Treść opublikowana przez MateuszCHUDY
-
530d Wymiana termostatu
Panowie - myślałem że mnie dzisiaj szlag trafi... Zabrałem się za wymiane termostatu, a tam... nowsza pompa! Termostatu najprawdopodobniej nie będę miał jak wymienić, ale może ktoś chce to zapraszam na PW. W dziale części też jest ogłoszenie... Nówka sztuka BEHR Nadmieniam, że moje auto jest 06.1999 więc poprzedni właściciel musiał zamienić pompy...
-
e39 520i regeneracja maglownicy ocena warsztatu
Ja nie próbowałem regulacji, ale kilka opinii na forum oraz rozmowa z mechanikiem uświadczyła mnie w przekonaniu, że to nie ma sensu. Kierownica nie będzie Ci odbijać, a luzy i tak mogą zostać. Chociaż może komuś sie udało.
-
BMW E39 530i, Łuków (woj. Lubelskie) WBADT610X0CJ53894
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na miketcho temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażGdzie te auto ma pomarańczowy kierunkowskaz? Szukam od pół roku lampy po lifcie zniszczonej tak, aby sam klosz był dobry, a tu ktoś po wypadku zrobiłby tak durną kombinacje? Nie żartuj, to tak światło padło, że lampa prawa ma ciemniejszy kolor na kierunkowskazie, oprócz tego kolory na blendach po bokach sie zgadzają (są białe) Aczkolwiek co do kloszy to są na allegro zamienniki ale tylko z białą blendą. W każdym razie w tym aucie sie zgadzają.
-
E39 530d WBADL71010GV17294 Jarocin
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na barteq temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo też ktoś kiedyś ktoś sprzedawał e39 i miał zaparowawane lampy, a "szpec" mu wyjechał, że był bity :D Tylko teraz pytanie, z której strony? No bo tak - jak z przodu to jakim cudem te same lampy? Chyba, że nowe lampy automatycznie wykrywają, że auto było bite i sie parują ze złości. A może mają jakiś pirotechniczny włącznik jak auto dostanie z tyłu i sie parują? U mnie pod klapą tylną jest burchel rdzy bo woda zacieka i też mi "szpec" jak koła zmieniał na zimowe to powiedział "co, bite z tyłu było?" ja pytam czemu? "no bo rdza wychodzi" :shock:
-
E39 530d problem z ksenonami
Tak kolego wodzu30 bo co wolno wojewodzie to nie Tobie... Co ty nie wiesz, że każdy policjant to najlepszy znawca samochodów? :cool2: Co do diagnostów, to żeby nim zostać trzeba mieć ileś tam lat praktyki jako mechanik z tym, że niekiedy (jak u mnie w miejscowości) są diagności, którzy byli mechanikami autobusów, albo leśne dziatki, które kiedyś polonezy naprawiały i tam ich wiedza się skończyła.
-
530dAT nietypowa usterka ABS/ASC, screen z INPY
Być może, ale w takim wypadku masz totalnego pecha ;) Wiem jak boli walka z absem... Ja kupiłem auto z palącymi się kontrolkami na początek wymiana sterownika, później odkrycie że wszystkie 4 czujniki sa nie oryginalne... lewy tył wstawiłem nowy bo chciałem przedewszystkim mieć prędkość, a reszte kupiłem używke i odpukać działają. Licznik dalej działał, ale kontrolki sie dalej paliły, więc posprawdzałem przejścia na kablach i sie okazało że prawy przód był zaśniedziały prawie do samego sterownika. Wymieniłem kable i działa ;)
-
530d Wymiana termostatu
Nie działa czescidobmw.pl Zakupiłem BEHR. Jednak 150zł, a 300zł to jest lekka różnica. Z nazwy kojarzę firmę i z tego co wyczytałem jest to niemiecka firma, mają strone internetową i dobrze opisaną swoją działalność, współpracują m.in. z HELLA. Tak więc mam nadzieje, że nie zawiode się.
-
530d Wymiana termostatu
Szanowni koledzy rzucą okiem na to co znalazłem i powiedzą co o tym myślą :wink: http://moto.allegro.pl/termostat-bmw-e39-530d-184km-bmw-e38-730d-behr-i2894725106.html BEHR chyba nie jest tanią chińszczyzną? Jedyny zamiennik jaki znalazłem
-
530dAT nietypowa usterka ABS/ASC, screen z INPY
Jeżeli podejrzewasz czujnik koła to najpierw zamień miejscami z dobrym i zobacz czy coś sie zmieni. Co do łożysk to ja zmieniałem na chińszczyzne i działał abs, a ruville to chyba nie najgorsze części? Kiedyś jakiś gość, który zjadł zęby na tym ABS'ie powiedział, że graniczy z cudem, że łożysko padnie.
-
e39 520i regeneracja maglownicy ocena warsztatu
Ja któregoś razu dzwoniłem do fachmana od przekładni to powiedział mi, że jak uszczelnienia są ok, to 400zł, a jak z uszczelnieniami to 700zł i nawet sam nie ustawia zbieżności po robocie :duh: Kolego dyzio, mam kanał w garażu, narzędzia - dużo roboty jest zrobić to samemu? Co się wogóle psuje w maglownicach oprócz tych tulejek i uszczelnien? Tam są jakieś specjalne uszczelnienia czy zwykłe zimmeringi? Znalazłem coś takiego http://www.bmw.ewor.pl/towar/2810/zestaw-naprawczy-przekladni-kierowniczej-bmw-e39-32136751745.html
-
530d Wymiana termostatu
W pewnym momencie pomyślałem sobie żeby kupić tańszy i spróbować przełożyć sam termostat ale zdałem sobie sprawe że to głupota i nie warto sobie zawracać głowy :norty: A czy koledzy wiedzą jaką pompę kupić? Cena oryginału pewnie zwali z nóg... strona czescidobmw.pl nie chce ze mną współpracować, a przez google po nr pompy jest tylko bmwstore.pl w cenie ponad 900zł. Czy zamienniki wchodzą w gre? Na allegro są jakieś za 300zł - 400zł ale czy to nie jest chińskie rzemiosło? A tak wogóle czy w M57 pompa się zużywa? Tzn czy jest zalecana jakakolwiek jej wymiana z wiekiem/przebiegiem? Kolego ak105 dzięki za starania ale linki od Ciebie niestety nie działają.
-
530d Wymiana termostatu
Chciałem to samo napisać, żeby kupić nową pompę z nowszym termostatem... Ale dalej nie rozumiem co ma do tego termostat egr po fl? Przecież technologia wykonania jest napewno identyczna w termostatach sprzed i po fl... No nic muszę się dobrze zastanowić i podjąć jakieś konkretne kroki bo już jeżdże jakiś czas z padniętym termostatem...
-
530d Wymiana termostatu
290zł do 09.1999 199zł od 09.1999 :shock:
-
e39 520i regeneracja maglownicy ocena warsztatu
Też mam ten problem. Stuka mi lewa strona i jak poruszam za drążek góra dół, to czuć luz. Możesz powiedzieć coś dokładnie o tych tulejkach?
-
530d Wymiana termostatu
Witam szanownych kolegów. Czy ktoś orientuje się w ludzkich cenach termostatów dla 530d przed 09.1999? Moje BMW zostało wyprodukowane w 06.1999 i zapytałem jednego sprzedawcy na allegro, który sprzedaje oryginalne termostaty czy jego (sprzedawał dla aut od 09.1999) termostat nie będzie pasował do mego samochodu. Odpowiedział mi, że nie i podał link do dobrego, który wystawił za 310zł! (dla aut po 09.1999 ma za 210zł) Wyczytałem, że różnica między tymi nowszymi, a starszymi to tylko rozstaw śrub, no i wizualnie się wogóle nie różnią więc skąd ta różnica? Wogóle przeglądając części odnosze wrażenie, że nowsze BMW są tańsze w eksploatacji... Chodzi mi o nowe części, które powinny być bardziej zaawansowane technologicznie, a są tańsze...
-
[e39] Naprawa podsufitki
To o jest taki? http://allegro.pl/wurth-klej-kontaktowy-w-spray-u-do-podsufitek-i2740274796.html Czy taki? http://allegro.pl/wurth-klej-natryskowy-mocny-plus-tapicerstwo-i2740276219.html
-
[e39] Naprawa podsufitki
No dobrze, ale jak z tym materiałem tak jak napisałem bo na słupkach nie da sie wyczuć gąbki, a sprzedawany materiał jest tylko z gąbką bo innego nie znalazłem? a nawet gdyby kupić i oderwać gąbkę, czy wogóle tak się da, a jak sie da oderwać to czy klej nie przebije?
-
[e39] Naprawa podsufitki
Witam kolegów. W mojej e39 odkleja się materiał od podsufitki i słupków i wygląda to fatalnie :cry: Z tego co przeglądałem z ofert na allegro z podsufitek, to nie ma nic w mojej okolicy, a sprzedawcy nie chcą chyba tego zbytnio wysyłać (gabaryty?), a z drugiej strony to wszystkie są brudne i nie wiadomo czy nie będą takie same jak moja. Pomyślałem, że można by swoją starą okleić na nowo no i poszukałem w google i jest kilka informacji na ten temat, jednak ciężko coś znaleźć o e39. Może ktoś z forumowiczów naprawiał u siebie? Moje największe wątpliwości to dobór koloru, oraz to, że wszelkie sprzedawane materiały są podklejone gąbką, natomiast na słupkach gąbki nie wyczuwam więc jak to poprawnie zrobić, bo być może słupki wyjdą zbyt grube po naklejeniu materiału z gąbką? Co do wspomnianego koloru to może ktoś ma sprawdzony materiał, który zamawiał? Mówie o szarej podsufitce w e39. Drugą główną obawą przy takiej naprawie są poduszki powietrzne w przednich słupkach. Czy taka naprawa może w jakiś sposób wpłynąć na wystrzał w przypadku nie miłej sytuacji? Proszę o jakieś sugestie :wink:
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Na pompie absu pod maską.
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Sprawdzić przejścia między wtyczką sterownika, a wtyczka czujnika, jak jest przejście to wtedy brać sie za sterownik.
-
E39 520i 97r problem ze swiatlami
Dzięki za poprawienie ort. no i zgadza się że chodzi o tuleje w przednich wahaczach, przecież nie w tylnich. :wink:
-
E39 520i 97r problem ze swiatlami
Jeżeli wymieniłeś tarcze, a dalej trzęsie to coś w zawieszeniu - albo tuleje pływające, albo sworznie wachaczy, albo jedno i drugie. Na szybko możesz sprawdzić sworznie poprzez podniesienie na lewarku auta, chwycić za koło i poruszać na boki, żeby sprawdzić tuleje trzeba wejść pod auto i poszarpać za wachacze.
-
528i Problem z elektrycznym fotelem i kierownicą
Moduł od regulacji fotela i kierownicy znajduje się w fotelu kierowcy, jakbyś przejrzał temat to znalazłbyś link gdzie jest wszystko opisane na obrazkach.
-
BMW E39 530D touring - proszę o małą pomoc.
Martino słuszie zauważył, ale najwidoczniej nie było mocnej stłuczki bo pas będzie oryginalny, spryski też, tylko lampy zwykłe wsadzili (teraz ma zwykłe z samopoziomowaniem :norty:) no i dołożyli m pakiet z siatkami zamiast halogenów i ten wieślook zrobiony, ale dobrze wyposażone, fakt kiera przetarta.
-
Jak sprawdzić łącznik stabilizatora?
Manolito ja już się przekonałem, że przy zamiennikach płaci sie dwa razy, dlatego nie musisz mnie przekonywać. Mówie poważnie co do tego, że zanim kupiłem te srasztajny to szukałem opinii jakiś tam temat znalazłem, w którym ktoś pisał, że wg. niego są ok. Teraz już nie mam zamiaru kupować takich części...