Skocz do zawartości

[E87] Składane lusterka


vega71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
odgrzebię kotleta, ktoś z was to może już robił?

 

Jest to do zrobienia ale według mnie nie warto , szybko znajdzie się ktoś "inteligentny" co pociągnie nam za złożone lusterko ;)

 

mnie składane lusterka jakies 4 lata temu wyszły koło 2000 warto?

chyba nie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Odkopie drugi raz kotleta. Ostro zainteresowałem się tematem. Panel sobie daruje chwilowo do rozkładania lusterek. Zaprogramuje składanie z pilota. Wiązka po stronie kierowcy jest identyczna dla lusterek 5 pin i 3 pin. Nic nie trzeba ciągnąć tylko zmienić lusterko na trzy pinowe składane i zaprogramować. Gorzej ze stroną pasażera. Tu trzeba dociągnąć zasilanie oraz z FRM sygnał od szyny danych. Jak ktomuś zależy na oryginale to trzeba zamienić też wiązkę w drzwiach, jeżeli nie to wystarczy poprzepinać piny w starej wiązce. Teraz najważniejsze.

Potrzeba mi dwóch lusterek do E87 z Shadow line, czyli błyszczący trójkąt, może być bez fotochromu, europa, składanych. Nie wiem czy lci różni się od pre lci. Ja potrzebuje do auta z 2009 lci, jak w tej aukcji tylko shadow.

http://allegro.pl/bmw-1-e87-skladane-oryginal-3pin-i5660476998.html

Jeżeli ktoś posiada takie to chętnie odkupie, kolor nie ważny. Na portalach jest mało takich lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

LCI są większe a dokładniej wyższe, przynajmniej w E90 tak jest.

E87 mają inną obudowę od E90 ale czy lusterko też jest inne? W Realoem ma inne numery. Wkład szkła jest raczej taki sam. Kupiłem kilka składanych w tym jedno z e87 i nie widzę różnicy oprócz obudowy lakierowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No widzisz. Ciężko to wszystko zweryfikować, bo numery w BMW między E87 a E90 nie pokrywają się. Nie wiem właśnie czego szukać. Może i się różnią numerami ale mogą pasować. Tak samo zastanawiam się czy z anglika by nie podeszły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno z Anglika shadowline fotochrom więc będę je przerabiał na EU. Podobno tylko trzeba przerobić punkt w którym się blokuje położenie lusterka. Mam kilka sztuk więc będę kombinował :mrgreen: Wkleję foto do porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A da się to wyjąć samo. Czytałem gdzieś opinie że nie da rady. Tak to bym przełożył ze swojego. Wszystko można niby przełożyć oprócz właśnie tego czarnego trójkąta. Wydaje mi się że to jest nie wymienne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, szukam oryginałów. Demontaż odpada. Zobacz jaka to rzeźba żeby to poskładać. Z tego co mi się wydaje to koleś to chyba spawał, żeby z powrotem połączyć silnik lusterka z lusterkiem.

Ta opcja odpada. Malowanie nie dość że drogie to też pewności nie ma jak to się zachowa. Co do foli to podjadę gdzieś podpytać jak to może wyjść. Ale też myślę, że będzie słabo wyglądać.

Na tym filmiku widać jak to działa, że lusterko staje w odpowiedniej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma na sróty. Przeczytałem od wczoraj sterte materiału o tym. Bez rozłączenia tego nie da rady, a ta tuleja jest jednorazowa:( Pozostaje wymyślić jakiś fajny sposób na połączenie tego, albo zastąpienie czymś innym. Jak się wszystkim zaczną lusterka wywijać, to może powstanie jakiś zestaw naprawczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słuchaj a tak sobie myślę, skoro już masz lusterko do testów, to może by tak spróbować nie spiłowywać tego kołnierza z tulei tylko zgnieść bok do środka na tyle żeby kołnierz został, ale dało się je rozczepić. Przy składaniu przepchnąć młotkiem ciasno siedzący pręt odpowieniej średnicy który naprostuje tuleje. Chyba że ta tuleja jest bardzo twarda, to pomysł odpada.

Schłodzenie samej tulei będzie ciężkie i nie spowoduje że zmniejszy się ona na tyle żeby przejść przez otwór.

Daj znać jak coś wymyślisz, bo już się napaliłem na rozbieranie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.