Treść opublikowana przez BIZON8000
-
rzuca samochodem jak wcisne sprzeglo przy zmianie bieg
Chodzi mi o takie dane, czy te walnięcie jest zależne od czegoś np. rozgrzany silnik, obroty, z jakiej okolicy to się wydobywa tył czy bardziej przód, czy przy szybkiej zmianie biegów (ostrzejszej jeździe) czy też normalnie jak jeździsz.
-
320-problem ze swiatlami mijania.prosze o porade
Ja mam H1 Philipsa i nie narzekam, może zacznijmy od tego jakie masz lampy, czy soczewki czy też nie, w jakim stanie są klosze i czy masz dobrze ustawione.
-
Docieranie silnika po remoncie.
A ja nie rozumiem czemu poruszasz temat z przed 5lat :duh:.Rozumiem że chciałeś pomóc,niestety spóżniłeś się parę lat :wink: Łysy :cool2:
-
rzuca samochodem jak wcisne sprzeglo przy zmianie bieg
Może stukać - podpora wału, pęknięta poduszka skrzyni (lub dwie), sypiący się dwumas, docisk, poduszki belki itp. Jak kolega napisał więcej szczegółów podaj.
-
318i Brak Oświetlenia wnętrza po zwarciu w postojówce
Po pierwsze popraw tytuł wg. viewtopic.php?f=68&t=120678 . Sprawdź te bezpieczniki jeszcze raz, czasami wyglądają dobrze ale jak się dokładniej przyjrzeć...
-
316i M40 duze spalanie
Może być coś z sondą, zawiesza się, nie chodzi w pełnym zakresie, jak pisałem najpierw diagnoza na kompie później można myśleć dalej.
-
e36 1.8 IS coupe wszystko na raz;(
Z poprzedniego.
-
323i Duże cisnienie w układzie chłodzenia.
A odpowietrzyłeś dobrze? płynu jest tyle ile powinno być ?
-
e36 328 ubywający płyn
Uszkodzona pompa to problem z obiegiem wody-chłodzeniem więc i temp. by rosła, musi być nieszczelność, może nieodpowietrzony dobrze, podkręć wszystkie opaski zaciskowe, dolej płynu do właściwego poziomu w zbiorniczku, dywaników nie masz mokrych ? może problem z nagrzewnicą, temp. masz cały czas w pionie? A co do pompy jeszcze są z metalowym wirnikiem troszkę droższe ale mniej zawodne.
-
M43 1.6Bicie kierownicy przy hamowaniu..
Co do tarcz to opinie są różne, Ja mam Mikoda GT od kilku dni wcześniej miałem ATE i uważam że to syf wytrzymały ok 9000 tys. i się pogięła jedna, też miałem bicie powyżej 90km/h Znajomy ma Zimmermanny i jest zadowolony.
-
e36 328 ubywający płyn
Witam. Nie jest to normalne zjawisko, poziom powinien być stały o ile - nie masz przecieków na zbiorniczku chłodnicy (uszczelce na dole zbiorniczka) króćcach, wężach, nagrzewnicy i najgorszy wypadek to coś z uszczelką ale zacznij od sprawdzania szczelności, najlepiej z kanału wtedy widać lepiej.
-
320i Sedan - Przewód ssący wspomagania poszukuje dane tech.
Ciśnienie około 110-120 bar.
-
320 Coupe - Holowanie z uszkodzonym dyferencjałem
A jak się zablokuje podczas holowania?
-
316i. Szerokosc alusow.
ET czyli osadzenie felgi http://www.felgi.pl/informacje/v/257/1364/szerokosc_felgi_i_odsadzenie_et__offset_.htmlx Tu sobie możesz przeliczyć : http://www.felgi.pl/narzedzia/m/321/kalkulator_et.htmlx Zawias też jest istotny jak masz seryjny i jest normalna wysokość to szersza wejdzie jak masz obniżony -sportowy to max ET 20
-
320i 1996 jazda bez termostatu
Też miałem zamiennik i był taki sam problem, najpierw kilkanaście razy wkręciłem i wykręcałem a później wymieniłem na inny korek i dochodziło do końca, jednak mimo wszystko lepszy używany oryg. niż nowy zamiennik ale rozumiem kwestie kosztów, popróbuj tak by uszczelki jednak zostały gdyż później jak dostanie za dużego ciśnienia to zawór upustowy może nie zadziałać czego efektem będzie w najlepszym wypadku spadnięcie/rozerwanie węży lub wyrwanie króćców.
-
320i 1996 jazda bez termostatu
Problem w tym że uszczelki są po to by powietrze nie uciekało, bez tych oringów podejrzewam że tak będzie ale spróbuj może akurat, lub poszukaj innego korka może bardziej wyrobionego lub wyrób ten. Z chłodnicą masz problem bo pewnie kupiłeś zamiennik a one niestety nie są idealne.
-
316i. Szerokosc alusow.
Wszystko zależy jaki masz zawias i jakie będzie ET felgi.
-
Szukam Pomocy W kupnie bmw e36
Apropo dźwięku silnika znalazłem coś co zadowoli wszystkich http://allegro.pl/soundracer-v8-dodge-lub-v10-maserati-w-twoim-aucie-i1530256514.html :lol:
-
320i 1996 jazda bez termostatu
Układ chłodzenia w BMW jest układem ciśnieniowym więc jak korek odkręcony to ciśnienia właściwego nie ma i ogrzewanie ma prawo nie działać jak należy.
-
325i falujące obroty
2200 ? chyba 220, na alledrogo za 100 używany a nowy zamiennik max 200. Wystarczy że będzie od tego samego silnika.
-
320i problem z oświetleniem wnętrza po zmianie na led
Z ledowymi żarówkami tak już jest, dodatkowo wyrzucają błędy na kompie, można to ominąć dodając układ z kondensatora i rezystora. Lub dodając zwykłą żarówkę do obwodu.
-
325i falujące obroty
Moja rada : podjedź i podłącz się pod kompa. Koszt max 50zł.
-
316i M43 wymiana na M43B18 - czy podzespoły pasują?
Najlepiej kupować silnik jak jest jeszcze w budzie, można go wtedy posłuchać jak pracuje, pomierzyć. Jak jest już wyjęty to wiesz... bardzo różnie może być, komuś zależy by go opchnąć więc nawet jak Ci da gwarancje rozruchową to koszta się i tak pomnożą wkładanie-wyjmowanie i masa nerwów.
-
318i nie odpala..Rozrusznik czy cos innego?
Mi to wygląda bardziej na alternator, problem z ładowaniem a może też jakieś w nim zwarcie skoro tak szybko aku się rozładowuje.
-
318is dławi się podczas jazdy/falują obroty/traci moc
Jedno i drugie odpowiada za falowanie silnika, brak mocy, sonda za spalanie również, może zacznij od przepływki ale wymienić i tak trzeba 2 rzeczy.