Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
2.4 td nie kreci rozrusznik
Może swapowany bo silnik kaput? ;) Co do wypowiedzi kolegi o tym że ciężko zwalić skrzynię w BMW, to niech spróbuje z FWD tej operacji, a szczególnie w jakimś francuzie :D Pierwsze co mi przyszło do głowy w tym temacie, to szczotki w rozruszniku. Ale widzę, że już problem rozwiązany ;) u mnie jeszcze "tylko" remont skrzyni, wymiana turbo, wisko i nastawnika pompy, uszczelnienie chłodnicy, wahacz z przodu, pompka elektrozaworów, przewody od nivo, i wtedy się zabiorę za sprawy kosmetyczne :D Ktoś mnie spyta czemu kupiłem takiego gruchota? ;) Wolę kląć na sypiące się E34 niż na sprawne cinquecento, na nic lepszego mnie stać nie było póki co :D
-
E39 czy E61 - BMW do 60 tyś
A ja się zastanawiam, co kolega SUPER TDI robi na tym zacnym forum :D
-
Rocznik silnika - jak sprawdzić?
A w którym konkretnie miejscu, da się to zobaczyć bez rozbierania paru rzeczy? :D
-
wymiana filtrów i płynów w e34
Nie tyle od szerokich opon, co od ich niskiego profilu. A szersze opony są robione na większe felgi i mają niższy profil ;) Opony o niższym profilu, co logiczne, mniej amortyzują same w sobie i utwardzają samochód (mniejsza objętość powietrza w środku, większe ciśnienie), przez co samochód lepiej trzyma się drogi, ale z powodu szerokości opon więcej pali i traci na mocy (opory toczenia), zawias mocniej po dupie dostaje od niższego profilu ;) Płyn należy wymieniać z tego powodu, że z czasem zbiera się w nim syf, i mimo to, że układ chłodzenia działa prawidłowo, to może mieć to różne konsekwencje, np pompa wody może Ci siąść ;] To jakoś kiepsko doradził Ci ten facet i zbytnio pojęcia nie miał, bo pierwsze słyszę żeby BMW od nowości na mineralnym latało :D Zapewne już byś miał kilka razy głowicę remontowaną/wymienianą ;) Co do wycieków po zmianie na lepszy olej, to słyszałem różne opinie, sam nie praktykowałem, więc się nie wypowiadam.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Zmień nicka, będziesz poważniej traktowana :D Bo to się od razu kojarzy z ....... http://www.youtube.com/watch?v=UnNTiffTTTI :D Żeby nie było offtopu: http://otomoto.pl/bmw-318-1-8-gaz-tuning-C17496387.html A na to auto już po prostu brak słów, łebek chyba za dużo w NFS grał, a i widać po drzwiach że musiał się przekonać że jednak prawdziwa jazda z gierką niezbyt wiele ma wspólnego, pewnie zdziwił się deczko że mu auto nie zamigało i nie wróciło na środek drogi nietknięte :D No i oczywiście NITRO siedzi, jak najbardziej pasuje do tej stylistyki, standardowo do kompletu znaczek M power ;)
-
M30B35- zimny ideał,ciepły muł.(NAPRAWIONY)
A po polsku nie można? :twisted:
-
wymiana filtrów i płynów w e34
Na mineralnym śmigasz ? :shock: Nie szkoda silnika ? Pomijając już ten fakt, to TAK, nie ma żadnych przeciwskazań co do mieszania olejów różnych marek, ale o takiej samej lepkości i oczywiście typie oleju ;) Jeśli chodzi o filtry, to o ile można wierzyć obrazkom, są to części polskiej firmy Filtron a nie chińszczyzna, czyli w porządku ;) Nic się nie stanie jak dasz szersze opony na tył a węższe na przód ;] Jeśli chodzi o właściwości jezdne - wyjdzie Ci to tylko na plus, choć przy takiej małej różnicy szerokości będzie to niezauważalne ;) Co do układu chłodzenia - należy przywiązywać w BMW do tego szczególną wagę, nie zaszkodzi płynu raz na jakiś czas zmienić. Jak masz hamulce w porządku, to nie ruszaj nic z płynem hamulcowym ;)
-
Tryb serwisowy automatu w 525tds
I zonk, to jednak nie czujniki prędkości, tylko któreś ze sprzęgieł w skrzyni puszcza olej, i nadaje się do wymiany. Trzeba zwalać i rozbierać skrzynię ;) Ciekawe jeszcze ile to ustrojstwo będzie kosztować :D Za robotę mnie dużo ten skrzyniarz nie skasuje, martwię się raczej ceną części, na pewno nie ma żadnych zamienników tylko oryginalne części ZF ;)
-
Jedne z drzwi się nie otwierają
Wczoraj miałem chwilę, to rozebrałem to ;) Obeszło się bez odkręcania drzwi, trochę się naklęliśmy z kumplem, ale poszło :D Problemem jest zamek. Linki ktoś pourywał jak już się ten zamek zepsuł zapewne. Wymienić muszę zamek i linki ;) Cięgno normalnie chodzi, ale nic się z zamkiem nie dzieje jak za nie ciągnę.
-
wymiana lamp 520i
Siedzi na zatrzaskach :] A, i po pierwsze - wyjmij nerki ;] Przy zatrzaskach, które widać dobrze jest sobie pomóc dużym płaskim śrubokrętem. Tu masz rysunek: http://www.realoem.com/bmw/diagrams/v/g/4.png
-
Realna cena BMW E34
Już nie przesadzaj, seryjne zawieszenie E34 już pozwala na naprawdę ostre ciśnięcie po zakrętach, na tuning przyjdzie pora jak już się nauczysz bez strachu wykorzystywać standardowe możliwości zawiasu E34 :]
-
wymiana lamp 520i
Te śrubki są do regulacji lamp :) A koledze radzę sprawdzić czy ktoś nie przymocował tego plastiku za pomocą wkrętów do zderzaka, zdarza się jak już zatrzaski są wyłamane ;)
-
Realna cena BMW E34
Czemu hejtuję audi? Odpowiedź prosta: FWD ;) No te z AWD jeszcze jakoś da radę przełknąć ;P Przy M50 i tak musisz się liczyć z co najmniej 15L gazu w mieście nie praktykując Ekodrajwingu ;)
-
Realna cena BMW E34
Nie, nie, nie! Tylko nie audi :D Odbierzesz sobie całą frajdę z jazdy ;) 535 w mieście? No licz 18 litrów gazu przy w miarę spokojnej jeździe i nie pokazywaniu na każdych światłach kto jest kto :D To jak 8,5 litra PB cenowo, więc nie jest źle ;)
-
huczy z tlniego kolo
Po co nowy? Ze szrotu kup ;} Ja kupiłem za 40 zł i działa elegancko ;)
-
Realna cena BMW E34
Mnie tam już w pełni by satysfakcjonowało 4.4 V8 :) Nie jest mocno słabsza od V12, brzmi już pięknie, i zdecydowanie mniej zabawy ze swapem, bo ten silnik był dostępny w E34 i nie trzeba nic sztukować i kombinować ;)
-
Realna cena BMW E34
Też tak mówiłem :twisted: 5.0? To byś musiał zrobić swapa z E32 albo E38, bo e34 z tym motorem przecież nie było ;) I zostaje Ci raczej opcja z automatyczną skrzynią, manuala do tego motoru można dostać tylko z E31 a więc podejrzewam, że sama skrzynia będzie droższa od reszty auta :D Ktoś jeszcze mówił, że można jakoś przerobić manuala z 540 tak żeby podszedł, skrócić obudowę i sprzęgło skompletować z 2 różnych modeli, nie pamiętam z jakich, ale to też od cholery zabawy i nie lada szpeca trzeba :D Ja jak będę swapił, to na M62 4.4 ;) Tak liczę jesienią tego roku się w to bawić :D Kupić jakiegoś anglika e39 na części, i naprzód =]
-
NIE ODPALI !!!!!!!!!!! BMW E34 525 TDS
Ja mam 470.000 przebiegu w swoim TDS-ie ;) Sam silnik działa jak najbardziej w porządku ;) Pada mi turbo i mam do regulacji nastawnik, ale to normalne, to po prostu musi paść jak swoje pochodzi, i to nie wina konstrukcji silnika ;) Btw... Domyślam się, że chodzi Ci o 90.000 ????? I Ty niby wierzysz w taki przebieg co najmniej 15-letniego auta? :D A jaktam krasnoludki u sąsiada, nie za głośno balangują w ogródku?
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Pod maska ma 6 cyl.(a przynajmniej tak wyglada) nie wiem czy zauwazyles :P ale komplet zimowych KUL mnie powalil =DDDDDDDDDDD Ano ma, nie zwróciłem uwagi na taki szczegół jak silnik przy tak absorbującej reszcie :D
-
Realna cena BMW E34
Grunt to zdrowy rozsądek, opanowanie, i przewidywanie sytuacji. I niestraszne konie wtedy :] Zimą łatwiej wpaść w poślizg autem z napędem na tył, ale i łatwiej z niego wyjść takowym ;)Tylko nie panikować :D Powywijać trochę na oblodzonym placu w celu nauki kontroli poślizgu też nie zaszkodzi ;) Baba+RWD+zima = drzewo/rów :P
-
Realna cena BMW E34
bluźnisz, to auto jest jednym z moich ulubionych, tylko e38 jest ładniejszym bmw moim zdaniem, wielka, długa limuzyna. ;D btw ile trzeba wyłożyć za egzemplarz do jazdy? Co do silników to skoro takie są opinie i 15-16l gazu mnie satysfakcjonuje, więc nie mam nic przeciwko większym pojemnościom, jak już ktoś wspomniał spalanie zależy od stylu jazdy a nie od cm3 silnika. dzięki za pomoc ;) a który z tych silników będzie lepszy? 320i czy 325i? i jaki wynik taki silnik wykręca na benzynie z ciekawości? E38 i owszem, przepiękne auto ;) Ale łączy tą wielkość z lekką, sportową linią :D E32 ma za wielką dupę ;] Ale to moja subiektywna opinia. Do najładniejszych wg mnie zaliczają się E30, E34, E38 i E46 ;] Zdecydowanie 525i będzie lepszy, ale w wersji z silnikiem M50 ciężko będzie coś sensownego znaleźć za małe pieniądze ;)
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Następne "perełki" :D Największa krzywda, jaką można zrobić kołom od E-36 czy E-34, to felgi "m6" :d http://otomoto.pl/bmw-320-tuning-m-pakiet-320-325-C17877666.html Może zderzak od jakiejś scani albo man-a by był jeszcze bardziej kul? http://allegro.pl/bmw-e36-318is-170km-chip-tuning-jedyma-taka-zobacz-i1493816928.html Król wioski :D (Swoją drogą, po jaką cholerę wyciskać 200 koni z 316? :D) http://allegro.pl/tuning-bmw-316i-o-mocy-ok-200-koni-i1512363008.html Każdy uczestnik za wpisowe dostaje naklejkę "M" po pierwsze, najładniej prezentuje się przy napisie 316, szczególnie w wersji compact aka 2/3 bmw ^^ No proszę, kobitka na forum BMW :D To kiedy bierzemy ślub? ;)
-
Realna cena BMW E34
Też się zastanawiałem nad E32 :D Ale to auto ma jedną wadę, która przesłania sporo zalet :D Jest niemiłosiernie brzydkie ;) Cholernie ociężałą sylwetkę ma...
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Chyba się przejęzyczył... wIEJski a nie wŁOski :D Chyba, że tak mają w wixa slangu :P
-
Realna cena BMW E34
Tak jak napisał kolega wyżej - w BMW dobrze jest kupić silnik na wyrost ;] 2.0R6, 2.5R6, 3.0R6 i 3.5 R6 spalają bardzo podobne ilości paliwa, a przy naprawdę spokojnej jeździe większy silnik jest wstanie spalić mniej od mniejszego ;) (Np w E36 i E46 silnik 2.8 jest oszczędniejszy od 2.0 i 2.5 ;) W e34 najfajniejsze opcje z R6, to M30b35, M30b30 i M50b25 (choć ten trzeci nie jest już tak wytrzymały). E34 ma tą przypadłość, że świetnie się prowadzi i kocha zakręty, będziesz chciał jeździć coraz szybciej i szybciej, dlatego mały silnik szybko przestanie Ci wystarczać, ja jak kiedyś będę myślał o zmianie auta to po głowie chodzi mi już tylko E34 540i ;) No, V8 to już zupełnie inna bajka jeśli o spalanie chodzi, i nie ma szans na zakup do 8.000 zł czegoś do jazdy. Jak już chcesz swapić to idź na całość i M62 wstaw (V8) :D