Skocz do zawartości

madseason

Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez madseason

  1. To może jakieś inne kable są, bo wchodzą do płytki w drzwiach 4, i wychodzą też 4. Może być ta, że 2 idą z radia, a 2 z instalacji głośnomówiącej telefonu, też taką opinie słyszałem?
  2. To do hawranekk było, on narzekał na trudy długich tras. U Ciebie widze, że jest... wszystko jak należy ;)
  3. U mnie nie ma wzmacniacza, na wyjściu z radia jest wyjście tylko na przód i na tył, po 2 kable 4 strony w sumie 8, w którym miejscu się rozchodzą z 2 na 4 kable na każde "drzwi" wiesz może?
  4. Nie masz tempomatu? To bardzo duża ulga dla nogi w długiej trasie, pokusiłbym się o stwierdzenie, że większa niż wygodne fotele, jeździełem różnymi samochodami, ale tempomat to jest to :) Co do pierścieni, to chyba będzie mój kolejny miko-mod.
  5. madseason odpowiedział(a) na Wojtec1987 temat w E39
    W kieszeni radia po prawej stronie spokojnie możesz kable do schowka przeciągnąć. Którędy dokładnie: otwórz schowek, włóż latarkę i poświeć w kierunku radia.
  6. U mnie licznik od innego z tym samym silnikiem był na zasadzie "plug and play" tylko wskazania licznika się nie zgadzają. Czy to lutowanie o którym piszesz rozwiązuje właśnie ten problem?
  7. Wystarczy wyczyścić czy potrzeba też jakieś części wymienić? Jakieś zestawy do tego są dostępne?
  8. Mam powiązane pytanie. Ostatnio jechałem w dłuższą trasę. Temp na początku około -5, klimatronik na 20' - wszystko ok, grzeje aż miło. W dalszej podróży temp spadła do -12, a w środku zrobiło się wręcz chłodno, z nawiewu leciało chłodne powietrze, nawiew się nie zwiększył, minimalnie dopiero jak ustawiłem na 23' na klimatroniku, ale i tak nie zrobiło się ciepło. Jak na chwilę zatrzymałem się i po 2 min wróciłem do samochodu bez gaszenia silnika zrobiło się z kolei mega gorąco - chyba dobił do tych 23' w końcu. Rozumiem, że przy -12 i prędkości 100 - 120km/h samochód się trochę wychładza, ale czy aż tak bardzo? Czy jest to normalne, czy może to być problem do rozwiązania?
  9. A skąd dokładnie te pierścienie zamawiałeś, z ebaya? Możesz podać linka? Też nie gustuję w jasnych.
  10. madseason odpowiedział(a) na karol13 temat w E39
    Najlepszy sposób na odpowietrzenie to użyj opcji " :search:" :P
  11. madseason odpowiedział(a) na mar777 temat w E39
    Mi się trafił licznik od tego samego silnika też w manualu więc problemów nie miałem. Z tego co mi sprzedawca mówił, to jeśli jest z innej wersji silnikowej by był to trzebaby przeprogamowywać coś, ale szczegółów niestety nie znam.
  12. Potwerdzam, Rouvile robi syf (chociaż niektórzy sobie chwalą - widocznie loteria, co kto trafi). W Audi a4 też wymieniłem na pompę tej firmy i po kilku tysiącach przeciekała. O tyle słabo, że żeby się dostać do niej w tym silniku trzeba cały pas przedni demontować...
  13. madseason odpowiedział(a) na mar777 temat w E39
    U mnie po zmianie licznika tylko kropka wyskoczyła i przebieg się nie zgada z faktycznym. Moduł BC nadal działa bez problemu, pokazuje wszystkie dane.
  14. Zmień radio na lepsze. Najlepiej Alpine CD53. W porównaniu do kaseciaka gra o niebo lepiej.
  15. madseason odpowiedział(a) na peyter temat w E39
    Nie powinno być problemów poza zdjęciem kół. Ostatnio czyściłem z przodu i z tyłu, jeśli coś przeszkadza wystarczy obrócić czujnik w gnieździe - jest okrągłe. Update: Powyższe donosi się do czujników poliftowych, które mam u siebie. Ty masz chyba przedlift, wnioskując z rocznika, więc może jednak być trochę inaczej.
  16. Mi kiedyś pokazywał 6,8 na BC jak eskortowałem moją kobietę i jej jazza, tempomat, piątka i 80km/h przez 200km. :mrgreen: ale to tylko BC, realnie nie wiem ile wyszło. Na 1 listopada wyszło realnie 10L gazu, ale wtedy taki korek był, że 90km/h w trasie bez opcji wyprzedania. Realnie przy mojej jeździe 13-15L/100km gazu bierze, na co BC mówi 11,5, więc się zgadza z zasadą +20%.
  17. Jeśli chodzi o odczyty z BC to masz rację, na gazie cały czas pokazuje benzynowe, ja mam na myśli to co pokazuje wskazówka pod obrotomierzem (spalanie chwilowe, które ewidentnie różni się od tego średniego z kompa, który chyba nie bierze pod uwagę jak bogata jest mieszanka paliwa).
  18. Witajcie, Ostatnio na autostradzie przełączyłem sobie z LPG na benzynę. W reakcji ekonomizer pokazał spalanie ~10L (na LPG pokazywał ~13). Sprawdziłem kilka razy jadąc na tempomacie, zwracając uwagę czy przypadkiem górki nie mają wpływu na pomiar, odczyty podobne. Stąd pytanie. Skąd ekonomizer bierze dane? Wyciąga dane z kompa o aktualnej mieszance? Byłem przekonany, że to działa bardziej na zasadzie położenia pedała gazu i przepustnicy, ale widocznie jestem w błędzie. Domyślam się, że LPG jest mniej kaloryczne od benzyny, tym bardziej od V-power racing, którą mam w baku, ale nie brałem pod uwagę, że dane mogą być tak dokładne. (oceniając spalanie po ekonomizerze zakładałem dodatkowo 20%, bo tyle średnio więcej powinien palić, ale chyba błędnie robiłem)
  19. Najlepiej podłącz pod kompa, jeśli coś jest nie tak to powinno wyjść z błędem. U mnie jak bez kontroli trakcji śmigam po śniegu przez dłuższy czas na wyższych obrotach zapalają się kontrolki ABS i ASC, oba systemy się wywalają, ale po zgaszeniu i rozruchu silnika wszystko wraca do normy. Dość dziwne, ale jeszcze nie udało mi się rozwiązać problemu z szalejącym ABSem przy małych prędkościach, co może być powodem. Przy czym w kompie błędów mi nie sygnalizuje.
  20. pawelek3xx u Ciebie te panele może by podpasowały do wnętrza, tutaj jak na mój gust to się gryzie i wygląda jak najtańsza okleina do parapetów z castoramy, mimo, że jest to "Wersja z drewna szlachetnego" ( sorki jurasbreslau ). Poza tym fajne wyposażenie.
  21. Z pompą wody tej firmy życzę powodzenia, niestety u mnie po wymianie w Audi i 5 tyś km zaczęła przeciekać, to był ostatni raz kiedy zainteresowałem się zamiennikami.. W Audi żeby się do tego dobrać trzeba było cały przód demontować. :mad2:
  22. U mnie zmiana kaseciaka na Alpine CD53 - oryginalne radyjko z końca serii dało super rezultaty, dodatkowo dorzuciłem na przód Hertze 130 z tweeterami i już jestem bardzo zadowolony. W międzyczasie miałem pół-roczne zastępcze radio Sony BT3900 ale w porównaiu do alpine to mizeria była. W kolejnych krokach myślę o wyciągnięciu sygnału pod wzmacniacz z oryginalnego radyjka i dorzuceniu lepszych głośników na tył. Ale narazie to tylko plany, żeby się za to zabrać trzeba by była bardziej konkretna kasa (wzmacniacz alpine + subwoofer), półśrodki raczej się nie sprawdzają w przypadku audio.
  23. Jeszcze jedno, zdjęcie boczków jest banalne. 2 sruby - klamka i wlot powierza (tam gdzie po otwarciu drzwi widać skąd do nawiewu powietrze idzie. Kilka zatrzasków do oderwania palcami. Po tym zabiegach unieś trochę do góry, żeby koło szyby wyszło i przekręć prawo-lewo, ze środkiem obrotu pod klamką. Powinno trzasnąć i zeskoczyć. Jest tam taki jeden ostatni upierdliwy zatrzask. Dosłownie 5 min roboty. Przy zakładaniu pamiętaj, żeby plastik z tego upierdliwego zatrzasku na środku zdjąć z bolca w drzwiach i założyć w odpowiednie miejsce na boczku.
  24. Z vin-u jakie radio Ci wychodzi? Jeśli business to co najmniej po jednym w drzwiach z przodu powinieneś mieć. Jeśli jest tylko jeden jest to na wysokości lusterka powinien być a koło klamki atrapa. U mnie jak rozebrałem bok tak właśnie było. Jeśli nie działa, to pewnie na kablach coś nie styka, w drzwiach jest przejściówka (możliwe ze to oryginalna zwrotnica) Jeśli nie masz w ogóle tweeterów to polecam wymianę na zestaw Hertz 130.4, grają dużo lepiej od oryginalnych. W zestawie oprócz 13cm głośników i tweeterów jest zwrotnica, więc poza podłączeniem i znalezieniem miejsca na zwrotnicę nie ma dużo roboty. Co najwyżej lutowanie kabelków, ale wszystko w ramach drzwi.
  25. Rozkoduj sobie VIN: http://bmwvin.com Jak znajdziesz na liście: Radio BMW Business RDS To znaczy że wtyczka tam powinna być do kompa (u mnie przynajmniej tak jest).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.