Treść opublikowana przez pedros-20
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
jeszcze do niedawna bosch nie miał takich wycieraczek do e39 a i cena zbyt niska. Jeśliby były to cena raczej grubo powyżej stówki by była no ale kto wie, jak coś ustalisz to daj znać.
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
jakaś dziwna ta aukcja - niby bezprzegubowe ale na zdjęciu zwykłe wycieraczki, nie mieli realfoto? bałbym się na takiej aukcji kupić bo jak przyślą zwykłe to w razie czego powiedzą, że przecież takie były na zdjęciu w aukcji... ja jakieś 3 m-ce temu zaryzykowałem i kupiłem polskie zanpod - jak na razie wypadają nieźle w stosunku do ceny - nie rozmazują i dają radę przy wyższych prędkościach, ale czekam jak przetrwają zimę.
-
520d - sprawne webasto nie włącza się automatycznie
Rozejrzę się jutro przy chłodnicy ale trochę się zdziwiłem, że tam gdzieś może być pompka - na pewno w dieslu tak było czy benzyna? Do tej pory myślałem, że są w 2 miejscach - przy piecu - tą mam i jest sprawna oraz tą przy zaworach nagrzewnicy której nie mam, no ale z drugiej strony z jakiegoś powodu jest ten błąd pompki w klimie.
-
520d - sprawne webasto nie włącza się automatycznie
Dawno nie było tematu webasto więc pozwolę sobie powrócić do sprawy :wink: Jako że nadeszły chłodne poranki, wreszcie miałem okazję sprawdzić webasto które latem doprowadzałem do porządku. Piec uruchomiony w inpie odpala prawidłowo, potem poprawnie się wyłącza. Brak jakichkolwiek błędów w zakładce webasto. Jedyny błąd, którego nie mogę wykasować znajduje się w zakładce klimatyzacja - błąd auxiliary water pump. Pompki przy zaworach nagrzewnicy nie mam więc nie wiem czy ten błąd ma jakieś znaczenie. Ma ktoś jakieś pomysły jak ugryźć problem?
-
BMW E39 rozmiar piasty na felgach stalowych 1997r
W e39 był właśnie ten pechowy rozmiar 74,1mm a pozostałe modele miały 72,5mm tak jak napisał dyzio255. Felgi masz stalowe czy aluminiowe wyglądające jak stalówki? Bo u mnie koła które mam na zimę są też z lekkiego stopu tylko wyglądają jak stalówka i chyba takie tylko były fabrycznie w e39 :?: :think: Ja po zimie też mam problem ze zdjęciem felg z piast ale kilka kopniaków w oponę i schodzi :D
-
[e39] większy i mocniejszy akumulator \waga
większym problemem niż te dodatkowe 5 kg masy akumulatora jest nierównomierny rozkład masy pojazdu ze względu na to, że kierowca siedzi po lewej stronie kabiny. Może by tak siadać na środku? :mrgreen:
-
Rozrząd BMW E39 M47 520d pomocy
To właśnie ten przewód. Ta zaślepka otwiera się na bok w stronę kolektora
-
Rozrząd BMW E39 M47 520d pomocy
zamek w klapie masz zepsuty? kluczem w lewo jak pisze liwóś, spory opór stawia. Jak nie masz tego kabla plusowego przy bagnecie to niezłe kwiatki jeszcze odkryjesz w tym aucie... Jak można "znienawidzieć" markę jeśli się kupiło zamęczone i zaniedbane auto... :roll:
-
Rozrząd BMW E39 M47 520d pomocy
Bagnet nie wiem czemu ale potrafi się zacisnąć tak, że ciężko go wyciągnąć po dłuższym czasie. Kolega wyżej dobrze radzi z tymi poduszkami ale czy jesteś pewien, że buda mocno drży? jeździłeś wcześniej takim starym dieslem r4? bo lekkie wibracje niestety będą, to nie benzyna czy r6 :roll:
-
e61 530i Korekta licznika WBANL710X0CL85096
pedros-20 odpowiedział(a) na jakub temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż@qwertykk W podanych artykułach pojawiają się stwierdzenia sprzedający zataił/ zapewnił. Weźmy sytuację, w której kupujący nagrywa dyktafonem rozmowę. Sprzedający (pewnie większość), który ledwo co sprowadził auto mówi: wie pan, takie auto kupiłem i takie sprzedaję, nic przy nim nie robiłem tylko umyłem bo auto jest w super stanie. Jak kupowałem to sprzedający nie przekazał mi historii serwisowej auta ale był to niemiec rodowity, lekarz a w dodatku starszy pan więc nie miałem podstaw by mu nie wierzyć w to, że auto jest 100% oryginalnym rodzynkiem. Jak udowodnić takiemu sprzedającemu, że zataił lub zapewnił skoro on nic takiego nie powiedział?
-
[e39] zaślepienie EGR ---> inne wskazania przepływomierza.
Kiedyś odpinałem zawór i faktycznie u mnie praca była słyszalnie twardsza na wolnych obrotach. Wzrostu elastyczności nie zauważyłem więc wpiąłem z powrotem. orzeł - a robiłeś już coś z piecem? Zczytaj błędy w inpie, wtedy coś będziesz wiedział. U mnie doprowadzenie do porządku wymagało wymiany pompki obiegowej (dość częsta usterka) i sztyftu/komory spalania bo temp. robocza była źle odczytywana. Ogarnąłem temat na wiosnę i jak na razie działa jak je odpalam inpą. Zobaczymy jak będzie w zimę...
-
[520d] odpowietrzenie VP44
Trochę dziwny masz przypadek ponieważ ta pompa jeśli ma podane paliwo to powinna odpowietrzyć się sama - właśnie poprzez poluzowanie nakrętek na wtryskiwaczach powinna wypchnąć powietrze. Paliwo za filtrem paliwowym leci strumieniem czy ledwo kapie? I jaką awarie miałeś, że wyciągasz wszystkie wtryski? Ja niestety obawiałbym się o pompę vp44...
-
[E39] Multifunkcja i tempomat - dołożenie - od 09/98
Skoro masz auto z 97r. to czeka cię trudniejsza droga doposażenia auta - nie wiem jak to dokładnie wygląda ale w pierwszyh stronach tego wątku kilka osób pisało o konieczności dokładania silnika krokowego, jakichś cięgien i innych elementów. Modele z tego roku nie miały jeszcze przystosowanej elektroniki do podpięcia tempomatu na zasadzie plug&play. Może znajdzie się ktoś kto to już robił i naświetli ci temat.
-
[5xx] kołki mocujące nadkole
W intercarsie do kupienia za grosze no ale to jeszcze trzeba chcieć a u handlarza częściej nity są w użytku to zakładają co mają :mrgreen: . Miałem jeden wyjęty z nadkola to mi dobrali identyczne.
-
[E39] Multifunkcja i tempomat - dołożenie - od 09/98
silesian - fajnie że wszystko działa, kierka w ładnym stanie :cool2: ramki na zegary są błyszczące czy tak na zdjęciu wyszły? też zastanawiam się nad założeniem ale w oryginale chyba matowe były? darex1987 - proponuje zajrzeć na 1 stronę tematu :wink: w każdej e39 produkowanej po 03.1999r. bez dużego nakładu dokładasz multifunkcję. Podpinasz 3 piny do taśmy w kierownicy i rozprowadzasz je po aucie zgodnie z instrukcją, zakładasz poduchę 2 nabojową z multi i śmiga :8)
-
[E39] Multifunkcja i tempomat - dołożenie - od 09/98
ręki sobie nie dam uciąć :D ale taśma w kierownicy jest jednakowa w każdym e39 poliftowym, tylko w wersjach bez multi nie ma kilku pinów. U Ciebie piny w taśmie kierownicy będą także nie ma problemu. Jedynie jak na starej poduszce miałbyś grzanie fajerki lub inną funkcję np. wyciszanie radia a w nowej tego nie będzie to normalne, że tracisz te funkcje, ale kostki podłączysz bez problemu.
-
[E39] Multifunkcja i tempomat - dołożenie - od 09/98
No to trzeba było od razu napisać że chcesz zwykłą multifunkcję wymienić na kierę sportową, czy m pakietową :wink: bo temat generalnie dotyczy dokładania multifunkcji do aut które tego nie mają. Skoro multi w tej chwili ci działa to taśma w kierownicy jest już "uzbrojona" i nic tam gmerać nie musisz. Jedynie pozostaje zakup poduchy 2 nabojowej i raczej bez problemu będzie hulało.
-
[E39] Multifunkcja i tempomat - dołożenie - od 09/98
Dobra, teraz to ja nie rozumiem twojego pytania :D Wymieniasz poduche, stara była bez multi czy miałeś już w kierownicy sterowanie radiem i tempomatem?
-
[E39] Multifunkcja i tempomat - dołożenie - od 09/98
a czytałeś w ogóle ten temat od początku ? :wink:
-
[E39] 520d M47 zassanie oleju do cylindra (?)
Raczej nie wiele by to pomogło bo silnik w takiej sytuacji sam zasysa sobie paliwo (którym najczęściej jest olej). Jedynie zdławić go można najniższym biegiem. Dziwne, że nie miało to nic wspólnego z turbiną bo to najczęstszy przypadek. Nadmiar oleju, np. 1 litr więcej raczej nic w silniku nie uszkodzi, może jedynie wypychać uszczelnienia i przepalać olej bo odma nie odbierze. No chyba, że miałeś 2 razy więcej oleju niż trzeba i zatkaną odmę to może i jest taka możliwość, że w ten sposób przepalał ci olej i silnik się rozbiegał.
-
e39 530 vin WBADS61080GV44201
pedros-20 odpowiedział(a) na animavilis temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSzymon - spoko, tu masz rację - wiadomo, że bez oglądania na żywo to można różne głupoty pisać i wróżyć ze szklanej kuli :wink: Skoro piszesz Ty i adalbert, że w kombi może taka być różnica wysokości to wierzę, chociaż dziwnie to wygląda :shock: Pozdrawiam.
-
e39 530 vin WBADS61080GV44201
pedros-20 odpowiedział(a) na animavilis temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSzymon - śmiejesz się z teoretyków (w tym pewnie ze mnie, ale w porządku bo mechanikiem nie jestem) ale ewidentnie na 2 ostatnich zdjęciach widać że przód zawieszony jest sporo wyżej niż powinien. Nie chce mi się wierzyć że na dedykowanych amorkach, z nowymi elementami o których pisałeś auto będzie stało aż tak wysoko.
-
e39 530 vin WBADS61080GV44201
pedros-20 odpowiedział(a) na animavilis temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAle nivo chyba ma poduchy poziomujące sam tył? A tu przód stoi dęba. Może te amorki co zmieniał to założył niewłaściwe.
-
BMW e60 530d WBANR71030CR08294 Nowy Tomyśl
pedros-20 odpowiedział(a) na kozakamil temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo przy świeżo importowanych to fakt, nic nie daje. Przy autach z polskiego salonu czy dłużej jeżdżących po Pl, może się przydać choć pewnie i tak część będzie kombinować.
-
BMW e60 530d WBANR71030CR08294 Nowy Tomyśl
pedros-20 odpowiedział(a) na kozakamil temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażcepik za parę lat może być fajną bazą danych, jeśli diagności będą rzetelnie wpisywać przebiegi. mi teraz jak robiłem przegląd wpisali przebieg do systemu i ponoć już wszystkim wpisują.