Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. Wcale że nie ;) mój ma 8,8s :cool2: warunkiem jest nadwozie sedan i 6cio biegowy manual :wink: ale przyznam że takie deptanie turboklekota nie budzi we mnie sportowych emocji.. szkoda auta
  2. Moje 320d trochę starsze jednak przetestowałem chyba wszelkie paliwa dostępne na polskim rynku od intermarche po v-power diesel i na wszystkich auto jeździ dokładnie tak samo (spalanie, przyspieszenie, głośność itp) zapewne dlatego że wszystkie te paliwa pochodzą z tych samych rafinerii :cool2: Kiedyś miałem auto na lpg, potem benzyna, aktualnie diesel i nigdy nie "udało" mi się trafić słabszego czy lepszego paliwa. W kwestii dodatków do ON stosuję się do instrukcji gdzie wyraźnie niewskazane jest stosowanie jakichkolwiek dodatków.
  3. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pur temat w E46
    jak najbardziej :)na te 3,4 l/100km (wg komputera) mocno musiałem się nastarać ;) (100% trasy ok 30km) Na codzień jest to głupie i wręcz niebezpieczne :cool2:
  4. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pur temat w E46
    ufff to chyba się łapię ;) (prod. 27/10/2003) Z ciekawostek dodam że przedwczoraj na wyjeździe z Olsztyna skasowałem spalanie i na wjeździe do Ostródy (ok 30km eleganckiej drogi) komputer wskazał spalanie 3,4 l/100km :norty: niestety po kilku skrzyżowaniach wynik rośnie w szybkim tempie... Wczoraj w drodze powrotnej uzyskałem ten sam wynik :cool2: ciekawe czy realnie załapałem się na 4,5l/100km deklarowane przez poducenta. Oczywiście jazda testowa skrajnie delikatna, na codzień jest to głupi pomysł na jazdę w takim stylu ponieważ stwarza się zagrożenie w ruchu a i dla silnika nie jest to zapewne zbyt zdrowe :wink:
  5. Dla mnie starsze auto nigdy nie będzie "wiochą". Wiochę robią ich właściciele poprzez garażowe przeróbki, zaniedbywanie czynności serwisowych, niedbanie o auto, a przede wszystkim przez zachowanie na drodze czego w sporej części kierowcy bmw są niestety najlepszym przykładem... Wczoraj widziałem na parkingu mały zlocik bmw z lat 80/90 i wszystkie świetnie się prezentowały :cool2: Wypucowane e36 dla mnie będzie lepiej wyglądało niż zasyfione e90. Padło pojęcie "klasyk" i tu moim zdaniem e36 się nie nadaje, chyba że w cabrio/coupe. Są to auta popularne wyprodukowane w setkach tysięcy, jak nie milionach egzemplarzy, więc musi minąć jeszcze 5-15 lat zanim całkowicie znikną z dróg
  6. Może inaczej napiszę:) z moich poszukiwań e 46 wynika że znacznie łatwiej znaleść (w porównywalnej cenie) dobrego touringa niż sedana. Poprostu tych drugich jest mniej sprowadzanych, a co za tym idzie dobre egzemplarze są droższe. Mi się trafił taki bez składanej kanapy i z dwoma zagłówkami z tyłu :norty: aczkolwiek dla mnie nie ma to żadnego znaczenia bo z tyłu wożę głównie powietrze... i to znowu pewien argument. Jeżeli masz kogo/co wozić bierz touringa bo sedan jest naprawdę ciasny :cool2:
  7. Wszystko zależy jakie kto ma priorytety ;) sam się ździwiłem jak po zakupie okazało się że nie mam składanej kanapy... z drugiej strony przez 10 miesięcy nie wiozłem w bagażniku nic więcej jak torby z zakupami. Mało tego.... na tylnej kanapie może z 3 razy miałem pasażerów. Jakbym miał rodzinę to zapewne zwróciłbym uwagę na ten istotny brak przy zakupie ;) w chwili obecnej jest to dla mnie obojętne. Jeżeli chodzi o masę to jak jadę sam i z pasażerem to przy silniku 150km czuć różnicę. W kwestii spalania pewnie średnio z 0,3 - 0,5 l/100km kombiak spali więcej (podobnie twierdzi producent w katalogach). Odgłosy we wnętrzu to kwestia większej kubatury, pracy karoserii (mniejsza sztywność), opory powietrza, itp. Do tego dochodzą głośniki skierowane w stronę tyłu auta yyyyy.... i tak gra to słabo :) Kwestia wnętrza to oczywiście sprawa indywidualna dlatego zaznaczyłem że zazwyczaj jak ktoś kupuje kombiaka to właśnie po to aby coś nim wozić np całą familię ;) ale oczywiście nie jest to regułą
  8. Hm, przyznam że od kiedy jeżdże kombi to jeszcze w żadnej marce kombi nie było tańsze od sedana. Nowe jasne że nie, ale rozmawiamy o starym e46 i jak szukałem 10 miesięcy temu auta dla siebie (poliftingowe) nie dość że było znacznie więcej touringów do wyboru to były tańsze od porównywalnych sedanów.
  9. Zależy co jest dla Ciebie priorytetem. W przypadku kombi masz większą masę, słabsze osiągi, wyższe spalanie , odgłosy z bagażnika (zawsze coś tam się wala, słabsze wygłuszenie zawieszenia w stosunku do sedana), mniejsza sztywność karoserii. W zamian otrzymujesz niższą cenę w zakupie, większą przestronność (aczkolwiek uśmiałem się jak zajżałem do bagażnika w e46 touring po moim starym w124 coupe). Stylistyka to oczywiście rzecz gustu. Teoretycznie kupując używane kombi musisz się liczyć z tym że poprzednicy też wozili nim rodzinę, wózki, rowerki itp. wiec zaznaczam "teoretycznie" taki kombiak będzie miał bardziej stargane wnętrze od sedana - aczkolwiek jest to oczywiście sprawa indywidualnego egzemplarza :cool2:
  10. A wiesz może jaką radio ma datę produkcji?? Jak można spytać to gdzie i za ile udało Ci się złapać takie radyjko ;) ??
  11. Jeszcze tydzień temu było na all.. za 750zł, może pojawi się znowu ;)
  12. Gratulacje :wink: bardzo fajne autko. Jest to edycja lifestyle, jedynie felgi wymienione ;) (powinny być styling 136 z oponami 225/50/16). Zazdroszczę Harman Kardona ;)
  13. Oj też byłem w szoku jak po zakupie wracając spokojnie do domu komputer wskazał 3,9l/100km ;) Zapewne będzie palił ok 20% więcej niż podaje to producent przy normalnej jeździe (tak miałem we weszystkich autach). Kupując taki samochód zapewne nie musisz się martwić o paliwo w baku :wink: choć przyznam że jak poprzednie auto paliło mi w mieście 14-18 a obecne 7-9 to odzwyczaiłem się od tankowania :cool2: Życzę powodzenia w formalnościach i przyjemnej jazdy :cool2:
  14. Dzięki bardzo ;) mój niestety się nie kwalifikuje
  15. Słyszałem o tym ;) jednak aby to sprawdzić musiałbym wyciągać radio. Ostatnio wrzuciłem płytkę cd z mp3 i niestety nic :( chyba że te kilkaset utworów w formacie mp3 musi być wrzuconych na płytkę bez żadnych folderów. Moje radyjko cd business jest z końca 2003 roku (wlot cd jest mocno przesunięty w lewą stronę) i jest to chyba ostatni wypust tego radia. Nie mam pojęcia kto je wyprodukował, z tego co się orientuję dostawcami były firmy: alpine, becker, siemens. Ostatnio na all.. widziałem za 750zł identyczne radio z opisem że czyta mp3. A może ktoś się orientuje jak jest z radiem professional?? wszystkie czytają mp3?? czy poza większym wyświetlaczem ma dodatkowe funkcje/ lepiej gra??
  16. Jeżeli twarda astra Ci odpowiadała, czy też strasznie nie przeszkadzała to seryjne bmw e46 na 16 czy 17-nastkach z pewnością przypadnie Ci do gustu. Ocena komfortu zależy głównie od punktu odniesienia. Sam mam seryjny zawias plus koła 225/50/16 i w porównaniu do mojego poprzedniego auta komfort jest znikomy ;)
  17. Tak. Rozrząd co do zasady jest bezobsługowy, chyba że coś zaczyna się z nim dziać ale to raczej dotyczy egzemplarzy o kosmicznych przebiegach. Jeżeli chodzi o zawieszenie to poszukaj w sieci zdjęć z katalogów czy też zakup za kilka zł prospekty e46 na alll... i będziesz miał punkt odniesienia w kwestii wysokiści oryginalnego zawieszenia :cool2:
  18. Jeżeli chodzi o ori radyjka z mp3 to z tego co się orientuję bywały w ostatnich wypustach e46. Czasami zdarzają się na allegro i są z regóły 2 razy droższe od zwykłych ori cd. Niestety nie mam pojęcia jak je rozróżnić, muszę sprawdzić bo może i moje czyta mp3 :lol: Jeżeli chodzi o patent z kasetą to gdzieś widziałem że można zdjąć przedni panel radia, włożyć tę kasetę/ przejściówkę, kabelek wyprowadzić pod deską rozdzielczą np w schowku w tunelu środkowym, a kurtynkę w panelu radia zamykamy tak że z zewnątrz pozostaje 100% ori wygląd a kabelek do mp3 mamy gdzieś elegancko wyprowadzony w pułeczce w tunelu środkowym :cool2: Oczywiście jakość nie będzie taka jak z CD ale jest to taniutkie rozwiązanie. Jeszcze kwestia jakiego masz kaseciaka bo było kilka różnych ;) ten podstawowy miał wzmacniacz 4x10w a te lepsze 4x20w ( dane z katalogu e46 polift).
  19. Jest to duża navi z e46 przed liftingiem :wink: podobnie jak w pozostałych przypadkach trzeba sporo namieszać aby zadziałało (kable, tuner tv, antena gps, czytnik cd do gps, zmieniarka cd .......). Urządzenia takie jak dynavin mają znacznie większe możliwości od navi z linka, chociażby wbudowany czytnik cd/dvd, możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej itp. Dodatkowo można dokupić np kamerkę cofania itp. Jakość ekranu zapewne też bije na głowę ekran z linka. Niestety sporo to kosztuje, w Twoim wypadku ok 10% wartości auta. Trzeba jeszcze przełożyć panel klimatyzacji piętro niżej. Jakość dźwięku też nie będzie wiele lepsza bo ograniczają ją fabryczne liche głośniki ;)
  20. Faktycznie tak jak piszą koledzy wyżej według realoem.com mamy dwa rodzaje mieszków (oczywiście plus m3 i induviduale) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=25_0347&hg=25&fg=10 pozycja nr 6 - sztuczna skóra 28$/ skóra 83$ więc wcale nie tak wesoło jak myślałem z tym że rysunek nie przewiduje mieszka z szyciem na godzinie 6, być może ma to też wpływ z rocznikiem auta (rys. dla 10/2003) W nowych autach bardzo często skóra to nie skóra :wink: np sensatec w bmw czy skóra artico w mercedesie. U mnie mam "półskóry" STOFF/LEDER SCRITTO/SCHWARZGRAU (V8TM) i z naturalną skórą nie ma to nic współnego :wink: na szczęście gałka, rękojeść ręcznego i mieszki trafiły mi się skórzane w pakiecie :8)
  21. Ja bym polecił jednak oryginał w cenie ok 70-80zł, trochę drożej jednak kolor, kształt wszystko będzie pasowało a mieszek "przeżyje" zapewne całe auto :wink: porządny zamiennik to też pewnie koło 30-40 zł a i tak po roku czy dwóch będzie do wymiany
  22. Gratuluję zakupu ;) napisz jeszcze czy te 10l/100km sprawdzałeś manualnie tzn lejąc dwukrotnie pod korek i obliczając spalanie czy też jest to wynik wskazywany przez komputer?? Swoją drogą kiedyś jechałem podobną prędkością przez DE escortem kombi 1.6 16V 90KM i realne spalanie oscylowało w okolicach 14 litrów :norty: więc jakby faktycznie spalił 10 to byłby to rewelacyjny wynik :cool2:
  23. Felgi jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o modyfikacje to ja pozostawiłbym wszystko w serii, a zainwestowałbym w nowe ori dywaniki, gałkę, mieszek choć oczywiście nie wiem w jakim są stanie ;) takie autko poprostu powinno być umyte i zadbane - wówczas cieszy oko. Dodawanie dodatków typu spojler, srebrne/czarne nerki, ringi itp tylko psuje całokształt ;)
  24. No to masz już odpowiedz ;) 6 cylindrów, stosunkowo mała moc do masy, automat, klima, korki, szerokie opony, krótkie odcinki = wysokie spalanie. W takich warunkach to i mój klekot spaliłby z 11 litrów i nie ma w tym nic dziwnego że 6 cylindrowy benzyniak w automacie na szerokich laczach spali więcej. Możesz zrobić test, zalać do pełna, jeździć z 3 godziny po mieście, zalać ponownie i jestem pewny że spalanie wyniesie ok 11 litrów tak jak podaje to porducent :cool2:
  25. Dużo jak na miasto, jednak jak wiadomo miasto miastu nierówne, tak samo jak krótkie odcinki (1-3km?? 4-7-km??). Mi osobiście każde auto paliło w mieście ok 80% więcej niż w trasie. Masz automat, używasz klimy, do tego masz pewnie szersze opony niż 205. Moim zdaniem rezultat jak najbardziej realny

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.