Treść opublikowana przez Jack79
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jak masz błąd komunikacji to według mnie świece nie działaja. Przyczyną może być wsadzony nie ten sterownik. M57 nie jest zamienny z N57, a tym bardziej z M47 i N47. Żadne nie są zamienne. No i sprawdź jeszcze bezpievznik F02 w komorze silnika.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zazwyczaj ten błąd nie powoduje problemu z wypalaniem, ale ostatnio na zagranicznym forum koleś miał błąd świec w 3 litrowej X5 i nie chciało mu wypalać. Po naprawie poszło. Sprawdź czy to sterownik czy świece, miernikiem i wymień co trzeba. Naprawiam te sterowniki. Jakbyś potrzebował instrukcji, jak pomierzyć sterownik i świece to pisz. Niestety sterownik trzeba wyjąć z auta.
-
118d problem z akumulatorem, kasowaniem serwisu i drzwiami
Możesz spróbować z kodowaniem. Zawsze mnie to dziwiło, że skoro auto ma klemę IBS, która monitoruje stan baterii i wie jaki jest akumulator to czemu jest z tym tyle problemu i zachodu.
-
118d problem z akumulatorem, kasowaniem serwisu i drzwiami
Pierwsze dwa, związane sa z akumulatorem. Ayto uważa, że jego sprawność jest poniżej 40% zakodowanej pojemności, dlatego wyświetla te błędy. Według mnie to przyszedł na niego czas. To, że kręci dobrze to w tych autkach nie wystarczy. Podejrzewam, że grzanie tylnej szyby też nue działa oraz światła powitalne oraz system STAR/STOP. Po wymianie na nowy trzeba go zarejestrować, jeśli jest identyczny jak zakodowany. Jeśli jest inny to zakodować odpowiedni i zarejestrować wymianę. W tym aucie z tego co pamiętam piwinien być 80Ah AGM.
-
Lusterka robią zwarcie
Według mnie, masz zalaną elektronikę w lustetku. Idź po tasiemkach do mocowania lustetka. Tu jest całe zło.
-
start/stop failure
Start/stop monitoruje sporo funlcji auta, trzeba by pod komputerek podłączyć, żeby poznać sczegóły. Błędy o które piszesz rozumiem, że na liczniku ci nie wyskakują? W module silnika DDE musi być jakiś skoro dostałeś informację na licznik.
-
E87 kontrolki badania technicznego
No szkoda mi ciebie skoro tyle główkowałeś nad wpisaniem w google "kasowanie inspekcji bmw" :mad2: Większąść którzy tu za 5 lat zajrzą będą ci wdzięczni za te cenną radę :duh: Kończmy temat niech wraca do odchłani tego forum.
-
E81 118D Chiptuning
Poczytaj https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=352284&start=75 Foty niestety juz wygasają:(
-
BMW e87 problem z odpalaniem po wymianie sterownika i swiec
Nawet nie wiadomo o jakim silniku piszesz. Nie napisałeś czy po wymianie nadal masz jakieś błędy. Ciężko pomóc.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Podałem ci fabryczny rozmiar opon. Tego się trzymaj. Ale wejść powinny.
-
E87 kontrolki badania technicznego
Profesjonalna podpowiedź z linkiem do google po 7 latach :duh: Złota łopata się należy
-
E87 particle filter failure - problem z filtrem DPF
Najlepszym wyjściem, bedzie odczytanie błędów. Tylko spisz je sobie zanim skasujesz.
-
Po przejechaniu 200 km samochód nie miał mocy
Czy mógłbyś przeredagować swój post tak, żeby szło go zrozumieć. Jakąś hronologie zachować, bo już nie wiem, czy po usterce podłączałeś pod komputer czy nie. Najważnieksze pod co podłączasz (jaki program) i wklejaj kody błędów.
-
Asystent swiateł drogowych
Powiem ci kubaj123, że spotkałem się tylko z takimi informacjami na forach. Nawetw tym temacie temat jest poruszany kilkukrotnie. Jak robię jakiegos retrofita to kupuję najnowszy PN z dostępnych, więc mam zamontowaną okrągłą kamerę. Kwadrata nie wkładałem. Jeździłem tylko ze swoim okrągłym asystentem, więc nie wiem jak to jest z kwadratowym.
-
Asystent swiateł drogowych
Ja bym kupował z okrągłą kamerą. Podobno lepiej działają. Ty potrzsbujesz EC,LED,FLA, czyli fotochrom z nosem klauna i kamerą. Takich jest pełno w rozsądnych cenach.
-
Aktualizacja softu 330d
Co do problemu, to jak tak miałem jak mi pompa progowa zaczęła padać. Pod koniec jej żywota pojawił się błąd chyba 4B90, o ciśnieniu paliwa. Wklej jak błąd, skoro kuż masz informację. Co do programowanua to bardziej dla zabawy, no nic to nie naprawi. Aktualizujesz winkkfp. Firmwary są w spdaten. Nie musi być najnowszy, bo już od ponad dekady nie rozwijają E46. Pidczas programowania auto podrpnij pod coś co utrzyma napięcie 13V lub wyżej. Prostownik to za mało. Jak programowałem skrzynię automatyczną podpiąłem pod odpalone auto kolegi, ale ten zabieg trwał 5 minut. DDE idzie dłużej. Kabel DCAN niesie ryzoko uwalenia, lepiej mieć ICOM, ale cena zwala z nóg, żeby kupować go dla jednego DDE. Naucz się obsługi WINKFP. Pooglądaj filmiki na googlach, jak to wygląda. Ja przy skrzyni z pół roku się przyvotowywałem :D Ruscy mają super tutoriale, tylko język dla mnie katastrofa. Nikt ci nie obieca, że sterownika nie uwalisz, bo ryzyko w domowych warunkach jest spore.
-
Road Map EUROPE WEST & EAST Premium 2021-1
. Niektórzy twierdzą, że w wersji EAST pokrycie Polski i krajów środkowej Europy jest dokładniejsze. Sam nie porównywałem. Noe ma różnicy w moim mieście. Jeździłem na obu. Poza tym jakby mialo być dokładniejsze? Trzy ulice więcej w jednym niż w drugim. Przecież to nie miało by sensu logicznie myśląc. W serwisie by proponowali EAST, bo w WEST dojedzie pan do połowy adresów? :D
-
BimmerCode
W zwykłym trybie, nie EXPERT, mniej więcej to samo co CARLY. Carly ma listę możliwości, chociaż też nie tak do końca aktualną. Oczywiście wszystko zależy od twojego wyposażenia. https://support.mycarly.com/knowledge-base/code-bmw-what-is-possible/
-
Odpowietrznik termostatu EGR a świecący płyn (3 termostaty)
Czytałem to już ze 4 razy w tym temacie. Skoro wymieniałeś termostat dwa razy i po wymianie miałeś te 88 stopni, to wniosek jest prosty. Po pierwsze reszta układu jest sprawna, po drugie to termostaty tracą parametry. Reklamowałeś termostat i chłopaki w BMW stwierdzieli albo po opisie, że czepiasz się o 2 stopnie celcjusza i odesłali jako dobry. Albo i wrzucili go do gara z termometrem i zmierzyli, że otwiera się może przy 86, co też według nich iest git. Skoro masz jeden luźny sprawny termostat to przeprowadź test w garze, kiedy się otwiera.
-
Odpowietrznik termostatu EGR a świecący płyn (3 termostaty)
Nawet BMW zlało te dwa stopnie. Spalanie ci wzrosło, bo się wolniej nagrzewa przez temperaturę na zewnątrz. Te dwa stopmie nie spiwodują, że będziesz miał 7 litrów spalania, tylko temperatura na zewnątrz. Drążysz bez sensu.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Kupiłeś dobry dysk. Piwinien wspólpracować z CIC.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
WojtekWro ja smigam na tej mapie i zero problemu z tego linku. Uzywam dysku SSD. Jakby takiej mapy nie było , to byśmy jej nue ściągali. Ona niczym się nie rözni czy jest na F10 czy E90 czy E87. Napisz jaki ty kupiłeś dysk, bo ta navi jest bardzo wybredna.
-
[E87] 116i N45 Czy posiada filtr odmy?
Tu masz np temat wyjaśniający jak to wygląda bw N45 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=358842&p=2602454 Na allegro masz do kupienia tę membrane.
-
Czy jest możliwość założenia ringów do normalnych lamp
Założenie rongów do oryginalnych lamp to masakra. Szkło jest mocno przyklejone do obudowy lampy. Jak wpiszesz w google jak rozebrać lampę BMW E87 lub E90 to zobaczysz co to za masakra. Pptem trzeba to jeszcze skleić, żeby nie parowało. Oryginalne lampy z ringami to XENONY. Kupa kasy i roboty, żeby zwykłe, zastąpić xenonami. Najtańsza opcja, bez ingerencji w okablowanie, wszystko plug& play to DEPO. Na aukcjach jest tego pełno. Przekłafasz silniczki od poziomowania i tyle. Wielu jest zadowolonych, wygląd fajny, tylko, że ja nie byłem. Mojej jednej lampy za chiny nie dało się ustawić, żeby nie świeciła w niebo. Pojezdziłem chwile, stwierdziłem, że moje dowalone oryginały świecily lepiej i oddałem te DEPO. Do wymiany lamp trzeba zdjąć przedni zderzak.
-
eXtratool - apka na Androida do serii F i G
Z tego co wiem to tak. Wszyscy są tą opcją najbardziej zajarani, ale nikt nie napisał, że testował:) P.S. Autor to jakiś rosjanin.