Treść opublikowana przez LukaszPL
-
postojówki ledy
Pisalem o tym rozwiazaniu tutaj :search:
-
BMW 6 HARTGE
Brzydka jak cholera.... Hamann zrobil lepsza szostke. Moze nie tak szybka jak M6 ale przynajmniej ladniej wygladajaca.
-
STOŻEK DO E36 325 Z 1994
Jezeli zdecydujesz sie na instalacje filtra stozkowego to umiesc go gleboko ponizej silnika, na wysokosci dolnego wahacza, lub bezposrednio za zdezakiem tak aby docieralo do niego jak najwiecej zimnego powietrza. Instalowanie stozka w komorze silnika bez odpowiedniej oslony termicznej jest bez sensu. Silnik zamiast zyskac moc straci ja gdyz zacznie oddychac cieplym, rozrzedzonym powietrzem. Na dodatek filtr stozkowy przepuszcza czasteczki pylow o wiekszej srednicy niz oryginalny co ma duze znaczenie dla zywotnosci silnika.
-
jaki olej zalać? do e36 320 przebieg 160,000km
Wysysanie nie jest dobre dlatego ze nigdy do konca nie wyssiesz oleju z miski olejowej. :naughty: Nie ma to jak konwencjonalne odkrecenie korka spustowego na dnie miski i spuszczenie calej zawartosci zuzytego oleju.
-
jaki olej zalać? do e36 320 przebieg 160,000km
Mobil 1 0W-40 :cool2:
-
320 zbiornik paliwa?
Chyba tak jak kazde E36 czyli 63 litry.
-
Skrzypiące drzwi...
I to jest to co pomaga najbardziej :cool2: produkty na bazie silikonu.
-
pomoc TUNING 325 Z 1994
7000RPM sa jeszcze bezpieczne dla silnika. Mozesz smialo krecic do 7000RPM wazne aby to nie bylo non-stop. Oprogramowanie Confroti podnosi maksymalne obroty do 7000rpm i nie ma zadnych przeciwskazan co do wykorzystywania pelnego ich zakresu :roll2:
-
palenie gumy :):)
Palenie gum jest bezsensu. :nienie: Z drugiej strony jednak jezeli tego tak naprawde chcesz to zatrzymaj samochod, polej tylne opony olejem (wystarczy niewielka ilosc) i palenie gumy murowane nawet z silnikiem 1.6 :twisted2: Nie zapomnij calej imprezy nagrac na kamere video :lol: chetnie poogladamy na forum :mrgreen:
-
Automat -- zmieniać biegi w trakcie jazdy czy nie ?
Mozna zmieniac.....nawet w Hondzie. Oczywiscie nie pisze o skrzyni steptronic tylko o zwyklej automatycznej D, D1, D2, D3.
-
komp pokazuje mi 1 swiatlo stopu nie dziala, a one swieca
.....lub zasniedziale styki w gniezdzie zarowki zmieniaja rezystancje obwodu i dlatego wywala komunikat o spalonej zarowce.
-
Mam zamiar przyciąć sprężyny o 0,5 zwoja ,,,
Ciecie sprezyn to totalna porazka :duh: lepiej jezdzic na oryginalnych lub jezeli chcesz obnizyc to kup chociazby uzywane.
-
problem z przyspieszeniem
Zgaduje.... uszkodzone "oxygen sensors" Przeskanuj skanerem czy aby wszytko jest w porzadku i czy nie wysypuje jakichs bledow.
-
szukam klockow
1. Hawk HPS :cool2: - Nie wiem czy mozesz je kupic w Polsce, jezeli tak to polecam te wlasnie. Ich zalety to: 80% mniej syfu brudzacego felgi, droga hamowania krotsza niz na klockach seryjnych, nie zzeraja tarcz tak szybko jak seryjne klocki pomimo ze sa twardsze (prawdopodobnie kompozyt lepiej dobrany). 2. Axxis Deluxe Plus - zasadniczo niczym sie nie rozniace od Hawk HPS, maja podobne parametry, niektorzy uwazaja ze sa nawet lepsze od Hawk-ow
-
ROZPACZ - Urwana śruba na bloku.
A wyglada to tak: http://www.az-zbum.com/images/10pc.screw.extractor.jpg
-
Szukam oryginalnego radia CD do E36 !!!
Zerknij tutaj. Cena jak do tej pory bardzo niska. Co najwazniejsze wysla ci go do kazdego miejsca na swiecie. ;-)
-
Znalazłem fajną E36 czy warto??
No ta wyglada zdecydowanie lepiej :cool2:
-
Zmiana dyfra po wymianie skrzyni
Jezeli kupiles e34 z 88 roku automata to oryginalnie powinien tam byc dyfer 3.91. Skoro wymieniles skrzynie na manuala to (w oryginalnym e34 manualu powinien byc dyfer 3.46) autko z dyfrem 3.91 powinno smigac jak zyletka bez dodatkowej przekladki. Do manualnej skrzyni 5 biegowej do 535 chyba najbardziej optymalny jest wlasnie przelozenie 3.91 lub ewentualnie 3.73. Zreszta poczytaj tutaj
-
Jakie amortyzatory ?
Bilstein :cool2:
-
wskaznik temperatury oleju zamiast ekonomizera
Nie widzialem zegarow od m3 w e36, widzialem tylko na jednym ze zlotow zegary od M3 wsadzone do zwyklej e46 i czujnik temperatury dzialal. Nie rozmawialem z wlascicielem tego E46 tylko przysluchiwalem sie rozmowie innych ktorzy stajac nad jego zegarami zadawali mu pytania. Nie myslalem wowczas o tego typu usprawnieniu mojego E46 wiec wiele interesujacych szczegolow po prostu przegapilem.
-
wskaznik temperatury oleju zamiast ekonomizera
Moze to nie na temat ale w przypadku E46 jezeli wymienisz zegary z ekonomizerem na zegary od E46 M3 wtedy oryginalny wskaznik temperatury oleju od M3 pokazuje temperature oleju zwyklego E46. Czytajac posty na liscie dyskusyjnej na poczatku nie chcialem w to wierzyc dopuki nie zobaczylem tego na wlasne oczy na jednym ze zlotow. Tak wiec tego typu transplantacja jest mozliwa, przynajmniej w modelu E46. W E32 moze byc podobnie.
-
kontrolka airbag
Zona niczemu nie przeszkadza :twisted2: Jak sie ciagle je "poledwiczke" to czasami warto sprobowac "boczusiu", nic w tym zlego. :wink: Jezeli pali sie kontrolka airbagu to caly system SRS jest unieruchomiony. Nie odpali sie zadna poduszka, dlatego warto naprawic ta usterke.
-
kontrolka airbag
Jak przestaniesz "to" robic z panienka na przodnim siedzeniu pasazera to zaoszczedzisz wymiany maty w swojej BMW. :mrgreen: Chyba ta mata jest glowna przyczyna naglego zapalania sie kontrolki AirBagu.
-
Pomocy pilnie kontrola trakcji i ABS,
Kontrolka trakcji swieci sie tzn ze trakcja jest wylaczona, prawdopodobnie po kazdym odpaleniu samochodu bedziesz musial ja deaktywowac. Przypomnialem sobie wlasnie ze moglbys rowniez zerknac na kable ktore dochodza do sensorow ASC w kolach. Moze sa poobrywane lub sensory same w sobie nie funkcjonuja tak jak powinny. W domowych warunkach to chyba tylko wizualnie mozesz stwierdzic jakakolwiek usterke. Przynajmniej czesciowo i tymczasowo rozwiazalem twoj problem. Wizyta u mechanika chyba cie nie ominie niestety :( Dzieki za piwo ale chyba tylko wirtualnie bedziemy mogli go skonsumowac http://ot.mklub.net/images/smiles/piwo.GIF
-
Pomocy pilnie kontrola trakcji i ABS,
ASC to troche starsza wersja DSC, sprobuj wylaczyc ASC tak jak pisalem wyzej. Samochod powinien nadawac sie do jazdy z wylaczonym ASC.