Treść opublikowana przez kkx5
-
Ciekawostka e53
Sorki ale to nie jest x5, ktore bylo produkowane seryjnie. To v12 jest z serii 7er i zostalo przerobione na wlasne potrzeby przez firme tuningowa. Nie bylo x5 z takim silnikiem.
-
4.4 N62 wydech
Nie, nie. To sa nity do takich, jakby to nazwac, podtrzymywaczy tych oslon, nie sa polaczone z rurkami. Po prostu je zdejmnij, zobaczysz. Duzo sily i zejda.
-
4.4 N62 wydech
Postaraj sie a zejdzie. To sa nakladki tylko. Rura jest takiej samej srednicy. Ja u siebie dalem rade.
-
4.4 N62 wydech
Okropienstwo. Zostan przy ori. Nie wiem czy wiesz ale je sie sciaga. Wyczyscic, bardzo dobra farba pokryc, beda jak nowe.
-
Cantralny zamek
No a gdzie to jest jak nie pod oslona klapy :D
-
Cantralny zamek
Cos mi chodzi po glowie, ze odbiornik jest w tylnym spoilerze badz pod oslona klapy, od srodka, na wysokosci swiatla stop.
-
[e53] adaptacja sterownika skrzyni? sam przechodzi w S
Najprawdopodobniej lewarek zmiany biegow, tak jak doradzali.
-
e53 3.0i 2002r brak komunikacji ze skrzynią rodzielczą?!
Przepraszam, ze tak od razu ale zasada jedna: nie wiesz, nie pisz...nie ma xdrive, nie ma wtyczki, silniczka, zebatki itp...przelozyc zebatke i jest ok....bzdura bzdura bzdura. Jesli ktos szuka e53 to co to za propozycja z e46.
-
[E53 4.4i, 286KM + LPG] - dławi się przy 5200 obrotów.
Witaj, problem wiekszy: parownik nie daje rady temperaturowo, Dwa parowniki do v8. Ten drugi, raczej nie odpowiednie zarowki jesli chodzi o stop oraz skorodowana listwa otwierania bagaznika a w nich zarowki oswietlenia tablicy.
-
BMW X5 E53-3.0d- 2001 Maglownica
Dzieki za info. Cena atrakcyjna.
-
Kierownica e53 a e83 różnice i średnice
Do polifta kierownica od e46 m3 nie wyglada dobrze bo staro. To moje osobiste odczucia.
-
BMW X5 E53-3.0d- 2001 Maglownica
U mnie tez puka, zdecydowanie z przekladni i jeszcze dodatkowo gdzies u gory, przy kierownicy. Zajme sie tym pod koniec roku przy okazji wymiany pompy oleju. Bedzie dojscie. U mnie to u gory puka jesli lekko kierownica ruszam lewo-prawo a na dole jak mocniej :D
-
x5 e70 4.8i na gaz
Daj sobie spokoj, lepiej szukaj 5cio osobowej jesli ma byc lpg.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Dis, ista/d. Inpa nie ma takiej opcji.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
To jest prawidlowe podejscie. Olej wlewamy az sie zacznie przelewac. 700ml to taka norma. Po pewnym czasie zalecalbym sprawdzenie stanu, jakosci oleju po raz kolejny. :cool2:
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Ja wam napisze, ze juz mam dosyc tych aut z okrecona zebatka. Naczytali sie wszyscy na necie, ze lek na cale zlo to okrecic zebatke lub wymienic. Co za bzdura!!! Zebatka nie urywa sie od tak, ma sie urwac jesli cos nie tak jest z reduktorem. Spalone sprzegla, rozerwane obudowy, rozwalone lozyska....efekty krecenia zebatki lub zalozenia sobie karbonowej. Zamieszcze zdjecia jak znajde czas. Diagnoza panowie, diagnoza najpierw. Sprawdzic stan oleju, zrobic adaptacje, sprawdzic stan oleju ponownie to jest droga a nie wymieniac badz okrecac zebatki co powoduje jeszcze wiekszy nacisk na elementy reduktora a pozniej to zamiast 500zl jest 3000zl za naprawe. Jesli auto w manualu z nie wiadomo jakimi oponami o przebiegu powyzej 150tys to reduktor pewnie i tak juz jest do wymiany jesli wczesniej nie wymienilo sie "lifetime" oleju. Pomyslcie, reduktor to nie regulator podnoszenia szyby...
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Ja juz Tobie napisalem. Dla mnie zakladaj co chcesz, jesli ktos sie pyta o rade to nalezy odpowiadac tak aby nie narobic problemow. Co tydzien mam na podnosniku auta takich jak ty, ktorzy twierdza ze bmw pier... glupoty odnosnie gwiazdek na oponach. Ja mam podparcie doswiadczeniem kilkuletnim z ukladem xdrive. Jakie masz ty? Pomiary obwodu...
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Mieszane opony sa dopuszczane przez producenta ale jesli chcesz miec spokoj oraz gwarancje, zaloz takie aby mialy homologacje czyli gwiazdke na bocznej scianie opony.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
PZero bez ROF 245/35/20 przód, 275/30/20 tył. Zgodnie z rozmiarami na tabliczce (bardzo dziwne jest dla mnie, że BMW na tylnej osi każe zakładać 275/30, skoro 285/30 jest dużo bliższe rozmiarowi kół na przedniej osi) To nie sa raczej opony z homologacja bmw..W aucie za te pieniadze nie bardzo widze sens stosowania tego co nie zalecane...
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Rozmawiamy o zestawie o roznych szerokosciach...
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Jaki masz zestaw opon?
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Jesli zestaw przod-tyl szerokosc ta sama: tak, opony moga byc dowolne o tej samej badz zblizonej glebokosci bierznika. Jesli przod-tyl rozne szerokosci: tylko bmw z gwiazdka. Chodzi o predkosci obrotowe oraz opory toczenia. Mialem ostatnio x3 z lekko przytartym dyfrem na przodzie. Transfer dostawal szalu ze wzgledu na inne opory tyl-przod. Prdkosci obrotowe na screenie ista byly wzorowe.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Nie nie, to akurat totalna bzdura i chwyt marketingowy, Nie moze byc nigdy wiecej niz 50:50. To wynika z konstrukcji reduktora.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Przemek, Nie doradzaj juz nikomu w tym dziale. Opony w autach z systemem xdrive i roznym ustawieniu przez producenta, przod-tyl rozne szerokosci, musza byc z homologacja Bmw czyli gwiazdka na bocznej scianie opony. Wystepowaly zarowno w rft jak i nie rft. Przemek, dla mnie mozesz zakladac co chcesz ale nie doradzaj juz innym.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Napisze tylko, wlasciwie zadam ci pytanie: co robisz z pedalem gazu jesli zakladasz opony na tylna os o wyzszym oporze toczenia niz na przod? Dodajesz wiecej gazu. Tymczasem opony na osi przedniej nadal pozostaly te same. Opony z gwiazdka mimo wiekszej szerokosci maja podobe opory toczenia do tych na przodzie. Caly czas pisze o zestawie o roznej konfiguracji czyli np 255/285, 275/315 itp. a to ma diametralne znaczenie na prace systemu xdrive. Nawet zbyt wybite zawieszenie, pochylone tylne kola poza zakres powoduja zniszczenia reduktora. Zaloz sobie w zime buty zimowe na nogi a letnie na dlonie, obroty bedziesz mial te same ale efekt zupelnie inny. Koniecznie zamiesc video na forum abysmy mogli zobaczyc efekt dzialania systemu xdrive :) Predkosci obrotowe w tym systemie to nie wszystko...Jak nadal nie rozumiesz to nie wypowiadaj sie juz w tym dziale, a jesli zaczniesz obrazac moja osobe, zglosze cie do administratora. Pozdrawiam, Krzysztof