Treść opublikowana przez HugoEmPe
-
rzuca autem na wietrze jak busem :-)
No w sumie nieraz mi coś stuknie przy ruszaniu/hamowaniu a to też typowy objaw dla tulei podobno... no ale z tym tematem będę mógł dopiero w Polsce powalczyć bo sam się za to nie zabiorę. Trudno, jakoś będę musiał w kwietniu tą trasę przemordować :roll: A propos: przegląd mi wypadnie do wiosny, mogę sobie za granicą podbić?
-
rzuca autem na wietrze jak busem :-)
Jedna rzecz jeszcze tylko mi została do roboty i nie mam pojęcia jak to ugryźć. Przy szybszej jeździe miota autem na boki przy wietrze, np jak wyprzedzam tira albo wyjeżdżam spod wiaduktu. Szczególnie jak mam dowalony tył - wtedy bez niczego myszkuje na boki. Całe zawieszenie sprawdzone, zbieżność ustawiona, jedyne co mi nie gra to minimalny luz na sworzniu prawego drążka ale nie sądzę żeby miało to aż taki wpływ na prowadzenie auta. Ostatnio porządnie się wystraszyłem jak przy 160 przejeżdżając pod wiaduktem aż mnie rzuciło na sąsiedni pas dosłownie... Tak jakby auto miało strasznie słabą stabilizację poprzeczną, a przecież e38 jest niskie i wiatr nie powiniem mu takich problemów sprawiać... macie jakieś pomysły?
-
wymiana chłodnicy e38 poradnik
U mnie wisko też się łatwo nie poddało ale w końcu złapałem żabą za dwie śruby na kole pasowym pompy i zaparłem o blok silnika. Wtedy klucz, młotek i wisko musiało odklepać :-)
-
e [38] licznik
A po drugie jeśli nawet, to w ASO nie podejmują się naprawy czegoś zużytego tylko wymieniają na nowe :-). Nie chcę nawet myśleć ile tam kosztują zegary do e38 hehe
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Czyli masz zrobione 950k km tym autem ? Twarda cholera :-) Z takimi przebiegami spotkałem się jedynie w w124 2.5d i w vw 1.9 td
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
No właśnie wiatrak ma teraz bicie, wtedy nie zwróciłem uwagi czy miał. Wałek na starej pompie był luźny...
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Pompa była wymieniana na ori 2 lata temu. I teraz się zastanawiam czy była wadliwa czy coś to spowodowało. Pierwszy podejrzany: wiatrak. Ma ok 1cm bicia - może to od tego się pompa posypała ? Wałek, łożysko i oring mogły w sumie od wibracji w dupę dostawać...
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
W końcu odpuściłem i zacząłem normalnie jeździć za każdym razem odkręcając odpowietrznik na miejscu. Pomogło :-)
-
[750] Najlepsze miejsce do slizgania sie na śniegu w Krk ?
Mi też to chodzi po głowie :-) bo typek trolluje i pisze niestworzone pierdoły aż zbyt naiwne nawet na największego cymbała ale nikogo nie obraża co mi się kłóci jedno z drugim :p
-
E38 - przesiadka z E39
Już 728 oblecisz większość aut na drodze (8,6 s 0-100) a to autko dosłownie wącha paliwo/gaz. Spokojnie da się w 10,5 l LPG po trasie/14 l w mieście zmieścić. Silnik cichutki (choć przydałby się 6 bieg bo przy szybszej jednostajnej jeździe np 160 na tempomacie trochę brzęczy) i myślę że nie zauważysz większej różnicy w osiągach przy 530d (8s manual, 8.4 aut.). Więc nie martw się o osiągi 740 :-)
-
Problem z ogrzewaniem.
Doopa :) na 90% zapowietrzony bo w weekend sam przerabiałem temat po wymianie pompy. I też najpierw nie grzał w ogóle potem na jedną stronę na obrotach potem na jedną na wolnych a potem na obie jak całkowicie odpowietrzyłem :-). Jak mu dasz 2000 obr przez chwilę to grzeje normalnie ?
-
[750] Najlepsze miejsce do slizgania sie na śniegu w Krk ?
To już naprawiłeś 750??Do 140 rozpędza mu się paląc na 6 garów... dlatego nie pytał gdzie się ślizgać przy 280 hehehe
-
[E39] M52B28 Wysokie spalanie
728 przy emeryckiej jeździe wcina 7,5l benzyny, przy normalnej spokojnej 8,5 - 9. A jest cięższy od 528. Wcześniej żarł mi więcej ale wszystko zależy od nogi i wyczucia auta. Kolega w 328 przy bardzo spokojnej jeździe mieści się w 6,5l, przy normalnej 7,5-8. Więc 528 powinno plasować się gdzieś po środku :-) (podałem oczywiście spalania w trasie)
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
No wydaje mi się, że wszystko jest ok poza nieszczęsnym ogrzewaniem. Strumyk wali porządny, węże długo twardnieją, wycieków nie widać, lpg również normalnie chodzi, :/ płyn raz leci raz nie z odpowietrzników, jak nie jest go bardzo dużo w wyrównawczym to nie leci. Ogrzewanie świruje grzeje raz lewa strona raz obie raz w ogóle i to tylko jak go trzymam na obrotach grzeje. Nie ma jakiegoś odpowietrznika nagrzewnicy ?
-
[750] Najlepsze miejsce do slizgania sie na śniegu w Krk ?
Zna ktoś jakieś miejsce do podriftowania polonezem tak przy 270 km/h ?
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Kuźwa ręce opadają ... odpowietrzałem go na wielkiej górze, kombinowałem i tak i siak z ogrzewaniem klimą itd, rezultat taki że jest dobrze ale na chwilę - później grzeje tylko na obrotach - na jałowych leci letnie. Dobija mnie ta franca :-) http://i42.tinypic.com/az83sz.jpg Jakieś dalsze pomysły ? :(
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Auto mam wyprodukowane 10/1995. A pompa nie była fabryczna tylko założona ori 2 lata temu przez poprzedniego właściciela bo z nim gadałem. Jakaś franca wadliwa musiała być... Co z tym dolewaniem w trakcie odpowietrzania ? Coś się stanie jak będzie po wszystkim sporo ponad stan płynu ?
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Wkurza mnie to odpowietrzanie... wskazówka ładnie w pionie stoi woda w wężach jest przelew jest a z nadmuchów dalej Letnie powietrze... chyba że to wymaga dłuższej zabawy ? Walić cały czas płynu pod korek w trakcie żeby się przelewało z odpowietrzników ?
-
Problem z ogrzewaniem.
A co do komunikatu, to winny jest czujnik pod zbiornikiem wyrównawczym.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Najbardziej po wnętrzu widać:-) u mnie 320kkm a wnętrze jak nowe... z 600 ma nabite obstawiam ten z aukcji hehe
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Właśnie najgorsze jest to że nie wiem ile Ona mi teraz bierze bo jestem 2.500 km po wymianie uszczelniaczy zaworów. Na razie nic zauważalnego nie zeżarła... cały fart w tym że ta pompa mi nie siadła w trasie z pl do fr tylko już na miejscu, a dużo nie brakowało bo we fr zrobiłem może ze 150 km od przyjazdu :-) tak, metalowe miałem. Ktoś się nie patyczkował i oryginał z logo wsadził, bo nie wierzę żeby na fabrycznej 320.000km przejechała.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://allegro.pl/bmw-750-5-4-v12-max-wyposaz-najtansza-i3870859871.html. Zużycie paliwa... :lol:
-
Silnik mi się rozszczelinił M73 v12 - popsuty?
Tytuł aukcji: 750i japan drift edyszyn Z DOBREJ RĘKI !
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Wirnik się rozleciał, wywaliło uszczelkę na wałku i wałek lata na boki także pompa załatwiona na cacy :-) Jak dolałem wrzątku żeby zlokalizować przeciek to z pompy ciurkiem leciało. Para była wszędzie bo wiatrak rozchlapał po całym silniku płyn. Dzięki za rady, dam znać jak skończę tylko jeszcze czekam na pompę. Ruville zamówiłem to chyba ok ? http://i39.tinypic.com/2yl72hc.jpg http://i41.tinypic.com/28jbbiv.jpg
-
[728] Poszła pompa wody, wskazówka tm w pionie. Przygrzany ?
Poszła mi pompa wody... zorientowałem się dopiero pod domem, para szła spod maski, a cholera jasna wskazówka temperatury stała cały czas w pionie. Zbiornik wyrównawczy pusty. I teraz się cholera zastanawiam czy jak wywaliło mi całą wodę to to wskazanie temperatury było wiarygodne ? Czy nie przegrzałem auta? :( przejechałem trasę ok 20 km i nawet nie wiem w którym momencie to się stało. Jak myślicie, będzie ok ? Pompę już wyjąłem - była zmasakrowana, jak mi przyślą nową to będę się zabierał do roboty, przy okazji wymienię termostat, nie zaszkodzi skoro już mam wiatrak zdjęty. Tak przy okazji: widziałem tu bardzo dużo wątków o odpowietrzaniu m52, i nie wiem której metodzie zaufać... doradzicie coś? Niestety jestem we francji i wszystko muszę zrobić sam :-)