Treść opublikowana przez Fazer
-
POMOCY!!! e36 320 STRZELA na gazie
Proponuje w pierwszej kolejności kable WN wymienić (podmienić i sprawdzić) a potem sprawdzić cewkę.
-
na gazie tak na pb nie
Sonda lambda wytrzymuje 100-150tys.km szczerze mówiąc to jeszcze w życiu nie wymieniałem i nie miałem kłopotów ze sondą. Jak rozumiem kolega zapala na Pb więc wystarczy jak przejedzie kilka km dziennie zanim sie gaz załączy to miesięcznie troche wychodzi tych km. Po to nie odcina się pompy podczas jazdy na LPG żeby był cały czas obieg w układzie, żeby nie było historii z brudną listwą wtryskową Pb i wtryskiwaczami a poziom paliwa w baku powinien być taki żeby sie rezerwa nie świeciła zapewnia to smarowanie pompy i chroni przed w/w :!: Nadgorliwi gaziarze itd. żerują na niewiedzy i sprzedają różne odcinki chroniące pompy paliwa ale nikt sie nie zapyta co z resztą ukł. sie dzieje jak nie ma tam beny :duh: :mad2: :D
-
na gazie tak na pb nie
I jedno i drugie :D Jeśli instalka jest źle dostrojona to z czasem komp Pb adoptuje się do nowych warunków i są takie efekty. Czasami pomaga co jakiś czas reset kompa Pb ale to raczej usówanie efektów nie źródła problemu.
-
Praca silnika
Nie bardzo sonda i tak wytrzymuje ok. 100-150tys.km a cena nowej jest do przyjęcia.
-
Problem z kalibracją Diego
Przyczyną gaśnięcia może być też właśnie za duże ciśnienie red. u Ciebie powinno wystarczyć 1-1,2bara Jeśli chodzi o mapę to w automacie nie da się jej wykonać tak jak w manualu bo nie da się utrzymać w miarę stabilnego obciążenia na poszczególnych przełożeniach, żeby dobrze skalibrować automat trzeba dużej ilości przejechanych kilometrów z lapkiem na kolanach. Napisz jakie masz dysze a dla pewności, że są dobrze dobrane zrób autokalibrację. Na zakładce modelowanie kliknij Ustawienia standardowe i ustaw przesunięcie i nachylenie na 1 (zapisz), i uruchom autokalibrację (utrzymując obroty silnika na 2500rpm) po jej zakończeniu nachylenie powinno wynosić 0,9-1,1 Najlepiej wklej screen'a kiedy silnik pracuje na gazie na zakładce kalibracja-modelowanie.
-
Przerywa podczas jazdy
To sie dzieje głównie na gazie? Jaką masz instalkę?
-
325i | Nie miała baba kłopotu.... - dławi się...
A filtry powietrza, paliwa, gazu czyste? Kable WN, cewka bez przebić?
-
Problem z kalibracją Diego
Mapa jest daleka od ideału :D czy Ty czasem nie masz automatu :?: Sonda lambda ma charakter informacyjny nie wpływa na działanie systemu ale powinna być podłączona jeśli to rzeczywiście automat może się bardzo przydać. Włącz lambde i ustaw na 0-1V i zapisz ustawienia, jeśli jest podłączona to zobaczysz jak działa. Na zakładce Zaawansowane zaznacz funkcję Wyłącz przetryskiwanie przed przejściem na gaz (w niektórych przypadkach może przeszkadzać). Ciśnienie też ma dziwne odczyty pewnie reduktor jest na max'a
-
Nieprzyjemny zapach z nawiewow.
No i oczywiście nowy filtr kabinowy
-
Problem z kalibracją Diego
To jest bardziej skomplikowane, ponieważ każdy silnik jest inny. Musisz spróbować różnych ustawień w zależności jakie masz dysze na listwie. Jeśli masz listwe Matrix par. offset musi wynosić 1ms wtedy nie powinien gasnąć, chyba, że wzbogacenia są źle dobrane. Dysze powinieneś mieć 2,4mm (na początek). Jeśli chodzi o mapę to powinna być zebrana na Twoim samochodzie bo z tym bywa różnie. Jeśli możesz wrzuć screen'a ze swojej mapy i ustawień to coś podumamy :D Spróbuj takich ustawień %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img163.imageshack.us/img163/2047/settings0rd.jpg
-
318is pali jak smok, co jeszcze moze być przyczyną?
Po wykluczeniu czujników, ukł. zapłonowego, warto sprawdzić sprężanie powinno być 10-11bar, analiza spalin pokaże w jakiej kondycji jest silnik.
-
Czy to silniczek krokowy
Nr 5 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE51&mospid=47425&btnr=13_0578&hg=13&fg=15
-
Dziwna historia
Z prawnego punktu widzenia taka transakcja jest dopuszczalna nawet bardzo często stosowana w handlu zagranicznym jednak podlega pewnym ograniczeniom. W opisanym przypadku przez Przemo25 jest to ewidentny kant, ponieważ takie transakcje przeprowadza się za pośrednictwem banków :D A w tej sytuacji pewnie sprzedający i spedytor dobrze się znają :D :D :D
-
Felgi po spotkaniu z dziurą w drodze
Można wyważyć felgę w zależności od uszkodzenia nawet wyprostować ale jeśli jest bardzo krzywa to raczej nie da rady.
-
318is pali jak smok, co jeszcze moze być przyczyną?
Tak czujnik położenia przepustnicy może klęknąc, jeśli masz wtyczkę do niego 3pin to pomiędzy skrajnymi pinami 1 i 3 rezystancja powinna wynosić ok. 4000 Ohm a pomiędzy 2 i 3 przy zamkniętej przepustnicy ok. 800-1200 Ohm, pomiędzy 2 i 3 przepustnica całkiem otwarta 3200-4800 Ohm. Aha czujnik jest 5V. Wysokie spalanie może być też spowodowane (IAT) czujnik temp. zasysanego powietrza (oszukuje sie go w pseudo tuningu :D )
-
318is pali jak smok, co jeszcze moze być przyczyną?
Przecież jeździ po mieście na krótkich dystansach jak ma sprawdzić spadek mocy?
-
falujące obroty na gazie, gaśnięcie na benzynie
Instalka nie jest istotna tylko dokładność montażu i adaptacji. Ja mam Diego :D
-
czujnik połozenia przepustnicy 318is
Tak czujnik położenia przepustnicy może klęknąc, jeśli masz wtyczkę do niego 3pin to pomiędzy skrajnymi pinami 1 i 3 rezystancja powinna wynosić ok. 4000 Ohm a pomiędzy 2 i 3 przy zamkniętej przepustnicy ok. 800-1200 Ohm, pomiędzy 2 i 3 przepustnica całkiem otwarta 3200-4800 Ohm. Aha czujnik jest 5V.
-
falujące obroty na gazie, gaśnięcie na benzynie
Ja nie narzekam nie mam problemów z gazem za to moje serce się raduje jak pod dystrybutorem płacę 25PLN zamiast 40PLN za taką samą jazdę :D :D :D Zresztą po to gazowałem auto nie dla przyjemności :duh:
-
IS strasznie chleje...
Powodem dużego spalania oprócz wymienionych może być również -zapchany filtr powietrza, -uszkodzony czujnik temp. cieczy -uszkodzony czujnik temp. zasysanego powietrza -ciśnienie paliwa, -sonda lambda -czujnik ilości zasysanego powietrza (VAF)
-
czy moje spalanie moze byc spowodowne lambdą???
Niestety samo HC nic konkretnego nie mówi do pełnego obrazu sytuacji potrzebne jest HC, CO, CO2, O2 i lambda
-
318is pali jak smok, co jeszcze moze być przyczyną?
Może jest wyciek, brudne filtry (paliwa, powietrza), padnięty czujnik temp. płynu, przyczyn może być wiele.
-
czy moje spalanie moze byc spowodowne lambdą???
Właśnie pisze, że np. zużyty reduktor po prostu puszcza z tego co piszesz zawsze był niedogrzany pewnie mebrany są już sztywne 5 lat to już jest troche dla reduktora tym bardziej, że u nas są zimy to nie Italia :D Napisz jakie masz wyniki na analizatorze, skoro jest mieszanka za bogata to może reduktor przylewać niekoniecznie jest to winą ukł. zapłonowego :8) Pęknięty dolot to pewnie efekt detonacji zregenerowany taśmą to pewnie jest przyczyna nierównych obrotów jałowych (nieszczelność dolotu)
-
czy moje spalanie moze byc spowodowne lambdą???
Jaki przebieg ma reduktor(y) może nadaje się do regeneracji lub już ktoś go regenerował :D to też ma duży wpływ na spalanie jak również za mały reduktor, źle dobrany mikser, nieszczelności (śmierdzi pod maską) lub wszystko na raz...
-
czy moje spalanie moze byc spowodowne lambdą???
Nieszczelny dolot to nierówne obroty, szarpanie silnika a nic o tym nie wspominasz. Trzeba sprawdzić cały ukł. zapłonowy a nie tylko świece a przede wszystkim sprężanie w cylindrach pewnie silnik ma już konkretny przebieg i większe spalanie tym bardziej, że jest eksploatowany na LPG.