Treść opublikowana przez pedros-20
-
E46 2.8 Coupe WBABM51000JH26301
pedros-20 odpowiedział(a) na gajlo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMasz rację panie Zenon. Napisałeś już tyle, że chyba wszyscy wiedzą co myśleć :cool2:
-
E46 2.8 Coupe WBABM51000JH26301
pedros-20 odpowiedział(a) na gajlo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMożliwe, że jest taka opcja, nie mówię że nie :cool2: Tylko sens jej uaktywniania widzę jedynie wtedy, gdy auto jest wkręcane na kraniec czerwonego pola i tu powinna nastąpić odcinka ale w temacie były nieco inne fakty podane i do tego się odnosiłem a miałem wrażenie, że bronisz teorii o prawidłowej odcince lpg przy niskich bądź co bądź obrotach.
-
E46 2.8 Coupe WBABM51000JH26301
pedros-20 odpowiedział(a) na gajlo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMasz prawo mieć swoje zdanie na dany temat a czy masz rację to już nie mój problem, spoko :cool2: . W każdym razie gdyby mi gazownik powiedział, że będę miał odcinkę dajmy na to przy 4,5k obr. (o czym była tu mowa wcześniej) to bym go obśmiał i pojechał do kogoś kto potrafi dobrze dobrać i zaprogramować instalację a już na pewno nie kupiłbym auta z tak założoną instalką. Pozdro.
-
E46 2.8 Coupe WBABM51000JH26301
pedros-20 odpowiedział(a) na gajlo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOMG... :duh: Zenek skompromitował się po całości i pokazał kim jest naprawdę a teraz adalbert ciągniesz jakąś nową teorię o lpg? Jakie to szczęście że nie ma tutaj moderatorów jak na np. Sporcie bo kilka osób już by miało bana na tydzień za pisanie herezji :roll: Chcesz powiedzieć, że idealnie dobrana instalacja z górnej półki przy zachowaniu najwyższych standardów :lol: ma za zadanie przełączać się na benzynę w połowie skali obrotomierza czyli wtedy kiedy silnik osiąga maks. moc? :shock: a jak odpuścisz gaz to sam się przełączy na lpg czy masz już jechać do końca na benie w ramach dbania o motor? :duh: Z wycieczek osobistych można się pośmiać ale teraz to już nic tylko płakać.
-
E39 530d Wrocław WBADL71070GV12908
pedros-20 odpowiedział(a) na PawelRybnikE39 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażFotel faktycznie lekko wypierdziany i kiera przytarta z lewej strony... Zdjęcia mocno poglądowe. Wydaje mi się, że przedni zderzak lekko wisi i coś tam się więcej mogło (ale nie musiało) dziać niż tylko zarysowanie bo na zdjęciu z prawego profila jakoś maska nie zgrywa się z błotnikiem a poza tym ma wyrwane nadkole prawe w zderzaku. No i te zarysowania.. nawet gdyby miał ori lakier to i tak do malowania co najmniej 3 elementy. Reasumując - trzeba obejrzeć na żywo lub przynajmniej dokładne fotki żeby powiedzieć coś konkretnego i dlatego pewnie nikt nic nie pisze.
-
Klocki przód 530D
Przesiadł się na e36 i teraz w tamtym dziale demoralizuje porządnych ludzi :mrgreen:
-
Klocki przód 530D
:norty: Jadźka, pomóc ci? :norty: :P
-
Po wymianie amorow wysoko stoi i inne problemy
Wystarczy, że spojrzysz w internecie jak wygląda amortyzator i zobaczysz, że w pewnym miejscu robi się grubszy, więc jedyna opcja to taka, że nie wsunął go do końca, jakkolwiek to brzmi :norty: w każdym razie w jednym jak i drugim kontekście kiepski byłby z niego spec :wink: Pozostaje później opcja nieodpowiedniego doboru części lub montażu sprężyny.
-
Po wymianie amorow wysoko stoi i inne problemy
Musiałby być niezłym "fachofcem" żeby tak zrobić ale jest taka możliwość
-
E46 Puławy KK46079
pedros-20 odpowiedział(a) na scghost temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDokładnie :mrgreen: ostatnio też tylko po to zaglądam do tego działu :cool2:
-
Klocki przód 530D
25 tys. km to faktycznie malutko, chyba że masz automata i non stop jeździsz po dużym mieście. U mnie będzie już około 3 razy tyle i dopiero na jesieni będzie blisko końca z tego co widziałem podczas zmiany kół, no ale więcej poza miastem jeżdżę... No chyba że lekko zatarty jest tłoczek to wtedy jest to możliwe że klocek się zjechał dużo szybciej. Tak czy inaczej bez sprawdzenia tego na kanale czy obie strony są równo zużyte (i pewnie wymiana) w taką trasę bym się nie wybrał bo jak jednak lekko trze to potem właśnie skończy się na wymianie i klocków i tarcz...
-
Filtr odmy E39 M47 136 KM czy da się wymienić sam filtr??
Można wymienić sam filtr, jest identyczny jak w silnikach m57 jak dobrze pamiętam. W serwisie kiedyś porównywałem ori filtr z mojej i bodajże z 530d - taki sam.
-
E39 530i WBADT51010CE73568
pedros-20 odpowiedział(a) na Cezar_2000 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUchwyt do pochylania fotela jest w prawidłowym miejscu ale stan foteli faktycznie zaskakująco dobry. Po czym widać, że kiera obszywana?
-
525 D 2003r Auto jedzie na "N"eutralu!!! >>>FILM<<<
Co masz na myśli z tym podpieraniem się? Powinno tak być czy nie?
-
mocowanie bagażnika fixpoint z sedana do kombi ?
wg mnie chodzi o "bagażnik" dachowy
-
320d/520d szumy, trzeszczenie w pracy silnika
Jak na razie u mnie dobijam do trzeciej setki (tys. km oczywiscie ;-)) i jest bez zmian :-) jak strzeli łańcuch to dam znać.. Może u Ciebie to jednak jakiś napinacz? Słyszałem już wiele bmw z takim dźwiękiem silnika i przeważnie to było e46 przed liftem, czasem e39 a więc m47, m47n raczej ten problem nie dotyczył.
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Daniel pewnie miałeś na myśli wycieraczki zanpod? Kupiłem je na jesieni i o dziwo do tej pory jest ok. Nie drapią po szybie ani nie ma tego placka na wysokości oczu jak w GR'ach. Więc póki co jestem zadowolony. Jedyny minus jest taki, że czasami w momencie startu klepią jak zwykłe pióra ale idzie z tym żyć. Następna wymiana na jesieni pewnie więc jeśli wytrwają rok to za tą cenę naprawdę będę zadowolony.
-
E39 530d Touring VIN WBADP710X0GS72337
pedros-20 odpowiedział(a) na Bolim1985 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW tym roczniku w E39 korozji raczej nie unikniesz, chyba że auto będzie podmalowane przed sprzedażą lub auto "prosto spod koca" ale to nie w tej cenie niestety. Wymiana łącznika też chyba nie będzie kosztowna więc tragedii nie ma.
-
e39 530d 2002r WBADL81010GX59265 Gliwice
pedros-20 odpowiedział(a) na PawelRybnikE39 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZ tego co się kiedyś dowiedziałem w toruńskim aso, to kluczyk tylko zapisuje aktualne dane z komputera w aucie więc nawet nie ma konieczności zmiany danych w kluczyku.
-
520d - wyciek z dyfra, szczegóły naprawy
Dyzio - do skrzyni można zalać ten sam olej? Ile go tam wchodzi to może też zmienię? Bonzo - aż tak duże przebiegi robisz, że kilka razy wymieniałeś?
-
520d - wyciek z dyfra, szczegóły naprawy
To po wyjęciu półosi ten kielich wyjdzie bez problemu? Marka oleju ma znaczenie? Bo pewnie w oryginale był castrol.
-
520d - wyciek z dyfra, szczegóły naprawy
Ostatnio byłem co kilka tygodni na kanale ze względu na wymianę łącznika wydechu i zauważyłem, że poci się dyfer. Wytarłem go ale po 2-3 tygodniach znowu jest mokry. Wyciek jest prawdopodobnie z prawej strony, pod tą flanszą osłaniającą wyjście napędu na półoś. Drugim miejscem może być korek spustowy bo przy nim jest najwięcej oleju ale wydaje mi się, że olej tylko spływa w to miejsce. Czy usunięcie tej usterki to kłopotliwa naprawa? Mam nadzieję, że obejdzie się bez wyjmowania dyfra? Pewnie konieczna będzie wymiana uszczelnień i do tego nowy olej. Wymieniać z obydwu stron czy jak druga nie cieknie to nie ruszać? Części brać z aso czy w każdym motoryzacyjnym dostanę to samo? No i jaki olej? Raczej będę chciał wymienić cały choć ten co wycieka wygląda na czysty, lekko czerwony ale auto dobija do trzeciej setki więc już mu się należy :) Co tam wlać i ile wejdzie? Pozdrawiam.
-
E39 525d VIN WBADP91030GX76711
pedros-20 odpowiedział(a) na ARUS1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJeśli faktycznie serwisowany do końca to może jest szansa, że przebieg oryginalny - kwestia sprawdzenia w aso. Po tych zdjęciach ciężko cokolwiek powiedzieć. To co ja widzę, to nerki od przedlifta. Skoro sprzedający zarzeka się, że ori lakier to mogły trafić do auta razem z całą maską - może coś więcej udało by się zobaczyć, gdyby były zdjęcia spod maski. Z vinu wychodzi, że o rok odmłodzony jak pewnie zauważyłeś.
-
BMW E90 330i 2007 wbavb31060pp97133 Kutno
pedros-20 odpowiedział(a) na krzychubyd temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTrochę inna historia ale ja na przykład miałem nie tak dawno na prawym boku wstawione zamienniki przez firmę ubezpieczeniową po tym jak mi wybili jakieś h... pod blokiem. Miałem do wyboru albo takie albo wcale i wymianę na własny koszt. Wiem że to skrajny przypadek ale się zdarza...
-
e39 2.0d przerywa,dusi przy 2200obr
Raczej nie ma tu wiele możliwości. Trzeba przejrzeć przewody oraz filtr pod względem nieszczelności. Pompa vp44 też może zapowietrzać układ. A jak byś odpiął wąż gumowy za filtrem i puścił do bańki to też idzie z bąblami? Pompa nówka vdo/pierburg? Stachu - popytaj w dziale diagnostyka, może jakiś forumowicz z okolic Krk podepnie się pod twoje auto inpą i posprawdza jak należy.