Treść opublikowana przez Fazer
-
SPALANIE LPG SKOCZYŁO W GÓRĘ ???
Powinno wystarczyć jak pojeździsz na Pb...
-
DZIWNE PRZERYWANIE
Jeśli nie masz instalki lpg to może być liche paliwo. Kiedyś zatankowałem taką bene, że palił tylko za drugim razem przekopałem cały silnik aż kiedyś zatankowałem gdzie indziej i jak ręką odjął. Trzeba by sprawdzić filterki dla pewności taki objaw dają też zużyte kable WN lub świece.
-
sonda lambda poniżej minimum na lpg
Jakie badanie? Na analizatorze spalin czy gazownik wyczytał to z fazy księżyca? Jakie wyniki ci wyszły na Pb i LPG? Jaki to model, silnik, instalka itd? Kiedy lambda jest poniżej "minimum" jak przyspieszasz na wolnych, zapala się CHECK :?: :?: :?:
-
SPALANIE LPG SKOCZYŁO W GÓRĘ ???
Bez "zajrzenia" do kompa chyba niewiele się da zrobić. Ale instalki raczej nie gubią ustawień po wyjęciu aku prawdopodobnie komp Pb musi złapać swoją mapę i powinno być ok. Pojeździj troche na Pb ok. 10km i przełącz na gaz powinno być dobrze.
-
zimny gaz
CHECK nie powinien się świecić to kwestia regulacji instalki, najczęściej palący się CHECK to zły skład mieszanki.
-
Artykul: Niebezpieczny autogaz?
Mój kolega wjeżdżając na stacje benzynową maluchem za późno skręcił przed dystrybutorem w dodatku był lód i trochę pogiął zarówno samochód jak i dystrybutor na szczęście nie doszło do najgorszego jaki wniosek: nie koniecznie trzeba mieć instalację gazową żeby zwiedzić stratosferę :D :D :D
-
Czy jest sens zakładać wariator do takiego motoru??
Nie liczą się rozmiary tylko możliwości :D a jaki masz teraz parownik, nie wyrabia? Na "tuning" gazowy raczej bym nie liczył.
-
Zgrzytanie przy zmianie biegów
Jeśli poziom oleju jest dobry to chyba się synchronizatory kończą :(
-
wkółko to samo falujace obroty !!!
Samochód musi dobrze pracować na Pb zanim zabierzesz się za regulacje lpg :!: Przełącz na "tylko benzyna" i zobacz jak auto pracuje jeśli ok to pojeździj dzień na benie jeśli nie to doprowadź do porządku. Pisałeś, że nie masz krokowca od lpg a był proponuje go założyć tym bardziej, że masz sterownik LPG podpięty. Wymieniłeś reduktor, sonde lambda itd. dostroiłeś potem instalkę czy zostawiłeś jak jest? Prawdopodobnie trzeba zestroić LPG od początku nie polecam ingerencji w ukł. zasilania Pb :!:
-
Sprzędło poleciało BMW E36
Nie straszcie chłopaka może rzeczywiście było coś więcej do wymiany a sam napisał, że się nie zna, chociaż za taką kasę to by kupił ze dwie skrzynie używane. Jak będziesz odbierał samochód to niech cie wezmą pod auto i pokarzą palcem co wymienili czego się tykali, niech ci na wszystko dadzą fakturę na każdą część, którą zmienili. Jak wymienili sprzęgło napewno będą ślady ingerencji, tylko nie bierz faktury typu "wymiana sprzęgła" bo się wywiną sianem.
-
Jaka srednica dysz do 3,5 litra w w sekwencji.
Czujnik, który kupiłem ma homologację KME nie wiem czy robią je sami, znalazłem tą firmę przypadkowo. Co do KME to mnie na takie zapytania podawali różną cenę dotyczącą tego samego podzespołu w zależności kto odebrał (za interfejs wołali 150PLN netto nie wspominając, że na allegro jest komplet po 70PLN) :D Z tego co wiem i zdążyłem się sam przekonać to nie mają tam zbyt dużego porządku delikatnie mówiąc a obsługa klienta jest jeszcze w lesie ale na produkty nie mogę narzekać. Co do montażu instalacji to zrobiłem kolejny fakultet wieczorowo w swoim garażu poprawiając po "magic'ach", podobnie jak Ty zapłaciłem za montaż butli tyle, że mnie to wyniosło ok. 1000PLN nie wdając się w szczegóły.
-
wklad sportowy czy stozek???
Myśle, że wogóle nie odczujesz różnicy (poza zwiększeniem głośności dolotu), może niewielką przy prawidłowym zainstalowaniu stożka, jednak to wymaga kilku przeróbek. Poza tym przy stożku szybciej brudzi się przepustnica a kurz nie przechwycony przez stożek trafia prosto do silnika.
-
Jaka srednica dysz do 3,5 litra w w sekwencji.
"Czujnik kalibracyjny" można dostać w firmie Boston w Gliwicach sprzedają części do Diego i Sirocco ja zapłaciłem 250PLN, w komplecie jest czujnik, trójnik i przelotka. Jeśli ktoś chce mogę podać namiary.
-
wskazanie komputera
Masz chyba za niski poziom oleju...
-
wkółko to samo falujace obroty !!!
Wiem, nie chodzi mi o kasowanie błędów tylko o adaptacje kompa Pb :8)
-
Jaka srednica dysz do 3,5 litra w w sekwencji.
Czujnik kalibracyjny jest identyczny z MAP sensorem, który już masz zainstalowany. Aby zrobić mapę trzeba podłączyć drugi MAP sensor za pomocą trójnika do podciśnienia z kolektora i pierwszego czujnika. Potem należy je spiąć przelotką do sterownika Diego podłączając dłuższy przewód do dodatkowego czujnika. Na stronie KME jest do ściągnięcia plik FAQ zawierający szczegóły zbierania mapy http://www.kme.com.pl/instrukcje.html
- silnik
-
525tds rozrusznik nie kręci
Sprawdź wszystkie kable masowe od tego się zaczyna, na skrzyni, silniku prawdopodobnie przewód zaśniedział lub przerdzewiał, rozrusznik potrzebuje dużego prądu jeśli masa jest już cieńka to za nic nie załapie :8)
-
przy odpaleniusilnik stuka a po chwili przestaje
Prawdopodobnie kasatory puszczają już olej, zanim pompa dobije troche klekoczą. Olej półsyntetyczny jest trochę gęstszy dlatego dłużej trzymają.
-
BRAK ŚWIATEŁ COFANIA
Ja też miałem podobny problem, sprawdziłem automat załączający wsteczny, wyjąłem go wyczyściłem sprawdziłem i "stykał" zamontowałem i znowu to samo po sprawdzeniu elektryki zdecydowałem się go jednak wymienić na nowy i działa do teraz...
-
program serwisowy do BMW
Na allegro widziałem takie urządzenie do kasowania błędów, cofania licznika itp.
-
Moj diesel nie chce zapalić. Pomocy. Prosze! :-(
Z tego co wiem to pompy wtryskowe da się regenerować ale może zatankowałeś gdzieś lewe paliwo może jakiś opał :duh: i zapchała się ta pompa...
-
Gaśnie na benzynie
Np. 0*C odpowiada 6000 Ohm, nie wiem dokładnie jakie powinny być wartości są jeszcze inne sposoby bardziej zaawansowane...
-
cos nie tak z wysokoscia obrotow silnika ...
Jeśli dzieje się to na gazie to wyczyść krokowy od gazu może jest zapaskudzony i się przycina...
-
Czujnik położenia wału
Zobacz na motoAllegro mają tam dużo używanych części, popytaj może ktoś będzie miał.