Treść opublikowana przez Jack79
-
RADIO nie działa wyświetlacz
Wyjmuj napęd i patrz czy wszystko dobrze podpięte. Jeśli tak, to otwórz go i popatrz czy woda go czasem nie zalała. Widziałem takie przypadki.
-
Jaka jest odpowiednia KTMP-MOM W 330d ?
Co za elektrozawór? Jak sprawdziłeś termostaty? Opisz.
-
RADIO nie działa wyświetlacz
Na wyświetlaczu, który ci nie działa, kest zakładka TV. Dobierz sie do MK4 w bagażniku, tam gdzie wkładasz płytę z mapami. To jest to urządzenie. Ono odpowiada za obraz. Jak nie będzie zalany i wtyczki dopięte, to może być coś z samym ekranem. Rozumiem, że nigdy nie widziałeś, że wyświetlał obraz? Jeżeli masz rzeczywiście moduł TV, to przy usterce MK4, modul TV przejmuje wyświetlanie MENU na ekranie, ale wygląda dużo słabiej, niż z MK4. P.S. Rozkodowywałeś VIN, żeby wiedzieć z czym auto z fabryki wyjechało?
-
E87 120d kontrolki pasów i airbag zapalają się i gasną
Jak odepniesz to według mnie pojawia się inne błędy. Próbuj, nic gorszego się nie stanie.
-
E87 120d kontrolki pasów i airbag zapalają się i gasną
No to masz odpowiedź. Napraw to i piwinno działać.
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Kubaj poruszasz sie biegle po tych katalogach, wiec widzisz, że modele według wszystkich katalogów, ktore i tak pewnie na jednej bazie jadą, sa podzielone następujaco: Na opcje 507, czyli tylko tył i 508, czyli tył i przód. Skoro czyku ma tylko tył to kolejny podział jest na audio. Systemy z navi 606 oraz 609 i druga wersja zwykłe radia 662 i 663. Czyku ma opcje zwykłego Bussinesa, wiec opcja numer 2. Dlatego na poprzedniej stronie wkleiłem mu numery, które zaleca katalog. Nie ma znaczenia, czy szukasz po VIN, czy po rocznikach i silnikach, bo i tak te same numery części są przypisane do tych wersji, jak opisałem to wyżej. A że to nie jest pod twoje auto indywidualnie to wiadomo. To nie kluczyk. Jak też mogłeś przeczytać, kolega radzi sobie z kodowaniem, skoro udało mu sie zainstalować INPE, i zakodować do ustawień fabrycznych pdc. Jeśli nie dostał żadnego błędu COAPI i widzi moduły to znaczy, że SPDATEN ma ok, opcje 507 ma wpisaną w wyposażeniu. Po tym zabiegu uważam, że kodowanie ma zrobione dobrze. Oczywiście VIN w PDC się nie zdadza, ale czujniki powinny działać. Oczywiście może wszystkie moduły zakodować do ustawień fabrycznych, ale nie ma to wiekszego sensu w tym przypadku, bo nie robi retrofita, tylko wymienia PDC. Wszystko w innych modułach powinno być ok. I tu też się z tobą zgodzę patrząc na ten katalog, bo w wersjach navi idzie zawsze przez głośniki, ale w wersjach na zwykłe radio jest buzzer lub głośnik a numer części jest jeden, wiec wniosek prosty trza dobrze zakodować. Teraz cenne informację które dajesz, że każdy moduł śmiga pod każdym autem i jedyne na co trzeba patrzeć to że wersja 507 nie podejdzie do auta z czujnikami przód i tył, ale to oczywiste, bo nie ma gdzie wtyczki wsadzić. Opisuję tu większość rzeczy, które przestestowałem na swoich autach, ale jak napisałem robie to z zamiłowania. Nie kupowałem 3 modułów PDC, żeby sprawdzić, czy każdy działa, bo po co. W tym przypadku bazuje na tych ludziach jak czyku, którzy mają problem i staram się pomóc. Czyku a napisz jeszcze, jak wejdziesz w edycję profilu expertmodus, po wybraniu go, czy masz zaznaczoną opcję MANIPULATE by MAN w zakładce FSW/PSW? Jeśli miałeś to zaznaczone to tym sposobem co wkleiłeś nie przywróciło ci do ustawień domyślnych. W sumie to nic nie zrobiło. Przy edytowaniu prodilu zapyta cię o hasło. Wpisz repext.
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Kubaj burolu, czy ja cię gdzieś obraziłem, że się tak rzucasz? Gorszy dzień miałeś? Forum jest chyba po to żeby sobie pomagać, a nie jakąś żółć wylewac . Wystarczy koledze napisać co ma zakodowac, zamiast wciskać mu kolejny moduł, skoro ma dobry. Napisałem, że nigdy z tym nie walczyłem, wiec nie pomogę tak do końca. O moją wiedzę na temat kodowania nie musisz sie martwić. Daje radę, ale zajmuje się tym z zamiłowania. Twoja rada "trzeba zakodowac" na pewno koledze pomogła :duh:
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Skoro tak mówisz kubaj123 to po co kolega ma kupować drugi moduł, skoro ma już drugi. Jak pisałem nigdy z tym nie walczyłem, ale już tyle razy tu czytałem , że po wymianie i kodowaniu czujniki nie działają i pomaga wymiana na odpowiedni moduł, że zaczynam w to wierzyć. Ludzie się skarżą zawsze na brak dzwięku, co według mnie jest spowodowane tym, że jedne są na buzzera, drugie na dzwięk z głośników.
-
E87 120d kontrolki pasów i airbag zapalają się i gasną
Nie walczylemztakim problemem. TCU powinien być w bagażniku pod wykładziną. Podnieś do góry całą. https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2016/MC-10151028-9999.pdf
-
E87 120d kontrolki pasów i airbag zapalają się i gasną
Skoro jest to błąd od poduszek to oznacza 93EB MRS: TCU output - short circuit to positive mrs7 Multiple restraint system Błędy możesz sprawdzić tu http://bmwfault.codes/
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Tak. Jest to przywracanie domyślnych istawień na podstawie twojego auta. Także wszystko zrobiłeś git.
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
A otwierałeś ten moduł? Patrzyłeś na płytkę jak wygląda. Slady zalania? Masz nie ten moduł, ale według mnie błędów nie powinieneś mieć. Szczerze to powiem, że nie wiem czy uda ci się go zmuśić do pracy. Chociaż błąd 9E3C mówi o tym, że nie ma podłączonego głośnika, drugi mówi o wewnętrznym błedzie w module, dlatego sugeruje obejrzeć płytkę. Sam nigdy nie miałem problemu z modułem PDC, więc lekki teoretyk ze mnie, ale wielu tu kupowało nie taki moduł i kończyło się na kupnie odpowiedniego.
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Ale ty mówisz o punkcie 6 z instrukcji, gdzie wybierasz moduły w których jest wyposażenie zapisane. Jakie masz moduły wpunkcie 9?
-
Elektronika, dziwny błąd. HELP
Nie ma FEM w tym modelu. Poszukaj w googlach "water damaged PDC" czy coś podobnego. Instrukcji jest pełno. Musisz zdjąć boczek. Nie jest to skomplikowane.
-
BMW e90 2.0d czyszczenia wtrysków tec 2000
No niestety brak pompy progowej jest problematyczny. Ja ostatecznie odpuściłem temat w N47, bo tam też nie ma progówki. Układ się zapowietrza i nie ma jak zmusić auta, żeby na tym chodziło. Dałem spokój. Najprościej byłoby kupić pompę, żeby preparat zaaplikowac.
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Twoje wyposażenie to: S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES S2CT BMW light alloy wheel, spider spoke 151 S4AG Interior trim finishers Titanium matt P7RP Advantage package P7RS Package Comfort S8SP Control unit COP S249 Multifunction f steering wheel S255 Sports leather steering wheel S321 Exterior parts in vehicle colour S411 Window lifts,electric,front/rear S431 Interior rear-view mirror with auto dip S441 Smoker package S442 Drink holder S450 Height adjustment, passenger seat S473 Armrest front S507 Park Distance Control (PDC), rear S520 Fog lights S521 Rain sensor S534 Automatic air conditioning S540 Cruise control S548 Kilometre speedo S563 Light package S662 Radio BMW Business CD S854 Language version, French S863 Dealer List Europe S881 Operating instructions, French Według mnie porównując z wyposażeniem potrzebujesz takie: 66206982395(01/01/2007 — 12/01/2007), Exchangeable retrospectively 66206982387(06/01/2006 — 03/21/2007), Exchangeable retrospectively 66206982391(09/01/2005 — 01/12/2007), Exchangeable retrospectively 66206974020(09/01/2005 — 11/23/2005), Exchangeable retrospectively 66206973114(03/01/2005 — 09/27/2005), Exchangeable retrospectively 66206969280(03/01/2005 — 03/01/2005), Exchangeable retrospectively 66216947795(05/01/2004 — 05/17/2005) 66206982400 Problem z innymi jest taki, że może nie być dzwięku, ale auto powinno widzieć moduł bez problem Numer 66206973115 został zastąpiony przez 66209252639 i pasuje do aut z navi czyli opcją S606 albo S609 a ty takiego audio nie masz. Sprawdz czy masz nie moduł CAS przy kodowaniu tylko PDC w punkcie 9, twojej instrukcji kodowania.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Koleś sprzedaje wersje USA, bo tam mieszka, ale dla pewności napisałem do niego:) z opisu nie da się ustalić, co dokładnie sprzedaje. Odpisał, że nie ma europy
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
To zależy kto co namieszał i jaki kupił moduł, czy go wykodowywal. Jaki moduł przywracałeś do ustawień domyślnych. PDC czy czy CAS. Czy widzisz wogóle PDC w NCS EXPERT? Wklej 7 ostatnich znaków VIN oraz jaki numer ma moduł PDC.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Jakby były w sprzedaży to juz by chodziły po necie. Wklej linka, bo ja nigdzie nie widzę. P.S. wyczytałem własnie że bmw na dzień dzisiejszy jeszcze ich nie wypuściło, wiec nie ma opcji żeby ktoś je mial :)
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Dodałem na pierwszej stronie linki do torrentów map MOTION 2021 EAST i WEST
-
Elektronika, dziwny błąd. HELP
Często przez lampę zalewa moduł w bagażniku po stronie pasażera. Wtedy na liczniku pojawia się choinka lampek.
-
Kolejność cylindrów
Od przodu silnika po kolei. Zresztą kupisz dwie to będziesz mógł pokombinować. Polecam od razu komplet kupić.
-
Jaka jest odpowiednia KTMP-MOM W 330d ?
Tak. Oba. Główny i EGR.
-
Elektronika, dziwny błąd. HELP
Błedy to się sprawdza przez OBD np. INPA albo ISTA albo bimmer-tool na telefonie. Masz PDC? Nie zalało ci modułu?
-
WYMIANA ROZRZĄDU BMW E87
Beria012 a jaki masz silnik? M47 czy N47? Już przeczytałem w innym poscie, że N47. To jest nie do zrobienia.