wszyscy sie rzucili przez ta cholerna akcyze na 328i/330i (analogicznie z F10 525d). W chwili gdy za dodatkowe 500 E akcyzy mozna miec pancerne R6 N57 zamiast R4 N20/B48/N47 - mysle ze uklad sil sie szybko zmieni, jak dla mnie no-brainer :twisted: Roznica dla F80 z PS bedzie 50k PLN :norty:
  12. http://images83.fotosik.pl/82/74761a53c83e296f.jpg http://images82.fotosik.pl/82/54c7d666f27f5bb7.jpg Bede musial zglosic reklamacje do TC Performance niestety bo zuzycie paliwa jest duzo wyzsze po chipie. Normalnie bak paliwa starcza mi na 750-800km zanim zapali sie rezerwa. Wczoraj wracajac A1 do Gdanska po chipie rezerwa zaswiecila sie juz po 350 km :D :twisted: A tak na powaznie auto zrobilo sie oczywiscie zwawsze chociaz zeby wykorzystac dostepna moc trzeba je wysoko krecic i trzymac na nizszych biegach co przy manualu i wygluszeniu serii 1 nie jest najbardziej komfortowe i na dluzsze mete ciezko tak jezdzic (HK jedynie wtedy pomaga ;P)
  13. masz racje oczywiscie, namieszalem :oops: Co do glownego watku - rabat 10,5% to calkiem niezly deal. Przy brokerze moze by wyszlo kilka % wiecej ale wtedy nie ma chyba pakietu darmowych przegladow ktory przez 2 lata kosztuje tez kilka PLN no a jeszcze jak 3ci rok gwarancji dorzucili to juz wogole. Do OPa - szerokosci i jak najmniej dziur na drogach przy tych 19'' ;)
  14. Gratulacje, sliczne auto! Wyposazone bardzo rozsadnie biorac pod uwage ceny extrasow bmw. Navi za 11k to kpina (byl o tym kiedys watek ;P), nie zdziwilbym sie jakby 20% zysku operacyjnego tej firmy pochodzilo ze sprzedazy samych nawigacji, marze na nich maja pewnie z 1000% ;D mpak+EB+19''+mhamulce bedzie odwracalo niejedna glowe na ulicy. Szkoda tylko ze nie wziales comfort access - fantastyczny bajer za relatywnie rozsadna kase - kluczyk siedzi w kieszeni cale zycie a tak bedziesz go musial wyciagac bezsensowanie za kazdym razem tylko po to by otworzyc auto i zeby za chwile znowu schowac do kieszeni. w E90 bylo niepotrzebne bo nie bylo keyless go, w F30 imho jest wartosciowym dodatkiem. Pochwalisz sie rabatem jaki uzyskales i czy rozwazales zakup u brokera (jak chociazby forumowy select automotive z min. 15% deklarowanego rabatu)? No i daj znac jak wrazenia po R6 306HP. Wlasnie zobaczylem po sygnaturce ze w ciagu 4 lat przezyles blisko 20 lat historii 3-er (E46, E90 i teraz F30) ;)
  15. 490 Nm to nie za duzo jak na N47 184KM?
  16. Czesc, w serii F 1-er podstawowe silniki benzynowe sa praktycznie identyczne wiec bez roznicy ktory kupisz. 114i/116i/118i - wszystkie maja ten sam blok i ten sam osprzet, fizyczne roznice sa kosmetyczne, spalanie identyczne, roznia sie mapa silnika. 114i jest "mulowaty", ponad 10sek. do setki, 116i i 118i sa do miasta wystarczajaco dynamiczne nawet bez tuningu. Zamiast np doplacac 10k PLN do drozszej wersji - lepiej zrobic tuning za 2k PLN - kazdy z tych silnikow mozna bezpiecznie stuningowac na okolo 200-210 HP. 125i/135i kosztuja duuzo wiecej i sa rzadko spotykane na rynku wtornym i do "wozenia dzieci 5km" to i tak raczej przerost formy nad trescia. Aha, 114i nie wystepowal chyba z automatem wiec bym go wykluczyl z poszukiwan. Jezeli chodzi o wyposazenie to wg mnie jedyna niezbedna opcja to automatyczna skrzynia biegow - nie kupuj auta bez niej bo bedziesz zalowac po tygodniu. Automat jest szybki, bezobslugowy, nie psuje sie, ulatwia jazde szczegolnie w miescie. Skrzynia manualna nie jest wg mnie dobra - biegi wchodza opornie, sa tez w miare krotkie jak nie chcesz pilowac silnika (turbo) wiec bedziesz ciagle wachlowac. Szukalbym tez sportowych foteli z podparciem (boczkami) w ktorych lepiej sie siedzi podczas jazdy w zakretach. A 1er prowokuje do dynamicznej jazdy w zakretach i sprawia frajde w porownaniu do FWD. Bedziesz zadowolony (dzieci pewnie mniej :P) Reszte dodatkow - rodzaj tapicerki, lepsze swiatla, audio, nawigacja, tempomat, szyberdach etc - to detale bez ktorych mozna spokojnie zyc i i tak czerpac frajde z jazdy. Generalnie i tak wiekszosc uzywanych aut z malymi silnikami jest bardzo oszczednie doposazana, kroluja wersje bida takze wybor dodatkow bedziesz mial ograniczony i tak. PS.1 - silniki diesla w 1er nie sa zle tzn w miescie beda palic niewiele mniej niz benzynowe, brzmia slabo i odrobine trzesa buda ale sa 2litrowe i w miare dynamiczne przy malych predkosciach ze wzgledu na Nm, na Twoim miejscu majac ograniczony wybor na rynku wtornym - nie skreslabym ich. Tzn gdybym spotkal zadbany model z lepszym wyposazeniem niz benzynowy (np. z automatem) - zdecydowalbym sie. Tym bardziej ze chyba nawet najslabszy 116d mozna za niewielkie pieniadze przeprogramowac na okolo 180HP. PS.2 - Nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale jezeli chcesz z nimi regularnie jezdzic - zastanow sie 2 razy. Seria 1 er to samochod klaustrofobiczny, dla 1-2 osob. Tylnia kanapa jest bo jest ale wg mnie do regularnego przewozu dzieci sie nie nadaje, to bedzie masochizm. Raz na miesiac wkladam do swojej 1-er fotelik z 4-latka i za siedzeniem kierowcy wogole sie nie miesci (musialbym przesuwac swoje siedzenie nienaturalnie do przodu i szorowac kolanami o deske, niewykonalne) a za fotelem pasazera dziecko w foteliku kopie fotel pasazera nawet jak jest przesuniety mocno do przodu i korzysta z niego nawet drobna osoba. Zdecydowanie polecam do tego serie 3er, nawet poprzedniej generacji (E90) jezeli fundusze nie pozwalaja na serie F30.
  17. Randall, dzieki stary jeszcze raz :D sprawdzilem numery czesci i okazalo sie ze fotele w F20 i F30 sa identyczne tzn plecy fotela i mocowanie zaglowkow. Wystarczy kupic sam skladany zaglowek z F30 (dla m-pakietowej alcantary HAAT o numerze 52 10 8 060 014) i voila :D Wg bmwfans.info roznica w cenie pomiedzy zaglowkami skladanymi z F30 i nieskladanymi z F20 to 30$ (W detalu). W produkcji pewnie 5$ :duh: I tak sobie mysle ze takie sztuczne "pozycjonowanie" komfortu siedzen poprzez dawanie lipnych zaglowkow pomiedzy seriami 1/2 a 3/4 jest troche zachowaniem z dupy przez BMW tzn nie da sie w F20 zamowic przy kupnie auta siedzen ze skladanymi zaglowkami a roznica w cenie jest zadna, a w komforcie jazdy duza. "Kupujesz 1er - masz jezdzic siedzac niewygodnie" ;) I tutaj wychodzi ta slynna "personalizacja" aut w BMW ktora jak widac dziala tylko wtedy gdy pasuje to ksiegowym.. Chcesz m-pakiet za 15k, no problem, chcesz skladany zaglowek za 100 pln - sorry kup 3er :twisted: No nic, koniec zalow, w poniedzialek czas na wizyte w ASO.
  18. Krzysztof - tak, sportowe. Same w sobie sa wygodne oczywiscie, gorzej w polaczeniu z polozeniem wzgledem kierownicy/podstopnicy. No i te skrzypiace mocowania/plecy. Randall - jestes geniuszem :) nawet o tym nie pomyslalem :duh: zaraz pogogluje i jezeli sie da podmienic to zamawiam. Jak ASO wyeliminuje skrzypienie foteli, da sie podmienic zaglowki to zrobie chip na 200KM i moze wroci mi troche frajdy tym samochodem. Oby do premiery nowej 530e Ktora mam nadzieje bedzie moim nowym autem.
  19. Hej, maly update. Minelo prawie poltora roku od zakupu, przejechalem w tym czasie okolo 40tys km, na liczniku mam obecnie 65 tys km. Jako ze auto sluzy glownie do dojazdow do pracy - srednia predkosc w komputerze to okolo 60km/h, srednie spalanie wynosi 6,1l/100km. 1. Opony - oryginalne 18 RFT letnie Bridgestona sie juz zuzyly i dzieki bogu. Za twarde, za glosne, tesknic za nimi nie bede. Kupilem non RFT, Goodyery Eagle F1 Assymetric, roznica spora, ciche, bardziej komfortowe, prowadzenie w zakretach sie jedynie pogorszylo, troche bardziej sie "kladzie" ale przy moich predkosciach jest to w sumie pomijalne. Argument ze zlapie kapcia itp a nie ma zapasu do mnie nie trafia - mam od tego assistance. 2. Wahacze - 1 sztuka z przodu padla, guma na tulei sie rozleciala (wyszlo przy geometrii), wymienilem oczywiscie oba przednie kompletne. Troche nielogiczne jest to ze trzeba wymienic cale wahacze a nie tylko tuleje no ale ksiegowi BMW nie spia (zalosne bo nielogiczne jest kupowanie i wymienianie calego zestawu jak popsuta jest tylko koncowka). Zamienniki juz sa ''rozbieralne'' i mozna wymieniac same tuleje jezeli sytuacja sie powtorzy (bo zawieszenie M-pakiet jest naprawde sztywne na wszelkich dziurach, twardo..). Od niesprawnego wahacza przednia opona nienaturalnie sie wyzabkowala momentalnie (na szczescie i tak juz byl czas na wymiane calego kompletu opon). 3. Klocki hamulcowe i tarcze z przodu tez juz wymienilem komplet przy okolo 60tys km (mimo ze komputer pokazywal jeszcze 17 tys km) bo byly zuzyte, tylnie tez juz sie koncza i po zimie je wymienie (jak jeszcze bede mial auto). 4. Silnik i skrzynia biegow - silnik 1.6 136HP niezmiennie uwazam za najlepsza czesc tego auta. Kosztuje grosze, jest maly, lekki i wystarczajaco zrywny. Na norweskie drogi idealny. Nie klekocze jak moje poprzednie N47 w E90. Nawet nie chce myslec jak to auto zwawo jezdzi po chipie na 200-210 HP. Manualna skrzynia biegow jest za to po prostu slaba, biegi wchodza ciezko, nieprecyzyjnie, trzeba sie namachac. Wiecej juz manuala nie kupie, bez sensu w obecnych czasach. Auto po poltora roku troche mnie juz irytuje i planuje je w najblizszym czasie sprzedac. Powodow jest kilka. 1. Slabe fotele. Mimo ze sa sportowe to nie moge zajac w nich komfortowej pozycji za kierownica. Nie mam podparcia ledzwiowego i co najgorsze nie mozna regulowac zaglowka. Konczy sie to tym ze czesc gorna plecow przy "kolysce" jest za daleko od kierownicy przy oparciu glowy o zaglowek, rece nie sa optymalnie blisko kierownicy. Wiec moge jezdzic albo bez kolyski (nie sportowo i ''sztucznie'' prosto jak w autobusie i stopy sa za blisko pedalow wiec bola uda) albo bez opierania glowy o zaglowek (niebezpiecznie i niewygodnie). Probowalem milion razy ustawic optymalnie i zawsze jest tak ze nie do konca pasuje. Do tego jak sie siedzi prosto w fotelu to lewa stopa nie jest idealnie na wprost podstopnicy wiec albo mamy nienaturalnie wygieta lewa noge albo siedzimy tylkiem/lewym udem na lewym boczku fotela. Porazka. Mam 187cm wzrostu/100kg wagi. Moze jak ktos jest niski albo wazy 60kg to jest lepiej, nie wiem. Do tego fotele badz ich mocowanie jest gownianej jakosci i trzeszczy (w zakretach dzwieki jakby cos przeskakiwalo, lamalo sie). Najpierw wystepowalo to sporadycznie i to tylko jak fotel byl minimalnie nisko, teraz jest w kazdej wysokosci fotela i trzeszczy NIEUSTANNIE. Porazka totalna. 2. Ogolnie slaby komfort serii 1er wynikajacy z wielkosci auta/rozstawu osi - poprzednie E90 bylo zdecydowanie wygodniejsze a przeciez jest tez tylko "kompaktowym" sedanem, lepiej sie w nim siedzialo/kierowalo. Nie mowiac juz o prowadzeniu (hydrauliczne wspomaganie kierownicy). ''Feeling" F20 nawet w trybie sport jest co najwyzej sredni. Oczywiscie 3x lepiej niz w markach nie-BMW ale nadal co najwyzej sredni. 3. Malo wyposazenia - brakuje mi automatu, regulowanych zaglowkow (nie mowiac o fotelach komfortowych z 5er), szyberdachu (mam ciemna podsufitke co w polaczeniu z wielkoscia 1er tworzy klaustrofobiczne wnetrze), komfortowego dostepu, headup, ACC. I taka ostatnia dygresja - silnik N47 w E90/F30 320d po chipie ma okolo 200-210HP i po miescie jako tako juz to sie toczy. W tej chwili mozna kupic roczne/2-letnie 316i z automatem, xenonami itp za smieszne pieniadze z PS (20k euro) i miec po chipie te same 200-210HP za to z bezcennym brakiem klekotu diesla i takimi samymi osiagami i bardzo zblizonym spalaniem. F30 value for money ;)
  20. adamjttk odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Szkoda nerek z przodu, sa naprawde tandetne i za duze jak w 7er, smierdzi chinszczyzna rzeczywiscie. No i kierownica ma za duzo tego tandetnego chromu, w F10 LCI byla zdecydowanie ladniejsza, "lzejsza". Zwrocil ktos uwage czy przy takiej wielkosci kierownicy (airbagu) nie ma problemu z widocznoscia wszystkich wskaznikow na desce? W F20 przed LCI widocznosc przez kierownice jest slaba, ciagle przeslania czesc wskaznikow. Lewarek za to na plus, "futurystyczny". A tak poza tym G30 rzeczywiscie wyglada jak zwykly lifting F10 i raczej nie zasluguje na zupelna zmiane typoszeregu z F na G, przeskok wydaje sie znikomy, nawet gama silnikow bedzie identyczna (nie liczac phev). Nie dziwi mnie to z drugiej strony bo do tej pory F10 jest bezkonkurencyjne i nawet nowa E-klasa ma problem dotrzymac kroku BMW sprzed 6 lat. Podejrzewam ze dopiero A6 namiesza konkretnie jesli chodzi o nowa jakosc srodka w klasie sredniej wyzszej. PS. Zauwazylem dzisiaj dziwna sprawe jesli chodzi o nowe modele. BMW - najpierw wychodzi nowa G seria 7, potem po jakims czasie seria 5 a na koncu seria 3. Audi - najpierw wyszla nowa A3, pozniej A4, za poltora roku A6 i A8. Z reguly najpierw pojawia sie sztandarowa limuzyna (jak w MB i BMW) a pozniej mniejsze i tansze klasy korzystaja z jej dobrodziejstw stylizacyjnych i technicznych, w Audi zupelnie odwrotnie..
  21. Ladna, jak zwykle mpak robi swoje! Przebiegiem sie nie przejmuj, zainwestujesz 10-15 tys PLN i przejedziesz drugie tyle km. W srodku tak jak kolega zauwazyl kierownica zmeczona zyciem - koniecznie wymien badz obszyj - auto od razu zyska na wygladzie i bedzie sie przyjemniej prowadzic.
  22. W Norwegii/Niemczech to auto to hit, pelno tego na ulicach/parkingach. Trzeba tylko spojrzec na target - glownie widze w nim "ogarnietych" 55-70 latkow dla ktorych to auto jest strzalem w dziesiatke tzn - kosztuje polowe tego co X3 a komfortem uzytkowania dla starszych ludzi (wsiadanie/wysiadanie!, widocznosc, pakownosc) jest bezkonkurencyjne w porownaniu do wszelkich sedanow, kombi serii 3 czy 5. A wielu ludzi jednak jest emocjonalnie zwiazana z marka BMW (bo kiedys jezdzili innymi modelami tej firmy, bo to premium etc) i jest sklonna doplacic te 20-30% w porownaniu do Fordow, Kii, PSA etc aby miec dalej feeling BMW, technologie BMW nawet kosztem pogorszonych wlasciwosci jezdnych w porownianiu do 3/5/X, oszczednosciami tu i tam na materialach. Prawdopodobnie jak bede mial 60 lat i slabszy wzrok, schorowany kregoslup czy inny reumatyzm to bede mial w dupie czy plastik jest twardszy troche tu i tam, czy skrzynia jest 6 czy 8 biegowa albo czy naped jest na przod czy tyl - bede sie cieszyl ze jezdze nowym BMW na gwarancji, ze auto jest komfortowe, ze znam funkcjonalnosc etc ;) To nie jest auto dla 30-40 latkow do imponowania dziewczynom czy cieszenia sie dynamiczna jazda, tym bardziej w mniej zamoznych spoleczenstwach jak PL gdzie cena jest wyrocznia i najwazniejszym czynnikiem decydujacym o wyborze marki gdzie roznica 100-200 PLN w racie miesiecznej decyduje czy jezdzisz BMW czy Renault (chociaz i u nas odnosi sukces z tego co czytalem co znaczy tylko ze BMW jak zwykle dobrze odczytalo kolejna nisze na rynku).
  23. juz za samo wprowadzanie blad w ogloszeniu omijalbym dealera szerokim lukiem. sprzedawane auto to nie jest auto ze zdjec. sprzedawane auto, w porownaniu do zdjec, nie ma automatycznej skrzyni biegow, LED'ow, alufelg etc etc. chwyty sprzedazy jak od dealera mirka.
  24. R6+elektryk to byloby fatality ;) ale raczej nigdy tego nie zobaczymy skoro latwiej jest dac mocniejszy motor elektryczny+R3 jak w i8 i osiagi sa wiecej niz wystarczajace. generalnie hybrydy sa wg mnie swietnym rozwiazaniem dla mniejszych miast w ktorych jezdzisz troche wokol komina. Elektryki tez sie wtedy sprawdzaja ale wtedy musisz miec raczej drugie auto spalinowe na troche dluzsze trasy a przy takim wlasnie 330e jest to w miare rozsadny kompromis. Nie wiem tylko jak bardzo byloby to irytujace ciagle podlaczanie kabla do gniazdka bo w sumie 1 tankowanie diesla (800-900km) = 30 ladowan (30x30km) tej hybrydy wiec moze to irytowac troche. pure ev to w sumie bylo to co w wiekszosci testowalem podczas jazdy i dynamika jest swietna tzn w miescie w ktorym jezdzilem nie ma jezdzenia szybciej niz te 80km/h wiec co mnie zachwycilo przy nawet niskich predkosciach ze moment jest z samego dolu bez zadnego laga wiec wydaje sie ze masz duzo szybsze auto niz w rzeczywistosci. krzyzowki, wyprzedzanie, ronda - bajka, a jak wyjedziesz na jakas prosta i dajesz gaz do dechy to w ulamku sekundy zalacza sie benzyna i masz osiagi 330i. w PL podejrzewam ze to bedzie totalny niewypal - amortyzacja bedzie lipna, tak jak piszesz ludziom hybryda kojarzy sie z ekooszolomami bo przeciez lepiej i taniej jezdzi sie na gazie czy oleju rzepakowym, tzn imho to nie jest auto dla ludzi ktorzy sa nastawieni na wielkie oszczednosci na paliwie bo jak masz wydac 250 tys PLN zeby zaoszczedzic te kilkaset PLN miesiecznie to raczej i tak spadajaca wartosc rezydualna te oszczednosci polknie i wypluje. Ja bym to widzial raczej jako auto dla kogos kto moze/chce kupic sobie salonowe BMW serii 3 - 320 czy 330 za te 200-250 tys, jest przyzwyczajony do "stylu" i "feelingu" wlasnie BMW, robi male przebiegi roczne z 10-20 tys km, nie pasuje mu jazda np taka Tesla czy innym Leafem/eGolfem wiec kupuje 330e - nie dla oszczednosci a dla komfortu jazdy w trybie bezemisyjnym (80%) i oczywiscie malych ale zauwazalnych oszczednosciach na tankowaniu (20%).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.