Treść opublikowana przez begoodmikey
-
Wentylator klimatyzacji
Witam. Podepnę sie pod temat. Mam E34, 525, 1994 r. Nie działa wiatrak klimy. Spinanie "na krótko" na wtyczce do czujnika w chłodnicy nie daje rezultatu. Przy spinaniu drugiego biegu wywala bezpiecznik w skrzynce. Nie ma na tej wtyczce w ogóle napięcia - dwa kable, żarówka i do masy auta. Na przekażnikach (lewym nadkolu) jest napięcie. Mi pomysły już sie skończyły, jeżeli ktos ma jakiś poza "poszukaj dobrego elektryka", czekam na sugestie. Pozdrawiam i liczę na pomoc. P.S. Do niedzieli mogę nie odpowiadać - wyjeżdżam na weekend.
-
problem ogrzewania E34?
Zanim zaczniesz cokolwiek wymieniac, wyciagnij tzw grzebien ( u mnie jest po prawej stronie, na dole, obok filtra pylkowego). Wyciagnij wszystkie wtyczki, rozbierz modul i dokladnie przedmuchaj sprezonym powietrzem, wtyczki przeczysc, np. WD-40. Byly na forum dwa takie przypadki jak Twoj i w obu opisana procedura pomogla. U mnie prad na sterowaniu zaworami pojawial sie i znikal. Powodzenia.
-
centralny ;/
Najprościej sprawdzić czy dochodzi napięcie do siłownika. Jeżeli tak, najprawdopodobniej padł ci siłownik, używany 25-40zł.
-
Gasniecie 316i po odkreceniu korka od oleju.
Zaciekawił mnie ten temat. Czy ktoś jest w stanie opisać to zjawisko od strony technicznej, tzn. dlaczego tak się dzieje, z czego to wynika? Pozdrawiam
-
Jakie amorki do org.zawieszenia M-sport ???
Amortyzatory bilsteina: B4 - standardowe amortyzatory B6 - sportowe do zawieszeń o STANDARDOWEJ wysokości B8 - amortyzator do m-technika czyli do obniżonego zawieszenia Szukałem niedawno amorów do mojego m-technika i Sachs kosztował podobnie jak bilstein B8 (oczywiście nie w serwisie, kupowałem u gościa na allegro, nowiutkie, z gwarancją ). Jeżeli chcesz namiary, to daj znać na prv, nie chcę robić kryptoreklamy.
-
Dolnośląskie
Polecam warsztat Tomka Nowaka na ul. Rzemieślniczej w Lubinie. Jeżdżę do niego od 13-stu lat, zajmuje się wszystkim co dotyczy podwozia. Rozsądne ceny, duża wiedza i doświadczenia i pewnie dlatego grafik ma zapełniony tydzień do przodu. Trzeba się umawiać na konkretny termin i godzinę. Telefon do warsztatu: 076 844 36 15
-
szum toczenia opon,pracy wału, mostu itp.
Witam, Miałem ostatnio podobny problem: http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=52130&sid=d8f0090bbc85e0c585ab9782140f396f W diagnozowaniu źródła hałasu pomaga doświadczenie. Jeżeli przejeżdżasz czasami przez Lubin, polecam gościa, Tomka Nowaka, który o podwoziach wie naprawdę dużo. Wrzucę info do działu polecane warsztaty.
-
dudnienie dochodzące z tylu pojazdu
Okazalo sie ze winne bylo prawe tylne lozysko. Wreszcie nastala cisza... :D
-
Potrzebuje waszej pomocy kupuje e34 2.5 tds
Siedem ostatnich znaków
-
Dyfer! co jest grane?
Jest to jakiś sposób na tunning auta - tydzień Polonezem i auto ciągnie zdecydowanie lepiej... :mrgreen:
-
Nadchodzi lato i pojawił się problem chłodzenia ??
Obstawiałbym zapowietrzony układ chłodzenia. Procedure odpowietrzania opisał w "Zrób to sam" robertbmw. Pozostaje pytanie o powód zapowietrzenia się, powycieraj wszystko dokładnie i poszukaj sladów wycieków, płyn wcale nie musi kapać, może od razu odparowywać. Rapid130 opisał nawet sytuację, w której pompa wody lała dopiero przy wiekszym obiążeniu, na wolnych wszystko było ok.Powodzenia.
-
nie moge otworzyć bagażnika ;(
Jeżeli dobrze zrozumiałem, nie działa centralny tylnej klapy - sprawdź siłownik centralnego i zasilanie siłownika. Pozdrawiam
-
Nadchodzi lato i pojawił się problem chłodzenia ??
Na mój rozum: wariant I , temperatura jest odpowiednia - 1. za wysoki poziom płynu 2. uszkodzony korek chłodnicy wariant II, przegrzewa się - termostat, pompa wody, wisko, zapowietrzony układ - chyba WSZYSTKO na ten temat już zostało napisane więc nie będę się powtarzał Pozdrawiam
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Te panny na dachu przekonały mnie.... Wchodzę w to :mrgreen:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Dysleksją jeśli już... Dyslekcja, dobrze napisał begoodmikey...to taka choroba przy której nie możesz chodzić na lekcje j.polskiego....na inne przedmioty też są przerzuty... :twisted2: :twisted2: :twisted2: To mnie kolega przyłapał... Dla Ciebie złoty medal za poczucie humoru :cool2: , a dla mnie ... Może "złota czcionka"? :wink:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Dysleksją jeśli już... Słownik nie kłamie, przepraszam za błąd...
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Taa, teraz to co drugi ma jakieś "dys" :duh: Każdy debil jest "dys" bo przecież to łatwiej przejdzie niż przyznanie się do "rzucania kamieniami na szkołe". Łatwo też kogoś nazwać debilem, szczególnie że ten ktoś nie może się bronić. Trochę więcej wyrozumiałości :wink: Pozdrawiam.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Mi to wygląda na kogoś z dyslekcją. Pozdrowienia dla krytycznego kolegi.
-
dudnienie dochodzące z tylu pojazdu
Olej w moście jest wymieniony, więc to raczej nie brak oleju jest powodem. Tak na marginesie, czy "padnięty" tylny most nie gwizdałby zamiast dudnić?
-
dudnienie dochodzące z tylu pojazdu
Witam, W moim aucie od początku eksploatacji dochodziły z tyłu auta dziwne odgłosy, ostatnio nasiliły się. Jest to dudnienie, które zaczyna sie przy około 50 km/h i jest coraz głośniejsze wraz ze wzrostem prędkości (nie zależy od obciążenia - na luzie jest tak samo), przy około 120 km/h ginie w "tlumie" szumu powietrza i innych odgłosów. Zastanawiam się nad mozliwymi przyczynami. Wg mnie mogą to być: 1. łożyska kół - chyba bardziej huczą niż dudnią? 2. opony - ale działo sie tak na różnych oponach 3. łożysko podpory wału - zgaduje? Liczę na Wasze doświadczenia w tej materii. Pzdr.
-
GOTUJE SIE WODA W CHŁODNICY
Może być kilka przyczyn: zapowietrzony układ, pompa wody, termostat, wisko... Poniższy opis pomoże Ci zdiagnozować problem: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=42444&highlight=odpowietrzanie Pozdrawiam
-
Nowa chłodnica klimy - koszty???
Za Nissensa płaciłem w zeszlym roku 420 zł. Upewnij się, że to tylko chłodnica.
-
318 is jak powinno palic i co moze podnosic splanie
:jawdrop: If You are English, next time try not to make that kind of mistakes :wink: The matter is to comunicate properly. This is not a English languge forum. If You are master of English - good for You. :D
-
318 is jak powinno palic i co moze podnosic splanie
OK but what are the symptoms of bad termostat? Temperatura odbiegająca od normy. U mnie temperatura była na granicy niebieskiego pola, spalanie wyższe o około 2-3 litry/ 100 km.
-
paliwko z ukrainy :)
Jeździłem na ukraińskim paliwie motocyklem w czasie wycieczek w Bieszczady, robili to także moi znajomi. Żadnych negatywnych efektów. I nie były to "ruskie" motocykle :mrgreen: Mój kolega, którego moto jest szczególnie wrażliwe na jakość paliwa, stwierdził że jeździ mu się lepiej niż na krajowym. Pozdrawiam