Treść opublikowana przez mus102
-
nie chce odpalic
Silnik mu sie pali?? :duh:
-
[E36] Klimatronik i brak ogrzewania
Temp i chłodnice ma ok, płynu nie ubywa autko się nie przegżewa. Nawiewy wieją normalnie tyle , że zimnym powietrzem
-
[E34]Cewka Przebicie
kable WN i świece wymienione miesiąc temu na nowe, więc myśle , że to odpada
-
[E34]Cewka Przebicie
Hej, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Zakladałem już temat viewtopic.php?f=71&t=118333 inny tyle, że objawy się zmieniły troche a mianowicie auto przerywa już nawet od 1tys obrotów czy ciepły czy zimny i jak przerywa i dodam gazu czuć paliwem tak jakby się nie spalało. Jedyne co zaobserwowałem to to, że: wieczorem gdy auto chodziło na parkingu na wolnych obr. w cewce coś śię świeciło na niebiesko tak jakby miała przebicie ale po dotknięciu nie kopała. Czy to jest normalne że coś w niej iskrzy? Silnik M20B20 jedna cewka na wszystkie cylindry
-
BRAK NAPĘDU POMOCY!!!
mogłeś urwać łączenie kardana tzw. przegób elastyczny. http://allegro.pl/item842653568_wyprz_przegub_elastyczny_walu_bmw_e36_e46_e39.html
-
M50 Twarde węże chłodnicy
Wczoraj z ciekawości sprawdziłem te węże i masz racje one nie są twarde jak skała, można je scisnąć z oporem , ale można.
-
[E34] Przerywa między 3000-4000tyś obrotów
Wczoraj pojechałem w góry około 70km w jedną stronę i co zauważyłem? Nie ma znaczenia czy silnik gorący czy nie autko przerywa szkubie czy jak by to nazwać tylko w zakresie obrotów między 3-4tyś. pozatym chodzi normalnie. Np. szkubie na 5tym biegu przy obrotach 3,5tyś przeredukuje do 4 i idzie kręci normalnie do 6,5tyś obr. Na wolnych obrotach jak stoi po dodaniu gazu i przytrzymaniu na około 3,5tyś objaw ten sam, przerywa. Jakieś pomysły bo już mnie to strasznie denerwuje. Nie wiem co z tym zrobić a nie mam ochcoty kupować wszystkiego na pałe i wymieniać bezsensownie
-
M60 B30 montarz tlumika od M powera
Dobrze wiedziec. Dzieki Adzio
-
M60 B30 montarz tlumika od M powera
Adzio dlaczego żałujesz jakie masz teraz objawy??? Też kiedyś byłem z zamiarem wycięcia go , ale jakaś siła mnie powstrzymała :8)
-
M50 Twarde węże chłodnicy
Mi kiedyś delikatnie ubywało płynu z chłodnicy i też myślałem , że to uszczelka pod głowicą. Co się okazało nie prawdą po ponownym odpowietrzeniu układu. Problem ustąpił.
-
Problem z uruchomieniem
Silniczek krokowy
-
Abs i Asc Problem
Podłącz pod kompa, może któryś czujnik z absu umarł, w skrajnych przypadkach znanych z E39 to tzw. zimne luty w sterownikach Bosch
-
stuki na przednim zawieszeniu
Może to też być łącznik stabilizatora.
-
[E36] Klimatronik i brak ogrzewania
Witam, pisze dziś w sprawie kolegi, który ma nie miły problem jak na tą porę roku. A mianowicie jego autko to Bmw E36 '97 silnik M50B25 w pełnej opcji tzn. skóra 4 airbagi, i no właśnie ma w niej klimatronik 2strefowy. Po podniesieniu na wyświetlaczach z ogrzewania choćby na max ogrzewanie nie reaguje, leci zimne powietrze. Klimatyzacja działa normalnie. I tu moje pytanie co może być przyczyną, że ogrzewanie nie grzeje?? :(
-
M50 Twarde węże chłodnicy
Węże tak czy inaczej po zagżaniu się autka będą twarde. Termostat czy jest dobry powinieneś wiedzieć sam. Czy auto długo się zagżewa zanim wskazówka z temp jest w położeniu pionowym? Jeżeli by był padnięty silnik by się przegrzał
-
Mała sonda na temat M20B20
Chcąc poprawić mógłbyś zaszkodzić.
-
Mała sonda na temat M20B20
Adzio dobrze napisane. Zgadzam się w 100%
-
[E34] Przerywa między 3000-4000tyś obrotów
Może czujnik położenia wału????
-
[E34] Przerywa między 3000-4000tyś obrotów
Sprawdziłem i umnie dzieje się tak tylko w zakresie obrotów miedzy 3200a 3800 gdy silnik jest ciepły, a gdy jest zimny przerywa tak, że nie da sie jechać.
-
[E34] Przerywa między 3000-4000tyś obrotów
Mam sprawny czujnik na wymiane, wymienie po świetach i zobaczy się a co do wskazówki nie mie przestaje przerywać jak już jest prawie w położeniu środkowym po przejechaniu paru km. Objaw zrobił się wraz z dnia na dzień.
-
Mała sonda na temat M20B20
Ja mam taki w E34 i moje średnie spalanie to około 12L/100km przy normalnym traktowaniu. W lato można zejść do 10,5 nawet. Do normalnego przemieszczania te 129km wystarcza. Jeżeli chcesz poszaleć kup 2,5 lub więcej.
-
[E34] Przerywa między 3000-4000tyś obrotów
No to czemu problem ustępuje po przejechaniu 2-3km. Może się myle, ale gdyby to była sonda to objaw by nie ustępował? To wygląda wyraźnie tak jakby paliwa nie dostawał. Spróbuje zatankować innego paliwa na innej stacji, jeżeli problem nie minie chyba wymienie sonde. I tu pytanie jaką kupić? Piszą, że maja 4 kable. Mechanik też pytał czy cztero przewodowa. Były jeszcze jakieś inne? Moje autko to BMW E34 '88 silnik M20B20
-
Przerywa przy dodaniu gazu 2,5 24V
moze przeplywomierz padł?
-
[E34] Przerywa między 3000-4000tyś obrotów
Witam. Dawno nie miałem problemów aż do dzisiaj z moim autkiem. Problem polega na tym, że wczoraj było wszystko ok. Dziś rano zapalilem i wyjechałem z domu i co??? autko przerywa na początku od 2000tyś tak ajkby paliwa nie dostawało, po kilku set metrach już mniej i mniej aż po kilku km wogóle objaw znika. Po przyjkeździe auto postało z pół dnia wieczorem znowu jechałem i znowu to samo, po kilku km objaw występował tylko miedzy 3000-4000tys obr. po niż nie po wyżej też nie. Tak jakby po zagrzaniu silnika objaw znika. Nie mam pojęcia co to może być. Ostatnio zostały wymienione świece, kable WN, o płynach nie mówie. Jedynie co mi przychodzi na myśl to to, że przez ostatnią dobę mamy dziwne temperatury, było zimno wraz jest ciepło, i znowu zimno, czy mogła w baku zebrać sie woda i jak jest zimny woda opadła na dno i ciągnie wode po paru km paliwo sie wymiesz i obajw znika?? To jedyna rzecz jaka przychodzi mi do głowy. W baku około 10-15L paliwa, silnik M20B20
-
520 M20B20 -Zgasła i nie chce odpalić:((
Pewnie tak, pochodzi miesiac i to samo, ale jest pocieszające to , że może wtedy uda sie złożyć z dwóch jeden