Treść opublikowana przez dxtr71
-
bmw e46 320 D wtryski
Czytac ze zrozumieniem to, co napisano powyzej. Zakodowac wtryski w INPIE/DISie!
-
320D lift nie odpala
Cos Ci sie stalo z zaworkiem, czujnikiem cisnienia CR albo sama pompa. Wtryski nie mogly pasc az tak rowno wszystkie w ciagu paru dni. Przelewy masz ok, wtryski sa szczelne.
-
E46 316i grzeje sie wywala plyn ale nie pokazuje na zegarze!
No tak, on tez ma 105 stopni i moim zdaniem przez to rosnie cisnienie - zalaczylem tez o tym temat. Ludzie tak samo pisza. Kolega twierdzi, ze ma odpowietrzone.
-
E46 316i grzeje sie wywala plyn ale nie pokazuje na zegarze!
To zalezy od plynu ale sprawa z cisnieniem jest potwierdzona przez uzytkownikow termostatow 105 stopni. Do kazdego samochodu mozesz awaryjnie dolac wody demineralizowanej (glikol ma tylko podwyzszyc temp zamarzania) a ta wrze w 100 stopniach +- cisnienie.
-
E46 316i grzeje sie wywala plyn ale nie pokazuje na zegarze!
Moze Cie dziwic, ale tak jest. Wtedy plyn sie nie gotuje wlasnie dlatego, ze w ukladzie jest wysokie cisnienie. Z fizyki w podstawowce P*V/T=const. Cisnienie rosnie, podnosi sie temp wrzenia plynu. Wymien obejme albo zobacz czy zbiorniczek nie ma dziury i bedzie git.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wszystko kosztuje tyle, ile ktos za to chce, a ktos inny bedzie chcial zaplacic. Kolega 4,5 roku temu z podworka od Niemca kupil E46 320d touringa z 2004r. Wtedy mial kolo 150tkm. Cena euro byla dobra i fakt, ze bral od wlasciciela, ktory juz mial nowa trojke spowodowaly, ze dal 35tys. Jak popytasz teraz to niektorzy twierdza, ze po tych 4,5 nie idzie kupic zadbanej E46 ponizej 30tys. Oczywiscie nie jest to prawda.
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
To zauwaz, ze ten z pierwszego zdjecia jest taki sam jak przedstawiony przez Ciebie Jakubie ;). Czyli tak, jak od poczatku stawialismy.
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
Ten drugi to podroba jest raczej. Taki tyl maja te carbonowe i czarne z tego co kojarze. Natomiast ich trwalosc jest chyba ok. Ludzie kupuja, jezdza i nie marudza specjalnie. Zakladaj i sie nie przejmuj nie rozleci sie w tydzien ;).
-
bmw e46 320 D wtryski
No nie bedziesz musial. To jedno nie ma z drugim nic wspolnego ;). Nie panikuj. Po oczyszczeniu kanalow i wymianie podkladek moze byc tylko lepiej.
-
bmw e46 320 D wtryski
Tutaj jest cisnienie rzedu 1600barow. Jak troche nie trzymaja to bedziesz widzial maly wyciek. Mozesz tez zauwazyc delikatnie mniejsza predkosc obrotowa na tym cylindrze. Jakby calkiem nie trzymaly i uciekla kompresja to raczej bys silnika nie odpalil.
-
bmw e46 320 D wtryski
Jak bedziesz wymienial ewentualnie a nie tylko czyscil, albo zamienisz miejscami. viewtopic.php?f=69&t=139210 Poczytaj ten temat. Wtyczki mozesz rozpinac nawet na podlaczonym aku. Nic sie nie stanie.
-
320D lift nie odpala
Juz bez przelewow Ci powiem ze uwalone. Jak dlugo tak jezdzisz to mozesz od razu wyciagnac silnik i wyrzucic do kubla. Twoje stukanie w silniku nie wrozy niczego dobrego i nie ustapi raczej po wymianie wtryskow. Chociaz, to moze byc pompa wysokiego cisnienia, wspomniany zaworek na szynie albo regulator. Jesli oczywiscie 2 tygodnie temu korekty byly w porzadku, jak mowisz. Jak byly takie same to jezdzac na bardzo lejacych wtryskach rozwaliles tloki.
-
bmw e46 320 D wtryski
Na poczatek oczywiscie musisz zrzucic kolektor a na koniec wpisac wtyrski do DDE przez INPE badz DISa. Chyba nie bylo wspomniane, wiec tak, zebys byl przygotowany :).
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie. Mozna bylo wybrac pakiet wizualny M i rozne warianty dostosowania podwozia.
-
320d M47N amortyzator
Bedzie dobrze :cool2: Ja dokladnie takie sprezyny jak Ty masz wpasowalem jako retrofit w swoje autko. W oryginalne byly z amorami o opisie 6zyl u mojego kolegi w kompakcie. W kazdym badz, jest to na pewno sportowa sprezyna i wlozylem w to sachsa na tyl i mtsy na przod. Jest przyjemnie. Na pewno nizej i twardziej niz w serii.
-
320d M47N amortyzator
Biala i czerwona kreska to Mpak II.
-
bmw e46 320 D wtryski
Srubke od widelkow przelewowych? W M47N widelki sa wciskane na oring i blokowane takim klipsem. Jak jest mokro a wymiana wezyko przelewowych nie pomaga to oczywiscie nalezy wymienic podkladki pod wtryskami. Choc mozna je sprobowac dokrecic bez wymiany. Przewaznei sie cholery luzuja po czasie. Podkladek nie trzeba podgrzewac bo wszelkie prawa fizyki mowia, ze rozszerzalnosc cieplna dziala w dwie strony. Nalezy je natomiast "zgniesc" wtryskiem pprzy dokrecaniu wtryskow. Gniazda wtryskow musza byc ladnie wyczyszczone przed zalozeniem. Musimy tez uwazac, zeby nic nie wpadlo do gniazda po wyladuje niechybnie w cylindrze.
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
Helou Goldi. Wiesz, ciezko stwierdzic. Niby ma numer siakis (ktory nie wyglada na bmw ale realoem sprawdz) i logo BMW. BMW samo nie robi takich pierdol i moze miec logo producenta rownoczescnie z logo BMW (jak amortyzatory np, czy alternator).
-
320d M47N amortyzator
Masz Mpak II patrzac po sprezynach. Standardowe amortyzatory nie pasuja oczywiscie. Tzn pasuja ale nie powinienes ich wkladac. Ja do Mpaka II wlozylem MTSy. Mozesz wlozyc Bilsteina, Sachsa, Monroe. Rozne modele w zaleznosci od zasobnosci kiermany. Geometrii nie musisz ustawiac bo nie zmieni Ci sie pochylenie kola. Jak nie wymieniales poduch amortyzatorow i odboji to wymien od razu. Do sportowego zawiasu odbojniki sa inne niz do normalnego. PS: Alko i Delphi tez sa ok. Delphi szly do mojego modelu na pierwszy montaz. Mam oryginalne ze znaczkiem BMW Delphi.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Co do trwalosci i innych rzeczy, o ktore pytasz, to bylo juz o tym tyle razy, ze szkoda sie powtarzac. Znajdziesz tez w googlach wpisujac e46 typowe usterki. Kazdej marki auto lepiej szukac u zachodnich sasiadow. Co nie znaczy, ze nie kupisz w Polsce zadbanego auta, np od kogos z forum, w dziale gielda.
-
e46 330d 220km słabo ciągnie prosze o opinie filmik poniżej
A na sam koniec dodam, ze on moze miec inne kapcie i wiecej koni. Bo Ty nawet nie wiesz ile masz, tylko szacujesz na 215-220KM. W dodatku dobrze Ci auto idzie i tylko szukasz dziury w calym. Chcialbys miec osiagi jak 335d ktore ma o 70 kucy wiecej niz ty i ciagnie od samego dolu, bo ma dwie turbiny, to musisz niestety dozbierac. Albo wymienic samochod na 204 konne 330d i robic na wtryskach od 335d na 290-300KM.
-
320D lift nie odpala
Czujnik masz z jednej strony szyny CR, z drugiej zaworek. Czasem pomaga wyczyszczenie stykow, czasem tylko wymiana. Ale jak masz bledy i tego i controllera to siedza Ci wtryski. Controller to jest dozowanie dawek dla wtryskow po kodach IMA. Jak juz nie wyrabia bo wtryski sa zdupczone to wali bledami. PS: Rezerwa to jest ponizej 15L. Pompka przelewowa w baku tez moze siedziec na upartego ale po twoich bledach patrzac, to raczej wtryski.
-
klimatyzacja nie chłodzi
Obie rzeczy sa mozliwe. Raczej podjechalbym z tym do ludzi zajmujacych sie klima.
-
e46 330d 220km słabo ciągnie prosze o opinie filmik poniżej
Bo są kur...lżejsze. :D
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ze sa 4 razy bardziej oklepane niz niemieckie, co skutecznie niweluje plus jakim jest niby lepsza blacharka z uwagi na slabsza zime. Generalnie wlosi bardzo nie dbaja o samochody.