Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. Oj Panowie auto ma ponad 10 lat i to normalne że ma swoje wady. Możemy albo sobie kupić takiego albo przywieść np z Niemiec pewniaka od dziadka za powiedzmy 50tyś zł bo razem z opłatami i innymi kosztami raczej taniej się nie da. Oczywiście jak będziemy chcieli go później odsprzedać i wystawimy chociażby 10% więcej niż przeciętniaki to nawet nikt nie zadzwoni. Niestety trzeba liczyć siły na zamiary, a większość osób oceniających auta używane o tym zapomina :nienie: . Omawiany egzemplarz jest po prostu tani jak na zachodnioeuropejskie standardy i dlatego nie oczekujmy 'idealnego stanu' i '100% bezwypadkowości' Co do auta to ma zderzak od wersji 4ro cylindrowej (no chyba że w wersjach xd nie było takiego podziału). Nie wydaje mi się aby miał fabrycznie czarną nakładkę na kierownicę razem z m-pakietowymi listwami na desce. Zdjęcia są jakie są bo allegro konwertuje je do takiego rozmiaru. Lepsze można wstawiać z zewnętrznych serwerów
  2. W bmw e46 szpilki do alufelg jak i stalowych są te same :cool2: dla mnie była to miła niespodzianka :wink:
  3. Co racja to racja, czasami lepiej od razu coś wymienić niż później męczyć się z reakcją łańcuchową. Powiadasz 20 000 na rok weekendowo :D ja w ciągu roku zrobiłem 10300km, a śmigam nim prawie codziennie hehe :cool2: tak myślałem po stanie ori kielni u Ciebie że jest coś ponad 200tyś, fajnie że udało Ci się znaleść m paka na podmiankę :cool2: Jak spadnie śnieg i poświeci trochę słonka to postaram się zrobić jakieś fajne fotki mojego lifestyla :wink: Pozdrowionka
  4. Hmmm ja mam pytanko :wink: tak obserwuję że cały czas coś podmieniasz, modyfikujesz, udoskonalasz itp. i tak sobię myślę jakie robisz roczne przebiegi i jaki jest aktualny stan licznika Twojego autka?? ja mam podobne (27.10.2003, lifestyle edition, sedan) 320d i w moim serwisie boscha (gdzie wiem że naprawdę mocno trzepią auto - bo im więcej wynajdą tym więcej zarobią :cool2: ) stwierdzili że autko jest świeżynka i nie ma się do czego przyczepić (co oczywiście bardzo mnie cieszy :cool2: ). Czy faktycznie te elementy u Ciebie wymagają wymiany czy robisz to wszysko w kontekście hobbystycznym :wink: ?? Więc jak to jest?? Pozdrowionka
  5. jest to standardowa felga do e46 :cool2:
  6. Hmmm w życiu to zazwyczaj jest tak że jak samemu się szuka to za dobry egzemplarz trzeba zapłacić więcej, za piękny egzemplarz duuuużo więcej, dobre auto w niskiej cenie też może się trafić ale to raczej przypadkiem niż w wyniku poszukiwań okazji... Natomiast jeżeli mamy dobre auto na sprzedaż i wystawimy je w ciut wyższej cenie od "trupiastej" konkurencji to zainteresowanie będzie bliskie zera... :duh: smutne ale prawdziwe. Ten kto kupił dobre auto od Twojego kolegi i tak pewnie tego nie doceni bo kupił je w polskiej cenie.
  7. Są dwa rodzaje starych aut z dużymi silnikami: dobre i złe dobre to takie które przez całe swoje "życie" były prawidłowo eksploatowane i nie miały mocnych wypadków, na polskim rynku nie ma wiele takich złe to takie które były zaniedbywane, właściciele oszczędzali na czym tylko się dało, po wypadkach i to często nie jednokrotnych... Jak patrzę po ulicach czy parkingach to znaleść ok 10 letnie zadbane bmw (aczkolwiek tyczy się to wszystkich marek) jest bardzo trudno. Zazwyczaj są to egzemplarze zajechane, podtrzymywane przy życiu... niestety tak jak w przypadku e46 tak przy e39 tanie egzemplarze są zazwyczaj złe
  8. zgadza się poliftingowe 320i ma silnik 2.2 l i 170km, przyspieszenie jest zacne, aczkolwiek dynamika już przeciętna. Pewnie wiele osób Ci napisze że 325 i 330 palą podobnie przy lepszych osiągach i pewnie mają rację. Natomiast pamiętaj że wszystkie te silniki mają ponad 2l pojemności więc przy sprowadzaniu są bardzo wysokie opłaty, dlatego do PL trafiają zwykle te najtańsze zajechane egzemplarze. Przy obecnym kursie sprowadzanie takiego auta jest conajmniej mało rozsądne z ekonomicznego punktu widzenia. Może jak Ci się poszczęści to za ok 35 tyś kupisz normalny, serwisowany i zadbany egzemplarz, o tzw igiełce raczej bym zapomniał :cool2: Jeszcze jedna sprawa: popyt w PL na auta z tymi silnikami jest dość spory, a podaż bliska zeru, na moje oko 90% poliftingowych e46 to klekoty - sam takiego trafiłem a szukałem małej benzyny - poprostu nie było w czym wybierać.
  9. Kolego powinieneś przede wszystkim określić dokładnie swoje wymagania :wink: Wiemy że poszukujesz poliftowego e46 z dużym silnikiem, natomisat powinieneś jeszcze sprecyzować jaki stan auta Cię interesuje, co wyklucza zakup itp. Każdy ma do tego inne podejście. Ja np wolę zapłacić trochę więcej i mieć spokój (mam poliftowe e46 od 16 miesięcy, po zakupie nie znalazłem w nim nic do naprawy, pierwszy przegląd zrobiłem po 10 miesiacach jazdy za ok 2100zł, gdzie wymieniłem wszystkie płyny itp +hamulce, nic się w aucie nie popsuło i właśnie taki zakup uważam za udany), wiele osób woli kupić egzemplarz w powiedzmy normalne polskiej cenie, gdzie egzemplarze są naprawdę różne, znam też takie osoby które z premedytacją kupują najtańsze egzemplarze aby mieć poprostu nowszy model, w takim przypadku zazwyczaj podtrzymują auto przy życiu bo jakieś większe dbanie nie ma sensu. Nie znam nikogo kto kupiłby zaniedbany egzemplarz i pakował w niego pieniądze np na nowy oryginalny mieszek, znam natomiast takie które pójdą do lidla po olej za 36zł 5l...a filtr powietrza otrzepią o kolano. Co do cen to widzę że oceniasz auta przez pryzmat polskiego rynku wtórnego gdzie takich naprawdę dobrych egzemplarzy jest mało i sa w rękach miłośników, którzy napewno nie sprzedadzą ich w cenie trupów. Większość aut to najtańsze zajechane poprzygodowe egzemplarze z rynków zachodnioeuropejskich :wink: Wspomniałeś że 40tyś zł za 330i to przesada.... w moim odczuciu to normalna cena za auto w normalnym stanie do jazdy, za bardzo zadbany egzemplarz np w de można zapłacić 70-80tyś zł ale auto będzie prawie jak nowe, za 20-25 to raczej znajdziesz takie jak te pierwsze 3 z tego postu, a jeżeli auto źle wygląda to nie uwierzę że dobrze jeźdźi czy będzie bezawaryjne... Tak jak wspomniałem na początku dokładniej sprecyzuj swoje wymagania. Najważniejsze abyś auto kupował świadomie i w przypadku zakupu tańszego egzemplarza żebyś potem nie rozpowiadał jakie bmw to psujące się samochody, bo tak niestety często bywa że ludzie kupują najtańsze trupy a potem narzekają i psują renome marki. Jeżeli kupisz takie auto świadomie nie ma sprawy, Twoja decyzja :cool2: Pozdrawiam i życzę udanego zakupu
  10. co w tym dziwnego?? przeciętny golf jako nowy kosztuje 60-70tyś zł, nowe bmw 3 z mocnym silnikiem i fajnym wyposażeniem 200-250tyś zł. Proporcje są zachowane :cool2: w przypadku takich egzemplarzy jak te powyższe szkoda pieniędzy na ASO, skoro już po zdjęciach widać że są.... nieciekawe. Zdajesz sobie sprawe ile takie kompleksowe sprawdzenie w ASO kosztuje??
  11. Tak ogólnie to te auta wygladają na skrejnie umęczone :cool2: . Oszczędzisz na zakupie, ale w ciągu pierwszego roku najprawdopodobniej naprawy i remonty wyniosą gruuube tysiące zł a i tak nie wyeliminujesz wszystkich wad. W cenie poniżej 20tyś zł trudno znaleść ładne poliftingowe 316i. Na normalny egzemplarz 330i radziłbym przygotować dwa razy tyle ile wynoszą ceny egzemplarza nr 1 i 2, jadąc po niego do Niemiec trzebaby trzy razy tyle... A teraz konkrety: 1) srebrny z czerwoną skórą na pierwszy rzut oka wyglada ok, jednak wgniotki na zderzakach jakoś przeczą mojemu rozumieniu słowa 'idealny', cena + opłaty które niskie nie będą, przebieg prawdopodobnie dużo wyższy. Tyle po zdjęciach, na żywo pewnie wyszłoby sporo 'smaczków' tak charakterystycznych w 'idealnych' autach od handlarzy :cool2: 2) szary, jeżeli faktycznie jest opłacony to chyba ktoś go kupił za 2000E.... obszyta kierownica i stan skóry na obydwu fotelach sugeruje przebieg o 200tyś większy niż ten z ogłoszenia, na karoserii sporo wgniotek itp, ale to najmniejszy problem. 3) cena + opłaty, przebieg też pewnie sporo wyższy, ogólnie wymęczony Wszystkie te auta są z gatunku najtańszych ofert w danym kraju, a takie auta są zazwyczaj zajechane, powypadkowe, popowodziowe, z ukrytymi wadami itp itd. Osobiście wolę dać więcej za auto i spokojnie nim podróżować niż odwiedzać kolejne warsztaty. Ale to tylko moje zdanie :cool2:
  12. koszt ok 70 zł :cool2: także mogę polecić, autko rozgrzewa się szybciej o ok 15-20% co uważam za bardzo dobry wynik :cool2:
  13. Jeżeli chodzi o hałaśliwość A4 to jest zdecydowanie gorzej niż w przypadku nokianów wr g2. Wynika to prawdopodobnie z braku wzdłużnych nacięć bierznika. Jodełkowate opony zawsze będą głośniejsze. Rozmiar 205/50/17 jest jak najbardziej odpowiedni do e46 - według katalogu dla poliftowego modelu. Opona 205/50/17 felgi styling 73 7x17. Jeżeli chodzi o jazdę w śniegu to najlepszymi oponami jakie miałem w aucie były savy eskimo s3 (195/65/16) z klockowato jodełkowatym bierznikiem. Wydaje mi się że w przypadku opon 17-calowych konstruktorzy bardziej skupiają się na jezdzie po mokrym, zasyfionym asfalcie niż na możliwości wyjazdu z zaspy :wink:
  14. Z pierwszej trójki z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Michelin Alpin A4 :cool2: rok temu otrzymałem komplet do testów (rozmiar 205/55/16) i sprawowały się bardzo przyzwoicie. W ostatnim dodatku do Auto Świata "market" jest wzmianka że otrzymały najwyższe oceny w teście ADAC. Zapewne do tegorocznego modelu wprowadzili zmiany oparte na moich opiniach :norty: stąd te najwyższe noty :D Nie wiem jaką masz szerokość felgi, ale może warto byłoby rozważyć rozmiar 205/50/17 - według starej szkoły na zimę lepsze są jednak węższe opony, aczkolwiek nie wiem jak to się ma do nowoczesnych technologii. Polecić mogę również nokiany wr g2 - ojciec ma takie w mercedesie i także bardzo dobrze dają radę, bez niespodzianek :cool2:
  15. Przyznaj się że poprostu lubisz grzebać przy aucie :D Osobiście z ciekawych modów moge polecić wymianę listew wewnętrznych na aluminum saulen - były one dostępne za dopłatą do wersji lifestyle. W porównaniu do moongrey są poprostu piękne :) szczególnie przy podświetleniu wieczorową porą. Efekt bardzo duży a koszta stosunkowo niewielkie :cool2: Chwalę bo sam mam takie hehe http://allegro.pl/bmw-e46-e-46-listwy-aluminiowe-sedan-kombi-i1922713839.html Na kierownicę nie potrzebujesz bo masz już m pakietowa. P.S teraz zauważyłem że niestety do Ciebie nie pasuje ramka biegów
  16. Hehe a ja bym zostawił kierę bo w przeciwnym razie jak auto będzie wystawione na sprzedaż osobiście wytknę że jest nie taka jak być powinna :wink: choć faktycznie jest dość wielka jak na gabaryty e46... kiedyś miałem przed nosem cennik edycji exclusive i była tam możliwość dokupienia samej kierownicy i gałki m pakietowej więc taki mod jest jak najbardziej dopuszczalny :8) Z pewnością wymieniłbym grill na chromowany bo nie dość że ładniejszy to też zgodny z vinem :cool2: P.S. skany katalogu dotarły??
  17. Autko bardzo eleganckie i zadbane :cool2: Niestety ten przyjemny zapach skórzanej tapicerki to jednak coś innego ;) bo tapicerka nie jest z prawdziwej skóry, no chyba że z gigantycznego kameleona :wink: Autko jest w edycji exclusive, a więc felgi na lato były fabrycznie styling 136 z ogumieniem 225/50/16, dla 330i i 330d styling 137 17" (bardzo podobne do Twoich). Grill fabrycznie także był chromowany więc taki mod jest jak najbardziej wskazany :cool2: Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę Ci podesłać na meila katalog edycji exclusive, z wyszczególnionym wyposażeniem Z modów mogę jeszcze polecić wymianę listew wewnętrznych na aluminium saulen (szczotkowane) które były dostępne w tej edycji za dopłatą w miejsce listew moongrey które są w Twoim aucie. Aluminium jest prawdziwe i świetnie wyglada szczególnie przy zapalonym oświetleniu wnętrza i czarnej podsufitce :cool2:
  18. Ja z czystym sumieniem mogę polecić petexy :cool2: u mnie pasują idealnie. Jeżeli chodzi o jakość/trwałość to też nie ma klopotu ;) P.S. a może oryginały: http://moto.allegro.pl/dywaniki-gumowe-do-bmw-3-e46-oryginal-i1880246641.html w takiej cenie bym się długo nie zastanawiał ;)
  19. Kładziona kanapa była opcją więc obie możliwości wchodzą w grę ;) Skoro na lato masz 225/50/16 to na zimę moim zdaniem najlepsze będą 205/55/16. Na tym rozmiarze jeździ się o niebo lepiej :cool2:
  20. JohnnyBravo odpowiedział(a) na bumie5 temat w F10, F11
    Bmw serii 5 to przede wszystkim klasa wyżej od volvo s60. Moim zdaniem mała wysilona, turbodoładowana benzynka będzie się sprawowała znacznie lepiej od diesla, więc wybór silnika jak najbardziej popieram :cool2: W porównaniu do diesla volvo bedzie to rakieta. W kwestii napędu to dobre opony w połączeniu z nowoczesną techniką dają gwarancję bezpieczeństwa. W czasach polonezów być może tylny napęd sprawiał problemy mniej doświadczonym kierowcom. Na chwilę obecną widzę same zalety. Jeżeli chodzi o napęd x-drive to niestety nie miałem okazji sprawdzić jego możliwości, natomiast posiłkując sie informacjami prasowymi to o ile nie mieszkasz w górach na wiele Ci się nie przyda ;) bo elektronika dba o przyczepność w stopniu conajmniej bdb. Zalety z-drive: lepsza trakcja w głębokim śniegu itp, wady: wyższa cena, wyższa masa auta, ciut wyższe spalanie, chyba ciut większy promień skrętu, droższe serwisowanie (to akurat w przypadku nowego auta raczej nie jest istotne) :wink: Zaznaczam że osobiście nie miałem okazji tego sprawdzić :cool2: Pozdrawiam i życzę udanego zakupu
  21. Wiek auta ma niewiele wspólnego z awaryjnością. Jak dla mnie ważniejszy jest aktualny stan auta. Z tą gwarancją to też nie jest tak pięknie jakby się mogło wydawać. Osobiście wolę jak auto się nie psuje niż miałoby być naprawiane w ramach gwarancji. Jakbym miał klimatyzowany garaż z dywanem to z chęcią zamieniłbym mojego wychuchanego klekota np na takiego "wraka' : http://allegro.pl/mercedes-w114-250-coupe-unikat-i1820965307.html :norty: albo takiego: http://allegro.pl/piekne-bmw-e24-635csi-z-classic-auto-i1807655664.html żeby nie było że faworyzuję konkurencyjną markę :cool2: Wracając do 320d FL to mnie od roku odpukać nie przydażyła się żadna awaria czy usterka :cool2:
  22. Z własnych zeszłorocznych poszukiwań mogę dodać że e46 na benzynkę wcale nie będzie tańsze w zakupie od diesla. Jak już zaczniesz konkretne poszukiwania to wyjdzie na to że w miarę oszczędny 316 czy 318 w dobrym stanie będzie kosztował conajmniej tyle co 320d. W spalanie średnie na poziomie 7-8 l/100km niestety też nie dam wiary. Radziłbym wziąć dane fabryczne i dodać do nich ok 20% wtedy uzyskasz realne spalanie :cool2: dobry sposób, sprawdza mi się w każdym aucie. Sam przy przebiegu rocznym 10300km zaoszczędziłem na paliwie zapewne kilkaset zł, które i tak poszły w droższy serwis diesla więc wychodzę powiedzmy na zero. Duża różnica jest jeszcze w osiągach porównywanych aut ( zdecydowana przewaga 320d). W kwestii porównania aut nowych i używanych jest to kwestia indywidualna każdego kierowcy. Osobiście wolę porządne, zadbane auta nawet 20 letnie, niż nowe plastikowe które po 3 latach będzie warte 30% tego co kosztowało w dniu zakupu. Nawet jakbym miał 200tyś zł na powiedzmy średnio wypasione e90 to wolałbym kupić prawie nową 7er albo s klasę :wink: ale to już oczywiście kwestia indywidualna. Obserwując po autach sąsiadów to nowe wcale nie znaczy bezawaryjne :nienie: czy tanie w eksploatacji. Rozumując jeszcze bardziej radykalnie powinieneś zainteresować się np odrestaurowanym mercedesem 123 240d za który zapłacisz powiedzmy 20000zł, będzie jeżdził wiecznie, bezawaryjnie i co najlepsze jak będziesz o niego dbał wcale nie straci na wartości :cool2: :)
  23. Internet to takie fajne miejsce gdzie można podzielić się z innymi swoimi żalami ;) Ktoś kupuje używane auto, psuje mu się po czym opisuję tę historie aby przestrzec innych. Niestety świat nie jest taki prosty, nowoczesny samochód to bardzo skomplikowana maszyna w której jest wiele elementów skłonnych do awarii w zależności od przebiegu, sposobu serwisowania, warunków jazdy, temperamentu kierowcy, jakości dróg czy poprostu szczęścia jego właściciela. Nie można generalizować. Mam dokładnie takie samo auto jak autor wątku i przez rok eksploatacji i ok 10300km nie miałem (odpukać :wink: ) żadnej, nawet najmniejszej awarii. Czy to znaczy że bmw e46 320d jest idealnym autem?? nie wydaje mi się ;) Moim zdaniem duży problem tkwi w mentalności kupujących, którzy naczytają się forów czy prasy motoryzacyjnej i wydaje im się że kilkuletnie auto za 1/5 ceny początkowej będzie w idealnym stanie. Z pewnością zdarzają się takie egzemplarze jednak wynika to bardziej ze szczęścia czy też przypadku niż z wyniku wielomiesięcznych poszukiwań :cool2: W kwestii denerwujących odgłosów radziłbym nie wpadać w panikę, pojeździć trochę, może w wyniku zmiany temperatury, wilgotności powietrza czy też innych czynników 'X' problem rozwiąże się sam :wink: W przeciwnym razie spróbuj dokładniej zlokalizować i opisać problem a koledzy z forum napewno będą w stanie udzielić pomocy :cool2:
  24. jak szukasz dziury w całym to napewno wynajdziesz :cool2: obyś nigdy nie miał okazji bliżej poznawać tych "bolączek"
  25. Co do opon całorocznych to się nie wypowiem bo nigdy nie miałem ;) sam śmigam ok 10.000km na rok i jednak wole mieć dwa komplety opon - tymbardziej że porządna markowa opona całoroczna kosztuje prawie dwa razy tyle co opona sezonowa tej samej firmy :wink: a na wyważenie i tak trzeba jeździć co pewnien czas. Jeżeli chodzi o porównanie rozmarów 225/50/16 i 205/55/16 to różnica w prowadzeniu jest bardzo duża na korzyść węższej opony. Szersza wyłapuje znacznie więcej nierówności, łapie wszyskie koleiny, a także ma znacznie mniejszą sztywność boczną - w e46 dla opon 205 i 225 przewidziano tę samą szerokość felgi - w przypadku opon 225 mimo że teoretycznie bardziej sportowo (profil 50) występuje zjawisko balonu :roll: - opona wypchana na boki. Zdecydowanie polecam dwa komplety opon 205/55/16 :cool2: wygodniej, bezpieczniej, ekonomiczniej

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.