Treść opublikowana przez MrSalieri
-
Moja dziecinka, Czerwona Bety
Ładne auto, ładne fotki. Gratuluję pracy. Witaj w klubie reanimatorów starych zaniedbanych e36 :8) podobna historia do mojej heh...
-
Jaki dyfer e36 318 i M43
Wyżej masz temat o dyfrach. Mała głowa.
-
316i pompa paliwa
Dziś zamontowałem zaworek zwrotny na przewodzie paliwa przy pompce. Myślałem że może schodzi ciśnienie z listwy. Niestety nic to nie dało i myślę o tym czujniku. Ten czujnik jest w głowicy dobrze myślę ? Jest koloru czarnego czy niebieskiego ? Patrząc od zderzaka pierwszy czy drugi ? Da rade go wymienić bez ściągania kolektora ? Z drugiej strony nie wiem czy to czujnik. Rano w garażu muszę długo kręcić zanim zapali a jak już wyjadę zgaszę silnik zamknę bramę i zapalam to łapie od razu.
-
[316i] Olej wspomagania, filtr oleju, centralny zamek ...
Lub miernik uniwersalny w markecie za 10 zł. Kolego z całym szacunkiem do Ciebie ale jak nie masz podstawowej wiedzy to nie bierz się sam za pewne naprawy. Powierz je mechanikom, elektrykom itp. Przez internet nie naprawisz elektryki.
-
[316i] Olej wspomagania, filtr oleju, centralny zamek ...
Ad1 Nie. Łańcuch jest pod osłoną. Ad2 Obydwa paski się wymienia jak są zużyte. Ad3 Tak Ad4 Wymienia jak jest zużyty lub są problemy z pompą itp. Ad5 To jest dobry stan. Ad6 Dolewa Ad7 Tak Ad9 Sprawdz czy nie masz urwanych przewodów na wejściu do klapy bagażnika. Często się tam łamią. Po za tym pytasz o rzeczy czysto eksploatacyjne. Wszystko jest w googlach wystarczy trochę poczytać...
-
bmw e36 1.8is Sekwencja nie pali na benzynie
Czemu wy odbieracie moje posty jako złośliwe ironiczne czy nie wiem co... To że Ci psikela to nic nie znaczy. Zrób tak jak mówię a zobaczysz czy daje odpowiednie ciśnienie a nie psika...
-
bmw e36 1.8is Sekwencja nie pali na benzynie
A skąd wiesz ze podaje paliwo ? Gdzie to sprawdzałeś ? To ze ja słychać wcale o tym nie znaczy. Zewrzyj pompkę na krotko na przekaźniku i zobacz czy paliwo wraca Ci powrotem do baku.
-
316i pompa paliwa
Nie wykluczam tego ale dzieje się to zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku.
-
316i pompa paliwa
I znowu pupa... Dziś po całodniowym postoju w pracy znowu musiałem długo kręcić żeby silnik zapalił. Jakieś pomysły ?
-
316i made by MrSalieri
Jak się wkurzę to wymienię ten boczek u kierowcy :mad2:
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Śmiało możesz zmienić na 5W40 A trzeba robić płukankę czy można po prostu wymienić ?
-
e 36 318i LPG Dziwny dźwięk podczas odpalania
Wymień olej na jakiś 10w40 może pomoże.
-
316i made by MrSalieri
Jeśli chodzi o drzwi kierowcy to na pewno. Dodatkowo za długo przyciskałem palcami ten materiał. Dlatego przesiąknął klejem i wyszły plamy. Tym klejem się dobrze robi ale tak jak mówisz musi trochę podeschnąć zanim się połączy klejone powierzchnie. Z każdym boczkiem było lepiej :wink:
-
e 36 318i LPG Dziwny dźwięk podczas odpalania
Mogą pogrywać zawory a raczej popychacze bo minerał jest gęsty i zanim dojdzie do popychaczy chwila mija. Ja tak miałem zwłaszcza zimą na mineralnym. Teraz na półsyntetyku jest dużo lepiej. Właściwie od zimy nie zdarzyło mi się nic takiego.
-
[320i] Odpalanie auta - problem
Podepnij woltomierz i zobacz jakie masz napięcie na aku. przed i po odpaleniu. Spróbuj kilka razy może coś uchwycisz.
-
316i made by MrSalieri
Przy okazji wymiany pompy paliwa pomalowałem dekle oraz otwory w nadwoziu gdyż rdza je już dość mocno zaatakowała. http://s4.ifotos.pl/mini/DSC0026jp_nhqwwhp.jpg http://s4.ifotos.pl/mini/DSC0027jp_nhqwwhr.jpg http://s4.ifotos.pl/mini/DSC0028jp_nhqwwhw.jpg
-
316i made by MrSalieri
Długi weekend majowy nie przyniósł w prawdzie pogody ale przyniósł dla mnie dużo wolnego czasu który pozwolił wreszcie zająć się obwisającymi boczkami. Dzięki pomocy kolegów z forum brythan77 oraz elukaes projekt został dziś zakończony i wszystko poskładane w całość za co serdecznie dziękuję :handshake: Mam pewien niedosyt ze mogło to wyjść lepiej ale w porównaniu z tym co było jest super. Koszty takiego zabiegu to 37 zł za materiał oraz klej Boatherm. Dodatkowo używałem tez kleju montażowego TYTAN który został mi po remoncie. Spinki klamerki kupiłem już kiedyś tam wcześniej i nie pamiętam ile to kosztowało. Stara dętka rowerowa na dorabianie podkładek pod spinki gdzieś się znalazła w garażu :wink: Do pomocy przy ściąganiu tapicerki w zimie zakupiłem taki komplecik: http://s6.ifotos.pl/mini/P1080176J_nhqwnaw.JPG http://s6.ifotos.pl/mini/DSC0021jp_nhqweaw.jpg http://s4.ifotos.pl/mini/DSC0022jp_nhqweaa.jpg http://s4.ifotos.pl/mini/DSC0025jp_nhqweqw.jpg Efekt na zdjęciach nie jest porażający. Na żywo wygląda to lepiej. Materiał jest nowy i czarny. Pracy było dużo ale zostało 400 zł w kieszeni które wziął by tapicer. Najgorzej wyszły mi drzwi kierowcy gdyż robiłem je jako pierwsze :cry2: http://s4.ifotos.pl/mini/P1080180J_nhqwerp.JPG http://s6.ifotos.pl/mini/P1080181J_nhqwene.JPG http://s4.ifotos.pl/mini/P1080179J_nhqwers.JPG http://s6.ifotos.pl/mini/P1080182J_nhqwenr.JPG Dla porównania było tak: http://s6.ifotos.pl/mini/70301b2d3_nhqweee.jpg http://s6.ifotos.pl/mini/P1080136J_nrxseew.JPG
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Model: e36 Silnik: m43 1,6 Przebieg: 350 tyś. Styl jazdy: normalny Użytkowanie: 90% trasa 10% miasto Zużycie 0L/10000 km LPG tak Dotychczas Valvoline maxlife 10w40 Przy przebiegu 353 tyś przeszedłem z 15w40 na obecny olej po zastosowaniu płukanki LM.W zimie popychacze grały jak tra lala. Silnik jest w dobrej kondycji nie dawno była robiona uszczelka pod głowicą. Zastanawiam się nad przejściem na 5w40 Valvoline maxlife tylko boję się czy to nie za dużo dla tego silnika.
-
[E36] przekładnia problem
Zacznij szukać przekładni bo w końcu się zatrze i w ogóle nie wróci.
-
e36 coupe problem z szybami
A możesz porównać przewody w nowych i w starych drzwiach czy jest to samo w złączu przy zawiasach ?
-
Zużyty olej, co z nim robić, gdzie go oddać?
A dziwię się że warsztaty nie chcą wam brać tego oleju. Mój mechanik ma piec na przepracowany olej i nawet go skupuje.
-
320 Głośniki tylne - jakie kupić?
Wejdą każde o średnicy 10,5 cm. Ja osobiście mam JBL
-
e36 coupe problem z szybami
Otwórz drzwi, wciśnij ręka mikro-przełącznik przy ryglu i zobacz czy dzieje się tak samo jak przy zamkniętych drzwiach.
-
[E36] przekładnia problem
Przekładnie są takie same. Wygląda że czas na wymianę.
-
BMW E36 316i + LPG długi pierwszy rozruch
Zobacz mój temat o pompie paliwa. U mnie ona była winna takiemu zachowaniu jak opisujesz.