Treść opublikowana przez madseason
-
e39, głośniki HERTZ + wzmacniacz?
To może jakieś inne kable są, bo wchodzą do płytki w drzwiach 4, i wychodzą też 4. Może być ta, że 2 idą z radia, a 2 z instalacji głośnomówiącej telefonu, też taką opinie słyszałem?
-
[E39] 530dA Shadow Line 2000r.
To do hawranekk było, on narzekał na trudy długich tras. U Ciebie widze, że jest... wszystko jak należy ;)
-
e39, głośniki HERTZ + wzmacniacz?
U mnie nie ma wzmacniacza, na wyjściu z radia jest wyjście tylko na przód i na tył, po 2 kable 4 strony w sumie 8, w którym miejscu się rozchodzą z 2 na 4 kable na każde "drzwi" wiesz może?
-
[E39] 530dA Shadow Line 2000r.
Nie masz tempomatu? To bardzo duża ulga dla nogi w długiej trasie, pokusiłbym się o stwierdzenie, że większa niż wygodne fotele, jeździełem różnymi samochodami, ale tempomat to jest to :) Co do pierścieni, to chyba będzie mój kolejny miko-mod.
-
Zmiana kaseciaka na CD
W kieszeni radia po prawej stronie spokojnie możesz kable do schowka przeciągnąć. Którędy dokładnie: otwórz schowek, włóż latarkę i poświeć w kierunku radia.
-
[E39] 2.0 M52TU, Kilka problemów, kilka pytań
U mnie licznik od innego z tym samym silnikiem był na zasadzie "plug and play" tylko wskazania licznika się nie zgadzają. Czy to lutowanie o którym piszesz rozwiązuje właśnie ten problem?
-
Nierównomiernie działające ogrzewanie i kurz na krateczce pa
Wystarczy wyczyścić czy potrzeba też jakieś części wymienić? Jakieś zestawy do tego są dostępne?
-
Nierównomiernie działające ogrzewanie i kurz na krateczce pa
Mam powiązane pytanie. Ostatnio jechałem w dłuższą trasę. Temp na początku około -5, klimatronik na 20' - wszystko ok, grzeje aż miło. W dalszej podróży temp spadła do -12, a w środku zrobiło się wręcz chłodno, z nawiewu leciało chłodne powietrze, nawiew się nie zwiększył, minimalnie dopiero jak ustawiłem na 23' na klimatroniku, ale i tak nie zrobiło się ciepło. Jak na chwilę zatrzymałem się i po 2 min wróciłem do samochodu bez gaszenia silnika zrobiło się z kolei mega gorąco - chyba dobił do tych 23' w końcu. Rozumiem, że przy -12 i prędkości 100 - 120km/h samochód się trochę wychładza, ale czy aż tak bardzo? Czy jest to normalne, czy może to być problem do rozwiązania?
-
E39 525iA 2002r.
A skąd dokładnie te pierścienie zamawiałeś, z ebaya? Możesz podać linka? Też nie gustuję w jasnych.
-
odpwietrzenie
Najlepszy sposób na odpowietrzenie to użyj opcji " :search:" :P
-
e39 Problem z licznikiem
Mi się trafił licznik od tego samego silnika też w manualu więc problemów nie miałem. Z tego co mi sprzedawca mówił, to jeśli jest z innej wersji silnikowej by był to trzebaby przeprogamowywać coś, ale szczegółów niestety nie znam.
-
Moja BMW E39 523i 12/1999r.
Potwerdzam, Rouvile robi syf (chociaż niektórzy sobie chwalą - widocznie loteria, co kto trafi). W Audi a4 też wymieniłem na pompę tej firmy i po kilku tysiącach przeciekała. O tyle słabo, że żeby się dostać do niej w tym silniku trzeba cały pas przedni demontować...
-
e39 Problem z licznikiem
U mnie po zmianie licznika tylko kropka wyskoczyła i przebieg się nie zgada z faktycznym. Moduł BC nadal działa bez problemu, pokazuje wszystkie dane.
-
e39 Problem z emulatorem zmieniarki
Zmień radio na lepsze. Najlepiej Alpine CD53. W porównaniu do kaseciaka gra o niebo lepiej.
-
[E39] Wymiana czyjnika ABS
Nie powinno być problemów poza zdjęciem kół. Ostatnio czyściłem z przodu i z tyłu, jeśli coś przeszkadza wystarczy obrócić czujnik w gnieździe - jest okrągłe. Update: Powyższe donosi się do czujników poliftowych, które mam u siebie. Ty masz chyba przedlift, wnioskując z rocznika, więc może jednak być trochę inaczej.
-
520i LPG e39 - Wskazania ekonomizera a rodzaj paliwa
Mi kiedyś pokazywał 6,8 na BC jak eskortowałem moją kobietę i jej jazza, tempomat, piątka i 80km/h przez 200km. :mrgreen: ale to tylko BC, realnie nie wiem ile wyszło. Na 1 listopada wyszło realnie 10L gazu, ale wtedy taki korek był, że 90km/h w trasie bez opcji wyprzedania. Realnie przy mojej jeździe 13-15L/100km gazu bierze, na co BC mówi 11,5, więc się zgadza z zasadą +20%.
-
520i LPG e39 - Wskazania ekonomizera a rodzaj paliwa
Jeśli chodzi o odczyty z BC to masz rację, na gazie cały czas pokazuje benzynowe, ja mam na myśli to co pokazuje wskazówka pod obrotomierzem (spalanie chwilowe, które ewidentnie różni się od tego średniego z kompa, który chyba nie bierze pod uwagę jak bogata jest mieszanka paliwa).
-
520i LPG e39 - Wskazania ekonomizera a rodzaj paliwa
Witajcie, Ostatnio na autostradzie przełączyłem sobie z LPG na benzynę. W reakcji ekonomizer pokazał spalanie ~10L (na LPG pokazywał ~13). Sprawdziłem kilka razy jadąc na tempomacie, zwracając uwagę czy przypadkiem górki nie mają wpływu na pomiar, odczyty podobne. Stąd pytanie. Skąd ekonomizer bierze dane? Wyciąga dane z kompa o aktualnej mieszance? Byłem przekonany, że to działa bardziej na zasadzie położenia pedała gazu i przepustnicy, ale widocznie jestem w błędzie. Domyślam się, że LPG jest mniej kaloryczne od benzyny, tym bardziej od V-power racing, którą mam w baku, ale nie brałem pod uwagę, że dane mogą być tak dokładne. (oceniając spalanie po ekonomizerze zakładałem dodatkowo 20%, bo tyle średnio więcej powinien palić, ale chyba błędnie robiłem)
-
528i kontrolki przy zimnym starcie
Najlepiej podłącz pod kompa, jeśli coś jest nie tak to powinno wyjść z błędem. U mnie jak bez kontroli trakcji śmigam po śniegu przez dłuższy czas na wyższych obrotach zapalają się kontrolki ABS i ASC, oba systemy się wywalają, ale po zgaszeniu i rozruchu silnika wszystko wraca do normy. Dość dziwne, ale jeszcze nie udało mi się rozwiązać problemu z szalejącym ABSem przy małych prędkościach, co może być powodem. Przy czym w kompie błędów mi nie sygnalizuje.
-
[E39] 530dA Individual - Pierwsza holenderka w rodzinie :)
pawelek3xx u Ciebie te panele może by podpasowały do wnętrza, tutaj jak na mój gust to się gryzie i wygląda jak najtańsza okleina do parapetów z castoramy, mimo, że jest to "Wersja z drewna szlachetnego" ( sorki jurasbreslau ). Poza tym fajne wyposażenie.
-
[e39] 520i Shadow line schwarz II na BBS RC
Z pompą wody tej firmy życzę powodzenia, niestety u mnie po wymianie w Audi i 5 tyś km zaczęła przeciekać, to był ostatni raz kiedy zainteresowałem się zamiennikami.. W Audi żeby się do tego dobrać trzeba było cały przód demontować. :mad2:
-
E39, wzmacniacz, wymiana seryjnych głośników.
U mnie zmiana kaseciaka na Alpine CD53 - oryginalne radyjko z końca serii dało super rezultaty, dodatkowo dorzuciłem na przód Hertze 130 z tweeterami i już jestem bardzo zadowolony. W międzyczasie miałem pół-roczne zastępcze radio Sony BT3900 ale w porównaiu do alpine to mizeria była. W kolejnych krokach myślę o wyciągnięciu sygnału pod wzmacniacz z oryginalnego radyjka i dorzuceniu lepszych głośników na tył. Ale narazie to tylko plany, żeby się za to zabrać trzeba by była bardziej konkretna kasa (wzmacniacz alpine + subwoofer), półśrodki raczej się nie sprawdzają w przypadku audio.
-
[E39] Soprany w drzwiach
Jeszcze jedno, zdjęcie boczków jest banalne. 2 sruby - klamka i wlot powierza (tam gdzie po otwarciu drzwi widać skąd do nawiewu powietrze idzie. Kilka zatrzasków do oderwania palcami. Po tym zabiegach unieś trochę do góry, żeby koło szyby wyszło i przekręć prawo-lewo, ze środkiem obrotu pod klamką. Powinno trzasnąć i zeskoczyć. Jest tam taki jeden ostatni upierdliwy zatrzask. Dosłownie 5 min roboty. Przy zakładaniu pamiętaj, żeby plastik z tego upierdliwego zatrzasku na środku zdjąć z bolca w drzwiach i założyć w odpowiednie miejsce na boczku.
-
[E39] Soprany w drzwiach
Z vin-u jakie radio Ci wychodzi? Jeśli business to co najmniej po jednym w drzwiach z przodu powinieneś mieć. Jeśli jest tylko jeden jest to na wysokości lusterka powinien być a koło klamki atrapa. U mnie jak rozebrałem bok tak właśnie było. Jeśli nie działa, to pewnie na kablach coś nie styka, w drzwiach jest przejściówka (możliwe ze to oryginalna zwrotnica) Jeśli nie masz w ogóle tweeterów to polecam wymianę na zestaw Hertz 130.4, grają dużo lepiej od oryginalnych. W zestawie oprócz 13cm głośników i tweeterów jest zwrotnica, więc poza podłączeniem i znalezieniem miejsca na zwrotnicę nie ma dużo roboty. Co najwyżej lutowanie kabelków, ale wszystko w ramach drzwi.
-
Montaż oryginalnego radia. Pomocy!!!!
Rozkoduj sobie VIN: http://bmwvin.com Jak znajdziesz na liście: Radio BMW Business RDS To znaczy że wtyczka tam powinna być do kompa (u mnie przynajmniej tak jest).