Treść opublikowana przez theded
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Z tego co piszesz to jurid jest twardym klockiem, 100 tys to duzo jak na klocki w e39, nawet jezdzac bardzo "eko".
-
Akumulator
Bosch, Varta, Centra to firmy ktorymi warto sie zainteresowac. Ja polecam modele obslugowe, klasyczna budowa. Ponoc sa najmniej zawodne.
-
735i PROBLEM
Podaj komponenty instalacji gazowej. Odepnij aku i zlacz klemy- skasujesz adaptacje. Przejedz kilkadziesiat km na pb i zobacz czy nie bedzie poprawy. Mozliwe ze rozregulowana instalka miesza w sterowniku silnika. Polecam tez podpiac auto pod kompa i kompa gazu. Nie wykluczone ze masz mapki tylko po autokalibracji.
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Kto mi poleci miekkie klocki ktorejs z renomawanych firm? Mam textara i piszcza oraz szybko konsumuja tarcze. Wole czyscic felgi :) Wiem ze do malych aut to ludzie biora jak najtansze i czescicej zmieniaja, ale w BMW to sie nie sprawdzi :P
-
Klapa bagażnika się nie otwiera
Moze byc tez mikrowlacznik uszkodzony. U mnie jest tak z otwiraniem szyby w kombi, pewnie z klapa jest podobnie.
-
GAZ do BMW 528i
Stag 300+, wtryski hana zielone pojedyncze, reduktor kme gold lub ac r-01. Ja w stagu 200 tym starszym mam srednie spalanie w okolicach 13l, najmniej na trasie gdy zona prowadzila 10,5l. Jesli ktos z was ma kombi to mozna tam wcisnac butle 84l w kolo :)
-
jak wyłaczyć kontrolkę check bmw 520 e39
Za 100zl kupisz juz interfejs na alledrogo- wierz mi ze zwraca sie bardzo szybko.
-
NOWOŚĆ DYNAVIN DVN-E39A A Dokładnie D99
Ja rozpatrywalem rozne opcje i najbardziej zniecheca mnie slaba jakosc materialow i dzwieku, o ktorej pisza uzytkownicy. Cena niestety wysoka... Jesli mialbym montowac oryginalna duza navi to jasne ze bym wolal to, ale IMO najlepsze pomysly to montaz cofnietego radia 1din tak ze mozna je zaslonic klapka. Podlaczasz sterowanie z kierownicy oraz pilota i nie trzeba tego nawet otwierac. Plusy to oryginalny BC, seryjna decha, najlepsza jakosc dzwieku w stosunku do wydanej kasy. Druga bardziej multimedialna opcja to rzezbienie radyjka 2din jakiejs renomowanej firmy. Niektore firmy CA potrafia to bardzo ladnie zrobic. Majsterkowicze moga jeszcze pomyslec nad CarPC z lapka 10 cali, ale to juz duzo roboty zeby to bylo wzglednie funkcjonalne.
- e36/e39
-
Detaling Lakieru :)
Koledze trojke kombi gosc tylko spolerowal za 100zl. Jak wiadomo BMW ma raczej twardy lakier. Kolega sam przygotowal powierzchnie, pojechal do tego Pana ktorego wyszperal na w/w forum. Wtedy on jeszcze raz umyl auto (z tego kurzu co zostal po drodze) i przepolerowal zgodnie ze sztuka. Poszlo na to pol butelki Megsa UC. Kolega wrocil do domu i dokonczyl cala robote czyli umyl, nalozyl politure, wosk i co tam jeszcze trzeba. Generalnie w ten sposob kombinujac, to nie jest to jakas tragicznie droga impreza. Kosmetyki sa wydajne, choc na poczatku trzeba troche wylozyc: 2 wiadra, rekawica, recznik, szampon glinka, politura, wosk cos do mycia felg, usuwania owadow/smoly, APC Kilka mikrofibr, pady do nakladania wsku dresing do opon, cos do czyszczenia tapicerki/skory, czernidlo do plastikow Na koniec jakis mily zapaszek To wszystko zamknie sie w cenie 500-1000zl ale jest bardzo wydajne. Wosk swobodnie starcza na kilka lat, dobrze nalozony trzyma sie 3-6 miesiecy. Ja proponowalbym zaczac delikatnie od chemii do mycia + glinka i wosk. Wtedy mniej boli :lol:
-
E39 530d co z olejem w skrzyni?
Jak bym kupil auto z ASB to juz przy zakupie bym sprawdzil stan i kolor oleju w skrzyni. Tak czy inaczej bym wymienial.
-
jak wyłaczyć kontrolkę check bmw 520 e39
Podlacz kompa i skasuj bledy to i check zniknie. W e36 mozna bylo odpiac klemy od aku i zlaczyc ze soba, wtedy tez bledy i adaptacje kompa sie kasowaly, mysle ze w e39 tez zadziala.
-
e36/e39
Przesadzasz, ja dalem 18 za na prawde ladna sztuke, wypas ok, silnik 2.8. Do wymiany tylko sprawy eksploatacyjne + ogarniecie gazu, co nie znaczy ze malo kosztowalo. To bylo pol roku temu, teraz jest "zima", wiec nie sezon na sprzedawanie. Mysle ze skromne 520 lub lepiej 523 bez gazu za ta kwote mozna znalezc i jak sie dobrze sprawdzi to na padline sie nie trafi. Inna kwestia ze trzeba kalkulowac np wszystkie oleje, plyny, filtry, swiece, jedna cewka, jedna lambda, amory i 2 wahacze i jakas laczniczek ze o tulejce nie wspomne oraz komplet opon. Ile wychodzi? Oczywiscie wszystko nowe w dobrym zamienniku, bo opony warte 50zl/szt to sie kolo smietnika kladzie. Jesli ktos mysli ze niektore z tych napraw/wymian mozna odlozyc w czasie, to gwarantuje, ze poprzedni wlaciciel to zrobil. :twisted:
-
e36/e39
Popieram przdmowce. Jak juz koniecznie musi byc e39 to postaraj sie zeby bylo tanie w serwisie. Najlepiej kupic silnik m52 bez gazu. Co do reszty wypasu to licz sie z tym, ze np xenon ladnie swieci ale ori zarnik philipsa to 200-300zl za szt, podobnie przetwornice tanie nie sa. Rozkoduj vin i patrz czy nie ma servotronica, sportowego zawieszenia itp. Kombi odpusc, bo tylny zawias jest drozszy. Klima jak Ci padnie to bedziesz jezdzil bez, az kase uzbierasz a np jeden zuzyty wahacz wybija drugi. Automat potrafi drogo kosztowac, malo serwisow je skutecznie naprawia. Felgi 17 ladnie wygladaja ale opony sa drogie, lepiej miec jakies mniejsze. Utrzymanie e39 z linkow ktore podajesz bedzie 2-3 razy drozsze od Twojego obecnego auta i to zakladajac ze ulepione jest tylko to co widac :duh: Dobra instalka LPG do e39 kosztuje tyle ile chcesz dolozyc do "nowego" auta. Co do kredytow, to kilku moich znajomych je bralo, ale dziwnym trafem zawsze chceli sprzedac auto zanim jeszcze splacili :nienie: Na ogol bylo to w polowie rat, a cena ze sprzedazy miala akurat starczyc na to zeby wyjsc na zero. Powaznie pomysl o e34. Te auta w tej chwili sa bardzo tanie a za kilka lat zadbany egzemplarz z troche mocniejszym silnikiem nawet moze dla Ciebie zarobic. Wada jest slabszy wypas i mniej atrakcyjny wygla- szczegolnie w srodku.
-
Detaling Lakieru :)
Poczytaj troche o detalingu. Sama polerka to dopiero czesc sukcesu. Polecam lekture forum.kosmetykaaut.pl, ale ostrzegam ze to wciaga i kosztuje. Lakier BMW jest uwazany za jeden z najtwardszych na rynku i praca reczna odpada z uwagi na mizerne efekty. Znajdz na wspomianym forum kogos z okolicy, kto zrobi Ci nie drogo polerke a reszte detalingu ogarnij sam.
-
Który z silników benzynowych najlepszy w e38??
Tak samo jak TDS jest ok jesli nikt go nie przegrzal i ma sprawna pompe :P
-
Termostat E39 525TDS
Vernet to francuska firma, ich termostatow nie uzywalem ale czytalem bardzo niepochlebne opinie.
-
E 39 xenon
Najpierw podlacz pod inpe, moze od razu cos wyskoczy. Potem sprawdz kable czy nie przetarte albo zasniedziale. Poszukaj tematow o naprawie modulu swiatel, choc zwykle objawem bylo swiecenie sie dlugiego swiatla nawet po wylaczeniu auta.
-
Wisko spina mi się na stałę
Na przykladzie e36... Sciagasz shroud (plastikowa oslone chlodnicy), lopatki wentylatora sa zamontowane na 4 srubach, blokujesz o nie gruby srubokret. Teraz zakladasz klucz plaski na visco od strony silnika i uderzasz w klucz mlotkiem. Visco ma lewy gwint. Pamietaj zeby dokrecic z wyczuciem.
-
Termostat E39 525TDS
Wahler daje rade i kosztuje przyzwoicie. Jak chcesz oszczedzic to odpisz na pw :wink:
-
Wisko spina mi się na stałę
Koledze visco ulozylo sie po 2 tyg, zareklamowac masz czas. 1/4 obrotu to malo, jak dobrze nagrzejesz silnik to ile zrobisz obr?
-
Szyba nie dolega do uszczelki Touring
Przyczyna braku otwierania szyby moze byc elektrowlacznik w guziku lub przerarte kable przy zawiasach. Jak odkrecisz oslony przy zawiasach to kable latwo zobaczysz. Elektrowlacznik rozbirz zdejmujac ta trojkatna oslone widoczna na wierzchu przy mocowaniiu wycieraczki, potem jes wcisnieta zaslepka z uszczelka. Pod nia jest elektrowlacznik. Naprawa gw tej instrukcji http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=91455 Mam podobne problemy wiec jak bys sie uporal to napisz, chetnie poczytam. Co do zawiasow to dzis sie do tego przymierzalem, ale u mnie cos bylo kombinowane i pewnie bez odchylania podsufitki sie nie obejdzie. U mnie problemem jest tez zapieczony zawias. Jak zamkne klape i docisne mocno w okolicy zawiasu to wtedy jest dobrze spasowane, gdy zamkne normalnie to jeden zawias prezy... Psikanie penetrantami nie wiele dalo, wiec czeka mnie grubsza robota.
-
Który z silników benzynowych najlepszy w e38??
W m52 czy m52tu vanosy nie sa klopotliwe. Nawet jak klekocza to mozna jezdzic bez wiekszego zagrozenia. Zestaw naprawczy kosztuje relatywnie niewiele. Gorzej sprawa wyglada w m62tu. Vanosy mozna tylko wymienic, trzeba blokowac rozrzad i nie zrobi tego byle leszcz. Koszt naprawy dosyc duzy, bo z tego co pamietam to ktos pisal ze BMW zaleca nieoficjalnie wymiane lancucha rozrzadu przy okazji. W 2.8 zrobie vanos za 3 stowki, w 4.4 musze wylozyc kilka tysiecy- relatywnie duzo w odniesieniu do calkowitej ceny auta. Nie znalazlem jeszcze usera, ktory by zmienil vanos w swoim 4.4, ale przeczytelem wiele postow o v8 pracujacych jak diesel.
-
e46 jaki plyn hamulcowy
kumpel wciska sprzeglo, ty luzujesz odpowietrznik na wysprzegliku, jak troche poleci to zakrecasz a kumpel puszcza sprzeglo i powtarzasz az zacznie plyn jasny leciec.
-
Pełne wyposażenie Bmw e39
Przydatne jest takze wylaczenie maty pasazera, czesto jest uszkodzona. Mozna zmienic jezyk komunikatow komputera np na angielski.