Treść opublikowana przez puzonn
-
320d wymiana kompletnej odmy
teoretycznie mozna taka odme czyscic duzo zalezy od stanu silnika, czy ta odma ma mozliwosc mocnego " brudzenia", ta membrana z tym dziubkiem (odpowietrzeniem) jest rozbieralna ale mozna łatwo uszkodzić, stąd nie radze grzebać bez minimalnych zdolności manualnych ;)
-
E46 320d problem z odpalaniem
jesli plyn faktycznie zamarzł a raczej woda zamiast płynu to pozostaje modlić się i czym prędzej wstawic auto do ciepłego garażu
-
320d-Wężyk podciśnienia
podcisnieniem jest sterowany, gdzies pod kolektorem jest przetwronik, trzeba po schematach szukac wezyki najlepiej silikonowe 3mm dobrej firmy
-
320d olej 5w30 raz min raz max
w nowy rok, z nowym nickiem zupełnie nowy stanisław tylko problemy te same....
-
320d i wymiana rozrządu
nie że nie trzeba, trzeba i to dużo http://www.bajarka.pl/zasoby/images/ksiazkiedukacyjne/big/CZYTAM_m.jpg myśle ze jako postanowienie noworoczne jak znalazł :cool2:
-
320d i wymiana rozrządu
masz nas za idiotów ?? czy moze z .... sie na rozum zamieniles ? odpowiedz juz dostałes !!
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
nagraj ten dym, wedlug mnie normalne i panikujesz przy aktualnych temp (-10) diesle bmw na zimno potrafią troche kopcić ;) -> wydech odparowuje przez kilka minut po odpelniu na zimno nie jeden juz wpadał w panikę
-
320d i wymiana rozrządu
tez o tym pomyslałem ale skoro pyta to odpowiadam ;)
-
320d i wymiana rozrządu
nie trzeba, miejsca jest aż nadto to nie vag gdzie silnik jest za rejestracją
-
BMW e46 330d nie równa praca silnika
do usuniecia sorry nie ten temat
-
Test wtryskow, prosze o pomoc, 320d
wtryskow nie dotykaj, nie ma potrzeby po tym co wrzuciles są w dobrej normie zacznij od inpy, live data, byc moze przeplywka szwankuje czarny dym to niewlasciwy sklad mieszanki, najczesciej zbyt mało powietrza, za duzo paliwa
-
330d - gorące powietrze na nogi i szybę przy AUTO
popatrzylem w temat ktory podrzuciles i czujnik jest w obudowie całego nagrzewnicy (całego systemu grzejno/chłodzącego) i dostepd do niego jest z kabiny pod radiem ? http://s192.photobucket.com/user/goterps0306/media/IMAG2182.jpg.html tak wynika ze zdj wyzej, kto tam odważny niech grzebie, tyle ze wczesniej bym inpa w modelu klimy pogrzebał czy tam nie mozna odczytac wartosci z czujnika (albo disem)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
lekko pomodzone e90 320d zrobi e46 330i z palcem w d.... :( a jak jeszcze dodamy do tego fakt braku mocy w 330i ktory nie jest niczym zaskakujacym (disa, vanosy, itp) to moze sie okazac ze te "własciwe" pojemnosci to tylko na papierze :wink: ja tez jestem zdania ze w budzie e46 benzyna to minimum 6 garkow i to z naciskiem na 2.8 lub 3litry (bo nie ma czym jechac) no ale... nie kazdy potrzebuje wyscigówki, nie kazdy patrzy na auto jak na coś wiecej jak srodek transportu, ktory najlepiej ma go tanio (wspomniane 320d czy 318i) transportować
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
a moze dla klietna przedlift odpada za wygląd, ja np ich nie toleruje, sa dla mnie zwyczajnie nijakie i brzydkie o tym nie pomyslałes ;)
-
E46 320d 150km czy mam klapki zawirowań??
To moja odpowiedź jest niewystarczająca ? Przeczytaj ja tyle razy az bedziesz wiedzial co masz zrobic Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
-
E46 320d 150km czy mam klapki zawirowań??
po co cytujesz moja wypowiedz odpowiadajac bezposrednio po mnie ?
-
E46 320d 150km czy mam klapki zawirowań??
po tym co napisales nie masz pojecia gdzie sa klapki i jak na nie spojrzec, nie ma mozliwosci abys zobaczył uszczelke klapki ale bez rozbierania mozna przy pomocy lusterka ustalic czy są klapki czy zaslepki, czy jest sterowanie czy nie i to sprawdzisz zarówno w 3 litrach jak i 2 litrach, to po pierwsze a po drugie to aukcja ktora podales ma chu jowe uszczeli, lepsze sa te czarne oringi, ciasniej siedza i z czasem nie puszczają tak samo jak próby czasu nie wytrzymują aluminiowe zaślepki proponuje wyszukac poradnik na youtube czy na forum na temat demontażu klapek/kolektora, ktok po kroku, zrozumiesz co zobaczyłeś u siebie, co kupujesz na aukcji itp a to ze na aukcji koles zaslepke z czarnym oringiem nazywa podrobą to zwykle kłamstwo, miałem w rekach oba rodzaje zaslepek i te ze znaczkiem A i innimi to chińskie podróbki
-
330d - gorące powietrze na nogi i szybę przy AUTO
testowałem dzisiaj klimatronik u siebie (klima wylaczona, bez uzywania auto), - temp 16 stopni, wieje to co na dworze, nogi, twarz, szyba to samo powietrze, bez znaczenia czy kratka srodkowa jest ustawiona na czerwone (max) czy niebieskie (tylko chłodne) - temp 16.5 stopnia, minialnie cieplejsze powietrze, wszedzie to samo, ustawienia srodkowej kratki na czerwone (max) - temp 19 stopni, cieple powietrze, wszedzie to samo, ustawienia jak wyzej - temp 19 stopni, srodkowa kratka na neutralną wartosc (biały kolor), nogi, szyba cieple, twarz letnie - temp 19 stopni, srodkowa kratka na max zimną wartosc (biały niebieski), nogi, szyba cieple, twarz letnie, lekko zimne (napewno nie to co na dworze) środkowa kratka na cieple, odczucie temp powietrza testowane na srodkowej kratce przy uzyciu dłoni ;p przy ustawieniach - 16stopni - zimne, to co na dworze - 17 stopnie - letnie/lekko cieple - 19 - wyraznie cieplejsze - 23 - cieple - 26 - mocno cieple - 32 - piekarnik, ciezko rękę utrzymać ;) środkowa kratka na zimne, test dloni jak wyzej - 16 stopni - to co na dworze - 17 stopnie - zimne - 19 - zimne/letnie - 23 - letnie/cieple - 26 - cieple - 32 - cieple ale nie tak cieple jak na nogi/twarz jak widac mimo niebieskiego ustawienia przy wyzszych temp wieje cieple ustawienia na auto, srodkowa kratka na neutralna pozycje (bialy kolor) - temp 19stopni, wieje minimalnie cieplym, wszedzie podobna temp - temp 25 stopnie, jak w piecu ;) wszedzie tak samo grzeje chyba działa jak trzeba, zazwyczaj ustawiam 18 stopni na auto(kratka srodkowa na max cieple), jest przyjemnie cieplo, wszedzie leci cieple powietrze gdy potrzebuje sie mocno grzac to 22stopnie auto, wtedy jest bardzo cieplo wiekszych wartosci temp nie uzywam bo ogrzewanie jest za mocne sprawdz inpa jaka temp we wnetrzu widzi klimatronik, moze tutaj cos szwankuje na 90% jest to mozliwe do sprawdzenia wlasnie inpą
-
330d - gorące powietrze na nogi i szybę przy AUTO
tutaj sie mylisz, ustawienie 16 stopni w e46 to odpowiednik ustawienia minimum na klimatroniku w innych markachu nas nie ma temp min na panelu, jest najniżej 16stopni i odpowiada to nawet w największy mróz dmuchaniem powietrza z ominięciem nagrzewnicy cały proces regulacji temp zaczyna sie od 16.5 stopnia
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Cos dlugo lapie ta temp.... Napisz na ile ustawiasz temp na klimatroniku, chyba nie maxa ? Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka
-
e46 318d pływaki w baku
ee tam ogarnął, jak sie grzeje w aucie to ponoć dalej volty skaczą ....
-
e46 318d pływaki w baku
patrze po cenach http://www.ceneo.pl/Oliwy_i_oleje/Rodzaj:Olej_rzepakowy.htm i mysle to co ty lejesz ze tak tanio wychodzi ?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
na 330d poliftowe a jeszcze 204km nie masz co liczyc co do 320d 150 to moze 2001/2002 rok.... ale mało prawdopodobne, większosc to ulepy które maja cos do zrobienia na dzien dobry te auta swoje lata maja i duzo przeszło lub własnie przechodzi przez łapska ludzi ktorzy nie potrafia ich prawidłowo eksploatować, regularne zaniedbywanie odbija sie pozniej ze zdwojona siłą ;) najlepiej jechać i ogladac co jest w okolicy, zweryfikować temat bez forum
-
e46 330i głośny wydech, nieszczelność?
relacjonuj na bieżąco hehe :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
to samo co 2.0d 150km + 2 gary drozsze czesci, sprzeglo/dwumas/koło pasowe i pare innych wieksze spalanie ale i wieksza moc hehe to chyba logiczne, lepsza kultura pracy, mniej klekotu, ciszej radia sluchasz