Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
Pika mi komputer
O ile się nie mylę, to np. jak włączysz MEMO o 11:29, to tak Ci będzie pipkać 12:29 itd
-
problem z tylną kanapą
Otwórz bagażnik, zdejmij osłonę na wprost. Jak masz tam blachę przykręcaną na śruby do karoserii, to zapomnij o składaniu kanapy ;)
-
Tryb serwisowy automatu w 525tds
A to ciekawe, bo mój tds ma 470.000 i wszystko działa jak należy :] Jeśli wszystko w nim na czas się robi i nie zaniedbuje nawet najmniejszych oznak nieprawidłowej pracy silnika, to chodzi jak trza :] Mój znajomy ma od 5 lat E-39 tdsA, kupił go z przebiegiem ponad 300.000, obecnie ma prawie 400.000 i poza bieżącymi wymianami nic przy nim nie robił. Zależy na jaki egzemplarz się trafi, wszystko zależy od sposobu użytkowania samochodu :D Automaty zawsze są mniej dopierdzielone niż manuale.
-
2,5 tds cieknie paliwo
Zdejmij tą dużą plastikową pokrywę między kolektorem a filtrem powietrza i kolektor, będziesz miał na widelcu wtryski i pompę.
-
Tryb serwisowy automatu w 525tds
Kupiłem ten samochód za śmieszne pieniądze, w pełni świadom jego wad. W TDS-ie najbardziej pod lupę bierze się silnik przy zakupie, a tu akurat wszystko jest w jak najlepszym porządku, dobry mechanik specjalizujący się w BMW dokładnie oglądał go zanim się zdecydowałem na zakup, i sam był zdziwiony tak dobrym stanem tego silnika. Więc z łaski swojej nie oceniaj tak pochopnie :] Od zakupu zrobiłem nim z 3.500 km i nic nowego nie wyskoczyło, do roboty w nim są tylko drobiazgi i sprawy kosmetyczne a jedynym poważniejszym problemem jest ta skrzynia :] A jutro, jak się okaże, że to rzeczywiście te czujki prędkości, będę miał w pełni sprawny samochód od strony mechanicznej.
-
Servo 525tds
Tu masz opisane jak wyjąć servo: http://www.sendspace.com/file/5gpm76
-
Wymiana mostu - jakieś wskazówki ?
Od prędkościomierza nie ma żadnej linki, elektroniczny jest :D Jedna wtyczka z tyłu dyfra i zero kłopotu ;)
-
Tryb serwisowy automatu w 525tds
Byłem dzisiaj u skrzyniarza, to 4 z kolei komp który podłączałem w różnych serwisach i dopiero ten połączył się ze skrzynią :D Wyskakuje błąd czujnika prędkości w skrzyni, o ile to jest to, to spoko, bo w tej drugiej 5hp18 co mam są identyczne te czujniki. W środę mi ma to rozbierać i przekładać, dobrze, bo może nawet bez zwalania skrzyni się obejdzie, wystarczy dekiel odkręcić :] Oby to było faktycznie to :D
-
zgdzyt prz zmianie biegu na 5
Synchronizator pada? ;)
-
Dziwna praca na zimnym silniku bmw e34 520 24v!!!!
W TDS-ie są 2 śruby na 1 dolot, więc łącznie 12 śrub. 2 ostatnie ciężko podejść, najlepiej ruszyć je z dołu krótkim płaskim a potem z góry wykręcić nasadowym na sprężynie bo pole manewru pod spodem zerowe :D Więc podejrzewam że w benzynowym R6 będzie podobnie ;)
-
M20B20 na M50B25 - co potrzebuję
Z tego co wiem, to M30 jest najbardziej pancernym silnikiem z wszystkich montowanych w E-34, nie do zajeżdżenia. Spali Ci więcej niż M50, ale będzie na pewno trwalszy.
-
K9Darek gdzie jest? Nie ma Darka nie znajdę odmy.
http://static.bmwfans.info/images/epc/MjA0OV9w.png Odma jest tam, gdzie o-ring nr 12 ;)
-
Ogrzewanie na tył tylko zimnie powietrze, dlaczego??
Mam tam takie pokrętło, jak między nawiewami na facjatę kierowcy/pasażera. Z czerwoną i niebieską kropką.
-
Ogrzewanie na tył tylko zimnie powietrze, dlaczego??
To po kiego grzyba wstawili tam z tyłu pokrętło regulacji temperatury powietrza? :D
-
Gdzie mój akumulator?:)
Jedynym sensownym wytłumaczeniem wydaje mi się to, że ktoś musiał porządnie o coś walnąć podwoziem tego auta, i jest tam po prostu blacha za wysoko :D Aku mam standardowych wymiarów, zresztą niedawno wymieniany, z poprzednim był identyczny problem :) Spojrzałem się na to miejsce od dołu na kanale, coś tam było spawane i smołowane =] Czyli wszystko jasne.
-
Gdzie mój akumulator?:)
Nie, nic pod aku nie ma :] Tak, w taki właśnie sposób zawsze wkładałem kanapę :D
-
Ogrzewanie na tył tylko zimnie powietrze, dlaczego??
Podpisuję się pod tym, również mam ten problem :D
-
Gdzie mój akumulator?:)
A co, mam połamać akumulator albo kanapę? :D Bo niewątpliwie musiałbym to zrobić, żeby na siłę wskoczyła tak, jak powinna hehe
-
wgniecione drzwi boczne
A ja załatwiłem sobie komplet chromowanych listw dookoła szyb do swojej E-34... Orientuje się ktoś może, gdzie mogę kupić zatrzaski mocujące te listwy? Na allegro nigdzie nie widzę tego badziewia, zostaje chyba tylko ASO, co? ;D
-
Osadzenie felgi ET
Jeśli mowa o grubszych dystansach, to można dostać również takie z 10 otworami. Na 5 przykręcasz je do piasty, a kolejne 5 ma gwint, w który wkręcasz standardową szpilkę, nie zmieniając jej długości. To by było bezpieczniejsze, i chyba masz rację, jak już się będę decydował na te dystanse, to na te droższe, z nowymi otworami na szpilki. Wtedy nic im nie będzie zagrażać :] A co Ty na to ujemne ET, które by wyszło mocując np felgi ET 20 na dystansach 25mm?
-
Gdzie mój akumulator?:)
Tak to wygląda przy rozłożonej kanapie: http://img806.imageshack.us/img806/7423/zdjcie0373.th.jpg http://img215.imageshack.us/img215/6522/zdjcie0375o.th.jpg A przy złożonej (te zaciski zapiąłem na właściwym miejscu, w te dołki): http://img109.imageshack.us/img109/8062/zdjcie0376x.th.jpg I jak widzisz, środkiem kanapy aku rozdyma całość, i siedzenie jest z 5cm wyżej niż powinno, z boku szpara, przez którą widać aku... :/ PS Sory za burdel, ale budowlanka to budowlanka, nie upilnuje się porządku w aucie :D
-
Gdzie mój akumulator?:)
Chwilka, zaraz będzie to foto ;) No u mnie właśnie to wybrzuszenie wychodzi na samym aku! Albo aku mam jakoś źle ustawione albo już nie wiem o co cho... Ale inaczej go nie włożę, bo kable są tak spasowane że w innej pozycji go nie włoży...
-
wahacze i łącznik stabilizatora
Poruszaj nimi, jak mają luz i stukają, to są do wymiany :] Ja u siebie wymieniłem wahacze, ale nie wymieniłem łączników i dalej stuka, błąd zrobiłem, bo to gówienko tanie jak barszcz :D
-
Problem z ogrzewaniem w aucie
Zacznij od termostatu ;) Nie zaszkodzi wymienić.
-
Gdzie mój akumulator?:)
Podbijam temat :D Bo mnie wkurza ta kanapa i nie wiem czy ją ciąć, czy szukać z wcięciem o ile są takie :D