Skocz do zawartości

Fazer

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fazer

  1. Powinno wystarczyć jak pojeździsz na Pb...
  2. Fazer odpowiedział(a) na lc123 temat w E30
    Jeśli nie masz instalki lpg to może być liche paliwo. Kiedyś zatankowałem taką bene, że palił tylko za drugim razem przekopałem cały silnik aż kiedyś zatankowałem gdzie indziej i jak ręką odjął. Trzeba by sprawdzić filterki dla pewności taki objaw dają też zużyte kable WN lub świece.
  3. Jakie badanie? Na analizatorze spalin czy gazownik wyczytał to z fazy księżyca? Jakie wyniki ci wyszły na Pb i LPG? Jaki to model, silnik, instalka itd? Kiedy lambda jest poniżej "minimum" jak przyspieszasz na wolnych, zapala się CHECK :?: :?: :?:
  4. Bez "zajrzenia" do kompa chyba niewiele się da zrobić. Ale instalki raczej nie gubią ustawień po wyjęciu aku prawdopodobnie komp Pb musi złapać swoją mapę i powinno być ok. Pojeździj troche na Pb ok. 10km i przełącz na gaz powinno być dobrze.
  5. CHECK nie powinien się świecić to kwestia regulacji instalki, najczęściej palący się CHECK to zły skład mieszanki.
  6. Fazer odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Spalanie & Paliwa alternatywne
    Mój kolega wjeżdżając na stacje benzynową maluchem za późno skręcił przed dystrybutorem w dodatku był lód i trochę pogiął zarówno samochód jak i dystrybutor na szczęście nie doszło do najgorszego jaki wniosek: nie koniecznie trzeba mieć instalację gazową żeby zwiedzić stratosferę :D :D :D
  7. Nie liczą się rozmiary tylko możliwości :D a jaki masz teraz parownik, nie wyrabia? Na "tuning" gazowy raczej bym nie liczył.
  8. Fazer odpowiedział(a) na lukas23 temat w E36
    Jeśli poziom oleju jest dobry to chyba się synchronizatory kończą :(
  9. Samochód musi dobrze pracować na Pb zanim zabierzesz się za regulacje lpg :!: Przełącz na "tylko benzyna" i zobacz jak auto pracuje jeśli ok to pojeździj dzień na benie jeśli nie to doprowadź do porządku. Pisałeś, że nie masz krokowca od lpg a był proponuje go założyć tym bardziej, że masz sterownik LPG podpięty. Wymieniłeś reduktor, sonde lambda itd. dostroiłeś potem instalkę czy zostawiłeś jak jest? Prawdopodobnie trzeba zestroić LPG od początku nie polecam ingerencji w ukł. zasilania Pb :!:
  10. Fazer odpowiedział(a) na Rado_ temat w E36
    Nie straszcie chłopaka może rzeczywiście było coś więcej do wymiany a sam napisał, że się nie zna, chociaż za taką kasę to by kupił ze dwie skrzynie używane. Jak będziesz odbierał samochód to niech cie wezmą pod auto i pokarzą palcem co wymienili czego się tykali, niech ci na wszystko dadzą fakturę na każdą część, którą zmienili. Jak wymienili sprzęgło napewno będą ślady ingerencji, tylko nie bierz faktury typu "wymiana sprzęgła" bo się wywiną sianem.
  11. Czujnik, który kupiłem ma homologację KME nie wiem czy robią je sami, znalazłem tą firmę przypadkowo. Co do KME to mnie na takie zapytania podawali różną cenę dotyczącą tego samego podzespołu w zależności kto odebrał (za interfejs wołali 150PLN netto nie wspominając, że na allegro jest komplet po 70PLN) :D Z tego co wiem i zdążyłem się sam przekonać to nie mają tam zbyt dużego porządku delikatnie mówiąc a obsługa klienta jest jeszcze w lesie ale na produkty nie mogę narzekać. Co do montażu instalacji to zrobiłem kolejny fakultet wieczorowo w swoim garażu poprawiając po "magic'ach", podobnie jak Ty zapłaciłem za montaż butli tyle, że mnie to wyniosło ok. 1000PLN nie wdając się w szczegóły.
  12. Fazer odpowiedział(a) na Guccio temat w E36
    Myśle, że wogóle nie odczujesz różnicy (poza zwiększeniem głośności dolotu), może niewielką przy prawidłowym zainstalowaniu stożka, jednak to wymaga kilku przeróbek. Poza tym przy stożku szybciej brudzi się przepustnica a kurz nie przechwycony przez stożek trafia prosto do silnika.
  13. "Czujnik kalibracyjny" można dostać w firmie Boston w Gliwicach sprzedają części do Diego i Sirocco ja zapłaciłem 250PLN, w komplecie jest czujnik, trójnik i przelotka. Jeśli ktoś chce mogę podać namiary.
  14. Fazer odpowiedział(a) na kimi76 temat w E32
    Masz chyba za niski poziom oleju...
  15. Wiem, nie chodzi mi o kasowanie błędów tylko o adaptacje kompa Pb :8)
  16. Czujnik kalibracyjny jest identyczny z MAP sensorem, który już masz zainstalowany. Aby zrobić mapę trzeba podłączyć drugi MAP sensor za pomocą trójnika do podciśnienia z kolektora i pierwszego czujnika. Potem należy je spiąć przelotką do sterownika Diego podłączając dłuższy przewód do dodatkowego czujnika. Na stronie KME jest do ściągnięcia plik FAQ zawierający szczegóły zbierania mapy http://www.kme.com.pl/instrukcje.html
  17. Fazer odpowiedział(a) na helus temat w E30
    A to dopiero początek...
  18. Fazer odpowiedział(a) na tiger temat w E34
    Sprawdź wszystkie kable masowe od tego się zaczyna, na skrzyni, silniku prawdopodobnie przewód zaśniedział lub przerdzewiał, rozrusznik potrzebuje dużego prądu jeśli masa jest już cieńka to za nic nie załapie :8)
  19. Prawdopodobnie kasatory puszczają już olej, zanim pompa dobije troche klekoczą. Olej półsyntetyczny jest trochę gęstszy dlatego dłużej trzymają.
  20. Fazer odpowiedział(a) na rav E39 temat w E39
    Ja też miałem podobny problem, sprawdziłem automat załączający wsteczny, wyjąłem go wyczyściłem sprawdziłem i "stykał" zamontowałem i znowu to samo po sprawdzeniu elektryki zdecydowałem się go jednak wymienić na nowy i działa do teraz...
  21. Fazer odpowiedział(a) na Guccio temat w E36
    Na allegro widziałem takie urządzenie do kasowania błędów, cofania licznika itp.
  22. Z tego co wiem to pompy wtryskowe da się regenerować ale może zatankowałeś gdzieś lewe paliwo może jakiś opał :duh: i zapchała się ta pompa...
  23. Fazer odpowiedział(a) na piotr10 temat w E36
    Np. 0*C odpowiada 6000 Ohm, nie wiem dokładnie jakie powinny być wartości są jeszcze inne sposoby bardziej zaawansowane...
  24. Jeśli dzieje się to na gazie to wyczyść krokowy od gazu może jest zapaskudzony i się przycina...
  25. Fazer odpowiedział(a) na casran temat w E39
    Zobacz na motoAllegro mają tam dużo używanych części, popytaj może ktoś będzie miał.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.