Treść opublikowana przez pedros-20
-
e39 2.0d przerywa,dusi przy 2200obr
No dobrze, tylko czy wiesz co mechanicy sprawdzili? Czy sprawdzili tylko że nie ma błędów w poszczególnych modułach, czy wchodzili w podgląd tzw. live data czyli m.in. właśnie wartości jakie są mierzone i zadane przez przepływkę? Bo z tego co się orientuje to przepływka dość rzadko wyrzuca błąd i sam odczyt błędów nic nie daje.
-
e39 2.0d przerywa,dusi przy 2200obr
chyba zainteresował bym się jednak przepływką ale pod kompem - można zobaczyć czy wartości zadane i wskazywane są zbliżone i czy w momencie szarpania nie ma zaburzenia w pomiarach przepływki
-
e39 520i 98r. m52 Jakiej firmy akumulator ?
Wiesz, patrząc teraz z perspektywy czasu to wolałbym chyba kupować co roku używkę za 40 czy 50zł niż co 3 lata (jeśli na jesieni tego roku by mi padł aku) nówkę z tzw. "wyższej półki" za 500zł... Ps. Aku nie był kupiony na giełdzie czy innym straganie.
-
e39 520i 98r. m52 Jakiej firmy akumulator ?
Idzie już trzeci rok jak mam varte silver i szału nie ma, a trochę kosztowała. Póki co auto odpala ale poniżej zera mruga abs przy porannym odpalaniu... W ubiegłą zimę tak się działo w duże mrozy więc nie panikowałem ale patrząc co się dzieje to za rok pewnie klęknie... Teraz chyba podobnie jak shadow - kupił bym używkę i zmieniał co rok albo coś z topowej serii.
-
m47 Cięzko pali zimny
U mnie właśnie było to ostatnie - zgasła w trakcie jazdy jakby wyłączył stacyjkę. Dopiero po tym wysypały się błędy w sterowniku. I powrót pierwszy raz na lawecie...
-
m47 Cięzko pali zimny
U mnie jak padała vp44 to nie było praktycznie żadnych objawów typu kopcenie, spadek mocy czy błędy na kompie. Tylko przy odpalaniu zimnego silnika obojętnie lato czy zima, nie palił od strzała lecz musiał zakręcić 2 obroty wałem więcej. Na ciepłym silniku odpalał dobrze.
-
m47 Cięzko pali zimny
Jak zostawię auto na włączonej stacyjce to też słychać co jakiś czas bulgotanie ale nie mam problemu z odpalaniem. Nie będzie to raczej wina świec, chociaż u mnie nie było błędu z tego co pamiętam a 3szt. nie grzały. Ale nawet wtedy auto w mrozy odpalało jak przekręcił wałem 4-5razy, tylko kulał na początku. A z tym akumulatorem to masz tak, że jak podepniesz kable to odpali bez problemu? Bo może aku w zimie nie trzyma napięcia i stąd te problemy?
-
[520d] wyciek oleju spod głowicy?
Masz ubytki oleju? Bo skoro tak się leje to przez kilka miesięcy sporo by ci ubyło. A nie poci ci się spod uszczelki pierwszego wtryskiwacza? Tu mogłoby się wyjaśnić większe spalanie - może to ropa a nie olej. Nawet bardziej by pasowało na ropę po tych fotkach bo to zbyt czyste zacieki jak na olej, chyba że wczoraj zmieniałeś oliwę. Ewentualnie możesz mieć przerwaną uszczelkę pod pokrywą zaworową od strony wtryskiwacza i przy zawalonej odmie może ci tamtędy wypychać olej i będzie spływał po bloku - miałem tak u siebie.
-
[520d] niedogrzany silnik a pokrywa pod silnikiem
Sam brak osłony nie będzie powodował takich spadków temperatury. Termostat główny pewnie do wymiany a termostat egr do sprawdzenia.
-
[e39] nowe głosniki czy pozostać przy seryjnych?
Arturo, jak nie wiesz dlaczego tyle ludzi narzeka na audio w e39 to przyjedź do mnie i posłuchaj a potem posłuchaj podstawowego audio np. w szmelcwagenie. Było o tym napisane setki postów i nie wiem czy jest sens zaczynać od nowa. Dźwięk jest płytki i dopiero rozbudowane seryjne audio jakoś tam gra, być może akurat ty masz takie więc stąd twoje zdziwienie. Oczywiście głównym winowajcą jest radio i brak przyzwoitego basu nawet w alpine cd53. Specjalnie dokładałem to radio ale niewiele to dało. W pasku miałem fabryczne radio alpine na kasety z 98r. i 4 głośniki i grało to lepiej niż tu no ale jakoś przywykłem, i tak już tyle nie jeżdżę sam więc sobie odpuściłem.
-
Jakie dobre żarówki Bmw 520i M52 B20 Tu
Na drogowych mam założone osram nightbreaker i świecą dużo lepiej od poprzednich tylko że wcześniej miałem kupione w tesco...
-
E39 - Zbyt wysoka temperatura w piecu Webasto
Z tego co piszesz to z piecem raczej masz wszystko OK, na rozruchu chyba zawsze łapie temp. powyżej skali. Może sterowanie elektrozaworami?
-
E39 - Zbyt wysoka temperatura w piecu Webasto
A jaką masz temp. płynu wg sterownika pieca zanim odpalisz piec? Bo może padł czujnik temperatury. U mnie na zimnym silniku pokazuje coś koło 80stopni przez co piec z inpy się uruchamia i zaraz wyłącza.
-
bmw e36 316 WBABE11050JG66330
pedros-20 odpowiedział(a) na siemkos89 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMiasto miastu nie równe. Mój dawny is w jeździe 100% miasto łykał 10,5-11 przy spokojnej jeździe, gdy czasem sobie pozwalałem na więcej to przy następnym tankowaniu śr. spalanie wychodziło powyżej 12l...
-
[523i] rosnaca temp na postoju vol 2.
Po co ma się kopać z koniem...
-
[523i] rosnaca temp na postoju vol 2.
To skoro wywołujesz do tablicy to ja zaczne jak to napisałeś "dmuchać ego" cokolwiek to znaczy.. 1. A kto tu pisał o wskazówce poza pionem przed 115°C i wodzie w układzie? Przy -10°C na zewnątrz :lol: 2. Skoro stwierdziłeś, że jesteś najmądrzejszy na tym forum i wiesz co jest nie tak z autem autora tematu to napisz jeszcze czemu przy 100st. temperatury leci letnie powietrze z nawiewu a jak zwiększy obroty to nagle daje żarem?
-
E91 320d WBAVU310X0KY43022
pedros-20 odpowiedział(a) na ariellos temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażtrochę dziwne to uszkodzenie... widać wyrwany narożnik, pogięty a w zasadzie odprostowany już błotnik a koło nówka sztuka nawet bez ryski? nie dostało? przecież w takich uderzeniach to koło najczęściej przyjmuje strzała. no ale może akurat tutaj jest tak jak pisze sprzedający :think:
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Ostatnio u mnie jak skończyły się goodrainy, zaczęła skakać po szybie wycieraczka kierowcy to wsadziłem na szybko śrubę i wycieraczkę zwykłą najtańszą z tesco czy innego kerfura. Po tygodniu jazdy w deszczu okazało się że mam rysę na szybie jak gwoździem odrysowaną :evil: myślałem że się wściekne, na szczęście rysa jest na dolnej części i nie przeszkadza w jeździe :mad2:
-
525d dymi na czarno - wycięte katalizatory
Wycięcie katów nie powoduje dymienia jak z elektrowni węglowej tylko lekki dymek i to najczęściej przy pierwszym przeciągnięciu auta na wyższych obrotach, później może być praktycznie niewidoczny nawet nocą patrząc w lusterko wsteczne na tle aut jadących za nami - to tak z własnych obserwacji. Po wspawaniu ich z powrotem silnik ci się nie naprawi.
-
e39 3.0d 1999 słomin VIN : GS63002
pedros-20 odpowiedział(a) na yampik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle przecież tu nie chodzi o zmniejszanie średnicy piasty tylko o felgę... Nowy właściciel może sobie założyć co chce. E60 ma te same osadzenie felg i szerokość co e39 także na prawdę nie ma co wyolbrzymiać problemu. Mikan, mówimy tu o ori feldze a nie chińczyku czy z innego auta żeby wyszły takie kwiatki jak u Ciebie. W ocenianym aucie jest wiele innych rzeczy które mogą mieć większą wagę przy podejmowaniu decyzji czy kupić czy nie.
-
e39 3.0d 1999 słomin VIN : GS63002
pedros-20 odpowiedział(a) na yampik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZ felgami jest tak jak pisze madseason - nie róbcie paniki, praktycznie nie widać różnicy na feldze po wykonaniu zabiegu. Sam jeżdżę na kołach od e60 cztery lata i nic się nie dzieje.
-
e39 2002 audio - fabryka z wzmacniaczem i subem - upgrade
Chyba nie każde cd53 czyta mp3. U mnie dokupiłem napęd właśnie alipne cd53 także z poliftowej e39 i radzi sobie tylko z cd-r, nawet cd-rw nie poradzi...
-
Witam co Wy na takie BMW 320i VIN WBAEV11000KK47404
pedros-20 odpowiedział(a) na grzbietu temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPewnie, przecież w cenie 15k można znaleźć na allegro poliftowe 330d/i/xi w stanie salonowym, oferowane przez handlarza który przywiózł je prosto od niemca, doktora rocznik 1939, który płakał jak sprzedawał :mrgreen: :mad2:
-
[525 M51]Ginący nawiew wentylatora nagrzewnicy.
U mnie gdy ginął nawiew okazało się, że to jednak dmuchawa się zawieszała. Na krótko też startowała bo dostawała maks. prąd na start a poprzez jeża dostawała na rozruch niższą wartość i rzadko się uruchamiała. Jeża zresztą też wcześniej wymieniłem. No ale tu dochodzi kilka innych nie działających funkcji za które przecież jeż nie jest odpowiedzialny, nie mam pojęcia :? Panel był podmieniany? no ale skoro nie dochodzi prąd to żaden panel nie zadziała...
-
BMW E46 330i, Lublin WBAEN510X0PC40232
pedros-20 odpowiedział(a) na Sheikh_0110 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMasz na myśli to, że jest złożony z trzech? :norty: :mrgreen: