Skocz do zawartości

mus102

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mus102

  1. mus102 odpowiedział(a) na BMWhiszpan temat w E34
    Silnik mu sie pali?? :duh:
  2. Temp i chłodnice ma ok, płynu nie ubywa autko się nie przegżewa. Nawiewy wieją normalnie tyle , że zimnym powietrzem
  3. mus102 odpowiedział(a) na mus102 temat w E34
    kable WN i świece wymienione miesiąc temu na nowe, więc myśle , że to odpada
  4. mus102 opublikował(a) temat w E34
    Hej, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Zakladałem już temat viewtopic.php?f=71&t=118333 inny tyle, że objawy się zmieniły troche a mianowicie auto przerywa już nawet od 1tys obrotów czy ciepły czy zimny i jak przerywa i dodam gazu czuć paliwem tak jakby się nie spalało. Jedyne co zaobserwowałem to to, że: wieczorem gdy auto chodziło na parkingu na wolnych obr. w cewce coś śię świeciło na niebiesko tak jakby miała przebicie ale po dotknięciu nie kopała. Czy to jest normalne że coś w niej iskrzy? Silnik M20B20 jedna cewka na wszystkie cylindry
  5. mus102 odpowiedział(a) na angel1210 temat w E36
    mogłeś urwać łączenie kardana tzw. przegób elastyczny. http://allegro.pl/item842653568_wyprz_przegub_elastyczny_walu_bmw_e36_e46_e39.html
  6. mus102 odpowiedział(a) na alpina325 temat w E34
    Wczoraj z ciekawości sprawdziłem te węże i masz racje one nie są twarde jak skała, można je scisnąć z oporem , ale można.
  7. Wczoraj pojechałem w góry około 70km w jedną stronę i co zauważyłem? Nie ma znaczenia czy silnik gorący czy nie autko przerywa szkubie czy jak by to nazwać tylko w zakresie obrotów między 3-4tyś. pozatym chodzi normalnie. Np. szkubie na 5tym biegu przy obrotach 3,5tyś przeredukuje do 4 i idzie kręci normalnie do 6,5tyś obr. Na wolnych obrotach jak stoi po dodaniu gazu i przytrzymaniu na około 3,5tyś objaw ten sam, przerywa. Jakieś pomysły bo już mnie to strasznie denerwuje. Nie wiem co z tym zrobić a nie mam ochcoty kupować wszystkiego na pałe i wymieniać bezsensownie
  8. Dobrze wiedziec. Dzieki Adzio
  9. Adzio dlaczego żałujesz jakie masz teraz objawy??? Też kiedyś byłem z zamiarem wycięcia go , ale jakaś siła mnie powstrzymała :8)
  10. mus102 odpowiedział(a) na alpina325 temat w E34
    Mi kiedyś delikatnie ubywało płynu z chłodnicy i też myślałem , że to uszczelka pod głowicą. Co się okazało nie prawdą po ponownym odpowietrzeniu układu. Problem ustąpił.
  11. mus102 odpowiedział(a) na onyx1980 temat w E36
    Silniczek krokowy
  12. mus102 odpowiedział(a) na Adrian27 temat w E36
    Podłącz pod kompa, może któryś czujnik z absu umarł, w skrajnych przypadkach znanych z E39 to tzw. zimne luty w sterownikach Bosch
  13. mus102 odpowiedział(a) na Kamil 320i temat w E36
    Może to też być łącznik stabilizatora.
  14. Witam, pisze dziś w sprawie kolegi, który ma nie miły problem jak na tą porę roku. A mianowicie jego autko to Bmw E36 '97 silnik M50B25 w pełnej opcji tzn. skóra 4 airbagi, i no właśnie ma w niej klimatronik 2strefowy. Po podniesieniu na wyświetlaczach z ogrzewania choćby na max ogrzewanie nie reaguje, leci zimne powietrze. Klimatyzacja działa normalnie. I tu moje pytanie co może być przyczyną, że ogrzewanie nie grzeje?? :(
  15. mus102 odpowiedział(a) na alpina325 temat w E34
    Węże tak czy inaczej po zagżaniu się autka będą twarde. Termostat czy jest dobry powinieneś wiedzieć sam. Czy auto długo się zagżewa zanim wskazówka z temp jest w położeniu pionowym? Jeżeli by był padnięty silnik by się przegrzał
  16. mus102 odpowiedział(a) na GREGI temat w E34
    Chcąc poprawić mógłbyś zaszkodzić.
  17. mus102 odpowiedział(a) na GREGI temat w E34
    Adzio dobrze napisane. Zgadzam się w 100%
  18. Może czujnik położenia wału????
  19. Sprawdziłem i umnie dzieje się tak tylko w zakresie obrotów miedzy 3200a 3800 gdy silnik jest ciepły, a gdy jest zimny przerywa tak, że nie da sie jechać.
  20. Mam sprawny czujnik na wymiane, wymienie po świetach i zobaczy się a co do wskazówki nie mie przestaje przerywać jak już jest prawie w położeniu środkowym po przejechaniu paru km. Objaw zrobił się wraz z dnia na dzień.
  21. mus102 odpowiedział(a) na GREGI temat w E34
    Ja mam taki w E34 i moje średnie spalanie to około 12L/100km przy normalnym traktowaniu. W lato można zejść do 10,5 nawet. Do normalnego przemieszczania te 129km wystarcza. Jeżeli chcesz poszaleć kup 2,5 lub więcej.
  22. No to czemu problem ustępuje po przejechaniu 2-3km. Może się myle, ale gdyby to była sonda to objaw by nie ustępował? To wygląda wyraźnie tak jakby paliwa nie dostawał. Spróbuje zatankować innego paliwa na innej stacji, jeżeli problem nie minie chyba wymienie sonde. I tu pytanie jaką kupić? Piszą, że maja 4 kable. Mechanik też pytał czy cztero przewodowa. Były jeszcze jakieś inne? Moje autko to BMW E34 '88 silnik M20B20
  23. mus102 odpowiedział(a) na Zerwi temat w E34
    moze przeplywomierz padł?
  24. Witam. Dawno nie miałem problemów aż do dzisiaj z moim autkiem. Problem polega na tym, że wczoraj było wszystko ok. Dziś rano zapalilem i wyjechałem z domu i co??? autko przerywa na początku od 2000tyś tak ajkby paliwa nie dostawało, po kilku set metrach już mniej i mniej aż po kilku km wogóle objaw znika. Po przyjkeździe auto postało z pół dnia wieczorem znowu jechałem i znowu to samo, po kilku km objaw występował tylko miedzy 3000-4000tys obr. po niż nie po wyżej też nie. Tak jakby po zagrzaniu silnika objaw znika. Nie mam pojęcia co to może być. Ostatnio zostały wymienione świece, kable WN, o płynach nie mówie. Jedynie co mi przychodzi na myśl to to, że przez ostatnią dobę mamy dziwne temperatury, było zimno wraz jest ciepło, i znowu zimno, czy mogła w baku zebrać sie woda i jak jest zimny woda opadła na dno i ciągnie wode po paru km paliwo sie wymiesz i obajw znika?? To jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy. W baku około 10-15L paliwa, silnik M20B20
  25. Pewnie tak, pochodzi miesiac i to samo, ale jest pocieszające to , że może wtedy uda sie złożyć z dwóch jeden

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.