Treść opublikowana przez szatynwroc
-
Polskie menu professional
No waśnie ze dużo ryzykuje bo nie zna przyczyny nie włączania się Idriva, system Idrive to nie tylko wyświetlacz i nawigacja tak wiec najpierw sprawdź pod kompem co jest nie tak a nie na pałę wgrywaj bo możesz robić większy problem.
-
E90, doposażenie w sensor deszczu.
A masz sensor zmierzchu ? Generalnie jeśli nie masz to potrzebny jest czujnik zmierzchu/deszczu bo to siedzi w jednym elemencie do tego wiązka kabli i do tego dźwignia od wycieraczek z przyciskiem auto. Co do kosztów to musisz szukać w używkach bo nowe są nie opłacalne.
-
Brak Mocy 535d lci
Czy byłeś na komputerze czy pokazało jakieś błędy ? Te auta nie mają wężyków podciśnieniowych do turbin bo to bi turbo jest i sterowane elektronicznie. To co opisałeś wskazuje na przeładowanie i chwilowy tryb awaryjny, jeśli coś takiego się zdarzyło to będzie ślad po tym. Może to byś spowodowane złym wysterowaniem turbin lub niesprawnym czujnikiem ciśnienia doładowania.
-
E46 320d 150km Automat - Spadek mocy poniżej 3 tyś obrotów
Wymiana turbiny była złym pomysłem chyba ze tez była walnięta. Ogólnie automaty GM tak działają że do 3000 obr cały czas działa sprzęgło hydrokinetyczne i skrzynia pracuje jakby na pół sprzęgle i dopiero zapina LOCK UP powyżej 3000 obr. Tak wiec może to być problem z samą skrzynią i sprzęgłem hydrokinetycznym które się ślizga. Podstawowe pytanie to takie czy w aucie jest podniesiona moc ? Poza tym czy wgrywałeś nowszy soft do skrzyni lub silnika ?
-
E60 - Problemy z kluczykiem
Trzeba zakodować ten wzmacniacz w twoim aucie bo jest on z innego auta i może nie wszystko dobrze chodzić. Podjedź do mechanika i sprawdź na urządzeniu czy kluczyk wysyła fale przy zamykaniu otwieraniu i otwieraniu klapy, może masz problem z samym przyciskiem !!!
-
320d OPIŁKI W FILTRZE OLEJU
Marcin auto kopiłeś sam bezpośrednio od Niemca czy ktoś je sprowadził i ty odkupiłeś już w Polsce. Podejrzewam że Niemcowi klękł silnik auto zepsute sprzedał i było ściągnięte do pl wymieniony został silnik bez osprzętu dlatego opiłki były w podstawce od filtra oleju. No i w PL sprzedali ci jako dobre auto bez uszkodzeń. Sprawdziłeś numery silnika z tym co jest w danych z ASO z jakimi numerami silnik wyszedł z fabryki ???
-
navi professional
Ja ci będę w stanie poprawić luty na płytce na ekranie, tak wiec zaglądniemy do tego.
-
E46 320D,2004, Wrocław, VIN WBAAP71020PN48786
szatynwroc odpowiedział(a) na sokl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażI sądzisz ze przez tyle lat nie poprawili by błędu konstrukcyjnego ? Przecież marka BMW zbiera opinie o sobie i swoich silnikach !!!
-
navi professional
To się zdarza wtedy jak jest problem z czujnikiem do świateł czy też do sprawdzania czy jest dzień czy noc. Po prostu czujnik odczytuje że jest ciemno w aucie i przyciemnia ekran żeby nie walił po gałach. Trzeba podłączyć pod kompa i sprawdzić jakie masz błędy w modułach, może być tez tak ze trzeba od nowa zainicjować czujnik zmierzchu ten co jest za lusterkiem wstecznym.
-
E46 320D,2004, Wrocław, VIN WBAAP71020PN48786
szatynwroc odpowiedział(a) na sokl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolego klapki zostały wprowadzone w 2001 roku i są w tym kolektorze do dziś. Sądzisz że to jest błąd projektowy ???? :duh:
-
320d OPIŁKI W FILTRZE OLEJU
Tak czy inaczej sprawa opiłków jest zagadką. Prewencyjnie można wykręcić miskę oleju i sprawdzić panewki, albo zrobić remont silnika. ALE !!! Do puki nie występują żadne bolączki z motorem to jeździj i obserwuj. :-)
-
E60 530i 2005r. błąd SGM-SIM - 93F9 Control-unit fault
Nie rób update softu za pomocą winkfp bo na koniec musi być wykonana synchronizacja z innymi pod modułami. Nie wiem jak progman (SSS) ale według mnie to powinno się to zrobić za pomocą Icoma i Isty. Modu SGM to moduł gateway i on kumuluje komunikację z 6 innymi modułami. Jeśli tylko jego podniesiesz to może się nie zsynchronizować z innymi. Jak podłączysz się pod istę to ona ci wykryje wszystkie 7 modułów i będziesz w stanie mieć odczyt z nich.
-
E46 320D,2004, Wrocław, VIN WBAAP71020PN48786
szatynwroc odpowiedział(a) na sokl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażzielo - a jak często wujaszek zagląda w ogóle do samochodu, jak często to auto widzi mechanika oraz jak często robiona jest diagnoza choćby komputerowa. Ludzie kupują graty za okazyjne ceny z cofanymi licznikami, sami nie wsadzają ani złotówki na sprawdzenie czy też profilaktykę. Na przeglądach dają diagnostom w łapę żeby auto przeszło bo coś tam stuka i wymienię ale czekam na wypłatę. A potem się dziwią że klapka się urwała i silnik do wymiany a auto potrzebne. Tak więc o klapkach warto wiedzieć, warto je skontrolować ale nie wymieniać na siłę.
-
320d OPIŁKI W FILTRZE OLEJU
Przy takiej ilości opiłków w filtrze jak napisałeś to panewek powinny wyglądać tragicznie i strasznie stukać. A skoro nie słyszysz jak klekoczą panewki to sprawdź czy aby na pewno masz silnik który oryginalnie wyszedł z fabryki z tym autem.
-
E46 320D,2004, Wrocław, VIN WBAAP71020PN48786
szatynwroc odpowiedział(a) na sokl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo dobrze tylko po co na silę psuć dobry kolektor z dobrymi klapkami, każdy chce tutaj poprawiać fabrykę. A jednak BMW przez tyle lat i tyle uszkodzeń nie odeszło od tych klapek. Oczywiście jeśli klapki są luźne i widać że słabo się trzymają to wywal, ale na silę ja bym tego nie robił. Nie funkcjonujmy na zasadzie że "skoro mam się wywrócić to lepiej się wcześniej położę"
-
Antyradar
Panowie ja we Wrocławiu robiłem testy na długiej ulicy Legnickiej. Testy polegały na jeździe na tempomacie ze stała prędkością tak aby mieć zielona falę. Wyobraźcie sobie że na drodze która ma ograniczenie do 50 km/h trzeba jechać dokładnie 63 km/h żeby była zielona fala. To o c tu chodzi się pytam ???? Dlatego uważam ze trzeba jeździć tak jak na to warunki pozwalają a przepisy to niejednokrotnie można se w buty wsadzić. A odnośnie antyradarów czy tez ramek, no panowie jest jeden legalny sposób na unikniecie suszarek i patroli, kupcie sobie CB Radio i nasłuchujcie.
-
E46 320D,2004, Wrocław, VIN WBAAP71020PN48786
szatynwroc odpowiedział(a) na sokl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak klapki są ok to nie trzeba ich wywalać.
-
E60 520i, kłopoty z rozruchem
Czy adoptowałeś nowy aku w aucie za pomocą komputera ? W sensie czy rejestrowałeś wymianę akumulatora ? Sprawdź napięcie ładowania. Może masz jakiś dokładany system który zżera zasilanie. Podłącz pod komputer i dobrze zdiagnozuj.
-
E60 webasto again
A jesteś pewny ze ta pompka jest walnięta ? W module klimatyzacji powinieneś mieć błąd Auxlinary water pomp. Jeśli go niema to nie tu jest problem. Dobrze zdiagnozuj problem.
-
e60 proszę o pomoc przy błędach
Chlupie jesteś na tyle leniwy że nie chciało ci się wpisać tych błędów w polu szukaj. Szukanie naprawdę nie boli !!! Poza tym podaj jaki masz rok auta i silnik bo same błędy nic nie dadzą.
-
320d 150KM kontrolka DDE brak mocy
Kontrolka pokazała że coś z silnikiem nie tak i ze wchodzi tryb awaryjny, najczęstszy przypadek to problem z ciśnienie powietrza. Bez podłączenia pod koma to wróżenie z fusów.
-
[E46] Dokodowanie tempomatu
A czy ty aby na pewno masz elektroniczny pedał gazu ? Bo jak nie to niema szans na tempomat. Odczytaj moduł EWS za pomocą NCS i tam sprawdź czy masz tempomat zaznaczony.
-
E46 320D,2004, Wrocław, VIN WBAAP71020PN48786
szatynwroc odpowiedział(a) na sokl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSam miałem ten rocznik, ten silnik i tez z automatem. Jak dlamnie zbyt bardzo wyślizgana gałka biegów i kierownica. To auto może mieć przebieg +300.
-
E61 kompresor zawieszenia nivo
Kolego a podłączyłeś pod komputer, sprawdziłeś błędy, może to nie wina kompresora tylko czujnika.
-
E91 320d - Moje pierwsze BMW ;0
Jak kupił byś koncentrat i wodę destylowaną to byłoby taniej :D Inwestycja w fast food to nie najlepsza inwestycja :P