Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. A może wystarczyło otworzyć auto zamkiem przejechać się w trasę i naładować akumulator. Próbowałeś?? :wink: Bateria prędzej czy później się wyczerpie a bmw tego nie przewidziało więc pewnie nie będzie ostrzeżenia (np w starszych mercedesach jak kończyła się bateria w pilocie migały 2 lampki zielona i czerwona)
  2. JohnnyBravo odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    Tak, ale ja Cię nie znam :wink: Oczywiście bez urazy. Nie wiem czy nie wciskasz mi kitu z tą znajomością elektroniki. Nie jestem w stanie stwierdzić czy jesteś specem czy kimś kto nie ma o tym zielonego pojęcia :nienie: Podsumowując: sprawdzenie na kompie jak najbardziej, ale w ASO lub renomowanym zakładzie. Pamiętajmy że to nie tylko my jako kupujący możemy zostać w jakiś sposób oszukani. Zawsze przychodzi moment sprzedaży i wtedy role się odwracają. Np. znajomy mojej siostry miał taką sytuację że umówił się z klientem na oględziny auta. Oglądał, oglądał, słuchał sobie silniczka itp. aż w pewnym momencie wsiadł i odjechał......... wydawałoby się nieprawdopodobne ale wystarczy chwila nieuwagi
  3. Nie wiem jak jest w nowszych bmw ale w mojej książce obsługi do e46 2003r jest wyraźnie napisane że kluczyki nie mają baterii a niewymienne akumulatory, które ładują się podczas jazdy. Co kilka miesięcy powinno się zamienić kluczyk z zapasowym i naładować go w trasie :wink:
  4. Wracając do tematu :wink: wydaje mi się że 330i lub 325i w sedanie najlepiej szukać w .....Ameryce :cool2: wyposażone po sufit, z kosztami też nie powinno być aż tak tragicznie jak w DE ( tam myślę że takiej cud miód niżej jak 12-15tyś euro się nie znajdzie). To taki mój pomysł ;) Powodzenia w poszukiwaniach Przykładowy Amerykanin: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2005-BMW-330I-SPORT-M-PERFORMANCE-PACKAGE-6-SPEED-WOW-/300534996684?pt=US_Cars_Trucks&hash=item45f9481ecc
  5. JohnnyBravo odpowiedział(a) na xaan temat w E60, E61
    To już lepszym rozwiązaniem wydaje mi się wizyta w stacji kontroli pojazdów + pięczątka z allegro....... :cool2: Ludzie serwisujcie auta dla siebie, aby dobrze Wam służyły a nie dla pieczątki....
  6. JohnnyBravo odpowiedział(a) na xaan temat w E60, E61
    Klient nasz pan :cool2: jestem pewien że dostaniesz pieczątkę. Np w ASO mercedesa przy zostawianiu auta określa się czynności serwisowe (przegląd A lub B) i mniej więcej koszty. W przypadku gdy znajdą coś niesprawnego w aucie to dzwonią z zapytaniem czy się tym zająć. Jeżeli odpowiedź jest negatywna robią swoje i tyle :wink: Podejrzewam że w przypadku ASO BMW i innych marek jest podobnie. Zdają sobie sprawę że wszelkie usterki można usunąć poza ASO znacznie taniej, jakby narzucali naprawy u nich pod groźbą nie wklepania pieczątki bardzo szybko pozbyliby się sporej częśći klientów. :wink: Reasumując: pieczątki nie gwarantują idealnego stanu technicznego auta
  7. JohnnyBravo odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    Osobiście nie kupiłbym od Ciebie auta :mrgreen: Oki więc postawmy się w odwrotnej sytuacji :norty: Sprzedajesz auto. Jest nim zainteresowany np mój ojciec, więc zamawiam mu na allegro odpowiedni interfejsik wraz z oprogramowaniem i nastepnego dnia jedzie do Ciebie na oględziny jako specjalista od diagnostyki samochodowej :cool2: no bo przecież ma pro sprzęt :cool2: ciekawe czy wówczas byłbyś taki wesoły
  8. JohnnyBravo odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    Była to raczej taka ogólna myśl :wink: Oczywiście nie znam Twojego stopnia opanowania tego sprzętu. Różnego rodzaju interfejsy i oprogramowanie do nich są bardzo łatwo dostępne dla każdego zainteresowanego dlatego też sporo osób porywa się na nie nie mając o tym zielonego pojęcia np. osoby zainteresowane kupnem auta. Osobiście nie pozwoliłbym oglądającemu "podłączyć się" do mojego samochodu
  9. JohnnyBravo odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    Dobrze się skończyło :wink: jednak jest to nauczka aby nie zabierać się za coś o czym nie ma się pojęcia :cool2:
  10. Z tego co się orientuję to wszystkie standardowe alu szesnastki do e46 poliftowych mają szerokość 7 cali ( mam przed nosem katalog z końca 2001 roku), są do nich przewidziane opony w dwóch wymiarach 205/55/16 oraz 225/50/16. Twoje felgi (z tego co widzę zamienniki) są pół cala szersze i mają inne odsadzenie - et 35 (fabrycznie chyba 46 lub 47) co oznacza że płaszczyzna boczna koła wystaje o te 11 czy 12 mm więcej niż w przypadku felg standartowych, do tego dochodzi po 0,25 cala na stronę (szersze felgi). Opony 245/55/16 takie jak podałeś napewno nie wejdą bo są to poprostu balony o znacznie większej średnicy zewnętrznej :wink: Nawet jeżeli znalazłbyś tak szeroką oponę to byłaby chyba za szeroka na tę felgę i nawet jakby się to udało to najoprawdopodobniej tarłaby o nadkole. Podsumowując: na twoim miejscu kupiłbym opony 205/55/16, ewentualnie 225/50/16 ale i tak nie będzie to za pięknie to wyglądało bo mimo że te opony mają tę samą wysokość to te z tyłu będą wydawały się bardziej balonowe - ma to też zaletę bo lepiej chroniony jest rant felgi :cool2:
  11. Ja mam u siebie komplet letnich 225/50/16 - taki rozmiar był fabryczny dla felg styling 136. Z tego co mi wiadomo wszystkie alu szesnastki w e46 mają tę samą szerokość więc u Ciebie również można takie założyć, ale...... Jak dasz tylko na tył to nie będzie to za pięknie wyglądało. W porównaniu do opon 205/55/16 auto zacznie łapać keleiny oraz znacznie więcej drobnych nierówności. Co kto lubi :wink: Aha cena opon 225/50/16 jest conajmniej połowę wyższa od tej samej 205/55/16. Moim zdaniem nie warto
  12. Ponad 291 koni mechanicznych w rodzinnym, niepozornym kombi to jest to :cool2: Autko bardzo fajne, z zewnątrz oryginał -nic bym nie zmieniał :wink: Środek też elegancki, świetne fotele, jedynie perfumki samochodowe psują całość :wink: Pozdrawiam i życzę bezproblemowej eksploatacji :cool2:
  13. Moim zdaniem średnica kół ma również znaczenie, np nowe opony mają bieżnik ok 9mm, zużyte powiedzmy 3mm (choć niektórzy do 1 mm potrafią zejść :wink: ) różnica w średnicy takich opon to już 12 mm, czyli różnica w obwodzie jeszcze większa, a co za tym idzie aby pokonać każdy kilometr potrzeba większej liczby obrotów koła.... :norty: Jeżeli liczymy spalanie to możemy brać pod uwagę wskazania komputera, lub wyliczyć lejąc pod korek - potrzeba do tego liczby zatankowanych litrów oraz ilości kilometrów na podstawie licznika.... który podaje nam dystans na podstawie ilości obrotów koła.... które mogą być różne dla ogumienia innej średnicy na tym samym realnym dystansie. W sklepach internetowych z oponami są kalkulatory z możliwością porównania średnicy poszczególnych opon a także przeliczenia jak wpływają na wskazania prędkościomierza w aucie (przy ogumieniu w rozmiarach dopuszczonych przez producenta nie są to duże różnice jednak w połączeniu ze zużyciem mogą mieć istotny wpływ na wskazania licznika). Tak więc w moim przekonaniu szerokość koła ma jak najbardziej wpływ na spalanie ale dochodzi do tego również przekłamanie związane z obwodem opony. Możnaby zrobić prosty test na poparcie mojej teorii spiskowej, a mianowicie przed wymianą kół przebyć dany odcinek drogi, spisać dystans według licznika, następnie wymienić koła i powtórzyć pomiar. Jeżeli dystans według licznika na różnym ogumieniu będzie odmienny to będzie to dowodem na słuszność mojej teorii :norty: Jeżeli coś pogmatwałem proszę o sprostowanie :cool2: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
  14. Komp obliczając możliwy do przejechania dystans na tym co zostało w baku bierze pod uwagę wcześniejsze spalanie (niestety nie wiem z jakiego dystansu). Ostatnio jak zapaliła mi się kontrolka to dystans wynosił ok 140km... średnie spalanie skasowałem przed trasą ok 400 kilometrową i w momencie zapalenia kontrolki paliwa średnie spalanie wg komputera z tejże trasy wynosiło 4,0l/100km..... więc wiedząc że rezerwa ma ok 8 litrów to możnaby przejechać jeszcze 200km.... ale komp oczywiście kłamie więc realne spalanie na tej trasie wynosiło ok 5,2-5,5 l/100km.... więc możnaby faktycznie przejechać ok 140km zgodnie ze wskazaniem komputera :cool2: Wniosek jest taki że mimo że komupter zaniża spalanie to nie zawyża dystansu możliwego do przejechania na pozostałym paliwie :wink: Z góry przepraszam jeżeli w moje obliczenia wdarł się błąd :wink:
  15. 5,3 moim zdaniem nie jest aż tak niskim spalaniem :wink: da się mniej.... ale.... na chwilę obecną mój rekord to 5,17 (komp wskazał 4,0), jazda emerycka, w miarę płaski teren, opony 205/55/16. Jakbym nie przydusił na autostradzie i nie postał w korku to prawdopodobnie byłoby to 4,8-4,9 :wink: paliwo bp ultimate Jest cała masa czynników wpływających na spalanie np. rodzaj nadwozia, rodzaj skrzyni, szerokość opon, kondycja silnika, ukształtowanie terenu, ale przede wszystkim temperament kierowcy :wink: Szczerze przyznam że aby uzyskać spalanie w okolicach 5litrów trzeba się mocno postarać. Ja mój test traktowałem jako ciekawostkę, jadąc standardowo w trasie wychodzi mi realnie ok 5,5l 100km, co uważam za bdb wynik. :cool2:
  16. Prawdopodobnie po dokładnym zbadaniu sprawy okazałoby się że komputer "kłamie" u każdego w poliftowych e46 ;) Z moich obserwacji wynika że w moim aucie przekłamanie jest w przedziale 1,2-1,7 l/100km. Im wyższe spalanie tym więcej kłamie :cool2: Wg komputera wynik w trasie na poziomie 4,0 nie jest niczym nadzwyczajnym :wink:
  17. Panowie nikt się nie pochwali nowym nabytkiem? :wink: Ja muszę obiektywnie przyznać że patent działa :) przyspiesza szybkość nagrzewania silnika o jakieś 15-20% albo ciut więcej, jest to trudne do dokładnego stwierdzenia ze względu na zmienne warunki drogowo pogodowe ;) za 60 zł jestem bardzo zadowolony :cool2:
  18. Dane z komputera ;) realnie to da się zejść delikatnie poniżej 5l/100km przy emeryckiej jeździe w płaskim terenie :cool2: auto kłamie :) nie wiem niestety jakie dane są brane pod uwagę przy obliczaniu wartości wskazywanych przez komputer pokładowy
  19. Niestety, ale chyba nie ma co dawać wiary "komputerowi" :wink: u mnie spokojna traska to poniżej 4l/100km :cool2:
  20. Tak :wink: 6 biegową skrzynię montowano od 2003 roku, niestety nie jestem w stanie wskazać konkretnego miesiąca. Niedawno przytaczałem na forum konkretne dane techniczne dotyczące tych skrzyń - poszukaj jak Cię to interesuje. W skrócie skrzynia 6 biegowa ma ciut lepsze przyspieszenie, elastyczność, prędkość max, kosztem ciut większego spalania :cool2:
  21. JohnnyBravo odpowiedział(a) na matt662 temat w E46
    Ja bym jednak radził oryginał z serwisu bmw :wink: W mercedesie urwano mi gwiazdę z maski, no więc pierwszą myślą było aby kupić zamiennik.... na szczęście nie zamówiłem z internetu tylko wybrałem się do hurtowni motoryzacyjnej, gdzie okazało się że zamiennik kosztował ok 55-60zł a oryginał w salonie ok 80zł. Jakość zamiennika była tragiczna. Podejżewam że w przypadku znaczków bmw jest tak samo tzn. ładnie wygląda na zdjęciu na aukcji, a zupełnie inaczej przy osobistym kontakcie. To samo tyczy się breloczków itp. Nie jest to majątek więc polecam oryginał :cool2:
  22. Jeszcze kwiestia czy auto stało w ciepłym garażu czy pod domem :wink: , a także w jakich warunkach ten dystans został pokonany :8) jakbym wyjechał z pod domu prosto w korek to pewnie z 500 metrów by starczyło do pionu :D A tak serio to chyba nie ma się co licytować bo każdy ma u siebie inne warunki drogowe, inną temperaturą oraz inną nogę :cool2:
  23. Hehe nie jest tak źle :D nie mam teraz za bardzo możliwości zrobić sensownego zdjęcia. Wygląda to tak jak na foto z pierwszej strony tego wątku, tyle że na styku plastików po obwodzie podkleiłem czarną taśmą izolacyjną szerokości 15mm - odcień identyczny jak plastiku :cool2: jest to takie zabezpieczenie "na wszelki wypadek" ponieważ nie mam tych dolnych zaczepów, a co za tym idzie przy mocniejszym wciśnięciu paluchami klapki wpadały pomiędzy zderzak a chłodnicę :? teoretycznie pęd powietrza przy większej prędkości mógłby zrobić to samo ;) Jest tak zimno że nie chce mi się nic więcej przy tym kombinować :wink: ale na przyszłą zimę postaram się to zamontować bez użycia środków "druciarskich" :cool2: Po zamknięciu maski jest to w zasadzie niewidoczne... no chyba że ktoś będzie modlił się na klęczkach do moich nerek :wink:
  24. NIestety klapki nie są 100% plug and play :wink: , jednak nie jest źle. Udało mi się je zamontować bez jakiegoś cięcia gięcia :cool2: . Na wszelki wypadek okleiłem po obwodzie czarną taśmą izolacyjną aby klapki nie wpadły do środka tzn. pomiędzy zderzak a chłodnicę. Dziś przy ok -11 stopniach auto nagrzało się po ok 5km, w tym 5 razy stałem na światłach (wylotówka z miasta). Prawdopodobnie jakbym pojechał w stronę centrum auto rozgrzałoby się trochę szybciej. Wydaje mi się że klapki spowodowały szybsze nagrzewanie silnika o jakieś kilka/kilkanaście procent co przy cenie 60zł za komplet czyni je rozsądnym zakupem :cool2: Co ważne nie dostrzegłem żadnych skutków ubocznych jak np. przegrzewanie czy niestabilna temperatura :wink:
  25. Wszystko powinno być ok, jednak dla spokoju należałoby zainwestować w zapasowy kluczyk :cool2: Sąsiad zgubił elektroniczny kluczyk od mercedesa (taki z podczerwienią) na początku grudnia... odnalazł się podczas styczniowych roztopów w zaspie przed domem :8) hibernacja w śniegu była na tyle skuteczna że kluczyk przetrwał nietknięty :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.