Treść opublikowana przez wenek17
-
Swap 1.6i --> 1.8iS
tak ten silnik jest na łancuchu czyli jak ja mam 1.8is bez klimy to nie mam dwumasu?
-
Uszkodzony dyfer do e36 sedan
trzeba by rozebrać i zobaczyć mogło się jakieś łożysko rozlecieć albo ząb na kole się ukruszył do puki nie rozbierzesz nie zobaczysz
-
E36 2.0 Wyje przy wciskaniu sprzegła
tak tak ma racje to wina dyfra ale sprawdził czy olej w nim jest? czy tylko stwierdził to po twoim słownym opisie dolegliwości?
-
problem z gazem
świece mogą być kiepskie ale to raczej by szarpalo samochodem podczas przyspieszania, ja bym sprawdził filtr gazu jeśli nie jest zawalony no to czeka cię wizyta u gazownia no chyba że umiesz sam gaz wyregulowac
-
problem z gazem
Napisz czy sekwencja czy zwykły gaz?
-
M43B16 wtf? akumulator? alternator? komp? zwarcie?
Na poczatku pożycz od kogoś aku i sprawdź ile amper pobiera ci samochód oczywiście wszytko wyłączone musi być przydał by ci się do tego specjalny miernik ale i zwykłym miernikiem dasz radę odłącz minus i jednym kablem miernika dotknij do słupka aku a drugim do odpietej klemy. Co do aku to czasem zdarza się ze zepsu się bez wcześniejszych objawów np dostał zwarcia i cele poszly się..
-
e36 coupe jakie mam zawieszenie?
próg z przodu mam 13 cm od ziemi na felgach 15" i wysokości opony 60 może twoja wyżej stoi bo ma większe felgi.
-
e36 coupe jakie mam zawieszenie?
a mi się wydaje ze masz normalne ori zawieszenie ja mam m-technic to siedzi niżej niż twój odczytaj numer vin i będziesz wiedział
-
1.8 is a 2.0
osiągi to raczej masz te same ja twierdze że 1.8is troszkę lepie się zbiera do 150 niż 2.0 kultura pracy 6 garowego napewno o wiele lepsza ładniejszy dzwięk ale i koszty utrzymania większe oba te silniki żywotność mają długą ja ci polecam 1.8is ze względu na spalanie ja u siebie jestem miło zaskoczony ze nie pali mi jak smok :wink:
-
e36 1994r wychodząca rdza
Dziekuje ci bardzo właśnie o takie rady mi chodzilo :wink:
- BBS do e36
-
e36 1994r wychodząca rdza
witam wszyskich w mojej bmw zaczęła wychodzić starość czyli rdza i chciałem prosić o pomoc kogoś kto się zna bo ja znam się na mechanice i elektryce ale na blacharce już nie za bardzo i prosił bym o jakieś wskazówki podpowiedzi co i jak trzeba zrobić jakiś środków użyć,czym zabezpieczyć puki jeszcze dziur nie ma, umiejętności manualne posiadam potrzebne narzędzia także. Dodaje zdjęcia jak wygląda problem http://vlep.pl/wa3hjn.jpg http://vlep.pl/giuk7o.jpg jakość zdjęć kiepska ale widać o co chodzi :wink: wiem ze z tym nadkolem to nie jest prosta sprawa ale ten próg jest miejscem mało widocznym o myśle że mógł bym się za to zabrać
-
klocki hamulcowe 316i m40 jakie?4200 obrotow traci moc
może być słaba pompka paliwa zapchany filtr paliwa przepływomierz i wiele innych podjedz na komputer
-
BMW e36 1.8is problem z uszczelką rozrządu
też się bardzo "zdenerwowałem" zamówiłem w jednym sklepie przyszła zła w drugim też zł w trzecim też tłumaczyłem pokazywałem dalej to samo auto stało 3 dni na kanale z serwisu bym musał czekać kolejne 3 dni na część, auto było mi potrzebne więc starą uszczelkę porządnie wyczyściłem i na dirko złożyłem, wiem wiem nie powinno się silnika na silikon składać ale ryzykuje na właśną odpowiedzialność.
-
BMW e36 1.8is problem z uszczelką rozrządu
dziękuje ci za info :wink:
-
BMW 318Si
Tak jak kolega wyżej słuchaj czy łańcucha nie słychać, one często też falują obrotami na to też trzeba zwrócić uwagę, zajrzyj do zbiorniczka płynu chłodzącego czy nie ma tam oleju,czy nie czuć spalinami i odwrotnie zobacz czy na bagnecie nie ma tak zwanej śmietany. jak będziesz robił jazde próbną to w zdrowym silniku powinieneś odczuć charakterystyczny nagły przyrost mocy gdy wskazówka przekroczy 4 tyś .
-
BMW e36 1.8is problem z uszczelką rozrządu
Witam. Słuchajcie wymieniał sobie ktoś z was uszczelki pokrywy rozrządu w 1.8is m42? bo mam taki problem kupiłem uszczelki rozebrałem wszystko ładnie do puki nie zobaczyłem że jedna uszczelka jest inna niż ta co kupilem mianowicie chodzi o tą numer 4, moja jest sporo dłuższa niż ta co kupiłem a w sklepie powiedziano mi że innych nie ma. Możliwe że dali mi uszczelkę od 1.6 lub 1.8? https://www.google.pl/search?q=uszczelki+rozrz%C4%85du+m43&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=m8h2UZOHLYyVswbMn4CAAg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=938#tbm=isch&sa=1&q=uszczelki+rozrz%C4%85du+m42&oq=uszczelki+rozrz%C4%85du+m42&gs_l=img.3...71780.72075.0.72520.2.2.0.0.0.0.211.328.0j1j1.2.0...0.0...1c.1.11.img.RKgm88gBwYg&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.45580626,d.Yms&fp=6c0ebb88a4347e92&biw=1920&bih=938&imgrc=hJN0TT6ZTCqDbM%3A%3BG297r5SMyjU_eM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg42.imageshack.us%252Fimg42%252F6562%252F59842570.png%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bmw-sport.pl%252Fviewtopic.php%253Ff%253D1%2526t%253D78936%3B592%3B419
-
stukanie przy kole na lekkim łuku w lewo powyżej 80km/h
wahacze to spory koszt jeśli masz takie objawy jak wyżej opisałem wystarczy tylko wymienić długi sworzeń
-
stukanie przy kole na lekkim łuku w lewo powyżej 80km/h
więc tak u mnie łożyska amortyzatorów są ok więc to nie to ale wyczułem luz na sworzniu wachacza dokładnie to tym długim, wcześniej luzu nie był wyczuwalny a i tak stukało teraz dopiero jak zaczęło walić wyczułem luz więc wymień z tej strony z której słyszysz stuk albo oba i bedziesz miał spokój. u mnie wymieniłem i stuki ustały :)
-
e36 316i problem
może opona o nadkole zaciera?
-
stukanie przy kole na lekkim łuku w lewo powyżej 80km/h
mam to samo takie trzesienie kierownicą i stukanie prawda? podejrzewam łożysko z góry amortyzatora w sobotę będę rozbierał u siebie i zobacze
-
M52b20 hamulce slabe
serwo albo pompa ale cieżko stwierdzić na odlegość jeśli cięzko chodzi pedal to znaczy trzeba mocno wcisnąś zeby nawet lekko zahamować to brak wspomagania hamulca czyli serwo
-
e36 316 m43 ciężko kręci
niech ktoś się wypowie kto miał podobny problem, A ty napisz jak udało by ci się rozwiązać co było przyczyną.
-
e36 urwana śruba spustowa
nie wiem czy ci się uda ale spróbuj rozwiercić i nabić "torksa" twoche większego żeby ząbki się wbiły w korek spustowy, sposób troche prymitywny ale kiedyś mi się udało :wink:
-
e36 316 m43 ciężko kręci
spróbuj przełożyć czujnik temperatury cieczy ten co wysyła sygnał do ecu ( niebieski) nie wiem jak w 1.6 ale w 1.8 is jest za filtrem oleju w głowice wkręcony