Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
BMW E46 320d 150km vs a4 1.8T ktory mocniejszy??
Wcale że nie ;) mój ma 8,8s :cool2: warunkiem jest nadwozie sedan i 6cio biegowy manual :wink: ale przyznam że takie deptanie turboklekota nie budzi we mnie sportowych emocji.. szkoda auta
-
jaki Diesel tankować
Moje 320d trochę starsze jednak przetestowałem chyba wszelkie paliwa dostępne na polskim rynku od intermarche po v-power diesel i na wszystkich auto jeździ dokładnie tak samo (spalanie, przyspieszenie, głośność itp) zapewne dlatego że wszystkie te paliwa pochodzą z tych samych rafinerii :cool2: Kiedyś miałem auto na lpg, potem benzyna, aktualnie diesel i nigdy nie "udało" mi się trafić słabszego czy lepszego paliwa. W kwestii dodatków do ON stosuję się do instrukcji gdzie wyraźnie niewskazane jest stosowanie jakichkolwiek dodatków.
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
jak najbardziej :)na te 3,4 l/100km (wg komputera) mocno musiałem się nastarać ;) (100% trasy ok 30km) Na codzień jest to głupie i wręcz niebezpieczne :cool2:
-
320d spalanie komp/rzeczywiste
ufff to chyba się łapię ;) (prod. 27/10/2003) Z ciekawostek dodam że przedwczoraj na wyjeździe z Olsztyna skasowałem spalanie i na wjeździe do Ostródy (ok 30km eleganckiej drogi) komputer wskazał spalanie 3,4 l/100km :norty: niestety po kilku skrzyżowaniach wynik rośnie w szybkim tempie... Wczoraj w drodze powrotnej uzyskałem ten sam wynik :cool2: ciekawe czy realnie załapałem się na 4,5l/100km deklarowane przez poducenta. Oczywiście jazda testowa skrajnie delikatna, na codzień jest to głupi pomysł na jazdę w takim stylu ponieważ stwarza się zagrożenie w ruchu a i dla silnika nie jest to zapewne zbyt zdrowe :wink:
-
BMW e36 325i czy to już klasyk czy jeszcze "wiocha"?
Dla mnie starsze auto nigdy nie będzie "wiochą". Wiochę robią ich właściciele poprzez garażowe przeróbki, zaniedbywanie czynności serwisowych, niedbanie o auto, a przede wszystkim przez zachowanie na drodze czego w sporej części kierowcy bmw są niestety najlepszym przykładem... Wczoraj widziałem na parkingu mały zlocik bmw z lat 80/90 i wszystkie świetnie się prezentowały :cool2: Wypucowane e36 dla mnie będzie lepiej wyglądało niż zasyfione e90. Padło pojęcie "klasyk" i tu moim zdaniem e36 się nie nadaje, chyba że w cabrio/coupe. Są to auta popularne wyprodukowane w setkach tysięcy, jak nie milionach egzemplarzy, więc musi minąć jeszcze 5-15 lat zanim całkowicie znikną z dróg
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Może inaczej napiszę:) z moich poszukiwań e 46 wynika że znacznie łatwiej znaleść (w porównywalnej cenie) dobrego touringa niż sedana. Poprostu tych drugich jest mniej sprowadzanych, a co za tym idzie dobre egzemplarze są droższe. Mi się trafił taki bez składanej kanapy i z dwoma zagłówkami z tyłu :norty: aczkolwiek dla mnie nie ma to żadnego znaczenia bo z tyłu wożę głównie powietrze... i to znowu pewien argument. Jeżeli masz kogo/co wozić bierz touringa bo sedan jest naprawdę ciasny :cool2:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Wszystko zależy jakie kto ma priorytety ;) sam się ździwiłem jak po zakupie okazało się że nie mam składanej kanapy... z drugiej strony przez 10 miesięcy nie wiozłem w bagażniku nic więcej jak torby z zakupami. Mało tego.... na tylnej kanapie może z 3 razy miałem pasażerów. Jakbym miał rodzinę to zapewne zwróciłbym uwagę na ten istotny brak przy zakupie ;) w chwili obecnej jest to dla mnie obojętne. Jeżeli chodzi o masę to jak jadę sam i z pasażerem to przy silniku 150km czuć różnicę. W kwestii spalania pewnie średnio z 0,3 - 0,5 l/100km kombiak spali więcej (podobnie twierdzi producent w katalogach). Odgłosy we wnętrzu to kwestia większej kubatury, pracy karoserii (mniejsza sztywność), opory powietrza, itp. Do tego dochodzą głośniki skierowane w stronę tyłu auta yyyyy.... i tak gra to słabo :) Kwestia wnętrza to oczywiście sprawa indywidualna dlatego zaznaczyłem że zazwyczaj jak ktoś kupuje kombiaka to właśnie po to aby coś nim wozić np całą familię ;) ale oczywiście nie jest to regułą
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Hm, przyznam że od kiedy jeżdże kombi to jeszcze w żadnej marce kombi nie było tańsze od sedana. Nowe jasne że nie, ale rozmawiamy o starym e46 i jak szukałem 10 miesięcy temu auta dla siebie (poliftingowe) nie dość że było znacznie więcej touringów do wyboru to były tańsze od porównywalnych sedanów.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Zależy co jest dla Ciebie priorytetem. W przypadku kombi masz większą masę, słabsze osiągi, wyższe spalanie , odgłosy z bagażnika (zawsze coś tam się wala, słabsze wygłuszenie zawieszenia w stosunku do sedana), mniejsza sztywność karoserii. W zamian otrzymujesz niższą cenę w zakupie, większą przestronność (aczkolwiek uśmiałem się jak zajżałem do bagażnika w e46 touring po moim starym w124 coupe). Stylistyka to oczywiście rzecz gustu. Teoretycznie kupując używane kombi musisz się liczyć z tym że poprzednicy też wozili nim rodzinę, wózki, rowerki itp. wiec zaznaczam "teoretycznie" taki kombiak będzie miał bardziej stargane wnętrze od sedana - aczkolwiek jest to oczywiście sprawa indywidualnego egzemplarza :cool2:
-
318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?
A wiesz może jaką radio ma datę produkcji?? Jak można spytać to gdzie i za ile udało Ci się złapać takie radyjko ;) ??
-
318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?
Jeszcze tydzień temu było na all.. za 750zł, może pojawi się znowu ;)
-
3er 320d Touring
Gratulacje :wink: bardzo fajne autko. Jest to edycja lifestyle, jedynie felgi wymienione ;) (powinny być styling 136 z oponami 225/50/16). Zazdroszczę Harman Kardona ;)
-
Spalanie 630.Ile naprawdę?
Oj też byłem w szoku jak po zakupie wracając spokojnie do domu komputer wskazał 3,9l/100km ;) Zapewne będzie palił ok 20% więcej niż podaje to producent przy normalnej jeździe (tak miałem we weszystkich autach). Kupując taki samochód zapewne nie musisz się martwić o paliwo w baku :wink: choć przyznam że jak poprzednie auto paliło mi w mieście 14-18 a obecne 7-9 to odzwyczaiłem się od tankowania :cool2: Życzę powodzenia w formalnościach i przyjemnej jazdy :cool2:
-
318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?
Dzięki bardzo ;) mój niestety się nie kwalifikuje
-
318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?
Słyszałem o tym ;) jednak aby to sprawdzić musiałbym wyciągać radio. Ostatnio wrzuciłem płytkę cd z mp3 i niestety nic :( chyba że te kilkaset utworów w formacie mp3 musi być wrzuconych na płytkę bez żadnych folderów. Moje radyjko cd business jest z końca 2003 roku (wlot cd jest mocno przesunięty w lewą stronę) i jest to chyba ostatni wypust tego radia. Nie mam pojęcia kto je wyprodukował, z tego co się orientuję dostawcami były firmy: alpine, becker, siemens. Ostatnio na all.. widziałem za 750zł identyczne radio z opisem że czyta mp3. A może ktoś się orientuje jak jest z radiem professional?? wszystkie czytają mp3?? czy poza większym wyświetlaczem ma dodatkowe funkcje/ lepiej gra??
-
Ile kosztuje kompletny rozrząd? E46 320d
Jeżeli twarda astra Ci odpowiadała, czy też strasznie nie przeszkadzała to seryjne bmw e46 na 16 czy 17-nastkach z pewnością przypadnie Ci do gustu. Ocena komfortu zależy głównie od punktu odniesienia. Sam mam seryjny zawias plus koła 225/50/16 i w porównaniu do mojego poprzedniego auta komfort jest znikomy ;)
-
Ile kosztuje kompletny rozrząd? E46 320d
Tak. Rozrząd co do zasady jest bezobsługowy, chyba że coś zaczyna się z nim dziać ale to raczej dotyczy egzemplarzy o kosmicznych przebiegach. Jeżeli chodzi o zawieszenie to poszukaj w sieci zdjęć z katalogów czy też zakup za kilka zł prospekty e46 na alll... i będziesz miał punkt odniesienia w kwestii wysokiści oryginalnego zawieszenia :cool2:
-
318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?
Jeżeli chodzi o ori radyjka z mp3 to z tego co się orientuję bywały w ostatnich wypustach e46. Czasami zdarzają się na allegro i są z regóły 2 razy droższe od zwykłych ori cd. Niestety nie mam pojęcia jak je rozróżnić, muszę sprawdzić bo może i moje czyta mp3 :lol: Jeżeli chodzi o patent z kasetą to gdzieś widziałem że można zdjąć przedni panel radia, włożyć tę kasetę/ przejściówkę, kabelek wyprowadzić pod deską rozdzielczą np w schowku w tunelu środkowym, a kurtynkę w panelu radia zamykamy tak że z zewnątrz pozostaje 100% ori wygląd a kabelek do mp3 mamy gdzieś elegancko wyprowadzony w pułeczce w tunelu środkowym :cool2: Oczywiście jakość nie będzie taka jak z CD ale jest to taniutkie rozwiązanie. Jeszcze kwestia jakiego masz kaseciaka bo było kilka różnych ;) ten podstawowy miał wzmacniacz 4x10w a te lepsze 4x20w ( dane z katalogu e46 polift).
-
318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?
Jest to duża navi z e46 przed liftingiem :wink: podobnie jak w pozostałych przypadkach trzeba sporo namieszać aby zadziałało (kable, tuner tv, antena gps, czytnik cd do gps, zmieniarka cd .......). Urządzenia takie jak dynavin mają znacznie większe możliwości od navi z linka, chociażby wbudowany czytnik cd/dvd, możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej itp. Dodatkowo można dokupić np kamerkę cofania itp. Jakość ekranu zapewne też bije na głowę ekran z linka. Niestety sporo to kosztuje, w Twoim wypadku ok 10% wartości auta. Trzeba jeszcze przełożyć panel klimatyzacji piętro niżej. Jakość dźwięku też nie będzie wiele lepsza bo ograniczają ją fabryczne liche głośniki ;)
-
320ci wymiana mieszka dźwigni zmiany biegów
Faktycznie tak jak piszą koledzy wyżej według realoem.com mamy dwa rodzaje mieszków (oczywiście plus m3 i induviduale) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=25_0347&hg=25&fg=10 pozycja nr 6 - sztuczna skóra 28$/ skóra 83$ więc wcale nie tak wesoło jak myślałem z tym że rysunek nie przewiduje mieszka z szyciem na godzinie 6, być może ma to też wpływ z rocznikiem auta (rys. dla 10/2003) W nowych autach bardzo często skóra to nie skóra :wink: np sensatec w bmw czy skóra artico w mercedesie. U mnie mam "półskóry" STOFF/LEDER SCRITTO/SCHWARZGRAU (V8TM) i z naturalną skórą nie ma to nic współnego :wink: na szczęście gałka, rękojeść ręcznego i mieszki trafiły mi się skórzane w pakiecie :8)
-
320ci wymiana mieszka dźwigni zmiany biegów
Ja bym polecił jednak oryginał w cenie ok 70-80zł, trochę drożej jednak kolor, kształt wszystko będzie pasowało a mieszek "przeżyje" zapewne całe auto :wink: porządny zamiennik to też pewnie koło 30-40 zł a i tak po roku czy dwóch będzie do wymiany
-
Spalanie 630.Ile naprawdę?
Gratuluję zakupu ;) napisz jeszcze czy te 10l/100km sprawdzałeś manualnie tzn lejąc dwukrotnie pod korek i obliczając spalanie czy też jest to wynik wskazywany przez komputer?? Swoją drogą kiedyś jechałem podobną prędkością przez DE escortem kombi 1.6 16V 90KM i realne spalanie oscylowało w okolicach 14 litrów :norty: więc jakby faktycznie spalił 10 to byłby to rewelacyjny wynik :cool2:
-
316i , wygląd wizualny , doradzcie.
Felgi jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o modyfikacje to ja pozostawiłbym wszystko w serii, a zainwestowałbym w nowe ori dywaniki, gałkę, mieszek choć oczywiście nie wiem w jakim są stanie ;) takie autko poprostu powinno być umyte i zadbane - wówczas cieszy oko. Dodawanie dodatków typu spojler, srebrne/czarne nerki, ringi itp tylko psuje całokształt ;)
-
SPALANIE E46 2.0i 150KM skrzynia aut/man/sport
No to masz już odpowiedz ;) 6 cylindrów, stosunkowo mała moc do masy, automat, klima, korki, szerokie opony, krótkie odcinki = wysokie spalanie. W takich warunkach to i mój klekot spaliłby z 11 litrów i nie ma w tym nic dziwnego że 6 cylindrowy benzyniak w automacie na szerokich laczach spali więcej. Możesz zrobić test, zalać do pełna, jeździć z 3 godziny po mieście, zalać ponownie i jestem pewny że spalanie wyniesie ok 11 litrów tak jak podaje to porducent :cool2:
-
SPALANIE E46 2.0i 150KM skrzynia aut/man/sport
Dużo jak na miasto, jednak jak wiadomo miasto miastu nierówne, tak samo jak krótkie odcinki (1-3km?? 4-7-km??). Mi osobiście każde auto paliło w mieście ok 80% więcej niż w trasie. Masz automat, używasz klimy, do tego masz pewnie szersze opony niż 205. Moim zdaniem rezultat jak najbardziej realny