Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Do modułu PDC idą trzy wtyczki jeśli masz na przód i na tył. Z dwoma wtyczkami jest tylko na tył. W bagażniku w tym samym miejscu jest chyba jeszcze moduł od haka. Dekodowałeś VIN, żeby wiedzieć co auto ogólnie miało po wyjeździe z fabryki? Czy było keyless czy nie?
  2. Ciekawe, że sterownik silnika wymieniałeś. Tak tylko drąże jaki sterownik świec wyjąłeś z auta na którym był błąd i jaki wstawiłeś teraz. Chodzi o modele BERU GSE101 czy 105?
  3. Po wyposażeniu i jego zdekodowaniu. Opcja: $313 - składane lusterka, na przełączniku szyb masz przycisk od składania, lusterka 3 PIN $430 - składane i fotochrom, panel do szyb z orzełącznikiem i lustetka boczne ściemniaja się razem ze środkowym, lusterka 3 PIN $459 - fotele z pamięcią i elektryką, lustetka 5 PIN, bez przycisku od składania lusterek na panelu szyb Ja VIN dekoduje tu. Trzeba podać pełny VIN. http://bimmer.work/
  4. Kluczowe jest pytanie czy masz lusterka lepsze 3PIN, ppdłączony sygnał LIN czy 5 PIN, gorsze. W tych lepszych jest to możliwe w tych gorszych nie. W sumie to jest jeszcze drugi sposób, czyli pamięć foteli i lusterka 5 PIN wtedy wystarczą. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=182413
  5. Może tu znajdziesz odpowiedź https://babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=90909
  6. Wklej je.
  7. To musisz szukać kogos na miejscu, bo każdy kto będzie chciał to robić zdalnie musi mieć sprawny kabel podłaczony do twojego auta i działającą INPE. Co ci się dzieje? Inpa nie widzi auta, czy coś innego?
  8. Max żeby nie tarło to według mnie 8'' i ET34. Jak wpiszesz to sobie w kalkulator to wszystko co będzie bardziej schowane wejdzie. Przód bym brał bardziej schowany troszkę. Jak zakładasz różne rozmiary opon przód i tył to powinno się mieć różne szerokości felg, żeby to się kupy trzymało. Przy tym co teraz masz to jakiś NONSENS :D
  9. To yu na forum maniek też znajdzie ludzi którzy mu to zrobią. Temsky740, alb3rt i pewnie wielu innych. Tylko, że to co maniek chce zrobić wymaga tylko NCSEXPERTa, i chwili pracy. Jak już będzie mial go zainstalowanego to sobie powłącza i powyłącza co chce.
  10. To poczytaj kiedy się uszkadza i ile jest tego przypadków. Po wymianie akumulatora, nie działają światła oraz panel szyb. Naprawa od 150 zl do 200 zl swojego, ale musisz go wysłać do kogoś kto szczyta z niego eeeprom, na kompie naprawi dane i wrzuci ponownie do FRM3. Niezbedny jest programator. W skrajnych przypadkach ludzie pisali, że po kasowaniu błędów już padł. Sam bym się bał odłączać od niego akumulator :D Niby aktualizacja oprogramowania FRM, do istatniej wersji naprawia usterkę, tylko kto to robi i kto o tym słyszał. Trzeba być w temacie. Zwykły użytkownik dowiaduje się o problemie jak mu się światła nie zapalają.
  11. Ta INPA też działa. https://bimmerpark.pl/inpa-f/
  12. Tu masz torreny, mega i chomikuj. Osobiscie w swoim aucie instalowałem WEST z tego torrenta. Na chomiku, masz też jak wydobyć kod. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232
  13. Bo w g20 nie masz FRM3 :D Przy FRM3 strach błędy odczytać , a co dopiero akumulator odłączać :D
  14. To w czym problem, jak wiesz co zakodować? Ncsexpert jest prosty, tylko nie intuicyjny. Jak coś zrobisz nie tak to zakodujesz od nowa.
  15. Pierwsze trzy mówią, że masz uszkodzony sterownik świec żarowych lub świece.
  16. Jack79 odpowiedział(a) na TomaszBMWF10 temat w E81, E82, E87, E88
    Popatrz na sam kolektor ssący. Jak będziesz miał przykręconą do niego częśc numer 3 to znaczy, że masz klapy. Jak nie będzie to nie masz. https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UD71-EUR-04-2009-E87N-BMW-118d&diagId=11_4101 Kolektor z klapami ma numer 11618507239, bez klap 11618507240. Popatrz na fotkach w google jak to wygląda.
  17. Jack79 odpowiedział(a) na TomaszBMWF10 temat w E81, E82, E87, E88
    Z tego co wiem to jest to kolektor bez klap.
  18. Udało mi się zamontować FLA w moim aucie, czyli FRM2 rok 04.2009 z halogenami z CIC fabrycznym. Auto nie posiada XENONU. Kupiłem lusterko o numerach 51169225981 używane oraz nową obudowę. Sygnał CAN wziąłem z oświetlenia w podsufitce. Łatwo poznać, które to przewody bo mają izolacje zieloną i zieloną z pomarańczowym paskiem. Nie można pomylić kabli, bo nic nie będzie działać. Can rozdzieliłem robiąc przejściówkę używając konektorów ze szrotu. Nie ciąłem oryginalnej instalacji, wystarczyło przełożyć piny. Sama instalacja banalna. Gorzej z kodowaniem ponieważ FLA nie było przewidziane do aut z halogenami. Na początek trzeba dodać do VO $5AC. Następnie przekodować do ustawień defaltowych lub pustym plikiem MAN moduły CAS, NFRM, KOMBI, FLA oraz jeśli ktoś ma navi to CIC lub CCC. Po tym zabiegu powinna na liczniku pojawić się literka "A" po włączeniu długich. Niestety licznik ma za mały wyświetlacz i powoduje to usunięcie przebiegu po wciskaniu BC. Przebieg jest widoczny tylko kiedy na górnym wyświetlaczu nic nie ma. Dodatkowo po każdym odpaleniu licznik nie zapamiętuje, co było wyświetlane poprzednio, tylko trzeba ustawiać przyciskiem BC. Dla mnie było to nie do przyjęcia, a na literce "A" mi nie zależało, więc wykodowałem te informację i licznik powrócił do wyglądu sprzed kodowania. Oczywiście asystent świateł działa normalnie, tylko nie widać tego na liczniku. Trzeba zmienić w KOMBI: FLA_VERBAUT nicht_aktiv Jeśli ktoś ma XENONY to już wszystko. Działanie można sprawdzić w INPA. Normalnie, aby zadziałało trzeba jechać minimum 50 km/h, chociaż można to zmienić przez kodowanie oraz mieć światła ustawione na auto. Jeśli ktoś ma halogeny i FRM2 lub FRM3 to w FRM zmieniamy: FL_AUS_BEI_BIX_IN_S_FLC nicht_aktiv BI_XENON_BEI_LH nicht_aktiv XENON_AL_VERBAUT aktiv PWM_FL_BEI_BIXENON wert_01 Tym oszukujemy FLA, że mamy ksenon. Po tym w autach z halogenem, w INPA też zaczyna działać test FLA.
  19. Robiłeś coś przy poduchach, kierownicy? Gdzieś czytałem, że po wymianie poduszki kierownicy, ktos zamienił wtyczki, bo są dwie i miał taki błąd.
  20. Powierdzam. Mi jak mechanik to uszczelnił to sie za głowe złapałem. Tubkę silikonu wyjąłem:( Czyszczenia na godziny. A ciekło jeszcze gorzej niż przed naprawą. Dopiero dokładne wyczyszczenie wszystkiego, pomogło pozbyć się wycieku.
  21. A jakieś szczegóły? Błędy jakie masz lusterka? 5PIN czyli zwykłe, czy 3PIN składane?
  22. No to już jak uważasz. Ja w swoim zrobiłem tak jak miało byc, czyli klema i kabel. Teraz wiesz przynajmniej, że była jakaś przygoda, która odpaliła ładunek.
  23. Jack79 odpowiedział(a) na Bielik90 temat w E90, E91, E92, E93
    Ładny z ciebie kopacz, że wykopałeś post z 2016 roku, ale właściciel firmy z Piły :lol:
  24. Tak, będziesz miał informacje o przegrzaniu.
  25. Ciężka sprawa, tak beż zdjecia łańcucha i porównania z nowym na stole, według mnie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.