Treść opublikowana przez Fazer
-
Problem z kalibracją Diego
Wersja sterownika Diego musi zgadzać się z wersją softu. Musisz sprawdzić wersję sterownika jeśli masz co najmniej 1.3a (napewno masz nowszą wersję) to nie będzie problemu. Wersję sterownika można odczytać na złączu czarnym Diego lub spróbować połączyć się wtedy wersja widoczna jest na dolnej belce softu. Jeśli się nie połączy trzeba spróbować innej wersji oprogramowania.
-
Po raz setny falujace obroty - tym razem inaczej
Dlaczego sonda nie mamy wyników analizy spalin, może poprostu krokowy się zacina albo filtry do wymiany :D
-
Zbierzność..?!
Nieraz jak skrzywiłem fele na krawężniku albo wpadłem w dużą dziurę to też samochód lekko ściągało i kierownica była trochę przekręcona. Na szczęście po "zbierzności" wszystko było oki.
-
Zbierzność..?!
To też ustawia się przy zbieżności :D
-
Kto ma pierwszeństwo? Runda 2
A jak wszyscy w jednym czasie wpadnom na ten pomysł :duh: :?:
-
Zbierzność..?!
Jeśli jest podłużnica zgięta to geometria może się nie zgadzać. Po każdej wymianie jakiejkolwiek części zawieszenia zawsze powinno się robić zbieżność :!:
-
Jak wymienic łożysko lewe przód?? Trudne??
Tak są i mogą być zapieczone i wtedy jest trochę zabawy. W nowym komplecie zazwyczaj dają też ten pierścień. Po wyjęciu pierścienia stare łożysko pewnie się rozsypie pozostałą część trzeba wycisnąć równo dopasowanym trzpieniem. Nowe łożysko trzeba wtłoczyć (używając do tego zewnętrznej krawędzi) równo uważając żeby go nie zniszczyć.
-
Jak wymienic łożysko lewe przód?? Trudne??
W warunkach garażowych raczej trudne, trzeba miać wyciskarkę ewentualnie "zdrowy" podnośnik. Ważna jest precyzja bo można uszkodzić piastę i łożysko ale jak ktoś to już robił to ok. 2godz. i po sprawie jeśli nie to raczej odradzam samemu się za to brać.
-
Problem z kalibracją Diego
To jest jedna z kilku map, które zrobiłem. Ciśnienie 1,4b; nachylenie 1.15; offset 1.0 %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img300.imageshack.us/img300/4596/ismapa9iw.jpg Dziwna jest zmiana czasu wtrysku ok. 4,5ms nie było nagłej zmiany warunków testu (hamowanie, wyprzedzanie) :?: A to druga mapa, ciśnienie 1b; nachylenie 1,35; offset 1,0 %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img118.imageshack.us/img118/3901/ismapa12my.jpg
-
Problem z kalibracją Diego
1ms chyba, nie? A jak ciśnienie gazu? Trzyma się w trakcie jazdy i po wyłączeniu LPG (nieszczelności)? Chodziło mi o różnice w przyspieszeniu LPG/PB 0-100km/h :D Ciśnienie jest w miarę stabilne, nie ma nagłych spadków itd.
-
Problem z kalibracją Diego
Ok, jak wkońcu dojde z tym ustrojstwem do ładu to coś wrzuce na razie wiem, że nie powinno być większej różnicy między lpg i Pb niż 1sek na tej sekwencji w tym modelu. Ze względu na pogodę nie mamy za bardzo możliwości regulacji :evil: Jak dotąd sprawdziłem ukł. zapłonowy, ogólną kondycję silnika (stopień sprężania, szczelność dolotu, wydechu, sprawność sondy, przepływomierza, czujnika temp., przepustnice, krokowy, filtry...) Ze strony LPG sprawdzone połączenia, szczelność, cewki w listwie sprawne. Gaziarze nie uziemili sterownika :evil: Jeśli regulacja nic nie zmieni prawdopodobnie sterownik do wymiany.
-
no i dałem sie wycyckać
Nie wiem jakie oznaczenia ma serwis ale ja znalazłem to AMORTYZATOR {TYŁ} GAZOWY TOYOTA STARLET EP81,EP82 90-, TERCEL EL4...90- (A341082) AMORTYZATOR {PRAWO,PRZÓD} GAZOWY TOYOTA TERCEL,PASEO (USA) 91-95 (A234053) AMORTYZATOR {LEWO,PRZÓD} GAZOWY TOYOTA TERCEL,PASEO (USA) 91-95 (A234054) To są amorki KYB SPRĘŻYNA {TYŁ} ZAWIESZENIA TOYOTA STARLET EP80 90-, TERCEL EL4...90- 111.48 zł (brutto: 136.01 zł) Oznaczenia mogą się różnić, ponieważ producent często tą samą część oznacza inaczej dla serwisu a inaczej na rynek cz.zamiennych Możesz zapytać o to oznaczenie tu: http://www.4cars.pl/
-
Kto ma pierwszeństwo? Runda 2
Też mi się tak coś kojarzy, że koleś na prawku coś wspominał musze zajrzeć do kodeksu :duh:
-
Kto ma pierwszeństwo? Runda 2
W tej sytuacji to nawet Bruce Lee wymięknie :duh: :mad2: Pewnie pierszeństwo ma ten z nowszym rocznikiem :D Ten co ma zimówki szybciej się zbierze.
-
Strzelanie z rury wydechowej
Zakładając że sondy nie ma (nie zdążyłem jeszcze przejrzeć wszystkich postów dot. sondy w połączeniu z brakiem kata), to nie ma co interpretować składu mieszanki. Strumienica, kiedyś była w tym samochodzie, ale jak zostawiłem na drodze ponad metr rury, to i strumienica została. Była zresztą bardzo zardzewiała. Wnioskuję, że albo poprzedni właściciel dawno kata wywalił, albo wstawił badziewie a nie strumienicę. Ale to już przeszłość. Jest środkowy tłumik, przelotówka i tłumik końcowy. No i podobno coś jeszcze co w tłumiku lata Raf Trzeba sprawdzić czy jest sonda czy nie. Jeśli nie ma to komp. jest w trybie serwisowym i daje bogatą mieszankę to by chyba tłumaczyło strzały...
-
Strzelanie z rury wydechowej
Nie mam LPG wogóle. Cały czas jeżdżę na benzynie Co to jest emulator wtryskiwaczy?? Pozdrawiam Rafał Jeśli nie masz LPG to emulatora też nie masz :D
-
Strzelanie z rury wydechowej
Niektórzy płacą za taką przyjemność i to dużo. Na allegro widziałem takie urządzenie do robienia płomieni z tłumika ale cholera drogie jest :D A tak poważnie to wygląda na kłopoty z układem zapłonowym skoro mieszanka dopala się w tłumiku. Może wtryskiwacze się nie domykają, zaśniedziały. Masz instalkę lpg może emulator wtryskiwaczy klęknął?
-
wymian filtra gazu
Filtr LPG fazy płynnej to koszt ok. 10zeta + koszt wymiany, w zależności od instalki w naszych warunkach ja wymieniam co ok. 15kkm Z tego co się orientuje to w sterowniku Bingo można ustawić min. temp. przełączenia
-
Respekt przed BMW ?
I Ty to piszesz mieszkając "tam" a kto sie boi pasteży ze stepów bo my nie. Tak to jest mnie zjeżdżają bo się boją a i ja zjeżdżam rumunom w Oplu Kadecie bo nieraz chodze sam po mieście :D :D :D
-
BMW Z3 - warto?
Chodziło mi raczej o względy eksploatacyjne i doświadczenia, model jest już troche na rynku, ewentualne przypadłości np. przeciekający dach dostępność części bo już się nasłuchałem trochę w sklepach moto: wie pan co ale to nie jest zwykły model będzie trzeba poczekać aż importer przyśle części może w przyszłym miesiącu :D
-
świece a spalanie
Przyczyn może być wiele: -zły skład mieszanki, np. za bogata (usterka sondy lambda, problemy z ukł. zapłonowym), -spalanie oleju, silnik bierze olej, -częsta jazda na krótkich odcinkach, niedogrzanie świecy brak samooczyszczenia, -zła jakość paliwa To są chyba najczęstsze przyczyny
-
Wibracje kierownicy powyżej 80km/h.
Łożysko "buczy" przy określonej prędkości, nie udeżyłeś gdzieś w krawężnik lub najechałeś z większą prędkością, nie wpadłeś w dziurę mogłeś skrzywić fele albo uszkodzić oponę.
-
Problem z kalibracją Diego
Co to za instalka OMVL? Można skopiować mapy jeśli program ma taką opcję, można ustawić podobne parametry jednak instalkę trzeba dostroić do konkretnego samochodu ze względu na różne zużycie silnika itd.
-
BMW Z3 - warto?
Co sądzicie o tym modelu, czy warto go kupić?
-
Wibracje kierownicy powyżej 80km/h.
Dokładnie może to być wina wyważenia kół lub opon po zimie często się to zdarza. Trzeba sprawdzić wyważyć koła bo niedługo od wibracji padnie łożysko.