Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. Bez paniki :norty: trójka coupe/cabrio będzie nadal z tym że będzie nazywała się czwórka.... do tego jeszcze opcja 4 drzwiowa. Tak jak ktoś już wyżej zauważył będzie to odróżnienie modeli zwykłych (sedan, kombi) od sportowych (coupe, cabrio). Tak samo jak szóstka to szóstka a nie piątka coupe :wink: BMW podobnie jak inni producenci dąży do jak największego poszerzenia oferty aby każdy znalazł coś dla siebie :cool2: Na chwilę obecną np Mercedes ma szerszą ofertę modelową od BMW więc jest jeszcze kawał rynku do łyknięcia ;)
  2. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pur temat w E46
    Raczej nie ma się co sprzeczać co do spalania poszczególnych egzemplarzy. Jedno co jest pewne to to że nie spalają mniej niż to deklaruje producent. Kolega wyżej pisze że jego 330d pali mu 7-8 l/100km w jeździe miejskiej 13,5 km w jedną stronę. Dla mnie te 13,5 km to już mała trasa bo zazwyczaj odcinki jakie pokonuję w mieście to 2-5km w jedną stronę, 7km to już muszę na koniec miasta jechać :wink: do tego dochodzi cała masa świateł :wink: Dlatego też takie porównywanie nie ma sensu bo miasto miastu nierówne, tak samo jak temperament kierownika :wink:
  3. JohnnyBravo odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    z mechaniki to chyba jedynie zawieszenie jest inne (sprężyny, amortyzatory, wachacze i pewnie jeszcze inne gumki) czy warto przekładać?? :wink:
  4. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pur temat w E46
    Mój także kłamie :cool2: 320d 150PS CR sedan 6 bieg manual z końca 2003 roku, opony 225/50/16. Komp pokazuje mniej więcej spalanie zgodne z danymi katalogowymi :8) Tankuję średnio co miesiąc, zawsze do pełna, kasując przy tym średnie spalanie i średnią prędkość. Standardowo jest to 75% miasta i 25% trasy, średnia prędkość ok 30km/h, spalanie według kompa zwykle ok 6l/100km, realne ok 7,2-7,5l/100km. W trasie według kompa ok 4-4,2l/100km, realnie ok 5,5l/100km. Ostatnio po przejechaniu ok 100km w mieście ze średnią prędkością 18km/h (same krótkie odcinki) komuter wskazał 8l/100km, natomiast realne spalanie wyszło ok 10.5l/100km. Im wyższe spalanie tym większe przekłamanie od ok 1,2l do ok 2,5l/100km. Nie wydaje mi się aby diesle innych marek o porównywalnych parametrach spalały mniej. Z testów w prasie czy tv zawsze wynika że palą sporo więcej od danych katalogowych. Sam jestem spokojnym kierowcą i jak do tej pory każde auto spalało mi ok 20% więcej niż deklaruje to producent.
  5. JohnnyBravo odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    Jak cały do rozebrania to bierzemy :norty: : zderzaki: progi, nakładki progowe, podstopnicę, gałkę, kierownicę, podsufitkę, tapicerkę, listwy wewnętrzne. Możnaby się jeszcze pokusić o cały (przód, lampy, maska, błotniki) + lampy tył. Jeżeli w grę wchodzą zderzaki to pamiętaj o progach aby w oczy nie raziło :cool2:. Felgi min 17 cali, też najlepiej m-pakietowe. Seryjne zawieszenie też nie będzie za dobrze wyglądało z m- pakietem (za wysokie). Czy warto to już sam musisz sobie odpowiedzieć;)
  6. W marcu 2003 były chyba ostatnie zmiany w modelu e46 np 6 biegowa skrzynia więc może jest to z tym związane. Ja mam auto z 27 października 2003 i odliczanie mam od 30000km :cool2:
  7. JohnnyBravo odpowiedział(a) na franek28 temat w E46
    do powyższych czynników dochodzi jeszcze wiatr i ukształtowanie terenu. W moim 320d prędkość max według katalogu wynosi 221 km/h, więc biorąc pod uwagę przekłamanie prędkościomierza przy ponad 200km/h powinienem mieć możliwość jazdy z licznikową prędkością ok 230km/h... więc wydaje mi się że 330d powinien z palcem w nosie przekraczać tę barierę. Jeszcze dodam taki mały przykład z życia wzięty odnośnie wpływu powyższych czynników na V-max. Kilka lat temu miałem okazję jechać (samemu) mondeo 2,0d 115PS i v-max wynosił ok 190 licznikowe, kilka miesięcy później w dwie osoby z bagażem licznikowe v-max tego samego auta wyniosło ok 215 km/h. oczywiście opisuję to w ramach ciekawostki bo w moich okolicach mało jest miejsc gdzie można bezpiecznie pojechać 120km/h ;)
  8. Subaru też zaleca olej Lotos... :) (kasa, kasa czyni cuda) Oficjalnie informuje że nie biorę jakichkolwiek pieniędzy za popieranie olejów innych niż Castrol... :norty: A czemu miałoby nie polecać?? przeprowadziłeś jakieś testy/analizy z których wynikałoby że olej marki Lotos nie nadaje się do silników Subaru?? że ma gorsze właściwości od motula?? Ja też nie :wink: A może właśnie to oleje motul są preferowane przez środowisko rajdowe nie dlatego że są lepsze tylko dlatego że marka jest dobrym sponsorem?? lepszym niż np lotos. Kto to może wiedzieć :8) Jeżeli chodzi o wybór marki i parametrów oleju wydaje mi się że warto zaufać warsztatowi - oczywiście takiemu który ma pojęcie o dieslach bmw. Jeżeli szef mówi że do mojego silnika powinien być zalany taki i taki olej to się go słucham. To samo dotyczy części zamiennych. Jeżeli serwisujesz auto w jednym warsztacie to im też zależy abyś był zadowolony i nie przyjechał po miesiącu z pretensjami.
  9. Odnoszę wrażenie że na forach internetowych istnieje bardzo skuteczne lobby antycastrolowe.... wszędzie tylko można wyczytać o podrabianym castrolu, że jest gorszy od konkurentów itp. Natomiast oleje typu motul, valvoline są wychwalane pod niebiosa.. Dziwna sprawa, tymbardziej że raczej nikt z forumowiczów nie jest w stanie przeprowadzić miarodajnych testów różnych olejów silnikowych. Bmw jest moim trzecim autem gdzie leję tylko castrola i wszystko zawsze było w jak najlepszym porządku. Z czystym sumieniem polecam castrola :cool2: tak samo jak to czyni marka bmw
  10. Trzebaby jeszcze sprecyzować o jaki rocznik chodzi, o który m pakiet (I czy II??) W poszczególnych rocznikach prawdopodobnie były różnice w wyposażeniu np. inna gałka m pakietowa w poliftowym roczniku 2001 i 2002, a inna (krótsza) od bodajże marca 2003. Mam katalog z końca 2001 r. (po liftingu) i według zdjęć m pakiet II zawiera: zderzaki, progi, lotkę, czarne wnętrza reflektorów (niezależnie od silnika) felgi 17 cali z mieszanym ogumieniem Doppelspeiche 68M lub za dopłatą 18 cali v-speiche 72M, wewnątrz tapicerka sportowa z bokami z alkantary lub skórzana za dopłatą, czarna podsufitka, m kierownica i gałka, podstopnica, listwy alu black cube, listwy progowe, nerki z czarnym wkładem, zawieszenie m-technik i to chyba tyle. Np edycja sport z 2003 roku, która miała m pakiet charakteryzowała się chromowanymi nerkami i dodatkowymi kolorami karoserii. Kierownicę i gałkę można było dokupić chyba do każdego silnika. Trzeba pamiętać że prawdopodobnie m pakiet był zróżnicowany w zależności od kraju. W chwili obecnej wystarczy zajrzeć na strone bmw do konfiguratora aby zobaczyć ile jest różnych kombinacji .... od pakietu sportowego (pakiet aerodynamiczny m +felgi + kiera) przez pakiet sportowy M, edycję sport, edition m sport, aż do edycji m sport plus za 32 111 PLN :cool2: W przypadku e46 chyba nie było aż takiej różnorodności aczkolwiek tak jak napisałem wcześniej poszczególne "m pakiety" z pewnością były zróżnicowane ze względu na rocznik i kraj :wink:
  11. JohnnyBravo odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    Na palnikach się nie znam bo sam mam poczciwe H7 :wink: jednak moją ciekawość wzbudził ten wątek: viewtopic.php?f=70&t=154217&p=1102358&hilit=podr%C3%B3bka+ksenon#p1102358 warto przeczytać i wpatrzeć się w zdjęcia :cool2:
  12. JohnnyBravo odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    na 99% są to podróbki :cool2: poszukaj na forum bo ostatnio kolega bardzo dokładnie opisał i przedstawił na zdjęciach czym różnią się oryginały od podróbek :wink:
  13. http://www.oponeo.pl/dane-opony/firestone-fhsz90-205-55-r16-91-v miałem je w mercedesie 124 coupe właśnie w tym rozmiarze. Oponka jak na moje oczekiwania bardzo dobra, nie dostrzegłem jakiś wpadek. Jako plus można zaznaczyć wygląd (z boku przypomina oponę motocyklową) oraz bardzo mocno wyprofilowane ranty ochronne felgi - ogólnie boki opony są dość twarde - jest to typowo sportowa opona. W mercedesie nie miało to większego wpływu na komfort jednak w e46 raczej wybrałbym jakiś model o bardziej miękkich ściankach ;)
  14. JohnnyBravo odpowiedział(a) na Narzond temat w E46
    Z tego co się orientuję to możesz zostawić swoje fotele a przełożyć tapicerkę, gąbki itd. Nie wydaje mi się aby stelarz fotela był inny http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BV91&mospid=47619&btnr=52_2489&hg=52&fg=10
  15. JohnnyBravo odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    :cool2: w moim ex mercedesie poskąpiłem 270zł na oryginalne grube dywany i skończyło się na tym że co roku kupowałem dywaniki po 23 zł w makro :norty: o dziwo kształt pasował prawie idealnie, a jakość była porównywalna do tych w okolicach 100zł z allegro. Zimowe miałem oryginały i przez 5 sezonów ich stan nie uległ zmianie. Morał z tego taki że lepiej wydać więcej i kupić porządny produkt, z którego będziemy zadowoleni niż co roku zastanawiać się jakie zamienniki wypróbować :cool2: Model Country moim zdaniem bardzo elegancki :cool2: Twój kolor: http://allegro.pl/dywaniki-bmw-3-e46-e-46-94-01-oryginal-bmw-nowe-i1639960847.html
  16. JohnnyBravo odpowiedział(a) na jceel temat w E46
    Jeszcze jest kwestia ile autem chcesz pojeździć. Moim zdaniem warto wydać te 120$ na oryginalne welury BMW lub 89$ na model City lub 85$ na model Country :cool2: :cool2: i być zadowolonym, a prawdopodobnie posłużą jeszcze nowemu nabywcy. Dywaniki za ok 100zł z allegro z reguły są produktami na jeden sezon... dla porównania ja mam jeszcze fabryczne welury z końca 2003 roku i poza ubitym welurem pod piętą u kierowcy wyglądają jak nowe :cool2: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AS71&mospid=47635&hg=51&fg=95
  17. Dla mnie białe auta fajnie wyglądają wypucowane w słońcu :cool2: jak się przybrudzi (czyli w naszym klimacie bardzo często) całkowicie traci urok. Ja Twoje auto widziałbym w takim zestawieniu: - szara skóra - lakier "imola red" - krwisto czerwony - antracytowe felgi :cool2: gdzieś na necie widziałem żółte jak słoneczko e46 sedan i wyglądało pięknie :D , coś w stylu "british racing green" z szarą skórą też fajnie by wyglądało :cool2: Moim zdaniem szkoda tyle roboty aby malować na ten sam kolor, ale oczywiście auto robisz dla siebie i to właśnie Tobie ma się podobać :cool2:
  18. a moim zdaniem nie możesz :nienie: . Opona 195/50/(55)/15 będzie miała zdecydowanie za małą średnicę, zmieni się charakterystyka prowadzenia, odczyty prędkościomierza, a auto będzie śmiesznie wygladało. Polecam kalkulator opon: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
  19. Warsztat caraudio, a najlepiej zwykły elektryk :cool2:
  20. Czarne felgi, szczególnie w lakierze metalicznym niestety muszą być zawsze czyste, dodatkowo musiałbyś się zaprzyjaźnić z czernidłem do opon :wink: bo guma zestawiona z czarną felgą jest poprostu szara. Ten model w tym rozmiarze pozostawiłbym w fabrycznym kolorze :cool2: Osobiście czarne duże felgi lubię z dużym prześwitem, tak aby podkreślić jakiś wypasiony układ hamulcowy :norty: W kwestii przyciemnienia szyb to podoba mi się lekkie przyciemnienie na wzór oryginalnego, zbyt ciemne szyby w touringu mogą dać efekt karawanu :wink:
  21. Pozwolę sobie podrzucić linka z kolorami z palety individual do modeli e36/e46 może znajdzie się coś ciekawego ;) http://m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=63496 niestety nie do wszystkich są zdjęcia :roll: ale można sobie wygoooglować znając nazwy Moi faworyci to: -imola red -laguna seca (bardziej do coupe) -phoenix yellow (m3 :norty: )
  22. Hmmm napewno golf czy astra czerwona będzie tańsza od srebrnej czy czarnej. Natomiast w przypadku bmw, audi czy mercedesa jest to bardzo nietypowy kolor na który mało kto się decyduje przy zakupie nowego auta. Dlatego też na rynku aut używanych takie właśnie czerwone czy inne nietypowe egzemplarze są bardzo żadkie a przez co poszukiwane :cool2: Mi przypadkiem udało się upolować mistyczny niebieski i jestem mega zadowolony że nie mam kolejnego srebrnego, szarego czy czarnego jakich pełno na ulicach :wink: Też strasznie podobał mi się siwy e46 znajomego z chromami ale jak postawiłem obok mojego mistycznego niebieskiego to szybko zmieniłem zdanie :cool2:
  23. Dlatego właśnie jadąc rano po bułki jest wielkie prawdopodobieństwo że napotkamy kolejny czarny egzemplarz e46... :wink: bo każdy lubi czarny... gangsterka :8)
  24. Ja bym polecił jakiś niestandardowy kolor. Trzeba sporo pracy do pomalowania całości i szkoda by było aby auto ginęło w tłumie. Czarny, srebrny, siwy bym od razu skreślił. Białych też za wiele, a poza tym ten kolor lepiej pasuje do nowych aut. Dla e46 z szarą skórą i chromami wydaje mi się że świetnie pasowałby krwistoczerwony :cool2: coś w tym stylu: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VERY-CLEAN-M3-DOCTOR-OWNED-1-OWNER-FL-CAR-MUST-SEE-/260786135687?pt=US_Cars_Trucks&hash=item3cb810a287 Śliwkowy też fajnie by pasował :cool2:
  25. Obawiam się że nawet za te 40tysięcy złotych nie znajdzie się auta w porównywalnej konfiguracji (silnik+skrzynia+m pakiet+kolor+ksenon+szyberdach....) w lepszym stanie. Wyjścia widzę dwa: albo kupić ten czy porównywalny egzemplarz w cenie ok 30tyś zł.... albo jechać np do DE i tam szukać auta mając w kieszeni 13-15tyś euro (+koszty wycieczki i w tym przypadku wysokie opłaty), oczywiście są też tańsze oferty jednak jestem przekonany że na żywo nie odbiegają stanem od omawianego egzemplarza. W tym momencie pojawia się pytanie czy lepiej kupić np omawiany egzemplarz (moim zdaniem opisane wady w obliczu ceny i konfiguracji auta nie są tak straszne) lub wydać 70-80% więcej na auto np od niemieckiego dilera (nie tak dawno koleżanka z forum nabyła w ten sposób ładne, dobrze wyposażone 318i z 2004 roku w cenie 13tyś Euro, a pamiętajmy że rozmawiamy o 330i). Odpowiedz należy do zainteresowanego zakupem ;) Właśnie doczytałem że cena powyżej 40tysięcy nie przeraża więc polecam szukać wśród droższych egzemplarzy :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.