Skocz do zawartości

MateuszCHUDY

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MateuszCHUDY

  1. Witam proszę o pomoc bo nie mogę za cholerę uzyskać battery i ignition na ON. INPA instalowana z tego wątku podana przez nerwusa. Sterowniki FTDI też podane przez nerwusa. Instalowane na Win 7 jak i na XP na VMware z różnymi ustawieniam EDIABAS.ini oraz wrzuconym do WINDOWS plikiem OBD.ini... INPA instalowana jako OBD, wogóle wszystko zrobione wg. poradnika nerwusa czyli porty i inne sprawy prawidłowo skonfigurowane. Oczywiście interfejs działa ale nie ma tych kontrolek, a chciałbym bardzo zainstalować DIS'a.... Korzystam z przejściówki na okrągłe złacze i wyczytałem gdzieś w tym wątku że mogą być nie wyprowadzone piny od danych o zapłonie i baterii więc rozebrałem wtyczke i jest wyprowadzonych w niej 6 przewodów. Przejściówka wygląda następująco OBD-------------20 pin 1,2------------17 1,2------------20 4 ------------9 8 ------------16 9 ------------14 10 ------------15 Z tego co znalazłem w internecie za battery i ignition odpowiedzialne są piny 14 i 16 i u mnie one są podłączone w przejściówce, jednak nie wiem czy prawidłowo podłączone w obd. Czy ktoś może pomóc to sprawdzić?
  2. Witam proszę o pomoc bo nie mogę za cholerę uzyskać battery i ignition na ON. INPA instalowana z tego wątku podana przez nerwusa. Sterowniki FTDI też podane przez nerwusa. Instalowane na Win 7 jak i na XP na VMware z różnymi ustawieniam EDIABAS.ini oraz wrzuconym do WINDOWS plikiem OBD.ini... INPA instalowana jako OBD, wogóle wszystko zrobione wg. poradnika nerwusa czyli porty i inne sprawy prawidłowo skonfigurowane. Oczywiście interfejs działa ale nie ma tych kontrolek, a chciałbym bardzo zainstalować DIS'a.... Korzystam z przejściówki na okrągłe złacze i wyczytałem gdzieś w tym wątku że mogą być nie wyprowadzone piny od danych o zapłonie i baterii więc rozebrałem wtyczke i jest wyprowadzonych w niej 6 przewodów. Przejściówka wygląda następująco OBD-------------20 pin 1,2------------17 1,2------------20 4 ------------9 8 ------------16 9 ------------14 10 ------------15 Z tego co znalazłem w internecie za battery i ignition odpowiedzialne są piny 14 i 16 i u mnie one są podłączone w przejściówce, jednak nie wiem czy prawidłowo podłączone w obd. Czy ktoś może pomóc to sprawdzić?
  3. Bo wtedy może nie włączyłeś zapłonu? A poza tym nie wiem co masz na myśli pisząć "wykręciłem"? Jeżeli odkręciłeś tylko śrubki no to oczywiste że nie złapie błedu bo nie odpiąłeś wtyczki. Jeżelu natomiast odpiąłeś wtyczke a nie właczyłeś zapłonu to podejrzewam że nie złapał błędu bo komputer sprawdza poduszki w momencie zapłonu. A co do taśm od poduszek to należy z nimi uważać i jeżeli skasowanie błędu nie pomoże to tam szukaj przyczyny.
  4. Błąd zawsze Ci wyskoczy bo odpiąłeś poduszke kierownicy i po włączeniu zapłonu sterownik jej nie wykrył dlatego zanotował awarie. Teraz musisz podłączyć komputer i zwyczajnie skasować błąd i owszem w razie kolizji poduszka nie zadziała przy zapalonej kontrolce.
  5. Witam kolegów i proszę o pomoc. Posiadam od jakiegoś czasu kabelek zakupiony od viakena. Od poczatku miałem zainstalowaną inpe na Win7 32bit i chodziła bez problemu jednak nie było battery i ignition. Ostatnio chciałem sobie zaintsalować dis'a więc zrobiłem vmware z xp i po zainstalowaniu inpy dalej battery i ignition są na OFF. Przeglądałem wątek i znalazłem informację, że w przejściówce na okrągły wtyk mogą nie być wyprowadzone odpowiednie piny jednak tyczyło się to interfejsów z auto-diag, a ja mam od viakena. Napisałem do niego zapytanie jak jest z jego przejściówkami, narazie poczekam na odpowiedź Czy może ktoś mi pomóc?
  6. Znam w Białymstoku pisz PW
  7. Najlepiej jeżeli byś podjechał na komputer z interfejsem do laptopa, wtedy diagnosta mógłby Ci zapisać błędy do pliku i byśmy popatrzeli na forum. Zasadniczą sprawą jest to abyś poprosił o próbę połączenia się z zegarami (powinno się udać), zczytać z nich błędy, a następnie spróbować się połączyć z kolejnymi modułami takimi jak klimatyzacja, multifunkcja (jeżeli masz), radio, czujnik deszczu (jeżeli masz). to tylko niektóre, ale jeżeli z nimi z się nie połączy to problem się zawęzi. Skoro wcześniej miałeś kontrolki w zegarach, wykluczam ich usterkę, obstawiam zwarcie na linii diagnostycznej. Ale najpierw komputer
  8. Dzięki Tomek, co do szukajki to używam tego zawsze, ale ciężko jest coś znaleźć dobrze wytłumaczonego bo przeważnie wypowiadają się osoby zaawansowane operujące językiem nie zawsze zrozumiałym ;p Czy mógłbyś wytłumaczyć jak przeprowadzić kodowanie NCS'em?
  9. Przynajmniej niech ktoś napisze czy idzie zakodować to ncsem żeby zgasić tę kontrolkę...
  10. Jestem świadom, że takie informacje nie są chętnie udzielane ale spróbuję. Problem polega na tym, że miałem padnięte zegary i kupiłem drugie, które oczywiście trzeba zakodować i zmienić VIN. Otóż czy sam proces kodowania można zrobić przez obd i kabel usb za pomocą NCS? Po zmianie zegarów pali mi się kontrolka od nivo, którego nie posiadam, reszta jest ok! No i oczywiście trzeba zmienić VIN. Nie rozbierałem zegarów i nie wiem jaki jest tam eeprom. Nigdy nie robiłem zegarów, nawet nie wiem czy podejmę się tej roboty sam, ale chciałbym wiedzieć jak to wszystko wygląda tzn co powinienem edytować w pamięci i czym to zczytać i przerobić. Również w nowych zegarach przebieg jest mniejszy niż w starych, a jak kiedyś będę auto sprzedawał to nie chcę zostać wyśmiany ;p. Proszę o jakieś rady/materiały i jeżeli nie chcecie pisać tego publicznie to proszę przynajmniej o PW. Ja mogę jedynie zapewnić, że nie robię tego dla korzyści majątkowych i nie mam zamiaru nikogo oszukiwać bo chcę tylko żeby moje zegary były takie jak powinny tzn. bez kontrolki i kropki oraz faktycznym przebiegiem. Proszę też nie pisać, żebym rąk nie sadził skoro nie robiłem - jeżeli uznam, że zadanie mnie przerasta to nie podejmę się próby. Stare zegary padły w sensie tym, że było uwalone kbus przez co nie było komunikacji z innymi modułami co skutkowało nie działającą połową wyposażenia... Auto jest z 1999r. i ma jeszcze gniazdo pod maską. Zegary KOM
  11. Skoro wysiadła Ci klima ja podejrzewam jednak nie moduł LCM. Ale sprawdź nie zaszkodzi.
  12. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=80546 FAQ dotyczące wymiany LCM. A co do diagnozy problemu nie obejdzie się bez laptopa. To podstawa. Chyba, że masz gotówke i troche szczęscia to po kupnie modułu wszystko zadziała, ale to koło fortuny bez diagnozy ;p Możesz przecież podjechać do warsztatu i zapłacić za diagnoze komputerową 50zł. Błąd komunikacji LCM będzie napewno. Pytanie tylko czy będzie można połączyć się z resztą modułów np. klimatyzacji bo jeśli będzie można to masz trafiony LCM, jeśli nie - zwarcie na linii K. Ale najpierw podjedź na komputer i wypytaj dokładnie mechanika jakie są błędy. Chociaż faktycznie pierwsze co zrób to wg w.w. FAQ dobierz się do LCM i obejrzyj jak wygląda tzn. czy nie jest wilgotny, oraz można łatwo zdjąć obudowe i zobaczyć czy coś z elektroniki nie jest sfajczone w środku. Jeżeli twoje auto jest po lifcie to prawdopodobnie masz LCM III i będzie wyglądał inaczej w środku niż ten w FAQ.
  13. Trzeba by przejrzeć dokładnie schematy czy do działania tempomatu moduł multifunkcji musi komunikować się z jakimś innym modułem. Bo jeśli tak to wtedy komunikacja między tymi modułami będzie właśnie po ibus/kbus. Więc jeżeli będzie zwarcie (co w twoim przypadku jest raczej pewnikiem skoro przy odłączonym ibus od modułu multi możesz przeprowadzić diagnostyke inpą reszty modułów) to moduły się "nie dogadają". Powiem tak - ja u siebie miałem uszkodzone zegary które są główną bramką wpuszczającą twego laptopa do diagnostyki kbus/ibus i np. klimatyzacja nie chciała mi wystartować bo potrzebuje ona bodajże sygnału prędkości do ustalania jakiś parametrów. Po wstawieniu nowych/używanych zegarów wszystko ruszyło. To taki przykład zasady działania.
  14. nie poplacz sie...
  15. to spróbuj ten przewód rozłączyć na obu końcach i zastąpić go drugim do sprawdzenia.
  16. W takim razie z tym przyciskiem ja byłem w błedzie wiec proszę nie brać tych słów pod uwagę. czaro.net Wytłumacz jaki przewód odpiąłeś przy kierownicy? Od kierownicy czy od modułu kierownicy? Ja cały czas mam na myśli przewód Ibus, więc jak odpiąłbyś go od modułu to nie miałbyś w inpie komunikacji z nim...
  17. Kolego jeżeli nie posiadasz interfejsu to przynajmniej podjedź do kogoś kto go ma i sprawdź jak wygląda komunikacja z modułami np. klimy, komfortu oraz licznikiem. Być może LCM nie jest wcale uwalony jak było w moim przypadku, tylko możesz mieć zwarcie na kbus. Jeżeli komunikacja z innymi modułami będzie ok, tylko z LCM będzie nie tak to wtedy masz odpowiedź, że to napewno LCM. Tematów o wymianie modułu jest multum wystarczy wygooglować.
  18. MateuszCHUDY odpowiedział(a) na MateuszCHUDY temat w E39
    Dzięki cichy, ja właśnie mam też sedana. Będę działał ;)
  19. MateuszCHUDY opublikował(a) temat w E39
    Witam! Czy ktoś może mi powiedzieć czy ta kontrolka mogłaby się palić jeżeli samochód nie jest wyposażony w nivo? Wymieniłem ostatnio zegary ponieważ nie mogły się skomunikować z resztą modułów i ta kontrolka mi się zapaliła. Wg. mego VIN nie mam nivo, jak również nie mogę nigdzie znaleźć od niego modułu (szukałem pod plastikami w kole zapasowym bo mi tak wds powiedział). Wg. VIN mam moduł kontroli ciśnienia w kołach jednak powinien on się znajdować nad modułem komfortu za schowkiem a tego też tam nie ma... Chciałbym odłączyć ten moduł o ile jest aby ta kontrolka zgasła... PS. Fizycznie oczywiście nie mam nivo wiec nie pisać żebym sie upewnił itd ;p wiem co mam bo auto mam 1.5r. ale dopiero teraz rozwiazałem problem zegarów i mam tę kontrolkę. Czy kodowanie zegarów może mieć na to wpływ? Bo nie zdążyłem jeszcze tego zrobić.
  20. Mi chodziło o mechaniczne działanie w sensie żebyś rozebrał przyciski od multifunkcji i zobaczył np. miernikiem czy jest przejście sygnału przy wciśniętym przycisku i czy wogóle jest on podłączony, ponieważ masz dokładaną najwyraźniej mutlifunkcje skoro masz drugi przycisk od tempomatu na desce.
  21. czaro.net a czy próbowałeś zrobić tak jak Ci wczesniej napisałem? Sprawdziłeś na schemacie czy kbus/ibus jest wsadzony do właściwego miejsca we wtyczce? Chodzi o to, że w tym miejscu jest gdzieś zwarcie dlatego wywala komunikacje. ostatecznie spróbuj odłączyć przewód kbus/ibus po obu końcach tzn miedzy modułem, a kierownicą i zastąp nowym. A co do Ibus/Kbus jeżeli masz małe zegary (z symbolem samochodu) to są one połączone tzn. jest to ta sama linia, rozdzielone na ibus i kbus są w przypadku szerokich zegarów ale właściwie nic to nie zmienia co do twego problemu.
  22. To nie było przypadkiem tak że guzik na konsoli był jeżeli nie było multifunkcji na kierownicy? Wiec pozostaje szukać w instalacji kabli po dokładanej mulitifunkcji jeżeli reszta działa, a poza tym sprawdź wogóle mechaniczne działanie tego przycisku.
  23. Witam! Pisze ten post dla potomnych, którzy być może znajdą kiedyś go w otchłaniach google lub forum. Otóż po 1.5r. posiadania auta doszedłem do rozwiązania. Ogólnie zasada problemu jest ta sama - brak komunikacji pomiędzy modułem świateł (dotyczy kontrolek), a zegarami... Otóż zegary są (przynajmniej w e39) główną bramką dostępu do komunikacji z innymi modułami samochodu. Jeżeli chcemy zdiagnozować samochód za pomocą np. inpy i nie możemy się połączyć z żadnym z modułów nadwozia np. klimatyzacją, czujnikiem deszczu, czy poduszkami problem jest jeden - zakłucenia na kbus czyli szynie diagnostycznej. Rozwiązania mogą być dwa - albo jest zwarcie do + lub - na tej szynie lub samochód miał robione zegary na szybko (wiadomo co mam na myśli) i odcięta jest kbus aby nie było kropki przy przebiegu (ponieważ aby przebieg skasować porządnie trzeba go zmienić m.in. w lcm i ews). Druga sprawa może być prostsza która jest popularna tzn. padnięcie lcm. Jednak jeżeli nie możecie się połączyć z innymi modułami (nie tylko lcm) problem leży na kbus czyli na podsumowanie - albo zwarcie na kbus albo kręcone zegary które mają odcięty kbus i nie komunikują się z resztą modułów. W przypadku braku komunikacji z innymi modułami radzę pomiar napięć na szynie kbus/Ibus i jeżeli są one prawidłowe tzn. nie ma zwarcia, a mimo to nie ma komunikacji rozwiązaniem są drugie zegary. Służe pomocą jeżeli ktoś będzie miał podobny problem. PS. Jeżeli chce ktoś kombinować we własnym zakresie obowiązkiem jest zaopatrzenie się w interfejs, lub posiadanie znacznej ilości gotówki na speców (ja podczas swojej przygody natrafiłem na dwóch - jeden słusznie określił problem drugi nie, ale każdy wziął pieniądze...)
  24. czaro.net rozwiązałeś problem? Mnie nie było jakiś czas na forum wiec nie śledziłęm, a Ty palekkk napisz po polsku swój post ;p
  25. Ze względu na zepsutą pompę wywalało Ci błąd czujnika?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.