Treść opublikowana przez kkx5
-
335i problem z elektryka
Witam. Zmagam sie z nastepujacym problemem: Po wlaczeniu podgrzewania siedzen zaczynaja wariowac zegary i wyswietla sie napis electrical problem. ten sam efekt uzyskuje bawiac sie zamykaniem i otwieraniem centralnego zamka w srodku. Problem wystepuje tylko po jakis 10minutach pracy auta. Jak zimny, nic sie nie dzieje. Po dluzszej jezdzie wszystko wariuje w aucie, nawet bez wlanczania zadnych obciazen. Ten sam efekt uzyskam przy wylaczonym silniku. Akumulator nowy. Auto bylo w servisie na wymianie kabla zasilajacego skrzynke bezpiecznikow. Nie zmienilo to nic odnosnie problemu. ista pokazuje duzo problemiw ale zadne odnosnie zasilania. Sa ogolne braki w komunikacji. Czy ktos spotkal sie z takim problemem?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Do alkoholik: Daj sobie spokój jesli chcesz przeznaczyc tylko 35tys na ixa.
-
e63 645ci problem falujące obroty
To sa tuby swiec. Po obu stronach zakonczone gumowymi uszczelkami, ktore z biegiem czasu twardnieja i puszczaja olej do srodka. Przebicia gwarantowane. Jest juz od dawna upgrade tego elementu, plastik zastapiono metalem. Koszt ze ku...mac, tylko aso, z tego co pamietam. Jesli tuby nie maja widocznych uszkodzen, odksztalcen, wymiana uszczelek zalatwia sprawe. Wykonujemy ta czynnosc przy wymianie uszczelki pod pokrywami zaworow. Zestaw dobrej firmy, np elring, ma je w komplecie. Puszczanie dymka po 10min to na 99% uszczelniacze. Za jakis czas bedzie puszczala po 5min :) , a pozniej to juz po 1min :) . Wymiana uszczelek pod pokrywami: katorga. Ja zrobilbym kompleksowo: uszczelniacze+cala reszta i po sprawie. Teraz wymienisz uszczelki na tubach i pokrywach a za pare tygodni uszczelniacze padna do konca i wszystko od nowa. Zobacz temat na e70: dymienie z v8. Tam dosc dobrze to opisalem.
-
ista/p jak ominac wadliwy modul?
Na instalce nativ tego nie uda sie zrobic.
-
E53 bicie tarcza hamulcowych
Krzywa tarcza daje efekt "pulsacji"..
-
ista/p jak ominac wadliwy modul?
No dobrze. To jest czego szukam bo szlag mnie trafia, ze nie moge nic zrobic. Zrobie to co chce zrobic disem albo inpa ale nie o to chodzi. Musze przekodowac modul dsc a stoje w miejscu bo jakias mala pierdulka sie nie zgadza typu pdc. Dobrze: jak ten expert mode zdobyc?
-
750 Li Puchanie pufanie z wydechu lekko nierówna praca
Lift to jest jak mocno valvetronic unosi zawory na wolnych obrotach. Dlaczego mozna to zmienic i jest to normalna funkcjia serwisowa, tego nie wiem. Moze ma to zwiazek ze zuzywaniem sie elementow? Nie wiem. Nigdy nad tym sie nie zastanawialem. Poprostu ustawia sie tak aby jak najbardziej rowno chodzil.
-
ista/p jak ominac wadliwy modul?
Dobrze, poszperalem troszke na necie, znalazem duzo info o tym profilu. Rozmawialem z gosciem u ktorego kupowalem sprzet. Twierdzi, ze expert mode to mit. Byl ponoc na poczatku wprowadzenia isty, pozniej znikl. Czy ktos z was wie, widzial, ma, pracujacy expert mode? Czy jest to gdzies dostepne? Czy wystepuje w systemach nativ? Na czym polega zmiana ustawien?
-
ista/p jak ominac wadliwy modul?
"Nasrane"?? Hmm, ciekawy dobór słów. Nie wiem czy to az tak inteligentne, gdy kolega ma siadniety moduł pdc i z tego powodu nic dalej nie zrobisz...ale jesli nie mozna to nie mozna...tak to juz sobie wymyslili. Ps. O jakiej modyfikacji softu mowimy?
-
ista/p jak ominac wadliwy modul?
Witam. Czy jest mozliwosc podczas pracy z ista/p ominiecia wadliwego modulu? nie moge w aucie nic dalej zrobic, przeprogramowac, plan dzialan kaze wymienic modul i na tym koniec. Czy ista/p jest tak beznadziejna, ze nie mozna tego ominac? :mad2:
-
[E65] wymiana uszczelniaczy zaworowych
Zobacz na forum e70, temat: dymienie z v8. Podpytaj kolege ignac.
-
E91 i zbierająca się woda na podłodze za siedzeniem pasażera
czasami sie zastanawiam? czy ludzie czytaja to co piszemy?????????????
-
Do zamkniecia
Moja nigdy nie chciala chodzic ponizej 35 stopni. Mysle, ze to zasluga skrzyni auto. Zawsze szarpala przy ruszaniu. Na recznej mozesz przygazowac sobie i pojedzie.
-
E91 i zbierająca się woda na podłodze za siedzeniem pasażera
Woda sama nie wyschnie. Musisz wszystko wyciagnac aby dobrze to zrobic. Jest zima wiec do garazu albo do domu i tydzien suszenia. Wyjmij konsole centralna (nie ma w tym jakiejs filozofii), modul airbagu i tylna czesc juz masz luzna. zrob to tak ja mowie, masz tam kable po lewj i prawej, jesli zawilgotnieja bedziesz mial cyrki z elektronika. Wlasnie przerabiam to w aucie kolegi. Woda wchodzi przez nieszczelna izolacje drzwi badz otworami na drzwiach gdzie kolki tapicerki wchodza.
-
750 Li Puchanie pufanie z wydechu lekko nierówna praca
to jest standartowa procedura serwisowa. ustawia sie "lift" valvetronica tak aby silnik jak najbardziej rowno pracowal...
-
750 Li Puchanie pufanie z wydechu lekko nierówna praca
Patrz, ucieklo mi to. Tak, oczywiscie, ze tak moze byc.
-
Do zamkniecia
popychacze oczywiscie sa, ale zadnego bezposredniego kontaktu z walkiem nie maja
-
Do zamkniecia
Ja nie wiem, albo ty nie wiesz o czym piszesz albo ktos sie nie zna. Jak mogles auto odebrac? Jak zaplaciles tyle kasy za auto, ktore nie chodzi? o jakich szklankach piszesz? przeciez tam nie ma zadnych szklanek!!!! jakie popychacze powycierane???/ nawet kontaktu z walkiem nie maja??
-
Rozrząd w silniku N46
Tak. Robilem to u siebie.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
e53 jeszcze 10 lat bedzie ladne albo nawet ladniejsze a ml juz jest stary....pozatym zobacz jak e53 trzyma cene...
-
Rozrząd w silniku N46
prosze:
-
Do zamkniecia
Pojecie to ja mam co do n42. Twoja wypowiedz troszke pogmatwala wszystko. Filmik wszystko wyjasnia. Pomoze to innym w zrozumieniu pracy valvetronica i byc moze w znalezieniu przyczyny zlej pracy. Czapka z glowy za filmik. :cool2:
-
Rozrząd w silniku N46
Wszystko robisz bez sciagania glowicy. Tam jest zaslepka, trzeba ja odkrecic aby bylo dojscie do srob, tych nizej. Nie sadze natomiast, aby byla mozliwosc wymiany tego elementu bez wyjmowania calego lancucha. Ja wymienilbym ( zrobilem tak u siebie) caly element: Plastkikowe prowadnice, lancuch oraz napinacz i masz spokuj na zawsze.
-
Do zamkniecia
Podlanczales auto pod kompa, ze twierdzisz,ze jest to zebatka valvetronica? Troszke twoja wypowiedz sie calosci nie trzyma. Tlok sie nie zamyka do konca? Tam nie ma zadnego smarowania na valvetronic...Robiles adaptacje valvetronica disem? Sa jakies bledy?
-
Do zamkniecia
To dopiero w koszta sie wpakujesz...diesla. Sluchaj, czy moglbys zobaczyc, zrobic zdjecie, jak jest wpiete zasilanie reduktora w obieg wodny? Moze problem w aucie jest taki, ze parownik nie wyrabial i zasilal auto zimnym gazem i to spowodowalo zniszczenia w silniku. Tam jest w tym modelu taki maly, teraz dopiero kojarze bo u siebie to przerabialem, jakby to nazwac "myk", problem z obiegiem wodnym, ktory wystepuje chyba tylko w e46 z n42 silnikami. Sprawdz to. Jesli okaze sie, ze jest wpiety tam gdzie mysle, mialbys niepodwazalny dowod przeciwko zakladowi LPG. Zdjecia mile widziane. Chodzi tylko o zdjecia parownika i wpiecia sie w obieg wodny. Napisz, jesli wiesz, gdzie jest parownik?