Skocz do zawartości

KamillOdh

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KamillOdh

  1. I co? Wyczyściłeś ten krokowiec u siebie? Ja u siebie w M62 wyczyściłem, i jak odpaliłem pierwszy raz to obroty zaczęły falować, ale z każdym skokiem/spadkiem obrotów było to coraz słabsze aż się ustabilizowało, od tamtej pory odpala normalnie i trzyma równe obroty, pewnie komputer musiał się "przyzwyczaić" do czystego krokowca bo wcześniej był dość mocno zabrudzony.
  2. Podepnę się pod pytanie wyżej, jak odróżnić zderzak M5 od "Zwykłego" M pakietu? A co do tych listew "hokei" na zderzaku kolegi ///Michalqe to faktycznie widać trochę, że te listwy są odlane razem ze zderzakiem, ale mimo wszystko według mnie jak na zderzak za 500zł to wygląda ładnie, wiadomo że fachowiec jak się przyjrzy to od razu zobaczy, że to zamiennik, ale fachowców jest mało i 99% osób nie zwróci na to uwagi. A taki zamiennik? http://www.tuning-tec.pl/aukcjaTT/zdjecia_aukcja/ZPBM03_B2.jpg Jak widać na zdjęciu można demontować kratkę ze środka jak i listwy i zaślepkę do holowania więc po pomalowaniu niezależnie czy pomalujemy też listwy czy nie raczej nie będzie się to rzucało mocno w oczy. Pod warunkiem, że pomalujemy listwy osobno, zdemontowane ze zderzaka bo jak pomalujemy na zderzaku to klar sprawi, że zleją się ze zderzakiem w jednolitą bryłę. Wie ktoś co to za dokładki na dole tego zderzaka? To coś z oryginału? Jakaś dokładka AC Schnitzer czy coś czy home made? http://www.influx.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2010/12/E39_M5.jpg http://www.influx.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2010/12/E39_M5.jpg
  3. KamillOdh odpowiedział(a) na daski1978 temat w E39
    daski1978 Straszyli Cie, że przy 250 czy 300kg obciążenia pęknie poducha? To mądrzy ludzie jak widać, może jeszcze się obawiają, że powyżej 120km/h mogą się urwać koła, albo że przy mocnym wciśnięciu hamulca przewody hamulcowe popękają i nie będzie hamulców :mad2: Żeby zawieszenie pękło albo poduszka nivo to musiałbyś załadować słonia na dach chyba :P godzill luzik, 140kg to po prostu kawał dobrze zbudowanego chłopa :cool2:
  4. no właśnie na aku jest pokrywka, zespolona z korkami. Wiem że muszę ją podważyć ale próbowałem już wieloma narzędziami z różnych stron i plastik trzeczy jakby zaraz miał pęknąć a nie chce zejść:/ W necie jedni piszą, że Centrę Futura da się otworzyć, a inni że się nie da bo pokrywka jest zgrzana. Ale chyba muszę sprawdzić alternator, bo dzisiaj jak jechałem i włączyłem sobie światła i radio to na skrzyżowaniu napięcie ładowania spadło mi do 12. 7-12.8V u wahało się między 12.7 a 13,2, więc chyba trochę słabo ładuje ten mój alternator.
  5. KamillOdh odpowiedział(a) na daski1978 temat w E39
    Nie no nie przesadzajmy to nie jest zabawka żeby się o 250kg martwić, rozumiem jakby się ktoś martwił, że ma zabrać na pokład siebie + 4 grubasów po 120kg i jeszcze do tego bagażnik obładowany cegłami, przy takim obciążeniu można się zastanawiać nad wytrzymałością zawieszenia ale nie 3 czy 4 dorosłe osoby na pokładzie bo to norma dla tych aut. Instrukcja podaje, że max masa całkowita dla 3.0d wynosi 2360kg dla auta z manualną skrzynią i 10kg więcej dla automatu, masa własna pojazdu to jakieś 1810kg dla manualnej skrzyni i 10kg więcej dla automatu. Więc z prostych obliczeń wynika, że touringa 3.0d można obciążyć o 550kg, a na pewno 600 też by wytrzymał.
  6. Dzięki kolego, szkoda tylko, że moja nie jest w takim kolorze jak Twoja albo w innym niebieskim odcieniu :P Od samego początku marzyła mi się E39 w M pakiecie w kolorze Estori Blue lub Topasblau, ogólnie niebieska, jakoś bardzo mi się podoba Niebieska/Granatowa E39 w M pakiecie. No ale brałem co było bo według mnie było warto dać te pieniądze za takie auto. Co do szyb, to pod koniec sierpnia jadę nad morze na urlop ( modlę się żeby pogoda się poprawiła trochę) i chcę uniknąć problemów z misiakami na trasie albo na miejscu, po powrocie pomyślę nad szybami ale chyba w tym roku odpuszczę temat modyfikacji mojej buni i skupię się jedynie na zrobieniu bieżących spraw mechanicznych żeby wszystko było na tip top, a dopiero na wiosnę zrobię coś z szybami, może większą felgę kupię i zmienię kolor ringów na biały i nie wiem co tam jeszcze wymyślę. Chciałbym w tym roku jedynie lampy przednie wymienić, tzn ich klosze bo są poniszczone, na razie nie mam na to kasy, ale szukam używanych kloszy na alledrogo i jakby coś się trafiło to i kasa by się znalazła, zamiennik mogę kupić w każdej chwili więc na razie czekam i trochę oszczędzam bo zakup auta sporo kasy pochłonął i zrobienie wszystkiego w mechanice do wyjazdu oraz same wczasy też pochłoną większą gotówkę i będę kolokwialnie mówiąc spłukany, a od października z powrotem na uczelnię i trzeba bulić za czesne po 400zł/msc. Ale zobaczymy jak to będzie, jak nie będzie się psuła to będzie upiększana i dopieszczana, jak będzie się psuć to kasa pójdzie w naprawy i mody będą odsunięte na dalszy plan. Na razie muszę wymienić paski wieloklinowe, zobaczyć co z ładowaniem/akumulatorem dokładnie się dzieje (nie potrafię go otworzyć :( ) oraz odgrzybić klimę i wymienić filtry kabinowe, nic więcej jak dotąd nie wykryłem po miesiącu użytkowania i oby tak dalej :)
  7. tomek_d Ma rację, jeśli instalacja nie daje rady przy konkretnym silniku przez zły dobór komponentów lub ich kiepski stan to żadne regulacje nie spowodują, że będzie działało tak jak należy. A pamiętajmy o tym, że taka instalacja jest tak słaba jak jej najsłabsze ogniwo, np. cała instalacja może być bardzo wydajna tzn reduktor, wtryskiwacze itp itd, ale wystarczy, że przewód gazowy od butli do reduktora będzie miał za małą średnicę i na wysokich obrotach instalacja nie będzie w stanie zapewnić silnikowi właściwego zasilania gazem. Ale koniec OT, grunt że bunia jeździ jak należy i nie ma już problemów i pozostaje tylko cieszyć się jazdą :)
  8. No więc odnawiam znowu moją galerię, są dwa problemy. 1. Dzisiaj oderwałem z dachu tą "płetwę rekina" czy jak to się tam zwie, w każdym razie ktoś mądry przykleił antenę GPS albo radiową od... Audi A6 :mad2: Sama antena odeszła całkiem gładko, ale problem pozostał z klejem, którym była przyklejona, niewielką część udało mi się wyskrobać paznokciem (warstwa gruba na 2-3mm :mad2: ) ale reszty nie ruszyłem nawet bo się nie dało. Pojechałem więc do mieszalni lakierów samochodowych i zapytałem o środek do zmycia tego czegoś z dachu, Pan wyszedł popatrzył podrapał paznokciem i powiedział, że to jest klej do szyb i tego raczej nie usunę żadnym środkiem na tyle delikatnym żeby na 100% nie zniszczyło lakieru, jedynie czymś na prawdę mocnym ale to na własną odpowiedzialność bo może popalić lakier i dach do malowania, on sam mi nic nie doradził bo nie miał pojęcia czym to można ruszyć. No i pytanie do Was czy ktoś z Was słyszał kiedyś o metodzie usuwania kleju do szyb z lakieru? Jest to duży placek gruby na 2-3mm więc nie byle co niestety. 2. Dzisiaj przy okazji sprzątania w autku odblokowałem sobie OBC, zacząłem się bawić testami i znalazłem pomiar napięcia ładowania, zacząłem jeździć i obserwować wskazania tego testu bo miałem problemy z aku no i niby wartości są dobre bo na D napięcie około 13.3V a jak tylko dodam leciutko gazu i obroty dojdą do 1tys to jest 14.5V ale teraz wieczorem jak wracałem do domu włączyłem światła przeciwmgielne, grzanie foteli i klimę, to trochę dziwne ale chciałem sprawdzić ładowanie przy włączonym wszystkim co się dało, no i jadąc an 1100-1200obr ładowanie 14-14.2V czyli dobre. Ale jak dojechałem do domu zgasiłem światła otworzyłem drzwi i zapaliły się lampki w środku i drzwiach to zaobserwowałem takie coś, że na P kiedy dodam lekko gazu lampki świecą mocno, a gdy obroty są na jałowym to lekko przygasają, zadziwiło mnie to troszkę bo włączone było tylko radio i te lampki, światła pogaszone itp. Myślicie, że coś jest nie tak z alternatorem/regulatorem napięcia czy to że rozładował mi się aku to wina raczej aku i krótkich dystansów? jaki powinien być aku w mojej 540? Według RealOem 70-90Ah ale jaki prąd rozruchowy? Bo tego nie podali, a może mam zły aku wstawiony po prostu.
  9. Jak dla mnie to wystarczający powód;P
  10. KamillOdh odpowiedział(a) na pysiu82 temat w E39
    Podepnę się troszeczkę do tematu, ile oleju powinno spalać M62 bez Vanosów?
  11. I to właśnie instalacja LPG miała taki negatywny wpływ na pracę silnika? Co mogło być powodem tego? Rozjeżdżanie się map silnika? Ja mam LPG w swojej buni i jak na razie od miesiąca ją mam i jeździ idealnie. Jaką miałeś instalację u siebie?
  12. A ja zapytam trochę inaczej, po co zakładać hamulce od M5? Normalne od 540 nie wystarczają? No chyba, że kolega jeździ sobie na torze wyścigowym w weekendy i chce kręcić coraz lepsze czasy to rozumiem, bo na ulicę raczej nie przydadzą się.
  13. Ładnie ładnie :) Ja u siebie może obszyję w przyszłości kierownicę bo troszkę wytarta jest już, ewentualnie wymienię na kierownicę M\\\ Ale to chyba nieadekwatne koszta do efektu.
  14. Albo sprzedać, albo mieć dwa auta :P Wystaw ogłoszenie z dobrą dla ciebie ceną i patrz co się dzieje, czy będą zainteresowani tym autem za takie pieniądze czy będzie cisza. Ewentualnie dopisz w ogłoszeniu, że zamienisz na 540i ;) może ktoś będzie chciał zamienić sensowną 540 na ekonomicznego dieselka :)
  15. theded Ja w swojej buni po zakupie wyczyściłem krokowca i przepustnicę, mam też zamiar zrobić podejście do odmy ale w V8 dość trudno dostać się do odmy bez ściągania kolektora i jakoś chęci mi na razie brakuje :P Kup preparat do czyszczenia przepustnic i wyczyść krokowca i przepustnicę i wystarczy. Ja chyba pokuszę się o wymianę odmy i przy okazji zdejmę kolektor i go przeczyszczę w środku bo z tego co widziałem przy demontażu krokowca to w środku był trochę zasyfiony, przynajmniej przy wlocie z krokowca tak było. Ale to zrobię dopiero przy wymianie uszczelek pod pokrywami zaworów i oleju, wtedy i tak będę rozbebeszał górę silnika więc zrobię wszystko za 1 zamachem :)
  16. No to z kierownicami wam może nie wypalić, bo sporadycznie użytkownik kupi u was gotową przyciętą skórę do obszycia kierownicy i sam będzie się szarpał z właściwym naciągnięciem, ułożeniem skóry i zszyciem jej na kierownicy. 99% będzie wolała dać nawet 100zł więcej za usługę z obiciem kierownicy tzn oddajemy kierownicę i odbieramy obszytą i montujemy w aucie.Ja przynajmniej wolałbym oddać kierownicę do obszycia niż sam się z tym szarpać. A inne elementy też robicie? Np. skórę gotową do założenia na gałce od automatu E39 Czy do E39 dopiero robicie szablony i nie ma jeszcze sprecyzowanego asortymentu?
  17. A ile kosztowałoby obszycie kierownicy jak już wszystko będziecie mieć przygotowane? Da się obszyć bez nici z M pakietu? Tzn tak jak normalne szycie w E39?
  18. Sprawdź mechanizm c.zamka przy klapce wlewu, najprawdopodobniej się zepsuł, albo coś z kablami i nie dochodzi do niego prąd.
  19. Cieszę się, że pomogłem :cool2:
  20. Jak podejmiesz męską decyzję ze zmianą auta to na pewno jeszcze w tym roku będziesz miał 540 :) Ja długo nie mogłem się zdecydować czy kupić E39 (wtedy 528i) czy W124 CE320 albo E420, ale jak już podjąłem decyzję to niecały miesiąc zajęło mi znalezienie autka :)
  21. Temat pewnie był ale nie chce mi się szukać na forum, google znalazło mi taką wypowiedź na innym forum W M52 silniczek krokowy jest pod kolektorem ssącym. Na zdjęciu opisany jako nr 7 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/p/t/208.png Musisz rozebrać trochę dolot, tzn filtr, przepływomierz i pewnie coś jeszcze tam będzie i zobaczysz krokowiec. Znalazłem coś co Ci powinno pomóc, jakby co to krokowiec jest pokazany na 5 zdjęciu i opisany jako ICV http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=379225
  22. Jeśli do tej pory go nie słyszałeś to nie działa silniczek w mechanizmie, bo jest on dość głośny. Zdejmij tą plastikową część tapicerki klapy i sprawdź sobie multimetrem czy na wtyczce pojawia się napięcie po naciśnięciu przycisku w klapie bądź przy pomocy pilota. A sprawdzałeś czy po naciśnięciu przycisku w kabinie, lub przy próbie otwarcia klapy pilotem nie działa? W takim wypadku to by oznaczało, że przycisk w klapie nie działa. A oświetlenie w bagażniku działa? Bo może kable są "połamane" w środku i nie dochodzi prąd do klapy? Tak czy siak sprawdź czy na wtyczce do tego mechanizmu jest napięcie, nie pamiętam, na którym pinie jest + ale są chyba 3 więc na pewno znajdziesz metodą prób i błędów, o ile jest prąd we wtyczce.
  23. Sedan czy kombi? Uzupełnij swój profil. Ja swoje 540i sedan kupiłem z taką samą usterką, po naciśnięciu przycisku na klapie (między lampkami tablicy rej.) albo przycisku na pilocie było słychać mechanizm ale nie otwierał klapy. Zdjąłem plastikową część tapicerki z tylnej klapy i wyjąłem zamek, okazało się, że w mechanizmie silniczka pękł taki wałeczek z jakby gwintem, zgrzałem go na ciepło i złożyłem, jak na razie działa bdb ale dopiero 3tyg od naprawy minęły więc zobaczymy jak to się spisze, zimą jak plastik zesztywnieje pewnie znowu pęknie, ale wtedy to kupię po prostu używany mechanizm.
  24. Jak już to Beru wydaje mi się lepszą firmą układów zapłonowych niż Bosch, choć Bosch nie jest na pewno tandetą. Jeśli nie ma żadnych przebić na cewkach/przewodach zapłonowych to ja bym nie ruszał, po co wydawać niepotrzebnie ponad 200zł (Beru) skoro twoje przewody są sprawne?, jeśli chcesz sprawdzić czy nie ma przebić to najprościej jest zdemontować pokrywy cewek i odpalić silnik w ciemnym pomieszczeniu/w nocy i patrzeć, jak będzie dyskoteka to są przebicia, jak będzie ciemno to przebić nie ma. Ja tak zawsze sprawdzałem przebicia w moim aucie i nie tylko i sprawdzało się. No chyba, że czujesz nieodpartą chęć wymiany przewodów zapłonowych to możesz wymienić, na pewno nie zaszkodzi :cool2:
  25. Rozumiem, ale jak trafi się psychol, to zanim policjant dojdzie do auta i zobaczy kierowce ten zastrzeli go przez szybę, albo go rozjedzie. Taka praca niestety. Jakoś we francji policjanci nie trzęsą tak tyłkami i można robić ciemne szyby, tylko u nas niestety połowa policjantów nie nadaje się do tej roboty, nie potrafią dobrze ocenić sytuacji i nie mają wystarczających predyspozycji. Ale dobra koniec OT na temat policji bo nasze wypociny nic nie zmienią. Powiedzcie mi lepiej od czego jest ten stoper w OBC? Co on mierzy? Przyspieszenie od 0 do 100 czy co? Czy tak mogę go sobie po prostu włączyć i zatrzymać przyciskiem? :P Pierwsze zakupy do mojej buni :) Filterek i paski bo moje są już lekko spękane, pewnie pojeździłyby jeszcze sporo ale za miesiąc jadę w dalszą trasę i nie chcę niespodzianek. Porównanie starego filtra z nowym, ciekawi nie jak długo ten stary filtr był buni :P P.S. 3 Dni temu przedmuchałem ten filtr sprężonym powietrzem bo wyglądał jeszcze gorzej, był niemal czarny.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.