Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Cieczy chłodzącej. Na wysokpść temperatury, nie powinno mieć znaczenia. Tym steruje termostat, który przy odpowiedniej temperaturze otwiera się lub zamyka. Bardziej zasłoniecie ma wpływ na szybkość nagrzania. Im bardziej zasłonięty tym szybciej.
  2. Tak to na pewno ten kabel. Ze zdjęć ciężko wywnioskować czy to działało. Rezystora też nie widać. Montuj wszystko i odpalaj. Jak wyskoczy błąd to znaczy, że wyrwałeś te kable. Wtedy kupujesz na szrocie taką wtyczke i dolutowujesz do instalacji. Nawet chyba nie musisz, bo w tym modelu możesz kupić ten kawałek instalacji od klemy do wtyczki. Z klemy piro wyciągasz pozostałości starej i składasz do kupy. Jak nie wyskoczy błąd to znaczy, że ktoś już tam był i ta klema nie działa. Wtedy kupujesz wtyczkę plus nową klemę, albo jeździsz jak do tej pory.
  3. Jest ok. Temperatura otwarcia termostatu dla tego silnika to 105 stopni.
  4. To jest kabel od klemy pirotechnicznej. Pokaże ci się błąd piduszki po odpaleniu i będziesz musiał go skasować. Wtyczkę pewnie będziesz musiał ze szrotu kupić, bo tej pewnie nie da rady polutować, chyba że zostało ciut kabla we wtyczce P.S. A jesteś pewien że było podłaczone? Nie masz na końcu tych kabelków rezystora wstawionego? Po wypadku tej wtyczki nie da się uratować, bo ładunek ja topi. Ten ładunek odpowiada za odcięcie plusa z akumulatora. Jak odpalisz i wyjdzie że błędu na desce nie ma, to znaczy, że to nie ty zepsułeś, tylko ktoś tam już był.
  5. To jeszcze przeczytaj pierwszy post autora programu, to będziesz wiedział jak o kod poprosić.
  6. Coś z poduchami C947 MRS: K-CAN Communication fault mrs7 Multiple restraint system Tu do rze się sprawdza błędy http://bmwfault.codes/
  7. W darmowej nie ma. Czymś musi się różnic darmowa od płatnej :D Post autora programu. Przeczytaj pierwszą stronę. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=326379
  8. Dosałem na pierewszej stronie linki do CHOMIKA na pierwszej stronie do map PREMIUM. WEST będzie do rana. EAST jutro wieczorem. P.S. BMW wypuściło już mapę Road Map Europe WAY 2021-1, ale jeszcze nikt jej nie wrzucił. Jak będzie dostępna to też wkleje.
  9. Wypakuj 7zip. Błędu nie bedzie, ale źle je wypakowuje. Czemu nikt nie czyta tego co wszędzie piszę WYPAKOWAĆ NAJNOWSZYM 7ZIP
  10. Hohowski jestem na tym samym etapie:) Za 2-3godziny będą w autku. Torrent idzie bardzo sprawnie.
  11. Najpierw zobacz czy rozbisz tak jak na filmie Upewnij się, że rozpakowywałeś najnowszą wersją 7zip lub winrar. Czasami, rzeczywiście jest to kwestia pendriva, ale częściej wina leży po stronie przygotowania pendriva i danych.
  12. Już są https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232
  13. No i się doczekaliśmy. Linki do map PREMIUM 2021-1 w pierwszym poscie. Są na serwerze mega, więc szybko ściągać, bo nie mam tyle miejsca, żeby długo je trzymać. P.S. Dorzuciłem linki do torrentów
  14. Wężyk numer 7 https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UG51-EUR-07-2005-E87-BMW-120d&diagId=18_0785
  15. Jeżeli wszystkue parametry do wypalania są spełnione to powinien w końcu go wypalić. Jak jest mocno zapchany to nie idzie tak szybko. W bimmer-tool expert masz opcje automatycznego kasowania błędów. Włącz te opcję. Temperatura spalin przy wypalanou to 600 stopni non-stop. Co fzieje się u ciebie z temperaturą spalin?
  16. Dobre klopsik, tylko jego używki są z 2005 roku, a na necie znajdzie świeże. Ja ogólnie DEPO nie polecam. Miałem z nimi problem, bo nie dały się ustawić prawidłowo. Sprzedawca reklamacje uznał, a ja zrezygnowałem z zakupu. Ostatecznie kupiłem dwie używki z 2018 roku. Moje wymieniałem, bo parowały. Auto z 2009, ale już po różnych przygodach.Po zamontowaniu różnica kolosalna. Same szkła ( plastiki ) bez odprysków w porównaniu do moich pewnie już robiły różnicę. Na DEPO jeździłem dwa dni, więc za dużo nie napiszę.
  17. Jack79 odpowiedział(a) na global123 temat w E46
    Jak chcesz założyć od zera oryginalna navi to szkoda kasy. Zerowa funkcjonalność. Lepiej kupić coś androidowego. Kupić musisz wiązki, ekran, BM54 wzmacniacz oraz napęd navi. Następnie wypróć całe auto. Głośniki są podłączone w bagażniku, więc trzeba wszystko tam dociągnąć. Z przodu masz tylko ekran.
  18. Prościej bedzie ściągnąć apke kolegi z forum bimmer-tool w wersji expert i tam masz opcje kasowania zwarcia światel. Kabel z przejściówką na telefon androida potrzebny. Ten co masz bedzie ok, tylko załatw jeszcze przejściówkę USB na gniazdo jakie masz w telefonie
  19. W M47 niewymieniałem. W N47 da radę bez wiekszych komplikacji. Na pewno musisz mieć klucz do odkrecania lambdy, z miejscem na kabel. Wpisz w google klucz do lambdy to zobaczysz jak to wygląda. Na zimnym silniku moja lambda nie chciała nawet drgnąć, ale po nagrzaniu silnika poszła praktycznie bez problemu. Wkręcałem jak ostygł, zalecanym przez BMW momentem 50Nm. Instrukcja BMW mowi, że w M47 wymiana wymaga wyjęcia DPF, ale czy to jest niezbędne to sam zobaczysz.
  20. Na schemacie widzę że ma ona 6 pinów i grzanie to pin 3 (masa brązowy przewód) i 4 (zasilanie czerwony przewód). To jest zwykła grzałka, więc powinno wykazywać 2-10 Ohm. Jak nic nie pokaże to spalona.
  21. Jak napisałem wyżej, tego tak do końca nie wiem, ale może to być powodem. Według BMW takie warunki muszą być spełnione The following conditions must be fulfilled for a regeneration: -The coolant temperature must be in excess of 75 °C -the exhaust-gas temperature before the diesel particle filter must be greater than 240 °C -there must be enough fuel (fuel reserve indicator light is not lit up). Whenever the reserve lamp lights up, the regeneration process is suspended. -no fault codes from the air mass system, exhaust emission system and sensors must be saved in the DDE -The fault codes 480A / 245700 (from F01) and 481A / 245800 (from F01) must display the status "currently not present" -Constant driving speed above about 60 km/h (approx. 38 mph). The optimum speed is about 100 km/h (approx. 60 mph). czyli niby dobrze byłoby się pozbyć tego błędu. Poza tym jak temperatura spada ci poniżej 80 to masz do wymiany termostaty. Najlepiej oba i głowny polecam kupić z ASO, chociaż jest droższy niż z allegro.
  22. 4207 to błąd sondy lambda, dokładnie grzania. Obejrzyj czy wszystkie kabelki są całe, jęsli tak to trzeba ją wymienić. Czy to ma wpływ na wypalanie tego nie wiem. Czesc 3 na schemacie to lambda i prawdopodbnie prawidłowy numer czesci, chociaz żeby mieć pewność dobrze było by wpisać twój vin. Co do błędów DPF to: 480A i 481A - ciśnienie wsteczne jest za duże, czyli DPF zapchany, bo się nie wypala, dlatego słabo jedzie. Z jakiegos powodu nue załącza wypalania. Jaką masz temperaturę silnika?
  23. Tak. Zwykły kabel + przejściówka na USB-C (mikro USB)+ tdlefon na androida i nie musisz nikomu płacić za odczytywanie błędów.
  24. To dochodzi ci kupno telefonu z normalnym systemem ANDROID :) Delphi z tego co wiem też dobrze pokazuje. Skoro masz błąd DPF na desce, to na kompie jest na pewno. Spisz wszystkie błędy. Mają postać 4 znaków np. 4332. Literki też w nich są.
  25. Kluczowa jest temperatura silnika przy wypalaniu. Możesz ja sprawdzic w ukrytym menu. Jak jest ponizej 75 stopni to się nie wypali. Wklej jakie to są błędy. Poza tym mechanik. Jak brak błędów? Czym on to sprawdza. Kup sobie kabel do auta i zainstaluj apke na telefon bimmer-tool lite. Bez problemu sprawdzisz sam błędy. Dodatkowo inwestująć w wersje expert, będziesz miał pełny obraz co się dzieje z DPF i czy się wypala. Oczywiście w DPF masz wkręcone wszystkie czujniki i wtyczki też możesz posprawdzać. Wygląda to tak https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UG51-EUR-07-2005-E87-BMW-120d&diagId=18_0785

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.