Treść opublikowana przez kemot324
-
Problem z zegarami
Zrób sobie zielone jak w Fiacie CC i będzie cool. :cool2: Że ludziom coś takiego do głowy przychodzi. I nie zawsze wszystko pasuje między tymi licznikami. Na przykład obrotomierz ze starszego VDO i nowszego MotoMeter nie pasują, ale prędkościomierze już pasują w tych licznikach. A kostki do podłączenia z tyłu zawsze są takie same.
-
E30 Problem z elektryka, nie dziala dmuchawa i szyby
Z zamiłowania :D A z czym masz problem?
-
E30 Problem z elektryka, nie dziala dmuchawa i szyby
Więc tak, za szyby odpowiada przekaźnik K5, a za dmuchawę K7. Oba najprawdopodobniej się nie załączają. K5 i K7 dostają wspólne zasilanie na cewki przewodem czarno-zielonym lub czarno-żółtym (mam dwa schematy i na jednym jest tak, a na drugim tak) o przekroju 0,5mm. Przewód ten wychodzi z pinu numer 1 z licznika i idzie właśnie do tych dwóch przekaźników, oraz do pinu numer 15 we wtyku 20-to stykowym głównej wiązki przewodów silnika (przedział silnikowy). Napisz jeszcze czy działa Ci klakson (przekaźnik K2), bo jeżeli nie to możesz mieć przerwe w zasilaniu głównych styków przekaźników K5, K7 i K2 w skrzynce bezpiecznikowej. Jeżeli jest coś nie zrozumiałe w tym co napisałem to pytaj. A BMW to nie beta tylko alfa wśród samochodów :norty:
-
Jak Zdjąć Konsole Przednia Aby Wymienic Żarówki ?
Są dwie żaróweczki 1,2W. Na rysunku masz zaznaczone mniej więcej ich położenie. Aby wymienić górną trzeba wyciągnąć radio i jest ona tuż pod nim. A dolną wymieniałem przez szczelinę pomiędzy tunelem a konsolą bez żadnego rozbierania, troche ciasno, ale da rady :cool2: http://img355.imageshack.us/img355/1795/033si6.jpg
- OBC
-
OBC
RoboCop nie wiem co masz na myśli z moim mędrkowaniem? OBC II to jest to: http://img66.imageshack.us/img66/3487/084hr7.jpg A OBC I to: http://img339.imageshack.us/img339/2467/170838786bt2.jpg Sam taki posiadam. Bo to bardzo wielki rarytas...
-
dziwny kłopot z obrotomiezem
A masz oryginalny licznik? Bo możesz mieć z 6-cio cylindrówki i wtedy będzie przekłamywał.
- OBC
-
Vicso - pytanie
Dzięki E30suchy, dobra myśl z tą wymianą visca, nie wpadłbym na to :D Wezmę od ojca bo też ma diesla, czyli takie samo i sprawdze.
-
Zielona kontrolka przy odpalaniau M21
Dokładnie jak mówisz, to znaczy że jedna lub więcej świec uległo uszkodzeniu. Bmw ma taki zmyślny system kontroli świec żarowych. Ps. współczuje przy wymianie tych świec.
-
Vicso - pytanie
Panowie, ale co myślicie o tej mojej wskazówce. Czy może to być wina tego visca?
-
Vicso - pytanie
Hmm... :think: Tylko że mnie to bardzo denerwuje, że wskazówka ucieka mi poza PION. Jeździłem już innymi beemkami, nawet u ojca w dieslu i wskazówka zawsze była idealnie w pionie na baczność. No może czasem się ruszyła, ale to dosłownie milimetr. Nawet na kilku forach wyczytałem że zawsze ma być pion. A u mnie to jest chyba za daleko za połową. Już nerwicy dostaje, bo nigdy nie wiem czy stanie tam gdzie zawsze czy pójdzie dalej :mad2:
-
Vicso - pytanie
Hmm... 1. W moim 2,4 dieslu do odpowietrzania znalazłem tylko śrubkę przy termostacie, chyba że jest jeszcze jakaś inna? Ale silnik znam dobrze i nic tam innego nie widzę :?: 2. Na nie załączonym silniku visco kręci się ale z lekkim oporem. Po zapaleniu silnika visco załącza się i tak chodzi gdzieś z minute i później wytraca obroty i kręci się, ale wolniej niż silnik. 3. Z tym nagrzewaniem to jest tak że zanim wskazówka dojdzie do pionu to muszę przejechać gdzieś z 4-6 km, a jakbym zostawił go na wolnych obrotach to wątpię żeby w 15 minut (albo i więcej) się nagrzał. 4. Wskazówkę mam przeważnie na żółtej kresce, pod tym obciążeniem dochodzi do czerwonej :cry: , ale później wraca z powrotem na żółtą. http://img340.imageshack.us/img340/2607/z322atemperaturays7.jpg 5. Styki raczej tu nie wchodzą w grę bo to są płynne ruchy, a pozatym i tak czyściłem. Czy ma tu może wpływ na to że licznik jest założony z turbo-diesla? Z tego co wiem to wskaźniki są takie same dla wszystkich modeli, mam też założony "code sticker" z mojego diesla do tamtego licznika. I jeszcze jedno czy jest możliwość że ten termostat jest jakiś wadliwy albo zły (z td czy coś)? Ja już nie wiem pomóżcie coś :modlitwa:
-
Vicso - pytanie
Termostat jest wymieniony. A układ wydaje się być odpowietrzony, ale spróbuję odpowietrzyć jeszcze raz. Obstawiam visco bo gdzieś wyczytałem że właśnie gdy jest uszkodzone to wskazówka ma przesunięcia od pionu.
-
Vicso - pytanie
Witam. Mam pytanie odnośnie visco. Czy może się ono zepsuć w taki sposób, że po odpaleniu auta jest trochę sprzęgnięte co powoduje długie nagrzewanie się samochodu. A później już po nagrzaniu się auta vicso nie sprzęga się do końca jak powinno i wskazówka na wskaźniku przekracza połowę o jakieś 2-3 mm? Dodam jeszcze że jak jest mróz to wskazówka nawet utrzymuje się na środku skali, za to przy obciążeniu silnika (pod górkę w czterech ludzi) wskazówka potrafi wychylić się jeszcze bardziej niż te 2-3 mm poza połowę. Czy za to wszystko może odpowiadać uszkodzone visco? Z góry dzięki za odpowiedzi :modlitwa:
-
woj Slaskie okolicy Poręby-szukam kogos z tych okolic
Chodzi Ci o Porębę koło Pszczyny?
-
Cabrio- elektryczna antena
Jeżeli jest to oryginalna antena to ma ona czujnik przeciążeniowy i jak antena się zatnie, a silnik ma za duży pobór prądu to się wyłącza.
-
324 diesel - przy odpaleniu strasznie kopci i głośno chodzi
Ustaw luzy zaworowe oraz oddaj auto do sprawdzenia kątu wtrysku. Pozatym może się okazać że masz do wymiany wałek i dźwigienki zaworowe :?
-
Problemy z szyberdachem
Może prędzej coś byś wykombinował z silniczkiem od e30. http://img475.imageshack.us/img475/1926/16yt3vz3.jpg
-
Problemy z szyberdachem
Jak widzisz w tym z e34 jest taka "obudowa" przy zębatce napędzającej, która utrzymuje linki w odpowiednim położeniu, a w tym z e36 tego nie ma. Do tego dochodzi różnica w krzywiznach na zębatkach, które przełączają krańcówki, Jeżeli miałbyś trochę wprawy w majsterkowaniu może coś z tego można by zrobić, ale tylko może :?:
-
Swiatła mijania przez cały rok ? a po co ?
Ale jeżeli Ty jechałeś prawym pasem, a on swoim prawym pasem, to w czym problem? No chyba że jechaliście obaj środkiem co by było trochę baz sensu. Acha i jedno mnie jeszcze ciekawi, gdzie w Polsce po drogach publicznych można jeździć 160 km/h? Bo ja się jeszcze nie spotkałem.
-
Swiatła mijania przez cały rok ? a po co ?
Mówicie tutaj że światła włączone w dzień poprawiają bezpieczeństwo, że widać kogoś jak wyprzedza na trzeciego, czy na łuku. Ale można by sobie zadać pytanie dlaczego wyprzedza w niedozwolonym miejscu, w niedozwolony sposób czy przekracza ograniczenie prędkości? Moim skromnym zdaniem jeżeli ludzie zaczną przestrzegać przepisów i wyeliminuje się tzw piractwo drogowe, to żadne światła w dzień nikomu nie będą tu potrzebne. Też nie popieram tego pomysłu.
-
M technik I a II
A te MIMy były tylko 15-to calowe, czy były też 16-ki? Jak myślicie, jak będą wyglądać na seryjnym zawieszeniu w e30? Jaki profil opon na nie założyć ewentualnie (do seryjnego zawieszenia)? I jeszcze jedno, przy tym ET nie będą obcierać o ranty błotników?
-
M technik I a II
Czyli są to felgi firmy 2M?
-
M technik I a II
A i ja mam pytanie. Kto wie co to za felgi w tej z mtech I? Może jakaś nazwa czy cuś :D