Treść opublikowana przez szatynwroc
-
318iC by tazunio
I ma RDS normalnie wypas, pokaż fote jak już będzie siedzieć elegancko na swoim miejscu :-)
-
e87 120d spadek mocy,opozniona reakcja na gaz
Tylko indywidualny program, co do tego że auto zaczęło lepiej jeździć, no cóż czasem warto przeciągnąć obroty na czerwone pole :-) Pewnie masz EGR do czyszczenia. Do tego wyczyścił bym lub wymienił zaworek i przewody podciśnieniowe od turbo jeśli takowy posiadasz bo możesz mieć sterownie elektroniczne a nie podciśnieniowe.
-
330dA aut. drgania skrzyni GM - update wymiana konwertera
No ja bym zaczął od update zanim wymieniałeś sprzęgło no ale teraz jak masz wymienione to odświeżywszy soft też by warto.
-
[e46] 330ci Wrocław/Warszawa + Kraków
szatynwroc odpowiedział(a) na marian11 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMi osobiście ta druga się bardziej podoba. - weź VIN - rozkoduj sprawdź wyposażenie - zadzwoń do jednego i drugiego i wypytaj o wszystko co się da - niech ktoś z twoich kolegów też zadzwoni i wypyta o podobne rzeczy wtedy zweryfikujecie prawdę - dowiedz się czy zgadzają się na badanie auta komputerem, czujnikiem lakieru i na szarpakach w kanale - pojedź z kimś oglądać kto będzie cię namawiał do nie kupowania tego auta bo to bo tamto - zbij cenę jak tylko się da Jeśli wszystko będzie pozytywnie to sam wiesz co robić.
-
e46 330ci 231koni indywidual+lpg opinie okolice wroclawia
szatynwroc odpowiedział(a) na leny321 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo ale to auto jest chyba z karkowa ? Zdjęcia piękne normalnie tak niewiele światła że nic nie widać, równie dobrze zdjęcia po zmroku mogły być robione i efekt byłby ten sam :-) Na 6 zdjęciu widać że maska źle leży po stronie kierowcy do tego nie wiem czy lampa nie jest zaparowana trochę.
-
E46 Czarnulka-M54-WARTA ZAINTERESOWANIA???
szatynwroc odpowiedział(a) na chaos temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMi jedynie podpada to że ma czarne nerki. Ktoś musiał wymienić albo Francuz albo polak po naprawianiu przodu. Na czarnych autach mało widać zdjęcia też są zrobione na śniegu wiec kontrast bardzo duży. Ciekawi mnie też że same felgi letnie nie są sfotografowane w scenerii zimowej. Poza tym podłącz pod kompa i posprawdzaj przebiegi i ogólnie auto pod kątem błędów z modułu silnika, świateł, klimy. Do tego jeszcze warto czujnikiem lakieru przelecieć całe auto.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Jak masz za dużo pieniędzy to wymień. Jak chcesz jeszcze trochę autem pojeździć to wymień dla niespokojności. Ale jak chcesz sprzedać przed następną zimą no to się zastanów.
-
SPALANIE W ZIMIE
Koledzy tutaj znajdziecie parę opinii innych ludzi: http://www.autocentrum.pl/spalanie/bmw/seria-7/e65/silnik-benzynowy-745-i-333km-2001-2005/ Co prawda średnie spalanie czy też maksymalne jest do 20 litrów na 100km tak więc ma się to ni jak do waszych wyników no ale każdy ma inny ciężar nogi.
-
Dolnośląskie
Witam u mnie można usunąć profesjonalnie klapki. Pozdrawiam Konrad 605-215-843
-
Dolnośląskie
Ja ogólnie słyszałem źle o tym serwisie i że wszyscy wola Bębna niż Wieśka. Główny zarzut to był taki że naciąga na robotę. Spotkałem się tez z opiniami ze jeśli już konkretnie miało być coś zrobione bez żadnych dodatków to robili to tak jak należy. Ogólnie więcej było negatywnych opinii niż pozytywnych.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Kolego jak dla mnie to możesz pałować i przy 30 stopniach twój wybór, ja podaje co jest w DIS i jakie wartości są wymagane. Jak to się ma do twojego stylu jazdy to nie wiem.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Panowie proszę o rozkodowanie VD50756. Z góry dzięki.
-
E46 330I vs E92 330i opinie
Po tych zdjęciach to mi się wydaje ze składana była z przodu i z tyłu, nie wiem jakoś mam takie odczucie ze te szpary jakieś dziwne.
-
320d pytanie o zastąpienie egr czyms takim :)
blokowałeś egr disem czy przy chipie ? u mnie nie dało się wejść w te opcje w disie mimo ze ta wersja disa miała tą możliwość Tak robiłem to DISem, jeszcze nie trafiło mi się auto w którym nie można by było tego zrobić.
-
320d pytanie o zastąpienie egr czyms takim :)
EGR można zablokować programowo za pomocą DISa. Robi się to raz i ma się spokój. Jest to leprze rozwiązanie gdyż dopuszczane są spaliny aby szybciej dogrzać auto po czym EGR jest blokowany i przy normalnej temperaturze nie dopuszcza spalin. To rozwiązanie które zaproponowałeś będzie wywalało Check na liczniku, chyba że zablokujesz go programowo w DIS. Tak czy inaczej najlepszym rozwiązaniem jest DIS i programowe blokowanie EGR.
-
e87 120d spadek mocy,opozniona reakcja na gaz
Jedź na komputer i sprawdź błędy i ciśnienia na CR i powietrza.
-
320d nowy termostat - mala poprawa
Ja tez mam Euro 3 i mam termostat EGR. To nie jest zależne, w zależności od tego jakie auto ma wyposażenie i z której fabryki wychodzi to ma termostat EGR lub go niema.
-
[E39] Czujnik deszczu
Może być tak ze masz wyłączony czujnik deszczu skoro piszesz ze stała przerwa jest to da się zakodować za pomocą NCS. Inpa niestety nie da rady zrobić kasowania ustawień, najlepiej znajdź kogoś z DIS.
-
E46 330I vs E92 330i opinie
Do tego auto jest nowsze technologicznie. Inne zawieszenie, inne jednostki napędowe, inne skrzynie. Tak więc trakcja, moc, prowadzenie, wygłuszenie jest inne.
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
Dobrze rozumujesz ale z tego co pamiętam w DIS podawało ze bariera rozgrzanego silnika to 72 stopnie Celsjusza. Tak samo w DIS nie wykonasz funkcji serwisowego dopalania DPF jak auto nie ma tej temperatury.
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
Poza tym ktoś kto kodował elementy dokładane nie zakodował ci FA dlatego po kodowaniu zniknęły ci te funkcje.
-
[E39] Czujnik deszczu
U mnie niestety jest tak samo. Auto X5 E53 2003r. Jak jest deszcz drobny, to się nie włączają. Później jak się włączą, deszcz przestanie padać to one co kilka sekund i tak robią ruchy na suchej szybie. Jak deszcz intensywny to czasami robią przerwę, czasami na małym deszczu pracują cały czas... Zmiana intensywności (czułości) nic nie daje. Jak jest deszcz taki sobie, to czy ustawię czułość na max czy na min, to one z taką samą czułością pracują. Wiem że coś jest nie tak, bo w E46 czujnik pracuje idealnie. Dodam, że wcześniej (zanim auto kupiłem) była szyba wymieniana. Jak rozpoznac, czy została odpowiednia szyba założona? Jak prawidłowo zakodować od nowa czujnik deszczu do pracy z nową szybą? To trzeba zrobić kasowanie ustawień i przywracanie standardowych czujnika deszczu w DIS. Bez tego niezależnie co zrobisz to i tak będzie różnie działało. Ustaw pokrętło na manetce na jeden niżej niż najwyższa pozycja czasem to pomaga.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Ja i tak w szoku jestem bo w te mrozy spalanie we Wrocławiu wyniosło mi 8,6 litra a na baku byłem w stanie zrobić 630 km do rezerwy, tak wiec spalił 54 litry ropy. Komputer oczywiście pokazywał 7,5 litra. Jak wam tak mało palą to nie wiem.
-
e87 120d spadek mocy,opozniona reakcja na gaz
Uuuuu tam po tej lewej stronie stojąc frontem to turbina jest .
-
falujace obroty auto gasnie e39 3.0d
Te dwa wtryski to do wymiany niestety, no na pewno tuning przyspieszył zużycie elementów i zawsze przyspiesza. Ale jak chce się mieć większa moc to albo kupuje się większą pojemność albo robi się tuning. Ogólnie każdy kto robi tuning powinien się nastawić że ta ingerencja ma jakieś następstwa i one wyjdą prędzej czy później.