Treść opublikowana przez Jack79
-
E91 m47 2.0d 163km sterownik świec (nowe świece /sterownik)
Dobrze masz naprawiony ten sterownik? Zacząłbym od kupienia miernika i obmierzenia świec, czy są sprawne. Sprawne mają max fo 5ohm. Dziwne że nie ma błędu. Sterownik na dużej wtyczce, oprócz pinów 1234 odpowiedzialnych za kolejne świece ma podłączone jeszcze piny 5,6 i 12. Jak 12 jest urwany to jest błąd sterownika. Jak jest pin 5 urwany to jest też jakiś błąd komunikacji sterownika. Nie wiem co się dzieje jak jest pin 6 wyrwany. Pin 5 i 6 idzie do DDE bezpośrednio. Pin 12 idzie do bezpiecznika F02. Jak coś to naprawiam te sterowniki.
-
E91 n47 Nie odpala po wymianie sterownika świeć żarowych
Cieżkp zrobić zwarcie, bo nigdzie nie ma gołych przewodów. Mssz jakies inne błędy? Jeśli tak to jest bezpiecznik F02 pod maska na podszybiu po stronie pasażera, ale on odpowiada, że sporo rzeczy. Jak jest spalony to auto lręci, ale z tego co wiem nie odpala. Możesz ci sie akimulator rozładował?
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Mogą być wszystkie z tych. Najnowszy to ten pierwszy, więc może będzie najmniej zajechany DVD. 65 90 9 115 032 65 90 6 969 263 65 90 6 971 353 65 90 6 942 908 65 90 6 983 312 65 90 6 920 182 65 90 6 951 629 Można też kupić sam napęd i wtmienić czytnik na navi. Do ratowania navi najlepiej ściągnąć stary soft, chyba v27, jak ten temat czytasz to się gdzieś tu doczytasz.
-
E91 m47 2.0d 163km sterownik świec (nowe świece /sterownik)
To jest błąd komunikacji ze sterownikiem. The DDE control unit monitors communication with the glowplug control unit. In the event of a fault on the bit serial data interface, the DDE control unit stores the following fault code: 4203, Glowplug control unit, no communication via bit serial data interface Kupiłeś sterownik od M47? Bezpiecznik jest jeden pod maską po stronie pasażare na podszybiu F02. Tylko jak on jest spalony to jest więcej błędów.
-
Odpowietrznik termostatu EGR a świecący płyn (3 termostaty)
To że historię będziesz opisywał co 15 minut nic nie zmieni. Auto po prostu zmęczyło się tematem chłodzenia :D Zamień na ten co miałeś i po sprawie.
-
E87 N47 fail codes
4A6E, 4A5E, 4A4E, 4A34 świeca bądź sterownik. Po wyjęciu sterownika mogę ci pomóc zdiagnozować, ale w tych silnikach nie jest to powód nie wypalania. Zajmuje sie naprawą tych sterowników 4A74, 4A79 błąd kominikacji ze stetownikiem świec żarowych, więc uszkodzony 480A , 481A Zapchany DPF 4D00 błąd czujnika ciśnienia wstecznego, to jest pewnie przyczyna niewypalania DPF
-
e90 320d dodatkowa pompa wody do wymiany
Napisz jaki błąd. Jeśli wyskakuje ponownie to coś ci nie poszło ze składaniem bądź naprawą. Masz miernik, to zmierz pompkę, czy dobrze zregenerowałeś. Instrukcja jak to zrobić na filniku 5 postów wyżej.
-
E91 Brak ogrzewania
Wymień i sprawdź czy jest lepiej, bo na pewno nie działała. Ta pompka ma przyspieszać cyrkulację płynu na nagrzewnicę, więc jest szansa że będzie lepiej.
-
E91 Brak ogrzewania
Jeśli mówisz o dodaykowej pompce wody to da się ją naprawić. Błąd będziesz miał przy diagnostyce A6D1. Tu masz wszystko w temacie https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=178907
-
E81 - Asystent świateł drogowych
Dedykowanego do E8x chyba nie ma. Trzeba by sobie poskładać z dwóch, ale mogę się mylić.
-
E81 - Asystent świateł drogowych
Doposażyłem moje autko w to udogodnienie hakieś dwa miechy temu. Trzy razy korzystalem:) całkowity koszt koło 230zl. Robiłem wszystko sam. Co do działania, to na pewno wkurza, że wyłaczaja się długie od znaków drogowych. Piza tym spoko bajer. Po vinie rozpoznasz. Powinna być opcja 5AC. Lusterko poznasz, bo ma kamerę wbudowaną. Korzystałem z tej instrukcji. https://babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=104811
-
Brak Oświetlenia e90 LCI
To nie wystarczy, że jest dobry. Trzeba mieć sprzęt do zczytania eeepromu. Dobrze, żebyś dał komuś kto już to robił.
-
Brak Oświetlenia e90 LCI
Pełno ludzi, którzy maja FRM3. Zkopało ci się to po diagnostyce lub odłączeniu, rozładowaniu akumulatora? Teraz musisz go wykręcić i znaleźć osobę, która ci go uratuje. Ceny zaczynają sie od 150-200zl w zwyż:) Po naprawie wsadzasz go do auta i piwinno wszystko działać. Napisz skąd jesteś to może ktoś ci zaoferuje naprawę. Poczytaj o FRM3 i tym problemie to się dowiesz o co chodzi.
-
Odpowietrznik termostatu EGR a świecący płyn (3 termostaty)
Według mnie nic im nie jest. Popatrz jak ludzie gotują w garach termostaty. Jak pisałem to nie jest tak, że 87 masz zamknięty, a 88 otwarty. Termostat uchyla się stopniowo i też tak zamyka. Diesel to też silnik, który dużo gorzej sie nagrzewa niż benzyna. Dlatego tyle to trwa na postoju. Przestan patrzeć na ukryte menu, tylko jeździj. Raz na kwartal jak sobie w trasie spojrzysz to wystarczy.
-
Odpowietrznik termostatu EGR a świecący płyn (3 termostaty)
Bo jak już pisałem kilkukrotnie, te dwa stopnie nie robi. BMW też uważa że twoje termostaty są sprawne. Układ ma pojemność 6 litrow, termostat nie jest elektroniczny. on nie jest tylko otwarty albo zamknięty. Jest zwłoka zanim się przymknie, otworzy. Drążysz temat bez sensu. Wpisz w googla czy YouTuba jak działa termostat i popatrz jak go możba sprawdzić, jak działa. W życiu diesla nie trzymałem odpalonego na postoju 2 godziny, bo to bez sensu. Płyn chłodzący dużo wolniej tu dochodzi do temperatury pracy, niż w benzynie. Spadnie ci do 80 temperatura to go wymienisz. Instrukcje odpowietrzania M47N znajdziesz na necie. Zawsze robię według niej i jest git. Nie piłujesz auta przez dwie godziny na postoju.
-
[320D N47]instalacja świec żarowych-montaż mieszany?
Świecy masz nie mieszać między Bosch a Beru. Montujesz 4 jednakowe. Nie np. 3 Bosch i jedną BERU. Do N47 świeca ma numer bmw 12230035934. Stwrownik ten co piszesz do N47 numer bmw 12218591723
-
N47 143km wymiana wtryskiwaczy na 177km
Pierwszy błąd 4bf7 The fault is detected if at least one signal of the KILOMETRE READING message is received with an error value. 49A2 The fault code is set if at least one signal of the A_TEMP_RELATIVZEIT message is received with an fault value. Wygląda na problem transmisji między licznikiem a DDE, ale te błędy raczej nie są przyczyną problemu.
-
[e82] temp. Oleju obd
Ja go używam ze zwykłym kablem K+DCAN. Nie prónowałem z tymi co piszesz, ale próbowałem z CARLY i nie działa. Lista z którymi działa jest na ich stronie lub w samej apce.
-
Nie równo chodzi przez pare sekund po nocy E91 2,0d 163km
Temat podobny do twojego. Wtryski to chyba dobry trop. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=377465
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Bez sensu serwis, jeśli o mnie chodzi. Wybrałbym bimmer check.
-
Oring króćca pompy vacum m47n wymiary?
Kup trzy oring 12x1 i 12x1,5 i 12x2 zwykły okrągły viton i któryś będzie git. On sie ułożył dlatego ma taki kształt. Ten 12x1 moze byc za chudy, a 2 za gruby, ale to wyjdzie przy monatażu. 14 to średnica zewnęyrza, a przy oringach pidają wewnątrznax srednice gumy.
-
adaptacja akumulatora agm w E90 LCI
Z tego co kojarze to fobrze zrobiłeś. START/STOP działa po chyba 6 godzinach stania od wymiany Battery For vehicles with automatic engine start-stop, an AGM battery must be fitted in all cases and it must be registered after battery replacement using the service function so that the MSA function can work perfectly. In the event of a battery replacement, disconnection of the battery or after programming the engine management system, the reference data for the battery charge state and battery condition can be lost. They are only available again after an open-circuit voltage measurement of approx. 6 hours (e.g. off-load phase overnight) in which the vehicle may not be wakened. In this training period, the MSA function is not active (shutdown inhibitor = battery charge state not plausible). The customer is to be notified of this when the vehicle is handed over. The MSA function switches back automatically to active as soon as the necessary routines have been completed successfully.
-
318d Wtyczka
Z teho co pamiętam to ściskasz po b0kach z dwóch stron i wyciągasz.idzie dość ciężko, bo to hermetyczne, żeby piny nie śniedziały.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Mozesz zgłosić co jest nie tak,zeby dograli w kolejnej aktualizacji. Jak to nie jest coś ważnego to się nie doczekasz, jak sam nie zglosisz. Aktualność map to nie google:(
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jeśli masz sprawne gniazdo OBD to powinno działać wszystko bez problemu. Może poprzedni wlaściciel zabezpieczył je sobie lub przeniósł w inne miejsce? Może jest uszkodzone? Łączyłeś się kiedyś tym gniazdem z czymś do diagnozy?