Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. Tak na szybko po rozkodowaniu vinu wszystko pasuje :cool2: Już chciałem się przyczepić do gałki zmiany biegów jednak w tym roczniku i m-pakiecie taka ma być :cool2:
  2. Bez rozkodowanego vinu możemy sobie jedynie gdybać w kwestii chromów. Od siebie mogę dodać że np edycja sport z 2003 roku miała m pakiet + czarne wnęki reflektorów + chromowane nerki + czarne listwy okienne + brak obramówek srebrnych zegarów (mimo silnika 6 cylindrowego - mam katalog przed nosem :wink: ). Sam mam edycję lifestyle gdzie mam zwykłe czarne listwy okienne + chromowany grill + srebrne obwódki zegarów (mimo że mam 4 cylindrowy silnik) - wszystko zgodnie z katalogiem. Z powyższego widać że wcale czarne listwy okienne nie wykluczają chromowanych nerek, a silnik 6 cylindrowy (330i w katalogu) nie narzuca srebrnych obramówek zegarów. Z ciekawostek mogę dodać że we wspomnianym katalogu edycji sport ewidentnie widać źle spasowany przedni zderzak oraz błotniki (tę przypadłość już widziałem i na innych oficjalnych zdjęciach BMW) więc nie czepiajmy się tak mocno kilkuletnich używanych aut :cool2: Radziłbym jednak pofatygować się na oględziny osobiste auta bo szybko ktoś je sprzątnie Ci z przed nosa;) Takie zestawienie silnikowo wyposażeniowo kolorystyczne nie zdarza się zbyt często a do tego auta naprawdę trudno się przyczepić po zdjęciach. Dla porównania niemiecki egzemplarz: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=144766892&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&maxFirstRegistrationDate=2002-12-31&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&tabNumber=1 oczywiście łatwo wyliczyć że po doliczeniu kosztów wycieczki oraz opłat auto będzie prawie dwukrotnie droższe :wink:
  3. Zgodziłbym się jakbyśmy byli w DE, natomiast jesteśmy w PL gdzie oficjalny dystrybutor przyjął nazwę M coupe. Dlaczego? nie mam pojęcia. Skoro jesteśmy w Polsce to trzymajmy się tutejszych nazw :cool2:
  4. A ja się nie zgadzam z powyższymi wypowiedziami :roll: :norty: Moim zdaniem poza brakiem literki "o" wszystko się zgadza. W konfiguratorze na oficjalnej stronie bmw jak byk jest model M coupe http://www.bmw.pl/pl/pl/general/ecom_uic/vco/vco.html - trzeba zaznaczyć M aby mieć wyświetlone aktualne modele "M" Nie ma tam nic w stylu "seria 1 M" czy też "M1" ewidentnie mamy do czynienia z modelem "M coupe"
  5. NIestety w przypadku e46 nie da się tak jak w większości aut wymienić głośniki na lepsze i od razu poczuć różnicę ponieważ nadal będą one mocowane do boczka drzwi który nie daje stabilności, a przez to brzmienia. Zestaw taki jak pisze kolega krzysiek80r bardzo fajny jednak jest to inwestycja na poziomie ok 10% wartości auta, której nie odzyskamy przy sprzedaży :wink: więc jest to z pewnością rozwiązanie dla ceniących dobre granie w aucie :cool2: Napewno warto. Jeżeli chodzi o prostrze rozwiązania dla mniej wymagających możnaby pokusić się o taki zestaw: http://allegro.pl/audio-system-radion-165-e46-kurier-gratis-i1607962524.html lub http://allegro.pl/audio-system-x-ion-165e46-bmw-e46-od-ss-i1604000820.html dla porównania głośniki oryginalne: http://allegro.pl/bmw-e46-oryginalne-glosniki-okazja-i1612218454.html Jednak nie wydaje mi się aby rezultaty były powalające ;) ze względu na to że głośnik nadal montujemy do boczka. W podobnej cenie możnaby rozważyć montaż paneli z mdfu + tanie głośniki (ok300zł), do montażu i tak trzeba demontować boczek więc przydałoby się wygłuszyć drzwi przy okazji. Ale czy takie rozwiązanie znacząco poprawi brzmienie?? nie mam pojęcia :) Może wypowie się ktoś kto ma zamontowany podobny zestaw :cool2:
  6. Jak ja się dowiadywałem to przy kwocie 3,5 tysiąca już przestałem słuchać :] niestety jest to reakcja łańcuchowa... Z tego co pamiętam dobre głośniki 800-900zł + wytłumienie drzwi + konsole pod gwizdki chyba ok 700zł + wymiana radia ok 1000zł + okablowanie.....od razu przydałoby się podpiąć wzmiacniacz.... a to tylko przód :wink: sam myślałem nad czymś w stylu tanie wygłuszenie + zestaw dwódrożny za jakieś 300zł ale z tego co się dowiadywałem efekt nie będzie zbyt imponujący :wink:
  7. najbardziej poszukiwane są alpine więc jak jest alpine to zazwyczaj się tym chwalą w opisie ;) jak nie ma o tym wzmianki to radio zapewne od innego dostawcy :) A może ma ktoś jakąś rozpiskę w jakich modelach/rocznikach były montowane radia od poszczególnych dostawców?? :D z zewnątrz ciut się różnią ale które są które to nie mam pojęcia :wink:
  8. Witam, miałem podobne odczucia po porównaniu brzmienia z mercedesem w203 (audio seryjne) Pierwsza kwestia to radio bmw business cd z tego co się orientuję dostarczały je firmy: alpine, becker, siemens w zależności od rocznika. Alpine prawdopodobnie był najlepszy, choć podejrzewam że współczesne markowe radio za 400zł zagra lepiej... Kolejna sprawa to głośniki. Seryjny zestaw dla poliftingowego e46 sedan to głośniki w drzwiach przednich ok 160mm + gwizdki przy lusterkach + na tylnej półce identyczne głośniki ok 160mm jak w drzwiach przednich. Już na oko widać że są naprawdę kiepskie :wink: (papierowa membrana, malutki magnes) wytwarzane przez firmę HAES Z tego co się orientuję zestaw Harman Kardon też nie robi furory Co można z tym zrobić?? hmmm :) zależy od budżetu :norty: Sama wymiana głośników nie wiele da. Problem polega na nietypowym rozmiarze oraz rodzaju mocowania ( 3 uchwyty) - można oczywiście dokupić dedykowany zestaw do e46 jednak dalej głośniki będą mocowane do boczka drzwi a nie do sztywnego elementu :wink: Aby audio zagrało lepiej chyba najprostrzym rozwiązaniem byłoby wytłumić przednie drzwi + mocowania pod głośniki z MDFu + nowy zestaw głośnikowy, do tego wzmacniacz i sub do bagażnika... i tu kolejny problem bo np u mnie w sedanie mam blache pomiędzy bagażnikiem a kabiną :wink: Proponuję wizytę w warsztacie car- audio i tam dowiesz się więcej :cool2: U siebie "tymczasowo" podmieniłem głośniki w tylnej półce na trójdrożne 165mm blaupunkta - z audiofilskiego punktu widzenia jest to oczywiście profanacja :norty: jednak gra ciut lepiej :)
  9. Według Auto Świata z przed tygodnia x1 z tym silnikiem potrafi zejść do poziomu 6,5 l/100km w trasie co byłoby rewelacyjnym wynikiem bo w moim e46 320d trzeba się baaardzo namęczyć aby zejść do 5l/100km. Teoretycznie można przyjąć że o ile nie wykorzystuje się mocy to będzie spalał jak zwykła 2 litrowa r4, jak się przyciśnie to wiadomo inna bajka ;) Sam mam jedynie doświadczenie z silnikiem 1,8 kompressor od mercedesa gdzie reakcja na gaz jest wręcz rewelacyjna. W x1 silnik jest zupełnie nowy więc podejżewam że można liczyć na bardzo pozytywne wrażenia z jazdy :cool2:
  10. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pawci06 temat w E46
    Ja mogę zapewnić że nie bedą pasować :nienie: Są to koła z e39 prawdopodobnie mają et20, w e46 dla standardowych felg jest to et47 (lub 46 nie pamiętam dokładnie :roll:). Różnica jest zbyt duża. Jeżeli chodzi o opony to nie wydaje mi się aby przednie nadkola e46 pomieściły opony o szerokości 255.... Według katalogu e46 z konca 2001 roku: -przód 8 J x18 cali - 225/40/18 -tył 8,5 J x 18 cali- 255/35/18
  11. JohnnyBravo odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w E60, E61
    bez komentarza...
  12. Ja z kolei do wersji 316 polecałbym koła 15 calowe z oponami 195/65/15 z palety bmw - oczywiście nie rzucą nikogo na kolana swoim wyglądem ale masz najtańsze możliwe opony, w zasadzie wykluczoną możliwość pogięcia czy porysowania felgi. Do tego dochodzi lepszy komfort jazdy oraz prowadzenie w koleinach :cool2: Instalacja gazowa uszczupli moc o kilka koni więc szerokość opony także ma znaczenie. Aha jeszcze ważna sprawa jest taka że takie opony bedą wolniej się ścierały w stosunku do opon z indeksami prędkości v,w.
  13. Panowie oczywiście nie neguję wymiany krzyżaka jednak założyciel postu nic nie pisał o myszkowaniu auta . U niego objawy pojawiły się po zmianie opon, więc stąd moje przypuszczenie o różnice w charakterystyce opon ;) Krzyżak i myszkowanie swoją drogą. Takie zużycie powinno być bez problemu wykryte na badaniu technicznym ponieważ wpływa to bezpośrednio na bezpieczeńswo jazdy.
  14. Opony zimowe zawsze mają sporo niższy index prędkości ;) więc to normalka. Jeżeli Chodzi o opony gsd3 to jest to model sportowy/tuningowy czy jakby to nazwać :cool2: Ładnie wygląda, niestety na naszych drogach takie oponki średnio sie spisują. Index W oznacza przede wszystkim inną mieszankę gumy (bardziej miękka - lepiej się trzyma, ale i szybciej zdziera), sztywniejsze boki opony (aby nie uginały się w zakrętach i przy dużych prędkościach), do tego jodełkowy kształt bieżnika wydaje mi się że "trzyma sztywność" bardziej niż opony ze wzdłużnymi rowkami. Są to tylko moje domysły ale chyba dość prawdopodobne skoro masz taki sam rozmiar opon na lato i zimę, a taki krzyżak jak piszą koledzy wyżej raczej z dnia na dzień się nie popsuł :cool2:
  15. U mnie sprawa wygląda podobnie. Kupiłem auto na felgach styling 136 z oponami 225/50/16 (dla tego modelu jest to fabryczny rozmiar). Zauważyłem że podczas jazdy na gładkich drogach auto jedzie jak po szynach bez żadnych tendencji do ściągania, jednak wystarczy że pojawią się koleiny i już trzeba trzymać kierownicę dość pewnie. Było to dla mnie dość zaskakujące ponieważ poprzednio 4,5 roku miałem mercedesa 124 coupe którego niezależnie od stanu drogi prowadziło się "jednym palcem". Na zimę założyłem ori stalówki bmw do tego nowe opony 205/55/16. Zapomniałem o problemie aż do wiosny ;) Moim zdaniem przyczyną są szerokie opony, szczególnie na przedniej osi. Jak przyjdzie do wymiany to zakupię komplet letnich 205/55/16 :cool2: Teraz doczytałem że kolega ma taki sam rozmiar na lato i zimę hmmmm.... Może taka jest poprostu specyfika tej jakby nie patrzeć sportowej opony, że przenosi w większym stopniu na kierownicę to co dzieje się na drodze?
  16. JohnnyBravo odpowiedział(a) na miffy temat w E46
    U mnie są długości 500 i 570mmm, z tego co się orientuję to są to długości "fabryczne". Wycieraczki mam zwykłe ze spojlerem "made in belgium" sprawują się :cool2: Jeżeli chodzi o montaż wycieraczek typu "aero" zgodnie z tymi co pisał kolega wyżej: "Przy zmianie z przegubowych piór wycieraczek na pióra płaskie evo należy usunąć prowadnicę pióra płaskiego (TN 8 263685) na ramieniu wycieraczki po stronie kierowcy" http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=61_1065&hg=61&fg=45&hl=36 http://allegro.pl/nowe-oryginalne-piora-wycieraczek-na-przod-bmw-e46-i1530662152.html
  17. JohnnyBravo odpowiedział(a) na wanciak86 temat w E46
    :D też tak myślałem i szukałem benzyny, ale szybko się okazało że za ładny egzemplarz PB musiałbym zapłacić więcej niż za dizla.... niestety do powyższego obowiązku się nie stosuję i już widzę jak będę oczerniany na różnych forach przy sprzedaży :cool2:
  18. JohnnyBravo odpowiedział(a) na wanciak86 temat w E46
    Czyli jakbym miał lepsze drogi w moim kraju to jeździłbym 10 razy więcej?? Przedstawię inny punkt widzenia: mam rodzinę na zagłębiu ruhry gdzie jest gigantyczna sieć autostrad i można sobie jeździć bez końca..... ale np moja ciotka ma tak jak ja poliftingową e46 i wsiada do niej tylko wtedy jak pogoda nie pozwala jej jechać rowerem, lub nie chce jej się iść na kolejkę czy autobus. Ta infrastruktura (komunikacja miejska, podmiejska) jest tak rozbudowana że zwykłemu mieszkańcowi bardziej opłaca się korzystać z roweru czy komunikacji miejskiej, mało tego.... zwykle będzie to znacznie szybszy środek lokomocji, np w berlinie metrem dojedzie do celu się szybciej niż autem. Oczywiście są też osoby które dojeżdżają np do pracy codziennie po 100km i nie jest to nic nadzwyczajnego, wówczas kosmiczne przebiegi to norma ale mamy to i w Polsce :wink: Tak jak to już nie raz na forum pisałem każde auto używane jest indywidualnością, miało innego właściciela, inny sposób eksploatacji, inny przebieg. Jeżeli chcemy mieć coś pewnego to idźmy do salonu gdzie kupimy nowy pojazd z gwarancją i nie będziemy musieli się domyślać jak dużo i w jaki sposób ktoś tam nim sobie jeździł :cool2:
  19. JohnnyBravo odpowiedział(a) na wanciak86 temat w E46
    Przede wszystkim zależy kto nim jeździł (w jaki sposób), gdzie nim jeździł (drogi, dystanse) i jak dbał o auto. Przebieg to tylko jeden z elementów wyznaczających zużycie samochodu. "Prosta matematyka: np. auto z 2000r. czyli już 11lat x 30-40tys.km rocznie =?? " Dla mnie taka matematyka jest jedynie populistycznym rozwiązaniem. Sam mam 320d i w 7 miesięcy od zakupu zrobiłem ok 6,5tyś km. Ojciec ma benzynę i robi 20-25tyś km rocznie, więc według takiej matematyki powinniśmy się zamienić autami i musiałbym mu nakazać zwiększyć roczne przebiegi do 30-40 tyś. km rocznie aby przy sprzedaży pasowało kupującemu. Z kolei wczoraj oglądałem roczną e klasę z przebiegiem ponad 70 tyś km. Czyli jakby nie patrzeć właściciel jeździł nią za dużo :norty:
  20. JohnnyBravo odpowiedział(a) na hezuz temat w E46
    320d grzeje się znacznie szybciej od 1,9 i 2,0 tdi ;) porównuję do aut znajomych
  21. Tak jak pisze kolega wyżej, powyższe rozmiary mają inną średnicę. Opony 225/50/16 pasują do e46, do e39 się nie nadają. Auto będzie śmiesznie wygladało, do tego licznik będzie bardziej kłamał i z pewnością pogorszy się prowadzenie
  22. Na tym polega magia internetu :norty: jak ktoś jest zadowolony z auta (czy czegokolwiek innego) to nie pisze bo niby po co ma je zachwalać aby mu ukradli :wink: za to jak coś się zepsuje to płacz i lamęt, rozdmuchiwanie sprawy :cool2: ktoś zostanie oszukany to już sami oszuści na świecie itp. Na początku też czytałem wątki o różnych awariach, ale szukanie dziury w całym prowadzi tylko do kłopotów :cool2:
  23. Jakieś 7 miesięcy temu oglądałem 320i touring z końca 2001 roku (poliftingowe) prosto z DE i po obu stronach były znacznie większe purchle, rdzawy kolor wyłaził aż na uszczelkę. Auto miało na całości oryginalny lakier a mimo to w kilku miejscach miało purchle. Stąd wnioskuję że jest to tak jak piszesz "kolejny znany feler w E46". Niestety nie znam sposobu wymiany :wink: powodzenia
  24. JohnnyBravo odpowiedział(a) na klocher temat w E46
    Naturalnie że clk nie miało być konkurencją dla e46 coupe ponieważ w momencie premiery clk w208 model e46 był jeszcze w fazie projektu :wink: , porównanie do e36 coupe również nie ma sensu ponieważ są to auta z innej bajki. Model clk w208 wszedł na rynek jako następca (nie bezpośredni) modelu 124 coupe, został oparty na konstrukcji c klasy w202, jednak aby podkreślić prestiż auta zdecydowano się na zaczerpnięcie różnych nowości z modelu w210, a przede wszystkim stylistyki "okulara". Niestety oparcie auta na platfomie modelu w202 oznaczało mniejsze gabaryty zewnętrzne/wewnętrzne, zdecydowany spadek komfortu jazdy, zrezygnowano z tak charakterystycznej cechy jak brak środkowych słupków oraz uwielbianych przeze mnie podajników pasów :? Do chwili obecnej model 124 coupe nie ma następcy - współczesna e klasa coupe podobnie jak modele clk w208/w209 jest oparta na podwoziu auta z niżej klasy - w tym przypadku w204 :cool2:
  25. JohnnyBravo odpowiedział(a) na klocher temat w E46
    W tamtych czasach mercedes kierował swoją ofertę do nazwijmy to "dojrzalszych" kierowców stąd też takie a nie inne skrzynie biegów czy układy kierownicze. Dopiero od niedawna mamy mega ekspansję na każdą grupę klientów. Np klasy A i B będące w zasadzie tym samym autem różniącym się jedynie rozdmuchaniem, to samo dotyczy nowej klasy e coupe i c coupe....... ta sama platforma, ten sam rozstaw osi, te samo auto w innym opakowaniu. Na chwilę obecną również znajdą się w palecie mercedesa modele mogące konkurować z bmw w dziedzinie "radości z jazdy" :cool2: Natomiast odeszliśmy już od tematu tego wątku :wink: Sam z czystym sumieniem mogę polecić model e46. Mam go zaledwie od sześciu i pół miesiąca ale z dnia na dzień coraz bardziej mi się podoba :wink: Na początku byłem zszokowany :shock: słabiutkim komfortem ( w porównaniu do 124 coupe) oraz nędznym systemem audio, jednak pali mi dwukrotnie mniej od mercedesa przy czym jest znacznie dynamiczniejszy. Przywykłem już do tankowania raz w miesiącu do pełna :cool2: W tym okresie przepaliła mi się jedna żarówka H7 i tyle. Jestem spokojnym/normalnym kierowcą więc jakiś wielkich awarii się nie spodziewam. Kumpel ma 320d z 1998 roku od chyba już 4 lat, robi z 30 tysięcy km rocznie i poza sprawami eksploatacyjnymi nie strasznego mu się nie wydarzyło :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.