Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
Problem z ogrzewaniem w aucie
Działa jaknajbardziej :D
-
PLAMA :(
A może jakiś kot Ci pod samochodem nasikał :D Proponowałbym po pobraniu tej próbki przejść się z nią również do weterynarza :D Pomóc Ci może na przyszłość spryskanie samochodu sokiem z cytryny i natarcie cebulą, podobno to odstrasza te szkudniki ;)
-
huczy z tlniego kolo
Swoją drogą najlepiej oba wymień :D
-
Problem z ogrzewaniem w aucie
Ale pompa wodna to zupełnie inne ustrojstwo, i nie jest przy elektrozaworach :D Główna pompa wody napędzana jest paskiem klinowym, a ta, to mała pompka elektryczna. Znam przecież zasady działania układu chłodzenia :D To, o czym mówię i co wywaliłem to jakaś pompka wspomagająca obieg, z tego co wiem w wersjach bez klimy w ogóle jej nie ma :D Ta pompka musi mieć coś wspólnego jedynie z układem ogrzewania auta, z racji jej położenia. Tylko że nie zauważyłem różnicy z pompką a bez pompki :D Przecież bym głównej pompy wody nie wyrzucił!!! :twisted: Pompa wody: http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/95/34/13/1395341300 Pompka, którą wywaliłem: http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/53/20/56/1453205689 (ten plastikowy baniak mocowany na metalową objemkę do elektrozaworów) Dalej się zastanawiam:
-
E34 wersja krajowa
Ja mam wersję krajową Germany/Austria. Nie mam pojęcia z czym to się wiąże ;D
-
E34 wydech
Na moje oko to z 3.0 V8 (M60B30)
-
Problem z ogrzewaniem w aucie
Dzisiaj padła mi ta pompka i na domiar złego wywaliło przez nią sporo cieczy chłodniczej :D Dobrze że akurat jechałem centralne zakładać i trójnik 25mm do PEX-a pasował tam jak talala :D Później wpadłem na to żeby po prostu wywalić tą pompkę i podłączyć przewód ten co idzie do pompki prosto do elektrozaworów :D No i regulacja jaknajbardziej działa, autko grzeje jak trzeba ;) Więc teraz pytanie: Po jaką cholerę w ogóle ta pompka potrzebna? :norty:
-
524 TD pali po długim kręceniu i gaśnie w czasie jazdy??????
A moim zdaniem może to być pompa paliwa, albo po prostu przypchany filtr paliwa. Nie wyjeździłeś czasem paliwa do zera ostatnio? Bo jeśli tak, to mogło syfu z dna baku zassać i filterek do wymiany ;) Miałem podobną historię w innym dieslu. Chodzi Ci tylko w pewnym zakresie wciśnięcia pedału? Jak za mało gazu gaśnie i jak za dużo to się dławi? Jeśli tak, to może to być to. MARKOPOLO, kolega nic nie wspominał o kręceniu na zimnym/ciepłym silniku ;)
-
E39 czy E61 - BMW do 60 tyś
Czyli narzekasz na komfort i bezpieczeństwo starszych modeli serii 5 i 7 ? :D
-
E39 czy E61 - BMW do 60 tyś
A ja nie byłbym tego taki pewien :] Coraz więcej rzeczy naładowane w tych autach, coraz więcej może się zepsuć :D podejrzewam że przy 250.000 przebiegu jak się takie e60, e65 czy e90 zacznie sypać to właścicielowi nerwów nie starczy na naprawy :D Nie wspominając o wyżyłowanych silnikach, które na pewno nie będą tak żywotne jak te starsze. Ja tam na miejscu kolegi wybrałbym porządne i dopieszczone e38 740d albo e39 530d :)
-
Zawieszenie nivo
Ja u siebie to odłączyłem, pożarte przewody już miałem i jak zapiąłem załadowaną przyczepkę do auta to popękały od ciśnienia :/ Póki co zrobiłem sobie obejście układu z przewodu hamulcowego, póki co mam ważniejsze rzeczy do naprawy w tym aucie i kasa mi na co innego potrzebna :D
-
524 TD jaki akumulator ??
nie sypiać ale wole z kobietą spędzić chwile... :norty: :norty: Na E34 już mało która leci hahaha :D
-
E39 czy E61 - BMW do 60 tyś
A ja jestem bardzo ciekaw czy e60 dojeżdżą takich przebiegów jak e39 zanim obrócą się w złom :D
-
524 TD zielona kontrolka
A to ja nawet nie wiedziałem o zielonej kontrolce :D Czyli u mnie też coś jest z nią nie tak ;) Bynajmniej w niczym mi to nie przeszkadza, cyferblat i tak muszę cały wymienić, pisałem czemu, więc jak wymienię to i to może będę miał ;)
-
524 TD jaki akumulator ??
Ja mam w TDSie 90Ah EXIDE'a i pali jak głupi ;) 330 zł chyba dałem, a przynajmniej porządnej marki mam. Lepiej kup słabszy, a markowy. Chyba nie będziesz oglądał TV i słuchał radia przy wyłączonym motorze, prawda? Więc po co Ci 100Ah?
-
WLANE ZŁE PALIWO
Ropa w benzyniaku to pół biedy.... Dziewczyna kumpla zalała benzyną E65 745d :D Właśnie dlatego już prędzej można komuś pożyczyć laskę, niż lasce samochód :twisted:
-
524 TD zielona kontrolka
Po zagrzaniu świec to Ci ma zgasnąć pomarańczowa kontrolka, takiej jakby spirali, a nie żadna zielona zapalić :D
-
Brak klaksonu
U mnie z kolei bardzo słabo brzmi klakson :D Może ma słabą masę? Muszę sprawdzić, jak to nie to, to wymienię ;) Nigdy nie ma czasu hehe
-
Temperatura silnika
U mnie to jest dopiero dziwna sprawa :D Mam automat, grzeje się jak stoi na biegu np na światłach, a jak wrzucam luz to się nie grzeje :D Temperatura podłazi pod trzecią kreskę
-
Wymiana oleju w automacie 5HP18
Odkręć ten duży korek od spodu skrzyni na odpalonym motorze, poprzełączaj biegi, ma cieknąć. Miary poziomu oleju niestety w 5HP18 nie ma.
-
Jedne z drzwi się nie otwierają
Jutro się zabiorę :D Kompletnie nie mam czasu :) Jak tylko skończę/nie skończę bo coś popsuję , to dam znać co i jak ;)
-
jak odczytac numer koloru pomocy
http://www.bmwolsztyn.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=1319 Tu popatrz ;)
-
Jedne z drzwi się nie otwierają
Właśnie u mnie największą przeszkodą we wszystkich naprawach we własnym zakresie jest to "z wyczuciem" :twisted: Czego się nie dotknę to zaraz połamię :duh:
-
jak odczytac numer koloru pomocy
W dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu masz nr VIN auta. Wklepujesz 7 ostatnich znaków w jedną z wielu stron do rozkodowania podstawowych informacji z VIN-u.
-
Jedne z drzwi się nie otwierają
Jak mam podejść te cholerne drzwi (lewy tył), skoro nie zdejmę z nich tapicerki bez otwierania drzwi / uszkodzenia tapicerki? ;) Na bank mam tam urwane cięgno klamek, bolec normalnie działa, a klamki flaki ;) Jest jakiś sposób otwarcia tych drzwi bez ich uszkadzania i ucieknięcia się do brechy ? :D