Treść opublikowana przez Fazer
-
falujące obroty i gaśnięcie silnika, choć nie zawsze ;)
Jeśli nie masz softu i fejsu to raczej niewiele możesz sam zrobić. Mogą być brudne filterki szczególnie ten fazy lotnej zobacz czy nie jest mokry z oleju i czy listwa jest sucha. Jeśli masz Matrix'y to czyści się je co 20tys. Możesz jeszcze spuścić olej z reduktora (na ciepłym silniku) Ja miałem taki przypadek, że podczas szybkiej jazdy reduktor nadmiernie się chłodził i gaz nie do końca odparowywał a silnik zachowywał się tak jak opisujesz dlatego podczas wolniejszej jazdy reduktor nagrzewa się i objawy częściowo mijają.
-
Jaki silnik w BMW serii 5 ?
Niestety teraz to już norma. Kiedyś wystarczyło mieć 8,5sek do 100km/h i to było coś a teraz przeciętne auto ma 10sek do 100km/h a dużo jest takich z 9-cioma sek. różnica niewielka. Byle Ibiza TDI ba nawet Clio ma sporo poniżej 10sek. Żeby rzeczywiście widzieć różnice trzeba mieć ok. 5-6sek. wtedy można jeździć bez kompleksów :D Prędkość max na poziomie 220km/h w naszych realiach i tak jest więcej niż wystarczająca. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to prędkość podróżna tylko osiągana sporadycznie.
-
Zgrzyt 2, 3 i 4 biegu.
Jeśli wcześniej było dobrze (przed wymianą oleju) to może olej jest nieodpowiedni (za gęsty). W lato jest to niezauważalne ale w zime w niskich temp. olej gęstnieje i daje efekt "oporu" przy zmianie biegów.
-
E39 M5 - rekonstrukcja spalonego - czy to się opłaca?
Poza tym za takie pieniądze można kupić fajne autko a nawet nowe :!: Do tych wszystkich kosztów dolicz jeszcze swój czas i pracę nie wiadomo czy w połowie drogi nie będziesz miał dość...
-
Coś niedobrego dzieje sie z wolnymi obrotami
Może czujnik temp. pada.
-
przyciemnianie szyb
Zgadzam się w 100% jeszcze kilka lat temu nikomu to aż tak bardzo nie przeszkadzało :?
-
Halogeny w dzień?
Bezpieczenstwo....samochod oswietlony jest lepiej widoczny niz nieoswietlony. Dokładnie tak ale samochód oślepiający też potrafi być niebezpieczny...
-
Zdolni fachowcy
Zawsze można wsadzić oryginalną kiere i prowadzić na cztery ręce i nogi wtedy przysłowie "żeby dwoje chciało na raz" nabiera głębszego sensu :D
-
wymiana swiec
Dla zainteresowanych wygląd świecy i przyczyny takiego stanu http://www.data.com.pl/infotech/swiece_2.html
-
Halogeny w dzień?
Za halogeny można dostać paragraf :D Ale dozwolona jest jazda na tzw. światłach do jazdy dziennej zamiast mijania.
-
Na wysokich obrotach przestaja pracować 4 cylindry
Zacznij od sprawdzenia świec i cewek. U mnie przyczyną były zużyte świece.
- sterownik air bag E39
-
wymiana swiec
To nie jest teza tylko zalecenie :D ja nikogo nie zmuszam do wymiany przy takim przebiegu ale nie chce żeby ktoś miał pół silnika do wymiany kiedy napisze, że może wymieniać świece co 50tys. na LPG :roll: Taki przebieg zalecają zarówno serwisy jak i producenci instalek :)
-
strzały po rozwirceniu mixera przez gazowników
Jeszcze nie widziałem IIIgen. z mixerem szpec musi być z tego gazownika :D Jeśli to jest Autronic AL-700 to jest to przyzwoita instalka, która dobrze się spisuje.
-
Spala mi jednocześnie gaz i benzyne
Myśle, że emulator jest felerny i nie odcina wtryskiwaczy Pb, które pracują podczas jazdy na LPG. Ale powinny być też inne objawy np. mniejsza moc, zalewanie samochodu itd. Trzeba jechać do warsztatu niech to sprawdzą.
-
wymiana swiec
Pewnie niedługo się dowiesz dlaczego co 20tys. :D zwłaszcza w tym samochodzie z przebiegiem 60tys. :shock: LPG ma wyższą temp. spalania może dojść do "upalenia" elektrody, pęknięcia ceramiki nie mówiąc o możliwości cofnięcia płomienia.
-
wymiana swiec
Na LPG świece powinno się wymieniać co ok. 20tys. km.
-
Spala mi jednocześnie gaz i benzyne
Jaką konkretnie masz instalkę? Jeśli zapalasz na benie to normalne, że co jakiś czas będziesz musiał tankować. Chyba, że benzyny ubywa naprawdę dużo wtedy problem może leżeć po stronie instalki np. nie odcinającej wtrysków Pb podczas jazdy na LPG.
-
strzały po rozwirceniu mixera przez gazowników
Jeśli coś robili przy mikserze to muszą później wyregulować wszystko od nowa, pewnie zmienił się skład mieszanki i walnęło w kolektor.
-
sterownik air bag E39
Nie wiem czy ktoś tutaj to robił ale moim zdaniem po wybuchu poduchy sterownik pewnie ma to w crash dacie. Trzeba wymienić sensor i wykasować błąd a to chyba potrafi tylko serwis albo magik z dobrym programatorem :D Możesz spytać jeszcze tutaj http://www.viaken.pl/forum/viewforum.php?f=6 Z tego co wiem tym sprzętem tylko odczytasz usterkę ale nie skasujesz.
-
czy 1,8is ma dwa wałki rozrządu czy jeden?????
Tochyba wyjaśnia sprawę http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA51&mospid=47438&btnr=11_1370&hg=11&fg=25 przynajmniej z wałkami rozrządu :D
-
ale sie nasmialem co to jest do czego to moze byc ...?? :)))
Która generacja instalki? Jeśli masz drugą gen. i wykręcisz dolot do środka to nie będzie gasł przy większych prędkościach jak wyrzucisz na luz, ale z tym dojeżdżaniem do skrzyżowania to chyba kwestia regulacji miałem podobnie i wystarczyła drobna korekta ustawień. Wiadomo, że na Pb osiągi się pogorszą. Jeśli masz sekwencję to nie musisz nic robić z dolotem wystarczy regulacja.
-
520 + LPG SMOK !!!!!!!!!!!!!
Trzeba by też wymienić filterki, ewentualnie spuścić olej z reduktora chyba, że reduktor jest już wyeksploatowany to też objawia się dużym spalanie wtedy trzeba go zregenerować albo lepiej wymienić na nowy.
-
strzały po rozwirceniu mixera przez gazowników
I odebrałeś samochód w takim stanie :duh: muszą Ci doprowadzić silnik do porządku a potem poprawnie założyć instalkę tzn. właściwy mixer i reduktor ale lepsza byłaby sekwencja. Jeśli będą dyskutować wspomnij o rzeczoznawcy i prawach konsumenta :D
-
520 24V 91r cewki
Najlepiej jest sprawdzić oscyloskopem, miernikiem możesz jeszcze sprawdzić zasilanie cewki pin 3 na złączu od strony kabli i ziemia (przy włączonym zapłonie) napięcie powinno być takie jak na aku, pin 2 (od strony kabli) i ziemia rezystancja 0 Ohm przy wyłączonym zapłonie. Sprawdź czy nie ma pęknięć, ciemniejszych miejsc świadczących o przebiciu na cewce itd.