Treść opublikowana przez dxtr71
-
Czy ktoś próbował? liquid molly diesel spulung
Pomoze o tyle, ze beda lepiej smarowane. Ale olej to sie sam przez odme wlewa od stronu turbo :). Dolanie mixolu tylko zwiekszy dymienie i nagar. To jest normalnie urban legedn. Lepiej juz ten srodek wlac.
-
Czy ktoś próbował? liquid molly diesel spulung
Nie mylmy tu dwoch rzeczy, Ty wlales srodek na czyszczenie ukladu paliwowego a kolega Ci opowiadal o engine flush, ktory czysci kanaly olejowe i wlewa sie go do oleju przed wymiana na nowy. Engine flush polecam - robi robote naprawde! Co do tych wszystkich czyscicieli wtryskiwaczy, to wszyscy, ktorych znam, a ktorzy zastosowali nie odczuli zadnej roznicy (wlaczenie ze mna) a kolega po wlaniu STP wymienil wtrysk. Pomaga rozebranie wtrysku (np w Bosch za 50zl ze sprawdzeniem) i wyczyszcznie w myjsce ultradzwiekowej.
-
Chipowanie bmw e46 czy jest opłacalne ??
Teraz, to juz mi za Ciebie po prostu przykro.
-
Chipowanie bmw e46 czy jest opłacalne ??
Odkryles istnienie tej strony, czy o co Ci chodzi, bo nie bardzo nadazam? Skoro juz ja odnalazles, to zacznij z rozmyslem korzystac.
-
Chipowanie bmw e46 czy jest opłacalne ??
http://www.godula.pl/?page=tuning_ch_oferta&run=det&id=274 Tu masz przyklad dobrze zrobionego chipa ze 150Km na 180KM w silniku, o ktorym mowisz. Sa tez dane z przyspieszen. Ja juz nic wiecej do dodania nie mam.
-
Chipowanie bmw e46 czy jest opłacalne ??
Nie no pewnie. Wytlumacz teraz tylko czego nie rozumiesz w tym fragmencie Podales jako przyklad 1,8T VW piszac, ze nie czuc roznicy miedzy 150KM a 180KM. Do tego przykladu wiec sie odnosze. Jaka wg Ciebie jest roznica w chipowaniu diesla i benzyny Z DOLADOWANIEM?
-
330d na sterydach...
Sorry, ja nawet nie uwierze, ze objezdza E46 M3. One maja srednio w stocku okolo 13,5s na 1/4 mili :). http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1272256 To musialo byc bardzo wolne E90 :). Pewnie na jeden gar nie palila. Zreszta facet raz pisze, ze ma sprzeglo od radzikowskiego, raz, ze nie. Ja tez nie rozumiem gdzie jest problem ze sprzeglem pod 26 zebow? Takie sprzeglo masz seryjnie w 330d czy 335d? Wkladasz docisk mocniejszy (powinien od 335d pasowac, mozna go dodatkowo wzmocnic u Radzikowskiego) z oryginalnego dwumasu sie jednomas robi i tarcza na spieku. Ot wsio.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jak Ci dawal 10tys za 98r to trzeba bylo brac i w rece calowac. Szczerze. Uczciwa kasa jak za 15 letnie E46 przed liftem i z 300tkm przebiegu M47.
-
330d M57N Regenerowane turbo, pytanie.
To tak, nie przygladalem sie swojej ale podejrzewam, ze mam tak samo. To nie jest oczywiscie wada E46 tylko garetta, producenta turbiny :). Jedyny przykry efekt jaki mam to lekkie syczenie delikatne z turbo a poza tym ladnie pompuje. Raczej praktycznie kazda uzywana muszla bedzie tak miala. Oczywiscie mozesz probowac reklamowac. W sumie kiedys z ciekawosci moglbym zajrzec do swojej i zobaczyc jak to wyglada. W 330d temp na pewno wieksze, dlatego tez pekaja tam kolektory wydechowe. Co do twojej starej, to jakim cudem jest w dobrym stanie, skoro olej puszcza i geometrie ma skopana? Jak dobrze wyrobiona geometria to nawet czyszczenie jej nic nie da.
-
330d na sterydach...
Objezdzasz E92 M3 na oryginalnym turbo, wtryskach i sprzegle? No to jest dopiero dobra bajka :). Jakby nie patrzec to jest 420 konne i odelzone autko. Pokaz filmik, zdjecie, cokolwiek. Ile masz koni i momentu?
-
Chipowanie bmw e46 czy jest opłacalne ??
Zaczne od kolegi seqk. Tak skrajnego kretynizmu juz dawno nie widzialem. Po prostu to, co napisales, swiadczy o wyjatkowej niewiedzy, ktora w dodatku szerzysz wsrod innych forumowiczow. Jesli dla Ciebie chipowanie samochodu z turbodoladowaniem nic nie daje, to naprawde powinienes zastanaowic sie nad soba. Filtr stozkowy i przelotowy wydech + chip w aucie z turbo (niezaleznie czy to benzyna czy diesel) daje bardzo dobre efekty. Tutaj masz przyklad 330d po chipie. Jak nie widzisz roznicy na wykresie pomiedzy czerwona a fioletowa linia to jestes daltonista po prostu... http://vtechtuning.pl/store/media/catalog/product/cache/2/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/w/y/wykres_chip_15.jpg A do kolegi od wolnossacego 1,8, ktory zalozyle temat. Niestety ale zwiekszenie mocy mozesz zaczac od wymiany silnika albo calego samochodu. Zglosic sie mozesz do bagora i zrobi Ci chipa, ale z wolnossacego auta cudow nie uzyskasz bez daleko idacych zmian w silniku, jak chocby polerowanie kanalow, sportowe walki rozrzadu etc.
-
e46 320ci- fabryczne zawieszenia-jake obniżenie?
No i Coupe oprocz tego bylo nawet ze standardowym zawieszeniem nizsze od sedana, bodaj o 10mm. Mpakiet II to chyba 15mm z przodu i 10mm z tylu, ale glowy nie dam.
-
[325i] e46 m54 - szarpie przy ruszaniu robi"kangury"
PS: Moje autko robilo kangury i cuda wianki robilem, zeby przestalo wlacznie z podmianami wtryskow, wywalaniem CDV itp. Generlanie wymienilem sprzeglo z dwumasa i nie robi juz zadnych kangurow... A objaw w ogole nie wskazywal na to, bo kangurowal sporadycznie, nie zawsze.
-
E46 - awaria w Holandii
W pierwszej chwili chcialem rzucic, ze turbo sie wysralo ale jak po kolejnym odpaleniu juz ok to na 99,9% jak Yoshi sugeruje. Pompa VP44 pozeganal sie z tym swiatem.
-
HAMULCE 3.0i/d 325mm JAKA FELGA?
Tak, to jest wzor Mpakiet do E46 bodajze poliftowej :). http://img684.imageshack.us/img684/3908/img9550z.jpg
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wiesz, po pierwsze to przeplaciles troche, za te 5 ostatnich czesci. Po drugie idac tym tokiem myslenia, to wcale nie mniej wydalbys na golfa czy cokolwiek innego. Wybacz ale sprzegla czy zawieszenie zuzywa sie w innych samochodach w takim samym stopniu a smiem twierdzic, ze i czesto szybciej. To, ze przez tyle tysiecy zrobiles tak malo swiadczy tylko dobrze o tym aucie i wytrzymalosci podzespolow. Pamietaj, ze ludzie piszacy o zgrzytaniu czy stukaniu przewaznie nie maja pojecia o samochodach. W efekcie wymieniaja jedna gume warta 100zl i problem ustaje. Po prostu tak to juz jakos jest, ze zawsze latwiej panikowac na forum, niz wejsc pod samochod. Kto Ci zrobi diagnoze przeniesienia napedu czy zawieszenia elektronicznie, bez sprawdzenia stanu rzeczy pod autem?! Szczerze to ja codziennie jezdze po prostu rowerem :roll: . Jak sie jeden zuzyje po paru sezonach to kupuje kolejny. Samochod sluzy mi do wypadow weekendowych i dluzszych. Generalnie jezdzenie po stojacym Wroclawiu, gdzie srednia predkosc czesto spada ponizej 20km/h, nie sprawia mi zadnej radosci. Tym bardziej, ze rower okazuje sie po prostu szybszy... Przejechanie 10km do roboty to na rowerze okolo 30min a samochodem w godzinach szczytu 40minut (czasem gorzej jesli chodzi o samochod). No i tego, zawsze troche formy czlowiek utrzyma przy okazji, wiec korzysci sa.
-
HAMULCE 3.0i/d 325mm JAKA FELGA?
Rozmiar ktory podales jest typowy dla E46 i sie miesci. W E46 z rozmiare felg mozna dosc do 8.5 cala szerokosci i ET35 jak w E90, dla felgi 17 cali. Natomiast zalezy to tez od wielkosci twojego nadkola a wiec sugerowalbym kupienie oryginalnych 17stek od E46 albo w tym samym rozmiarze co ORI. Ze wzgledu na wielkosc zaciskow, mniej niz 17 cali na przod nie zalozysz.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
6litrow moze, ale przy 90km/h na trasie. Nie ma bata, zeby 330d po Wroclawiu spalilo 6 litrow na setke. Raczej 9-10.
-
320d chlapanie olejem po odkręceniu korka wlewu
No powiem szczerze, ze za wiele tam nie podzialasz :). Raczej nadaje sie do wlewania glownie oleju. Wystarczy, ze pojdziesz o oczko nizej, sciagniesz kolektor, wykrecisz swiece i wkrecisz manometr :). Wtedy nie musisz szukac niczego po omacku.
-
Dolnośląskie
Tak, robilem w sport technice pare razy auto. Pare wroclawskich firm jak nestle czy policja tez robi. To naprawde godni polecenia ludzie, wg mnie. Ja sie nie boje zostawic auta bynajmniej.
-
e46 jakie zawieszenie gwintowane wybrać? Gwint za i przeciw.
A czy ja mowie, ze gwint nie powinien byc konkret? Ponizej AP bym raczej nie schodzil. Bardzo fajne jest KW rowniez w umiarkowanych cenach. Jak Cie stac na wydatek rzedu 20-30% wartosci auta to mozna kupic produkty firmy bilstein. Jesli wymieniac tylko amortyzatory i pod sport to ok - sachs advantage, bilstein b6 albo b8 ale to kupa kasy jest. Jak ktos nie chce inwestowac to MTS jest fajna alternatywa. To nie jest kwestia podejscia, tylko preferencji. Moje podejscie jest takie jak twoje - wkladaj co najlepsze. Tyle, ze poza samochodem mam normalne zycie, buduje dom i wole za ta kase kupic cos dziecku np. Nie wybieram sie z dwu litrowym dieslem na tor tak czy siak wiec nie potrzebuje wyczynowej zawiechy.
-
e46 jakie zawieszenie gwintowane wybrać? Gwint za i przeciw.
Seria sprezyny bedzie seria wysokosc, a zmieniasz na sport chyba tez po to, zeby lekko obnizyc, prawda?
-
e46 jakie zawieszenie gwintowane wybrać? Gwint za i przeciw.
Koledze juz drugi sachs wylal z przodu (oczywiscie tuz po 2-letniej gwarancji). Nie wytrzymuja dziur Wroclawskich. Sachs od BMW jakos nie rowna sie temu ze sklepu. Ja wole kupic MTS (same amory bo sprezyny to badziew) bo maja tyle samo gwarancji i sa 3 razy tansze niz sachs advantage.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
Uklad wtryskowy to tez wtryski, a jak sam napisales oryginalne koncowki sa za slabe na wiecej niz napisalem. ERGO - uklad wtryskowy (nie tylko pompa) bez modzenia, jest za slaby.
-
Dolnośląskie
O bebnie jest sporo powyzej. To brat wlasciciela auto-chip i moga sobie rece podac raczej. Sam nie serwisowalem ale wychodzi na to, ze jak u nich masz serwisowac, to lepiej juz jechac do ASO. Cenowo tez podobnie.