Treść opublikowana przez Fazer
-
cos nie tak z wysokoscia obrotow silnika ...
Krokowy może mieć wpływ na zapalanie a jaką masz instalkę lpg?
-
Gaśnie na benzynie
Sprawdź rezystancję jeśli jest dobra nie trzeba wymieniać. Jaką masz instalkę?
-
wkółko to samo falujace obroty !!!
Może spróbuj zresetować komp poprzez zdjęcie klemy na ok. 30min. nieraz jest tak, że jak źle jest wyregulowana mieszanka na gazie to komp Pb próbuje to zniwelować i potem nie chodzi dobrze ani na Pb ani na LPG. Jeśli to pomoże to trzeba wyregulować LPG. Zła regulacja mieszanki może nieźle namieszać.
-
BMki palą mało tylko Wy nie umiecie jeździć!
Seicento mojego kumpla pali więcej, myśle, że test był przeprowadzany na lawecie :D :D :D :D :D
-
Nagrzewanie a LPG
No właśnie i mnie powiedzieli, że jak są problemy to podgrzewacze...
-
Nagrzewanie a LPG
U mnie tak to właśnie wygląda jak widać teoria swoje a praktyka swoje. Może jest ktoś na forum kto nie ma z tym problemów. Skąd wiesz, że producent mówi o dwóch wartościach o instalatorów nie pytam :lol: ?
-
525 czy 528? i jak nie kupic bubla?
Ja polecam serwis za niewielką opłatą w porównaniu do wart. auta można się wiele dowiedzieć a w dieslu jest to niezmiernie ważne ponieważ w takim silniku ewentualny koszt napraw może się zbliżyć do wartości pojazdu np. pompa wtryskowa+turbina nowe to z tego co pamiętam ok. 12tys. + robocizna!!! Podpięcie pod tester wykaże prawdziwy przebieg (w BMW pomimo cofnięcia licznika da się odczytać prawdziwy przebieg) ewentualne odcięcie kontrolki wskazującej usterkę ukł wtryskowego lub przepięcie jej np. pod ABS itd., itp.
-
Instalacja gazowa a spadek mocy na benzynie
W sekwencji to wszystko nie występuje, przy dobrej kalibracji różnica między Pb i LPG jest znikoma. U mnie nawet poprawiła się znacząco elastyczność samochodu.
-
Nagrzewanie a LPG
Tak korzystałem z lapka. Jak pisałem wyżej prawdopodobnie do przełączenia na lpg komp bierze pod uwagę temp. nie tylko reduktora ale i temp. gazu/listwy, to miałoby sens, ponieważ KME zaleca podgrzewacze Matrix'ów, poza tym sterownik lpg do obliczania czasu wtrysku lpg wykorzystuje temp. gazu może jest ona jeszcze zbyt niska przy temp. reduktora 30* po pierwszym uruchomieniu...
-
Nagrzewanie a LPG
Moim zdaniem to raczej nie czujnik temp. reduktora u mnie pokazuje dobrze a mimo to nie przełącza na lpg od razu. Znalazłem na to sposób aby przyspieszyć moment przełączania: gdy temp. reduktora przekroczy ustawiony próg, rozpędzam się do ok. 80km/h i puszczam gaz tak do ok. 50km/h po 3 razie przeważnie się załącza zauważyłem, że to znacznie szybciej niż czekanie aż się załączy sam. Prawdopodobnie dlatego, że przełączenie w KME następuje gdy obroty maleją bez obciążenia. Innym sposobem jest podgrzanie listwy.
-
Gaśnie na LPG - proszę o pomoc
Jeśli odłączyłeś krokowy to teraz jest tak jakbyś miał śrubkę, czyli I gen. :lol: Prawdopodobnie trzeba wyregulować całą instalkę. Jaki masz sterownik gazu?
-
Nagrzewanie a LPG
Ja mam sekwencje KME. Matrix'y da się regenerować (koszt ok. 150PLN), chyba że padły cewki ale na sterowniku Diego to raczej niemożliwe. W największe mrozy jeżdże na benie u mnie 3,55/ltr to się da jeszcze znieść :lol:
-
Nagrzewanie a LPG
Podłączasz lapka i wszystko widać... Wiadomo im dłuższe przewody tym większa strata ciepła myśle, że warto je przerzucić.
-
Problemy z gazem
A co to za instalka? Zobacz czy reduktor nie jest zimny, oszroniony i czy układ chłodzenia jest wporządku.
-
Nagrzewanie a LPG
No właśnie u mnie też tak jest. Im cieplejsza listwa (grzeje się na postoju od silnika) tym szybciej się przełącza nawet gdy temp. reduktora jest niższa od zadanej. Kilka razy zdażyło się, że temp. gazu wynosiła 17* a reduktora 28* (ustawione jest 30*) a gaz się już załączył.
-
szerokość opon a zużycie paliwa
Dodatkowo różna szerokość z przodu i z tyłu zmienia znacząco trakcję samochodu szczególnie w zakrętach, może być pod- lub nad-sterowny a w skrajnych przypadkach niestabilny taka kombinacja jest dobra na tor gdy chcemy osiągnąć dany efekt lub kiedy producent zaleca w momęcie gdy rozkład mas jest odpowiednio dobrany. Miałem kiedyś taką kombinację u siebie i okazało się, że auto z tylnym napędem jest podsterowne...
-
O instalacjach gazowych
Sprawdź kable wysokiego napięcia, świece, cewki pewnie podczas tak długiego postoju zawilgotniały to są najczęstrze przyczny wystrzałów jeśli to nie pomoże trzeba wyregulować sterownik lpg. Nierówna praca na Pb może być spowodowana uszkodzeniem przepływomierza w wyniku strzałów. Zanim zaczniesz regulować lpg najpierw samochód musi poprawnie pracować na Pb.
-
Jakie świece do gazu??
Proponuje zmieniać świece w połowie przebiegu przewidzianego przez producenta, gaz ma wyższą temp. spalania a chyba nikt nie chce żeby jedna z elektrod się oderwała... Do gazu zaleca się świece jednoelektrodowe poza tym układ zapłonowy musi być sprawny jeśli chcemy bezproblemowo śmigać na gazie tzn. świece, kable, cewki itd.
-
klopty z gazem
Widziałem taką instalkę w 525i i ładnie śmigała, jeśli nie dają z tym rady to szkoda czasu i nerwów...
-
gaśnie przy przejściu na gaz
U mnie też przygasa podczas pierwszego przełączenia, powodem tego jest oleisty osad w listwie (listwe Matrix powinno się czyścić co 20k) albo zaworki lekko przymarzły to wynika z budowy listwy. KME zaleca podgrzewacze ale nie znam ich skuteczności. Co do samej listwy jest dobra ale brakuje jej wygaru przy bardziej wysilonych układach i jest bardzo czuła na zabrudzenia.
-
Nagrzewanie a LPG
Gazu nie ma ale czujnik jest, który u mnie pokazuje temp. gazu 1* i przełącza się przy ok. 40* na reduktorze mimo ustawionego progu 30* a temp. gazu wynosi wtedy ok. 3-4*. Co do gazu w układzie to jest on obecny cały czas (chyba, że jest nieszczelność) u mnie jest to ok. 0,8bar.
-
Nagrzewanie a LPG
Witam wszystkich, Ja mam podobny objaw, na lpg przechodzi później mimo, że reduktor osiągną zadaną temp. Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że komp lpg bierze pod uwagę oprócz temp. reduktora temp. gazu a na postoju listwa szybciej się ogrzewa bo nie ma dużej cyrkulacji powietrza pod maską...